הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

זהו סיפורה של אורנה קסלר, אגדה שהייתה באמת. אורנה היא אחת משחקניות הפנים הטובות שנראו על המגרשים בארץ בשני העשורים האחרונים. השבוע, אורנה עדכנה אותי שהיא פורשת מכדורסל.

דרכינו הצטלבו מספר פעמים באותם שני עשורים. בתחילת דרכה, כששיחקה במדי אס”א ירושלים בליגת העל. ושנים לאחר מכן, כאשר שיחקה במדי מכבי מכבים –רעות ובעיקר בעונה + האחרונות, כאשר שיחקה במדי מכבי גדרה, שם יצא לי להכיר את אורנה קסלר האדם, בנוסף לאורנה קסלר השחקנית. אבל הכתבה הזאת היא על אורנה ולא עליי, אז מכאן והלאה, רשות הדיבור נתונה בידיה של אורנה:

” שמי אורנה קסלר שחקנית כדורסל בעמדת הפורוורד החל מ- 1993. התחלתי לשחק כדורסל בגיל מאוחר, בשנת 1993 אז הייתי כמעט בת 17.

כילדה בירושלים הצטיינתי בספורט, בעיקר במה שכרוך בריצה וקפיצה, עם או ללא כדור, עד שבאיזשהו שלב אמרו לי “את גבוהה, לכי תשחקי כדורסל” וכך עשיתי.

שיחקתי באס”א ירושלים ולקחנו את אליפות המדינה לנערות, נבחרתי לשחקנית המצטיינת של עונת 1993- 1994.

4 עונות באס”א ירושלים בליגה הבכירה כשחקנית טרייה , כולל שירות רגיל בצה”ל במהלכו לקחתי את אליפות צה”ל, בונוס נחמד כשלעצמו, הביאוני להחלטה שאני זקוקה להפסקה מהענף והתאווררות בחו”ל. עם חזרתי, צלצל אלי איש יקר ומאמני מכיתה י”ב באס”א, עמיצור בר ובישר לי כי “נפתחה ליגה חדשה בארץ, ליגה לאומית”, “אבל יש כבר ליגה לאומית”? לא הבנתי. עמיצור ענה: “לליגה הבכירה קוראים כעת “ליגת העל”, אנחנו נהיה ליגה שנייה חזקה על טהרת הישראליות, מקסימום זרה אחת”. באותו רגע ידעתי שזו הליגה בשבילי, בפרט לאחר 4 עונות קשות במיוחד בליגת העל, ללא הקלות, עם הרבה זרות וללא “ספורטאית מצטיינת”. ואכן, שלושה ימים לאחר נחיתתי בארץ, הגעתי לשחק במכבי אשדוד בעונה הראשונה של הליגה ב- 1998 אז גם קיבלתי את הטלפון הנייד הראשון שלי, מתנה לגיל 21.

את עונתי הראשונה בליגה פתחתי ב”סערה”=פציעה קשה בגב, ובלא מעט חוויות מהעיר אשדוד.

בעקבות אותה פציעה, החלטתי להתחיל ללמוד ולעשות הפסקה מהענף. לאחר שנתיים, חזרתי לשחק בהפועל גבעתיים בעקבות טלפון מיו”ר האגודה דאז ואגדת העבר, עמוס פרישמן שאימן אותי גם בנבחרת חיל האוויר ולקחנו יחד את אליפות צה”ל. בגבעתיים שיחקתי עונה אחת מוצלחת בעקבותיה נקראתי לדגל על מנת לעזור למכבי רמת חן לחזור למקומה הטבעי בליגת העל וכך היה!

בעקבות ההצלחה ברמת חן, נשארתי עונה נוספת, הפעם בליגת העל, יו”ר הקבוצה דאז היה ישראל זינגר, כיום ראש העיר רמת גן.

משם עברתי למכבי תל כביר תחת הדרכתו של משה רוזנברג המיתולוגי, משה הביא אז כעזר חייל נחמד בשם יוני אורן, כיום מאמן לגיטימי בליגת העל. מעונה זו אזכור לעד מנהלת קבוצה, אישה יקרה ומיוחדת במינה שאינה עמנו עוד, חנה חמו. יהיה זכרה ברוך.

משם חזרתי הביתה לאס”א ירושלים בעקבות החלטה לעשות תואר שני באוניברסיטה העברית לעוד עונה מוצלחת בלאומית שסידרה לנו כרטיס לליגת העל.

עונה נוספת באס”א בליגת העל, עם סגל חסר בלשון המעטה, סידרה לי מספר חסר תקדים של דקות משחק לישראלית וגם ממוצע ריבאונדים למשחק שהעמיד אותי בראש הישראליות בקטגוריה זו.

משם נראה שהספיקו לי ה”הרפתקאות בליגת העל”, המשכתי לשחק לאחר לידת בתי הבכורה והגעתי לשתי עונות ב”בנות השרון” בעקבות המלצה חמה של נועה רקנאטי, שם התחלתי דרך בה אני הופכת ל”זקנת השבט” ולרוב מבוגרת גם מהמאמנ/ת שהיו לי מאותו זמן ואילך.

בזמן ההיריון השני שלי, שימשתי כמנהלת קבוצה ב”רמת חן”, באותה קדנציה זכיתי לקחת יחד עם אותה קבוצה את גביע המדינה עם המאמן האגדי עדני דגן ועם הפיזיותרפיסט שלי, אילן אדיב, שמאז ש”הציל אותי” מכאבי גב עזים במשחק בו אני משחקת בקבוצה היריבה לו, אני שומרת לו אמונים.

כ”קאמבק” לאחר הלידה, עליתי ליגה מארצית ללאומית, יחד עם  הפועל ירושלים  ומשם המשכתי ישירות לעונה מוצלחת באליצור ת”א ועונה במ.כ הבקעה, אתה עליתי לליגת העל.

לאחר עונה אחת בארצית עם  מכבי מכבים רעות  בה עלינו ליגה, הציעה לי היריבה המושבעת שלנו מאותה עונה, מכבי גדרה, להצטרף לשורותיה בלאומית, כך עשינו יחד עונה מוצלחת ומהנה במיוחד. בסוף העונה גם הספקתי לטוס לפראג ולקחת את המקום השני המכובד בטורניר אירופאי למקומות עבודה, יחד עם מקום עבודתי- האוניברסיטה העברית.

בבואי להתחיל עונה נוספת בקבוצה מוצלחת ואהובה, הרגשתי בפנים כי “הגיע הזמן” ובצער רב אך בשלמות, בישרתי למאמנת שלי וחברה טובה, עדי אופיר על פרישתי, לפחות לעת עתה מהענף.

רבים ורבות אמרו לי בדרך, “חבל שהתחלת לשחק כל כך מאוחר”, אך אני מרגישה בעלת מזל גדול. חוץ מידיעת הארץ והכרתה לפי אולמות (את גרה במקרה על יד “מטרו ווסט”) צר הנייר מלהכיל את מה שלמדתי. מבטיחה לבוא לבקר, הפעם כאוהדת, כי הליגה הזו נפלאה. שיהיה בהצלחה!”

רק שתבינו – אורנה לא פורשת בגלל חוסר יכולת ככדורסלנית. בעונה שעברה, במדי מכבי גדרה בלאומית, אורנה סיימה את העונה עם ממוצעים של 14.8 נק’ + 12.8 ריב’. היא קבעה שיאי אגודה למשחק יחיד עם 20 כדורים חוזרים, שבע חטיפות וארבע חסימות. השנה, אורנה העמידה ממוצע של 12.3 נק’ תוך שהיא מדייקת ב 74% מהזריקות שלה מהשדה.

מכאן, שלוחה לאורנה ברכת הצלחה בכל אשר תפנה…

קרדיטים לתמונות: אושרה אמויאל – אס”א ירושלים. ירמי אולמרט – מ.כ. הבקעה ואנוכי.

קטגוריות: כדורסל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים