הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..).

א – פנייה בשמו של הכתב – הרייטינג של הכתבות שלו עומד ביחס ישר לתוצאת המשחק. אז אם לא בשבילכם, תילחמו עבור הנציג היחיד שמסקר אתכם במרשתת. (לא עמד במבחן המציאות).

ב – בואו ננסה לשמור על עקביות: לפחות שלושה משחקים רצופים שבהם ננצח,  (9 מ 9) או רק נפסיד (0 מ 9). אי אפשר להמשיך עם המאניה דפרסיה הזו. תהיו עקביים…. (0-0 בבית מול עפולה, זה סוג של עקביות לאחר הרביעייה מראשון).

ג – אוהדי הקבוצה חיים בשני יקומים מקבילים: במגרש ובפורום. בפורום אנחנו מתחרפנים, מתלהמים, “לא נחמדים” הייתה גולדה אומרת על זה. לפחות במגרש תתנו לנו סיבה להיות שמחים (לשעה ואז לחזור לדיכאון של אסיפת העמותה למחרת).. – זהו שלא קיבלנו סיבה להיות שמחים..

הכנות ליום שאחרי: (פרסום תוצאות ההצבעה בלי קשר מה הן יהיו)

א – חלק מאתנו כבר התחיל להתרגל לעונה הבאה ומגיע באופן עצמוני לחזות במשחקי הפועל ירושלים.

ב – שם, בניגוד לדעה הרווחת – נושא האיחוד לא מוזכר יותר מדי. אין שירי עידוד בנוסח כולם רוצים איחוד, הפועל של האוהדים. קטמון מוזכרת (אם בכלל) בהקשר של אזכור המקצוע העתיק ביותר בעולם. רומנטיקה חד צדדית.

ג – סוכת אבלים. לכתה בטרם עת (או שבע שנים מאוחר מדי – תלוי את מי שואלים). של הקבוצה.

ד – אורי כהן מבקש לחזור לקטמון: גם קבוצה שמפסידה וגם מקצצת לי בשכר? זה היה לי גם קודם…

ה – לקנות כרטיסים להופעות של האבנים המתגלגלות וניל יאנג שאמורים להגיע בקיץ לישראל. (נותרה הכנסה פנויה לאלו שלא יהיו חברי עמותה בעונה הבאה).

ו – הוצאת דיסק עם שירי – זה היה ביתי, שיר פרידה, שירת הברבור, נחמד (היה ממש נחמד) ושירי האוהדים…

ז – אוהדים בלי קבוצה, מחפשים קבוצה בלי אוהדים“. מודעה בעיתון…

ח – לרכוש מרצ’נדייז של הפועל קטמון, לשים בצד ועוד 10 שנים למכור ב E BAY.

המצב והכתב

א – סעיף 3 (א) בתקנון העמותה, מדבר על מטרת העמותה הראשונה והיא ” להיות בית עבור אוהדי קבוצת הכדורגל של הפועל קטמון ירושלים (להלן – הקבוצה);”. זוהי המטרה הראשונה, עוד לפני הכוונה לאיחוד עתידי עם הפועל ירושלים. רגע, אני ממשיך…

ב – “אל תיתמם” אני לא. ברור לי מה הייתה המטרה כשהעמותה קמה. רק שמאז קרו (או לא קרו) שלושה דברים: 1 – מה שנראה כמו מסע קצר שבו שני החלקים יאוחדו במהרה – הלך והתרחק. 2 – השנים שעברו, גרמו לחלק מאלו שהיו בעמותה מראשית דרכה, להבין שיש מטרות אחרות, לא פחות חשובות ועבור חלקם – אפילו יותר חשובות. 3 – הצטרפו חברי עמותה חדשים. מי שלא אהב את סאסי – הצטרף בהתחלה. מי שהגיעו החל (סתם לצורך הטענה) מהשנה הרביעית – עשו זאת בגלל כל הדברים האחרים (בעלות האוהדים, האווירה המדהימה ביציע, הפעילות החברתית, נגד גזענות ועוד – איש איש וטעמיו עמו). אחוז הנשים והילדים ביציע הוא מדהים.

ג – המטרות השתנו (לא עבור כולם) אבל התקנון לא. מעניין מה הייתה התוצאה אם היו עושים עכשיו הצבעה בין חברי העמותה על מטרות העמותה.

ד– יום שמח לאוהדי הפועל ירושלים? יום עצוב לאוהדי הפועל קטמון…אוהדי הפועל ירושלים ישמחו. (לצורך הנושא – חבר עמותה שהסביר לי שאין דבר כזה הפועל קטמון, יש רק הפועל ירושלים, הוא אוהד של הפועל ירושלים לכל דבר ועניין). מבחינתם – החלום עומד להתגשם. רק מה, בתוך כל החגיגה, גם האוהדים וגם הוועד שכחו את הקבוצה הקרויה  “אוהדי הפועל קטמון“. אלו שלא הגיעו לקטמון בגלל סאסי, אלא בגלל כל הסיבות שפורטו קודם ואלו שהגיעו בתחילה ושינו את דעתם במהלך השנים.

ה – שירת הסירנות. הסירנות שרות “איחוד… איחוד” והצליל נשמע כל כך מפתה. יהיה איחוד ובעוד שנה שנתיים, הבעלים בקבוצה יחליט שהוא מוכר אותה (אין לו כסף, יש לו סדרי עדיפויות אחרים, זה מה שתוכנן מראש..). בהנחה שאף אחד מאתנו, לא יקבל שיחת טלפון מאראלה, לא באמת נוכל לקנות את הקבוצה. ואז יקנה אותה סאסי, טביב (כי מזמן הוא כבר לא החליף קבוצה) ואז מה? תקימו מחדש את קטמון? אתם לא יכולים להשתמש בשם.

ו – ולמען הסר ספק – אין לי שום דבר נגד הרוכש של הפועל ירושלים. לא מזלזל בו ובפועלו, אבל גם לא רואה בו בתור המשיח.

זה לא ה”מה”, זה ה”איך“:

א – זה קשור להגעה למשחקים עד סוף העונה. אני לא חולק על זכותה של ההנהלה לפעול לפירוק העמותה (יפה מצדי – נכון?). הבעיה היא התזמון. עד עכשיו – המשאים ומתנים היו בפגרה בין עונה לעונה. במועדה הנוכחי של ההצבעה, הרי שאם תעבור ההחלטה, שקובעת למעשה את פרוקה של הקבוצה בסיום העונה, הרי שמשחקי הקבוצה יאבדו את הערך הספורטיבי שלהם.

ב – “מה, אתה חושב שהשחקנים לא יתאמצו בכוונה?” …לא אני לא. הבעיה שלי היא עם מי ששם אותם במצב הזה.

ג – תרחיש א – איכשהו הקבוצה מגיעה לפלייאוף העליון. אתם זוכרים איך נראתה רמת השרון בעונה שעברה בפלייאוף העליון. רק שהם עדיין קיימים. קטמון לא תהיה קיימת. כל מי שיצטרך נקודות – ישיג אותן.

ד – תרחיש ב – קטמון בפלייאוף התחתון. כמעט כל המשחקים (למעט מול אום אל פאחם) יהיו מול קבוצות שצריכות נקודות בכדי לא לרדת ליגה או להימנע מהמבחנים. היחס בווינר על ניצחון של קטמון יהיה קרוב ל 1 לאינסוף.

ה – תרחיש ב (1). מחזור 38. דרבי. הפועל ירושלים חייבת לנצח בכדי לא לרדת ליגה. אפילו הפרופסורים ביציע, יתקשו לחשב את היחס בווינר…. ניצחון של קטמון והקבוצה המאוחדת תשחק בליגה א. אין ספק…

ו – אז זהו. עם כל הצער שבדבר, בהנחה שההצעה תתקבל, אני לא מתכוון לחזות במשחקים ומן הסתם – גם לא לכתוב עליהם. וכמו שכתב דגלאס אדאמס – “היו שלום ותודה על הדגים”

קטגוריות: כדורגל

3 תגובות so far.

 1. אסף says:

  אמיר, זה על גבול המרגיז. הצטרפת לעמותה בעלת מטרות מוצהרות, כמוך עוד עשרות, רק שבניגוד אליהם אתה לא מכבד בכלל את מטרות העמותה ואת חלומם של מקימיה. אין בך סולידריות או אמפתיה. וזה ממש לא מחוייב המציאות, חבל.

  • Amir says:

   אני לא יודע איפה אתה יושב במשחקים. במשחק האחרון מול ראשון לציון, כששרו “כולם רוצים איחוד”. יציע כמעט שלם (השמאלי, לא איפה שהדגלים והתופים) שתק ולא שר. חלק אפילו ענו – “לא נכון, אנחנו לא רוצים איחוד”. זה לא רק אני לא תומך באיחוד.

   לדעתך אני לא מכבד את מטרות העמותה? מבחינה טכנית, כל מי שטוען שהוא נגד איחוד, אפשר להעיף אותו מהעמותה (כי הוא פועל נגד מטרותיה)עוד בטרם ההצבעה ואז תגיעו ל 100% תמיכה בהצעה.

 2. ויקטור גניש says:

  איזה כתבה חסרת קשר למציאות.


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים