הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אחרי הניצחון המרשים על בני יהודה במחזור הפתיחה של הליגה הלאומית לנשים בכדורסל, יצאה קבוצת מכבי גדרה למשחק חוץ, שלפחות על הנייר היה אמור להיות קל יותר, מול קבוצת אליצור תל אביב, שלא שיחקה במחזור הראשון.

אליצור תל אביב – מדובר באגודה ותיקה, עם היו”ר מנחם ויידהורן, חבר הנהלת  איגוד הכדורסל. מאחורי הקווים – פיני לוי, הזכור לטוב בתור שחקן, מימי התקופה הסטודנטיאלית הראשונה שלי, כשהלכתי לראות משחקים של הפועל ירושלים במלחה… למעט מרים ברון, שנשארה מהעונה שעברה, הקבוצה מורכבת משחקניות חדשות. שני גמבש וחן הולצר – לא שיחקו בעונה שעברה ואילו דפנה מלר, שיחקה באליצור נתניה בליגת העל.

אופס..  שעה לפני תחילת המשחק, גילינו ששלוש שחקניות הגיעו למשחק עם מדים בצבע הלא נכון. לא ניתן לשחק בחולצות בצבע אחר וכאן החלו הפתרונות היצירתיים…

א – מגמת עיצוב בשנקרהמצרכים – חולצת כחולה וסרט חבישה לבן. השיטה – הופכים את החולצה וגוזרים רצועות דקות מהסרט בכדי להכין מספרים. קיבלנו ציון גבוה על מקוריות ועל ביצוע, אבל ברגע שהחולצה נלבשה –  המספר לא החזיק מעמד. וכאן עברנו לתוכנית מספר שתיים:

ב – לדורון שייבה, יש בבית למרות גילה צעיר, אוסף מרשים של חולצות כדורסל כחולות וממוספרות. טלפון אחד ואימא אביבה יצאה לדרך עם שקית מלאה בחולצות. השאלה היא האם היא תגיע בזמן?

בינתיים, גילינו שעמדת כיבוי האש מטפטפת כמויות מים גדולות על הפרקט, מה שיכול לגרום להחלקה ולפציעה. איכשהו גם על זה הצלחנו להתגבר….

 החמישייה – עדי אופיר, מאמנת מכבי גדרה, פתחה עם החמישייה הקבועה: דורון שייבה, הילה מעוז, יפעת ושלר, אורנה קסלר וגל הייער.

רבע ראשון – תחילת המשחק נראתה כהמשך ישיר לרבע האחרון מול בני יהודה בשבוע שעבר – שני סלים של מעוז ואחד של שייבה וגדרה ביתרון 4. בהתקפה הבאה, ושלר צלפה אי שם מעבר לקשת ולמרבית הפליאה, המזכירות הוסיפה רק שתי נקודות. באופן משעשע למדי, הסתבר שאת הנקודות העלו בטור של העבירות ולא של הנקודות וכיוון שלא ניתן לצבור יותר משמונה עבירות ברבע – הלוח סירב להעלות את התוצאה. השופטים נאלצו לעצור את המשחק, לתקן את לוח התוצאות ולתדרך את אנשי המזכירות… השלשה של ושלר קבעה 9-2 לגדרה. המארחות קלעו כאמור שתי נקודות בלבד בחמש וחצי הדקות הראשונות של המשחק. פיני לקח פסק זמן ועדי פרגנה לשחקניות: “יופי של הגנה” וביקשה מהן להוריד כדור לרצפה ולחדור פנימה. הרבע הראשון הסתיים ב 14-8 למכבי גדרה.

רבע שני – אורנה גבוהה, אבל היא לא ג’ירפה – לאחר שכדור נזרק לכיוון הכללי של התקרה במקום אליה.. הרבע השני נפתח עם ושלר על הספסל. כעבור שלוש דקות, אליצור עלתה ליתרון ראשון. שייבה החזירה את היתרון לגדרה ועדי לקחה פסק זמן ובו ביקשה מהשחקניות “אגרסיביות“. דפנה מלר, שלא קלעה ברבע הראשון, הייתה ב Zone ברבע השני, בו היא קלעה מכל טווח אפשרי. מעוז בסל ועבירה צימקה ל 22-25 ועבדכם הנאמן, מצא את עצמו בשולחן המזכירות, מוודא שהעבירות יירשמו וגם הנקודות ואם אפשר – לקבוצה הנכונה….ברבע השני, אליצור קלעה עשרים וארבע נקודות לעומת תשע בלבד של גדרה. מלר, קלעה 14 נקודות ברבע ואילו גדרה סיימה את הרבע המזעזע הזה עם 3 מ 17 מהשדה. תוצאת מחצית – 32-23 לאליצור תל אביב.

כיוון שישבתי ליד המזכירות, כבר לא הצלחתי לשמוע את מה שנאמר בפסקי הזמן של עדי. יש לי הרגשה שכבר לא היו שם יותר מחמאות למשחק ההגנה של הקבוצה….

רבע שלישי יכול להיות יותר גרוע מהרבע השני? זהו… שכן…. שיר אסולין עלתה במקום הילה והוסיפה ממד של לחימה על המגרש. ושלר בשתי שלשות, צימקה ל 33-38, 5:20 דק’ לסיום הרבע. ההגנה החזיקה את מלר ללא נקודות ברבע הנ”ל, אז הולצר וגמבש מילאו את החסר עם שש נקודות כל אחת. גדרה הרבתה לאבד כדורים והוסיפה שתי נקודות בלבד עד סוף הרבע, 46-35 לאליצור ת”א.

רבע רביעי – הרבע האחרון יצא לדרך כשגדרה עלתה עם שחר גורדון, דורון שייבה, שיר אסולין, הילה מעוז וענבר מילר. הרבה עצבים על המגרש ועל שני הספסלים. העבירה הטכנית הראשונה נשרקה כנגד מכבי גדרה. ושלר בשלשה רביעית, צימקה ל 44-50. מלר ביצעה עבירה בהגנה ומיד הוסיפה הערה לשופט, מה שגרר עבירה טכנית.  גדרה קיבלה ארבע קליעות עונשין וכדור מהצד. השלל?  1 מ 4 מהקו ואיבוד כדור….

גורדון חטפה כדור ורצה את כל המגרש בכדי לצמק לשלוש הפרש, חמש דקות לסיום. השחקניות של פיני לוי מאוד לא רגועות על הספסל. שייבה לושלר ו – יש! שלשה מספר חמש לושלר. 50-50 כשנותרו ארבע דקות לסיום.

מי שלא שומר.. – הולצר וקסלר החליפו סלים ונותרו שלוש דקות וחצי. גמבש בארבע נקודות, העלתה את המארחות ל 52-58, שתי דקות לסיום. את פסק הזמן הבא שלקחה עדי, שמעו היטב ברחבי אגן הים התיכון. היא רתחה ולא בגלל שהיה חם באולם…

גדרה קיבלה הזדמנויות לצמק, אבל שקולעים 3 מ 9 מהקו, זה לא כל כך פשוט ועדיין, שלשה שישית של ושלר, צימקה ל 59-62, כשנותרו 34 שניות לסיום. הכדור עבר לגדרה, שיצאה להתקפה במטרה לשלוח את משחק להארכה. שחקניות תל אביב עזבו את ושלר וצופפו את הצבע. שלשה שביעית והארכה? משום מה, השחקניות העדיפו לנסות לחדור לסל ולקלוע סל של שניים, שהיה מסיים את המשחק בהפסד. בכל מקרה, גדרה לא קלעה – לא סל של 2 ולא סל של 3.

בסיום, ניצחון 59-62 לאליצור תל אביב על מכבי גדרה. ובינינו? (אל תגלו לאף אחת) לא הגיע לנו לנצח…

נתון סטטיסטי מרכזי –  הקבוצה קלעה 46% מהשלוש. אבל כשהאחוז מחוץ לקשת, גבוה יותר מהאחוז מתוך הקשת ומהאחוז מקו העונשין, “זה לא טוף”, סבתא שלי הייתה אומרת.

קלעו למכבי גדרהיפעת ושלר בערב נדיר של שש שלשות מעשרה ניסיונות, סיימה את המשחק עם 20 נק’ 5 ריב’ ו 3 חס’, הילה מעוז 13 נק’ 5 אס’ 5 חט’ 4 ריב’, אורנה קסלר 11 נק’ ו 13 ריב’, דורון שייבה 9 נק’ ו 4 אס’, שחר גורדון 4 נק’ ו 4 ריב’ ושיר אסולין 2 נק’. עוד שותפו – גל הייער 3 ריב’, עמית ארווס וענבר מילר 5 ריב’.

הרבו לקלוע לאליצור תל אביב – שני גמבש 18 נק’ (12 במחצית השנייה), דפנה מלר 18 נק’ (14 ברבע השני) וחן  הולצר 14 נק’.

סיכומים:

עדי אופיר: “הפסדנו לקבוצה שיש לנו עליה עדיפות. הגענו פייבוריטיות ויותר מדי עם האף למעלה והראש בעננים. לוקחת על עצמי חלק גדול מההפסד שקשור לשאננות של הקבוצה. אבל אין ספק שאי אפשר “לזכות” את השחקניות לחלוטין אחרי כזו תצוגה, בנות לא הגיעו  מפוקסות למשחק וברמה הקבוצתית להגיד שלא נראינו מחוברות יהיה האנדר סטייטמנט של השנה. לא הגענו למשחק מספיק מוכנות לא אני ולא השחקניות, ונמשיך לעבוד קשה כדי שזה לא יקרה שוב”.

יפעת ושלר: “חטפנו סטירה מצלצלת שטוב שהיא קרתה עכשיו ולא בשלבים מאוחרים יותר. יש עוד הרבה על מה לעבוד וצריך להרים את הראש ולהסתכל קדימה..”.

שפטו: איתי לקסר וספי גזל, לעיני 18 צופים באולם במרכז יהודי ערבי ביפו.

תודה מיוחדת – לאביבה, אימא של דורון. גם על החולצות שהגיעו בזמן וגם על ההסעה בסיום המשחק לתחנת הרכבת, בזכותה הגענו הביתה….

תודה נוספת – לאורנה קסלר שבזכות האייפון שלה זכינו לתמונות מהמשחק…

קטגוריות: כדורסל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים