הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

עונת הכדורעף הגיעה לקיצה. קבוצת הנשים של מ.כ. עף נס ציונה, סגרה עונה שניה בליגה הארצית וגם השנה היא לקחה חלק בקרבות הצמרת. סיכום העונה יתחלק לשני חלקים: בחלק הראשון – ראיון עם מאמן הקבוצה רוברט פרלוב ובחלק השני – ראיון עם שחקניות הקבוצה ומשפטי העונה. 

סיכום עונה עם מאמן הקבוצה רוברט פרלוב:

ש – סיבוב ראשון מול סיבוב שני – מה היו ההבדלים ובגלל מה הם נוצרו?

ת – “קשה לומר שהיו הבדלים בין הסיבוב הראשון לשני כפי שהתוצאות מראות. את הראשון סיימנו במאזן 8-1 ואת השני 7-2 כאשר ההבדל היחיד היה ההפסד לק.ק 2 בסיבוב השני בעוד שבראשון חזרנו מפיגור 0-2 וניצחנו. לא הפסדנו לקבוצות פחות טובות מאיתנו והגענו פייבוריטים לרוב המשחקים, כך שמבחינה זו שמרנו על יציבות בין שני הסיבובים. בשנה שעברה נדרש לנו סיבוב שלם של “שכר לימוד” כקבוצה טרייה, והשנה ניכר היה כבר מההתחלה שהבנות מנוסות ואין זו פעם ראשונה שהן חוות משחקים רשמיים”. 

ש – מטרות ויעדים  בתחילת העונה – לעומת מה שהשגנו בסופה?

תהמטרה תמיד היא לסיים מקום אחד יותר גבוה מעונה שעברה, ועם סגל השחקניות שהיה לרשותי השנה זה היה נראה לי אפשרי בהחלט. קלטנו מספר בנות מצוינות ומנוסות מראשון ומאס”ח שעיבו את הגרעין של השנה שעברה והקבוצה הייתה הרבה יותר מאוזנת ויציבה. אני חושב שאנחנו הקבוצה היחידה שנתנה פייט הולם למודיעין במהלך הליגה ואלמלא תזמון משחק הבית מולן שנפל על חול המועד והיעדרותן של מספר בנות מהמשחק בשל כך, יכול להיות שגם היינו מנחילים להן הפסד. גם איך שהתנהל המשחק במודיעין לא היווה תעודת כבוד לרוח הספורטיבית, אבל זה כבר מים מתחת לגשר. אומנם סיימנו במקום השלישי, אבל רק ב”זכות” הפרש מערכות, כך שמבחינתי סיימנו שניים בשיתוף עם ק.ק 2.

מטרה נוספת הייתה לשפר את רמת הכדורעף שהקבוצה מציגה. כאן אני סבור שכן הגענו לשיפור בסך הכול. רמת הקבלה ומשחק ההגנה עלו, אך יכולת הסיום בהתקפה ירדה, אם לפרט. פרמטר נוסף מאוד חשוב שמבחינתי דרכנו בו במקום הוא יכולת קריאת מצבי משחק, אבל זה דבר שמאוד קשה לעבוד עליו”.

ש אפשר להיות מאוכזב מעונה שבה הפסדנו שלושה משחקים בלבד? קצת מוזר – הפסדתן משחק אחד פחות בעונה שעברה, אבל ירדתן שלב בטבלה…

ת – “כן, אני בהחלט מאוכזב. ההפסדים שספגנו בעונה שעברה היו הפסדים של גיבוש ראשוני של קבוצה. סיימנו אומנם במקום שני, אך בסופו של דבר גברנו על כל קבוצות הליגה יותר פעמים מאשר שהן עלינו, כולל האלופה.  השנה הפסדנו למודיעין פעמיים שזה מאוד מאכזב. מעבר לכך, גם במשחקים שניצחנו לרוב הצגנו יכולת לא טובה ונגררנו לרמת משחק של היריבות שלנו. כך איבדנו מערכות מיותרות ואת המקום השני.

מצד שני, תוך שנתיים בלבד מיצבנו את עצמנו כקבוצת צמרת בליגה, ותוך כדי שחצי קבוצה מתחלפת בין העונות אנחנו מצליחים לשמור על יציבות ורמת ומשחק – על כך אני גאה מאוד בבנות.

אגב, שנה שעברה שוחקו 21 משחקים וכל קבוצה פגשה את רעותה 3 פעמים. השנה היו רק 18 משחקים ושני מפגשים בין הקבוצות – לכן זה קצת מוזר.”

ש – אם היה משחק בין הקבוצה של השנה לקבוצה של השנה שעברה – מי הייתה מנצחת?

ת – “אני סבור שהקבוצה של השנה הייתה מנצחת בזכות זה שהיא מאוזנת יותר”.

ש – נמשיך בשעשועי כאילו – אם אגי הייתה נשארת בקבוצה, הייתם זוכים באליפות?

ת – “הבעיה העיקרית השנה הייתה הסיומת בהתקפה. אין לי ספק שאם הייתה לנו שחקנית ברמתה היינו משאירים אבק לליגה. בשנה שעברה אגי עסקה גם בקבלה, גם בהגנה וגם בהתקפה. השנה היא הייתה מקבלת הרבה עזרה בקבלה ובהגנה ומתפנה יותר להתרכז בהתקפה”.

ש – מה התוכניות לקראת העונה הבאה?

ת – “בעיקר להמשיך וליהנות, ולהציג כדורעף טוב יותר, דינמי יותר, ששובה את העין ונכנס ללב. אם בזכות זה נוכל גם להיאבק על העלייה, מה טוב”.

ש – קהל – או ליתר דיוק  – מחסור בקהל… נחמד לנו שאין לנו בעיה איפה לשבת ביציע, אבל קהל מעודד (מעבר לגדי של טניה והבן של גילה והליברמנים) בהחלט יכול לתרום… אולי נקדים את שעת המשחקים, בכדי שקהל צעיר יותר יוכל להגיע?

ת – “אפשר לבדוק את העניין. צריך לזכור גם שבשבת השחקניות לא בהכרח מתפנות מעיסוקי המשפחה מוקדם יותר… אבל אם תהיה הסכמה בקרב הבנות להקדמה אני אנסה להקדים”.

ש –  חולשות וחוזקות, דברים שצריך לשפר לקראת העונה הבאה..

ת –  “אנחנו צריכים בראש ובראשונה להפריד את היכולת שלנו מהיכולת של היריבה. לרוב אנחנו נגררים לרמת משחק נמוכה יותר וזה חייב להפסק. חוץ מזה, נדרשת עוד עבודה רבה בתחום הטכניקה האישית של הבנות. אין לנו הרבה גובה בקבוצה וחייבים לפצות על כך בטכניקה נכונה. על החוזקות שלנו אני מעדיף שאחרים ידברו”.

ש – ערוצים קהילתיים – אין לכם בנס ציונה ערוץ קהילתי/מקומי שאפשר לעניין אותו בשידור משחקים מרכזיים שלכן ו/או תקצירים מיתר המשחקים – הגברת חשיפה…

ת – “לא ידוע לי על ערוץ כזה אבל בהחלט שווה בדיקה…”.

“בנימה אישית, אני רוצה להודות לך בשמי ובשם הבנות על הזמן והמרץ שהשקעת בנו השנה. אין זה דבר של מה בכך ואנו מעריכים זאת מאוד. תודה, רוברט”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים