הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

עונג שישי

פורסם ע"י Amir 3 תגובות

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ירושלים את קבוצת הפועל אשקלון. שתי הקבוצות התייצבו למשחק עם מאזן של ניצחון והפסד, קטמון לאחר ניצחון חוץ בנצרת עילית ואשקלון לאחר הפסד.

רז שטיין, שכבש את שער הניצחון של קטמון, הורחק לאחר מכן ואת מקומו בהרכב הפותח, מילא אוהד אדלשטיין.

קצת נסחפתם, לא? – אחרי שמשחק הפתיחה עבר בצורה חלקה, החליט מישהו הפעם באשדוד שיש כאן פוטנציאל לבלגן. אם לפני שבועיים, חנינו סנטימטר וחצי מהמגרש, הרי שהפעם חסמו את הרחוב לחלוטין והפנו אותנו לחנות בדיונות של אשדוד. הגענו לפאתי המגרש ואז הסתבר שלמרות שהשערים היו צריכים להיפתח לפני עשר דקות, הרי שהמשטרה הזמינה חבלן מיוחד בכדי לבדוק שוב את היציעים של אצטדיון הי”א. נכון שהמארחת היא קבוצה ירושלמית, אבל אצלנו לא שורפים את המועדון…הדבר הכי מסוכן שהאוהדים שלנו הביאו, היה דגלים… השעה שלוש ורבע ובחוץ 65% לחות… איזה כיף…..

לוח אלקטרוני – הפעם הצליחו לגרום לו לעבוד. אבל לא להראות זמן, או תוצאה. רק להראות שעה שלא קשורה לכלום. אולי עד סוף העונה מישהו יבין מה עושים אתו….

יראו אותי בטלוויזיה??? – המשחק שודר בערוץ תשלום כלשהו של ערוץ חמש. הסדרן סרב לאפשר לאוהדים לתלות שלט על הגדר כי הוא יפריע לשידור. בהתחשב בזה שהשלט היה מאחורי הצלם לא ברור כיצד הוא הפריע. בסוף ההיגיון עבד והשלט נח על מקומו בשלום…

ואללה, מול פתח תקווה, ישבת בול באותו כיסא” אוהד חד עין מאבחן אותי בדרכו במעלה היציע. “בשביל זה עשיתי מנוי” הייתה התשובה….

המתופפים הכניסו אותנו לאווירה הנכונה והמשחק עמד להתחיל. עופר טסלפפה, מאמנה של הפועל קטמון ירושלים, פתח בהרכב הבא: עמית שמש בשער, בהגנה – ציון זקן, דור הלוי, אסף עזו ואורי כהן. בקישור – אוהד אדלשטיין, עבד מורג’אן, אלירן אוחנה, יותם פנסו ושי אהרון ובחוד – עידן שמש.

מחצית ראשונה

2– קרן ראשונה במשחק לטובת קטמון, הפכה להתקפה מתפרצת של אשקלון. בעיטה חלשה של חמו הסתיימה בלי לסכן את השער.

צ’קנה הוא לא צ’יטה” – צ’קנה נשלח בכדור ארוך וחסר סיכוי… בדקות הפתיחה קטמון דחפה קדימה. נראה יותר טוב מהפתיחה מול פתח תקווה…

 7 – ברוך דגו שלח בכדור ארוך את אוסי מוואלי, לבד בדד מול עמית שמש, אבל מוואלי הגיב לאט מדי… עדיין 0-0. מנגד, בעיטה יפה של מורג’אן מעשרים מטר, סחטה עצירה יפה של בן שנן.

8 – אורי כהן שעט באגף שמאל. “יאללה אורי” צעקו ביציע. הזכיר לי נשכחות…נגיחה טובה של עידן שמש והשוער קלט על הקו.

מי שלא קופץ צהוב, או שופט…” השופטים הופיעו למשחק בתלבושת צהוב שחור. לא סיפרו להם על “החיבה” הרבה שיש לצבעים האלו ביציע…

12 – ההתקפות המסוכנות של אשקלון בתחילת המשחק, הגיעו דווקא אחרי כדורי קרן לטובת קטמון. הכדור נע במהירות, מוואלי בעקב לצגאי, ששעט באגף ימין ומסר לגילי בלומשטיין, מתפרצת של ארבע מול שניים. בלומשטיין לא התקשה להכניע את עמית שמש מעשרה מ’ ו 0-1 לאשקלון.

18אוהד אדלשטיין ניצל את ההזדמנות שניתנה לו בהרכב הפותח. בדקה ה 18 הוא פרץ באגף שמאל, לא היה לו למי למסור, אז הוא עבר שלושה שחקנים ובעט מזווית קשה. השוער הדף.

עוד מעט לא יישארו כדורים” שני כדורים עפו להם משטח המגרש ובקושי עברו 20 דקות. האלו, אין לנו כסף לקנות כדורים חדשים….

21 – מרבית הדברים הטובים באשדוד התחילו בברוך דגו. הפעם הוא ניסה להגביה ודור הלוי הסיט את הכדור בידו. יחיאל צגאי היה זה שבעט את הפנדל. עמית שמש זינק מצוין והדף, אבל ההגנה החולמנית לא הגיעה לכדור החוזר ואותו יחיאל צגאי, דחק מקרוב פנימה 0-2 להפועל אשקלון. פתאום ניתן לשמוע גם את הקהל האשקלוני.

“… הפועל בטוב וגם ברע… הפעם זה בעיקר ברע”  אבחנו ביציע..

27 – שוב מתפרצת באגף שמאל. צגאי שבא מהצד הנגדי קיבל כדור מדוד לרגל, רק שלמזלנו הבעיטה הפעם לא מדויקת.

הייאוש נעשה יותר נוח“… התפתחות חיובית ראשונה במשחק – השמש ירדה לה קצת… יש לנו צל…

37 – הפועל משחקת לרוחב במקום קדימה. אפשר לחשוב שאנחנו מובילים…..

גם שתי דקות תוספת זמן לא עזרו והמחצית הסתיימה ב 0-2 לאשקלון.

שתי הקבוצות ירדו להפסקה וניתן היה לראות בבירור שאחד המאמנים מאוד לא מרוצה ממה שהוא ראה. הכוונה כמובן למאמן אשקלון, שמשום מה גם ביתרון 0-2 היו לו תלונות.

מחצית שניה

46 – חילוף ראשון בקטמון: עוז צבאג (“הקשר הכי טוב בעיר” – זוכרים?) במקום פנסו.

47 – שי אהרון בבעיטה חזקה, שנהדפה לא טוב על ידי ההגנה, עידן שמש, הקדים את הבלמים האורחים וגלגל את הכדור פנימה. לא רק לנו יש הגנה איטית.. כעת זה רק 1-2 להפועל אשקלון..

הקהל קיבל אנרגיה מחודשת וגם השחקנים במגרש. קרן רדפה קרן, אורי כהן נגח מקרוב החוצה.  רק כמו שקרה במחצית הראשונה, קרנות של קטמון סימנו בעיקר התקפות מתפרצות של אשקלון. ריח של שער עומד באוויר…

55 – הנה גול בישרתי לשני הצאצאים שלי במהלך התקפה מתפרצת של האורחים. דגו הטעה בשמאל ומסר למאוולי, מאוולי הטעה את המגן וירה טיל קרקע רשת 1-3 לאשקלון. רצינו עוד שער וקיבלנו אותו בצד הלא נכון….

61 – אדלשטיין שוב דהר באגף שמאל, מסר לעידן שמש שהצליח להעביר את הכדור לעוז צבאג. צבאג הכין את הרגל לבעיטה ושלח את הכדור מ 15 מ’ פנימה. 3-2 להפועל אשקלון. קטמון חזרה בתמונה. (אגב – ניסיתם פעם לחזור לתמונה?)

62 – חילוף שני בקטמון. הופעת בכורה העונה למגן אלירן ג’ורג’, שנכנס למגרש במקומו של ציון זקן.

65שלא ייגמר לעולם. קרן לקטמון…עבד מורג’אן הגביה ועידן שמש נגח פנימה את השני שלו.3-3.

67 – מאוולי קיבל כדור לבד ברחבה. הלב החסיר עוד פעימה, אבל הפעם זה מעל השער. שתי הקבוצות רצו לנצח ושלחו הרבה שחקנים למעלה.

79 – חילוף שלישי ואחרון בקטמון. שי אהרון יצא ובמקומו נכנס מסאי דגו.

81טליתא קומיאו הכנות לאוסקר… שחקני אשקלון החלו ליפול כמו זבובים על הדשא ולא בגלל שמישהו נגע בהם… ובכל פעם שהאלונקה הגיעה למגרש, באורח פלא, השחקן קם ונעמד על הרגליים…

90 – מאוולי חטף ורץ קדימה. עזו הכשיל אותו וקיבל את הצהוב החמישי של קטמון במשחק. צ’קאנה סובב את הכדור שמאלה והכדור חלף לו סנטימטרים מהקורה.

גם 4 הדקות שהוסיף השופט נתי דותן, לא עזרו לקבוצות. תוצאת סיום: הפועל קטמון ירושלים שלוש, הפועל אשקלון שלוש.

שחקן מצטיין קטמון –  עם כל הכבוד לצמד של עידן שמש, הבחירה נפלה הפעם על אוהד אדלשטיין.

שחקן מצטיין אשקלון – ברוך דגו.

מומלצים:

א – לשתי הקבוצות: “הגנה” זה לא רק שם של מחתרת בתקופת המנדט הבריטי.

ב – לקטמון – מותר לשחק כדורגל גם במחצית הראשונה… משחק בית שני מתחילת העונה, שבו הקבוצה לא ממש הופיעה במחצית הראשונה ונראתה יותר טוב (במחזור הראשון) או ממש הרבה יותר טוב (במחזור השלישי) לאחר ההפסקה.

ג – מרוב דגלים לא רואים את הדשא – זו כנראה בעיה שלי, אבל אני שייך לאלו שחוץ מהעידוד המדהים במהלך המשחק, אשכרה מנסה לראות מה קורה במגרש עצמו. הבנתי באיזה צד ביציע לשבת, אבל הדגלים רדפו אחרי גם לשם….

קטגוריות: כדורגל

3 תגובות so far.

 1. חיים says:

  תודה, כיף לקרוא! לא יכלתי להגיע למשחק, נחמד להשלים ככה את הפער.

  • Amir says:

   בבקשה! המאמן של אשקלון אמר בסיום המשחק שהוא מעדיף קבוצה שנותנת אחד ולא סופגת. אני באופן אישי, מעדיף לראות משחק שנגמר ב 3-3.

 2. דוד says:

  כתבה יפה.
  גילוי נאות – אני “האוהד חד העין” שאבחן אותך לפני תחילת המשחק… ואם כבר חד עין, זהו לי המשחק הראשון בהיסטוריה הפרטית שלי כאוהד, ש(בטעות ממוזלת) נכנסתי למגרש עם משקפי ראיה. מזל, כי סוף סוף יכולתי להבחין במספרים על החולצות של השחקנים. לא שעזר לי להפריד בין אלירן אוחנה ועבד מורג’ן שאחד מהם משום מה נחשב לקשר תוקף והשני להורס, ואני חייב להודות ששניהם לא השאירו עלי רושם בל ימחה עד כה.
  אגב, קצת שמאלה ולמעלה מהיכן שישבת הדגלים לא הפריעו לאף אחד. וזו שוב הזדמנות להודות לבריגדה שפיזרה דגלים בכל הטריבונה (איזו מלה יפה).
  אכן – עונג שישי.


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים