הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אולי הפעם? – במסגרת המחזור השמיני בליגה הלאומית לכדורגל, הפועל קטמון ירושלים, תנסה לזכות לראשונה העונה בניצחון ביתי ולהגיע לראשונה לרצף של שני ניצחונות.  היריבה – קבוצת הפועל ראשון לציון, שצברה עד כה ניצחון בודד העונה ודווקא מול קבוצת הצמרת של הפועל פתח תקווה.

הרכב מנצח לא מחליפים? עופר טסלפפה, מאמנה של הפועל קטמון, ערך לא פחות משלושה שינויים בהרכב, לעומת ההרכב שפתח רק ארבעה ימים לפני כן, בניצחון 4-2 על אום אל פאחם. וכל שלושת השינויים היו בחוליית הקישור – עוז צבאג נפצע וגובס וגם אלירן אוחנה ומסיי דגו מצאו את עצמם בספסל. במקומם, עלו בהרכב רז שטיין, עבד מורג’אן ודור הלוי.

איך מסירים את הנחס? – כבר גילינו שקטמון מסוגלת לנצח כשצאצא א’ ואני לא מגיעים למשחק (מה שקורה במשחקי החוץ של הקבוצה). השאלה כיצד נסיר את הכישוף ממשחקי הבית שאליהם אנחנו כן מגיעים? מאזן של שלושה הפסדים ותיקו בודד.  אי לכך ובהתאם לזאת, נשקלו מספר אופציות:

א – סימה ווקנין, מכשפה. ללכת אליה בכדי לטפל בנושא הכישוף…

ב – ברכה מהמר”ן. השבוע הוא היה עסוק בלנסות לעזור לש”ס להצליח בבחירות לרשויות המקומיות.

ג – שבירת שיגרה. בכל המשחקים עד כה, הגענו לבושים באדום, חמושים במצלמה וישבנו בחלק התחתון של היציע. הפעם הגענו נטולי מצלמה, עם חולצות בצבעים ניטרליים וישבנו בחלק העליון של היציע.

סיפורי מלחמה – כיוון שישבנו הפעם בחברת בני אדם נוספים, זכינו לשמוע חוויות ותובנות, ובעיקר מכאלו שהיו במשחק מול מכבי אום אל פאחם בתחילת השבוע. הסיפורים סופרו במבטא דרום אמריקאי כבד והם שמורים במערכת. אם יתקבל אישור מהמספרים, הם יועלו לאתר, מבטיח….

לאחר שהתרגלנו לפגוש קבוצות שמביאות קהל למשחקי החוץ שלהם – פתח תקווה, הפועל רמת גן וכמובן מכבי נתניה, נאלצנו לחפש בנרות אוהדים שהגיעו מראשון לציון. לפי מכירות הכרטיסים, הסתבר שהיו שניים כאלה……

הפועל קטמון, פתחה את המשחק בהרכב הבא: עמית שמש בשער, בהגנה – אלירן ג’ורג’, אורי כהן, דור אלברמן ואסף עזו. בקישור – יותם פנסו, דור הלוי, עבד מורג’אן ורז שטיין ובחוד – שי אהרון ועידן שמש. ולא פחות חשוב, לאחר שני משחקים בתלבושת כחולה, הקבוצה חזרה לאדום שחור המסורתי שלה.

מחצית ראשונה:

3 – יוסי שקל, שוערה של ראשון, מרחיק כדור שפגע ברז שטיין ועף לכיוון השער. למזל של שקל ולצערנו, הכדור עבר מעל המשקוף.

כבר מהפתיחה, ניתן היה לראות שהפעם קטמון מתמודדת מול יריבה נוחה יותר. קטמון שלטה בקצב המשחק ואילו ראשון ניסתה לעקוץ בהתקפות מתפרצות. רבע שעה חלפה ועדיין לא ראינו התקפה אחת נורמלית, שלא לדבר על כדור קרן…

16 – גו’רג’ פרץ מימין והגביה לרחבה. הכדור נהדף אל עידן שמש, עשרה מטרים מהשער. שמש במספרת אחורית, כמעט וכבש את שער העונה. שקל הדף. עדיין 0-0.

18 – ניסיון ראשון של ראשון לעשות משהו. בן עשור נשלח בכדור ארוך לרחבה, אבל עמית שמש הקדים אותו.

19 – התקפה יפיפייה של קטמון. רז שטיין חרש באגף הימני ומסר לשי אהרון, שי הוריד אחורה ומורג’אן בעט טיל מ 22 מ’. ושוב שקל הציל שער בטוח…

24 – “עוד פעם אחורה ועוד פעם אחורה” קוננו ביציע על הנטייה של שחקני קטמון להחזיר כדורים אחורה אל עמית שמש…

32 – מתפרצת של האורחים. 4 על 4. אלברמן בפעולת הגנה נקיה מציל את המצב.

36 – זועבי קיבל צהוב על עבירה גסה שהוא ביצע. הצהוב היחיד שנשלף במשחק. לאחר ערבוביה ברחבה, שחקן של קטמון קיבל את הכדור 4 מ’ מהשער. אבל הבעיטה יצאה דרד’לה…

38 השער הראשון במשחק. “אבל קראנו שהשער הראשון הובקע לאחר מכן”, הייתה התגובה של ששת קוראי… שלמה בן עשור, הניף את הרגל וירה פגז מ 25 מ’ אל המשקוף ולמטה. הכדור לא הגיע לרשת, אבל היה נראה כאילו הוא עבר את הקו. גם צפייה בתקציר המשחק ביוטיוב, חיזקה את התחושה. למזלנו, גם השופט וגם הקוון, לא ראו את זה. עדיין 0-0.

44 – מה יהיה? עד עכשיו, בכל משחקי הבית שלנו העונה, הובקע לפחות שער אחד כבר במחצית הראשונה. האם הרצף יישבר? כדור חופשי לטובת קטמון, 30 מ’ מהשער. עבד מורג’אן הגביה כדור לתוך רחבת החמש, לשם הגיע עידן שמש, שנגח פנימה. 0-1 לקטמון. שערו החמישי של שמש העונה, מה שהקפיץ אותו לראשות טבלת הכובשים בליגה הלאומית… מורג’אן עם בישול מספר 3 העונה.

הקבוצות ירדו להפסקה והקהל הודה לשחקנים במחיאות כפיים. בחיי, ההפסקה עוברת יותר בנעימות כאשר הקבוצה ביתרון….

מחצית שנייה:

46 – חילוף ראשון אצל האורחים. שלומי אזולאי נכנס במקום זועבי. אזולאי היה פעיל מאוד במשחק ההתקפה של ראשון, שיצאה קדימה בדקות הראשונות של המחצית השנייה.

50 – רז מאיר פרץ באגף ימין והעביר כדור רוחב מסוכן. שמש קלט.

53 – יותם פנסו נפצע. שי אהרון מסמן לספסל שפנסו לא יכול להמשיך. פנסו יצא על אלונקה ומסאי דגו נכנס במקומו. הכתב מקווה שהפציעה של פנסו לא חמורה ושנראה אותו במהרה על המגרש…

54 – אזולאי כמעט הפתיע את שמש בבעיטה מ 17 מ’. אבל לא…

59 – חילוף שני בראשון לציון. עדן שרם, המושאל מהפועל תל אביב, נכנס במקומו של אסור.

60 – שטיין בעט גם הוא מ 17 מ’, ושוב שקל במקום.  שעה של כדורגל ועדיין לא ראינו ולו בעיטת קרן אחת

64 – כדור חופשי לראשון לציון, 23 מ’ קו ישיר לשער של שמש. אזולאי בעט כדור שעבר את החומה, עבר את השער ובכלל כבר חלק מהעבר…

66 – שי אהרון מצא את מורג’אן, בתוך רחבת החמש. מורג’אן בעט ו..הוציא את השוער שלהם גדול. הכדור נהדף לקרן הראשונה במשחק….

67 – רז שטיין פתח מבערים באגף השמאלי ועבר בקלילות חצי מגרש. הכדור נהדף והגיע לדגו, שבעט יפה, אבל מעל לשער. הנעת כדור יפה של קטמון בהתקפה במחצית השנייה.

68 – החור הראשון בהגנה של קטמון במשחק. בן עשור קיבל את הכדור לבד ברחבת החמש. הבעיטה שלו עפה לכיוון גן החיות התנכ”י. יש מצב שהיה שם נבדל.

69 – שימו לב לקצב האירועים במחצית השנייה.. שי אהרון בצ’יפ קטן לעידן שמש, בקצה הימני של הרחבה. שמש העביר כדור רוחב אלכסוני שעבר גם את השוער והגיע לרז שטיין. שטיין בעט מזווית בלתי אפשרית והכדור עבר מתחת לשוער ונכנס פנימה. 2-0 להפועל קטמון. שער שני לשטיין העונה ובישול שלישי לשמש.

72 – חילוף אחרון בראשון לציון. מוטי מלכה במקומו של רז מאיר.

75 – קרן ראשונה (ואחרונה) לטובת האורחים. הכדור נהדף והגיע במחצית המגרש אל עידן שמש. שמש פרץ קדימה, חתך קצת ימינה ולא התרגש מהמגן שרץ אתו, או מהיציאה של שקל. כשהוא הגיע לקו השש עשרה, שמש שחרר בעיטה מדויקת לפינה השמאלית ופנימה. 3-0 להפועל קטמון. שערו השישי של שמש העונה. “עכשיו אני רגוע” הודיע האוהד בשורה לפניי.

77 – חילוף שני בקטמון. עומרי רון במקומו של כובש השער השני, רז שטיין.

82 – קרן שלישית ואחרונה במשחק. מורג’אן ניסה לסובב את הכדור לתוך הרשת, אבל שקל הצליח לאגרף מהקו. הכדור נ הדף והגיע לדור הלוי, שבעט מ 25 מ’ מעל השער.

85 – חילוף אחרון בקטמון. אוהד אדלשטיין, עלה בפעם השביעית העונה מהספסל. הפעם במקומו של דור הלוי.

87 – האם יש לנו זמן לעוד אחד? שי אהרון מסר לאדלשטיין, שחדר לרחבה ובעט כדור חזק ששקל הדף באינסטינקט. דגו בעט את הכדור החוזר מעל השער.

גם שלוש דקות תוספת הזמן חלפו עברו להן ובסיום, ניצחון בית ראשון העונה להפועל קטמון ירושלים, 3-0 על הפועל ראשון לציון.

שחקן מצטיין קטמון – בדרך כלל הופיע כאן שחקן בשם ע.שמש… הפעם מדובר בעידן שמש. שכבש צמד, ובישל אחד. בתוך ארבע ימים, שמש כבש ארבעה שערים.

שחקן מצטיין ראשון לציוןיוסי שקל, שבמו גופו מנע מקטמון להבקיע כמה וכמה שערים.

תודה מיוחדת לאור סדן, שכל התמונות המופיעות בכתבה הן פרי מצלמתו.

שפט סהר ארבלי, לעיניי 1,800 צופים בטדי.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים