הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

קריעת גת..

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

עונת הכדורעף 2012-13, באה אל קיצה. במסגרת המחזור ה 18 והאחרון, שסיים את העונה, ארחה קבוצת מ.כ. עף נס ציונה, את עירוני מתנ”ס קרית גת. האולם הקבוע של נס ציונה היה תפוס, בגלל הכנות לטקס כזה או אחר וכך זכינו לעבור לאולם הפועל בנס ציונה. האולם נראה כאילו נבנה בתקופת הטורקים (אולי עוד קודם לכן…) והוא קטן במיוחד. הוא כל כך קטן, עד שהקהל ביקש מהשחקניות “אם אפשר להנחית רק לצד השני, אין פה הרבה קהל וחבל שיהיו עוד פחות”. במהלך החימום, אנחנו מרגישים כמו במטווח, רק שלמטרות במטווח לא אכפת אם פוגעים בהן, לנו כן….

נס ציונה חסרה הפעם את גילה אסייג, מרגריטה בביץ’ ואת רוני הראל. רוברט פרלוב, מאמנה של נס ציונה, פתח בשישייה הבאה: ג’ינה מטביינקו, מתי מצליח, ג’ני רוזנספט, אנה הירש בעמדת הקבלנית ולא בעמדת הליברו, טניה לסיצה ואדווה אזולאי.

מערכה ראשונה – המשחק נפתח עם כדורי פתיחה קטלניים של אדווה. האורחות לא ידעו מה לעשות מולם ולאחר שתי דקות בלבד – נס ציונה ביתרון 0-6 וקריית גת בפסק זמן המהיר בהיסטוריה. פסק הזמן עשה את שלו, האורחות חזרו מפוקסות יותר וצימקו ל 7-8. כעת היה תורה של ג’ינה לפתוח בשרשרת סרבים ללא מענה ו 7-12 לנס ציונה. אדווה הנחיתה על החסימה, הצידה ולאמצע וכעת נס ציונה ביתרון 9-16. ארבע נקודות רצופות של קרית גת, הורידו את הפער לשלוש הפרש בלבד ואת רוברט לפסק זמן. ג’ני ומתי הצילו כדורים שהפכו לנקודות מהצד השני וטניה הצטרפה גם היא למגישות האייסים. שלוש הנקודות האחרונות במערכה, היו שייכות למתי. 21-25 ו 0-1 במערכות לנס ציונה.

מערכה שנייה – קרית גת פתחה טוב את המערכה ועלתה ליתרון 1-5. ליטל ג’ימי בשלוש נקודות רצופות, קבעה שוויון וכעת המומנטום עבר לקבוצה הביתית, שניצלה ריצה של 2-13 לעלות ליתרון 7-14. קרית גת לא ויתרה וצימקה ל 13-15.עדי לנג ייצבה את ההגנה ובהתקפה אנה וליטל העלו ל 14-19. “יופי קבלה… או שלא..” ושוב שוויון 19-19. הקהל המקומי, שחוזק על ידי רוני הראל דחף את הקבוצה המקומית. ג’ינה השיגה שלושה אייסים רצופים, בביץ נגעה פעם ראשונה בכדור (רק חבל שהפעם היא הייתה במזכירות) והפעם אדווה סגרה את המערכה 19-25 ו 0-2 לנס ציונה. עוד מערכה אחת ונגמרת העונה…

מערכה שלישית – “יאללה בנות, תחייכו, תיהנו” ביקשו ביציע…שלוש נקודות מהירות של אדווה בדרך ל 0-4. אנה הפכה כדור, המגינה התכופפה והכדור עבר מעליה פנימה. 1-5. ג’ני בסרבים קטלניים ונס ציונה רצה 1-9 בדרך ל 1-13. לא ברור מי נהנה יותר – השחקניות במגרש, או הקהל, שחגג בתנועות גל ביציע. האורחות עדיין לא למדו כיצד לענות לסרבים של ג’ינה. מאשה טקצ’וב הצטרפה גם היא לחגיגה ונס ציונה סיימה את המערכה בריצה של 0-9. 4-25 מדהים לנס ציונה, במערכה שנמשכה 14 דקות בלבד. הייתה זו המערכה החד צדדית ביותר שנצפתה העונה ברחבי הליגה. בסיום – 0-3 לנס ציונה, שסיימה את העונה במקום השלישי, במאזן של 3-15.

בסיום המשחק, חגגה הקבוצה יום הולדת למאמן רוברט פרלוב. שתי עוגות (עדי ורוני), עוגיות – מאשה. שתיה קלה (גדי את טניה).

 

נסכם את המשחק כהרגלנו בקודש עם רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. עף נס ציונה:

ש – באיזה תפקיד אנה שיחקה הפעם? זו פעם ראשונה שהיא שיחקה בקו קדמי (בשבילי לפחות – לא ראיתי את שני המשחקים הקודמים מול מודיעין ורמת אביב 1, כך שאני לא יודע בוודאות). היא הנחיתה לא רע מהצדדים. בעיקר מצד שמאל, יש לי כמה וכמה תמונות שונות, שנראות בדיוק אותו דבר ובכולם היא עולה לאוויר ומנחיתה משמאל.

 ת – ” מאז שחזרה מחופשתה, למעט משחק אחד, אנה תפקדה כקבלנית (מתקיפת חוץ) כמו בעונה שעברה. לכן ראית אותה מתקיפה מצד שמאל. היא אכן עשתה עבודה טובה וטוב שכך, בהעדרן של רוני ובביץ’ “.

ש – אולם נורא ואיום – נראה כאילו הוא נבנה בתקופת הטורקים וכאילו שממותות דרכו על הפרקט…

ת – ” מה אומר לך, התרגלנו לטוב. קבוצת הבנים שיחקה שנתיים באולם הזה ללא כל בעיה. למעט התקרה הנמוכה האולם בסדר גמור לדעתי. ישן אבל עושה את העבודה.”

ש – טניה – הופעת בכורה בשישייה הפותחת..

ת – “טניה ביקשה לקבל הזדמנות לדקות משחק מרובות יותר ומול קרית גת ראיתי לנכון לתת לה אותה.  אין תחליף לדקות משחק על מנת לקבל ביטחון בביצוע”.

ש – הפעם הסרבים של ג’ינה  היו הכי טובים – קרית גת לא ידעו כיצד להסתדר איתם.

ת –  “ג’ינה עשתה עבודה טובה מאוד בסרב. בד”כ היא מפציצה ומחטיאה לא מעט. הפעם היא הורידה קצת מהעוצמה ודאגה שהסרבים יכנסו למגרש וזה הוכיח את עצמו. גם אדווה הפגינה ורסטיליות בסרב, עם מכות פתיחה קצרות וארוכות לסירוגין”.

ש – מערכה שנייה – מוזרה משהו. התחילה ב 1-5 לאורחות. המשיכה ב 7-14 לנו. הן צימקו ל 13-15. ברחנו ל 14-19. הן השוו ל 19-19. הסתיים 19-25 לנו.

ת – “שתי המערכות הראשונות היו לא טובות שלנו. במקום לבסס יתרון גדול על ידי ניצול חולשות היריבה ואז לנסות להעז יותר בהתקפה, הבנות עשו הפוך. הרבה טעויות שלנו יחד עם לחץ מיותר למכות חזקות בהתקפה הביאו לכך שעם בריחה קטנה התחלנו לעשות טעויות שאפשרו לבנות קרית גת לחזור”. 

ש – הנקודות היו קצרות מאוד. כמעט ולא היו חילופי כדור ארוכים.

ת – “מול קרית גת לא אמורים להיות ראלים ארוכים. אבל בשתי המערכות הראשונות היו כמה כאלה שהעידו על רמת משחק נמוכה. דווקא בהגנה עשינו עבודה טובה, לרבות הצלה מהסרטים של עדי לכדור שכבר ראיתי אותו נושק לרצפה במערכה השנייה”.

ש – המערכה השלישית נמשכה 14 דקות בלבד. תצוגת תכלית. 4 נקודות הן שיא שלילי העונה בליגה שלנו. (כולל משחקי מודיעין).

ת – “במערכה השלישית הבנות הצליחו לעשות את הסוויץ’ ולשחק חכם על נקודות התורפה של היריבה. ברגע שזה קרה המערכה הייתה גמורה בנקודה השמינית. אז הן השתחררו ובעצם הכול הלך”.

ש – רוני ביציע, תרמה רבות לעידוד המקומי. צריך לשכפל אותה – אחת ביציע ואחת במגרש…

ת –  “לא הייתי מתנגד לאחת ביציע ושתיים במגרש… גם השקיעה בעוגה מצוינת כמו גם עדי ומאשה. טניה הביאה שתייה ועשינו מסיבה קטנה באולם למגינת ליבו של אחראי האולם…”.

 

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים