הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

חיכינו חיכינו, ציפינו ציפינו והנה הוא בא משחק עונה מס’ 2 בליגה הארצית לנשים בכדורעף.

תקציר הפרקים הקודמים:

השנה הליגה הארצית מורכבת משמונה קבוצות. מה שהכריח את האיגוד לקבוע שלושה סיבובי משחקים במקום שניים. המחזור הראשון, לא התקיים וזז שבעה חודשים קדימה. במחזור הנ”ל, היו אמורות להיפגש הפועל ראשון לציון ו מ.כ. נס ציונה. וכך, המפגש הראשון בין שתי הקבוצות שנאבקות על האליפות ועל הכרטיס היחיד לליגה הלאומית, התקיים רק במחזור השמיני.

האורחות מראשון באו בטוחות בעצמן וחזרו עם הזנב בין הרגליים, לאחר 3-0 לטובת נס ציונה, במשחק שערך פחות משעה.

בינתיים – ראשון שהתבססה על שתי שחקניות גבוהות, הביאו במהלך הפגרה שחקנית גבוהה נוספת, ותיקה וניסיון בליגת העל ברזומה. נס ציונה עם מאזן מושלם מתחילת העונה 13-0 וראשון מיד אחריה עם מאזן של 12-1. בהנחה שהקבוצות לא יפסידו לאף קבוצה אחרת, הרי שניצחון של נס ציונה, יסגור עניין בצמרת ואילו ניצחון ראשל”צ, ישאיר אותנו במתח עד מחזור הסיום ולהתמודדות השלישית והאחרונה בין שתי הקבוצות, באולם בראשון לציון.

100 צופים נקבצו ובאו להם לאולם יגאל אלון בראשון. בלט בהעדרו – השופט. שאפו לאיגוד שדאג שבמשחק כל כך חשוב, לא יהיה שופט….

בכל זאת הגענו למרות הכול – 20 דקות בלבד לפני תחילת המשחק, הגיעה בשעה טובה לאולם, אחד המאמנים, הכתב ושתי הכוכבות של ראשון לצין (כל אחד ממקום אחר – כן?)

השישייה – רוברט פרלוב, מאמנה של נס ציונה, פתח עם – ג’ני רוזנספט, דפנה כהן, מתי מצליח, ג’ינה מטביינקו, רוני הראל ושושן וורטמן.

תודה מיוחדת לשקד מרגלית, שהתמונות המופיעות בכתבה הן פרי מצלמתה.

מערכה ראשונה – המשחק התחיל בדיוק בנקודה בה הסתיים המפגש הקודם בין שתי הקבוצות. אייס של ג’ני וחור של מתי, העלו את נס ציונה ל 4-0. הנחתה של שושן קבעה 6-1 לאורחות. ציפינו לפסק זמן של ראשון, אבל המאמן שלהם הסתפק בהערה כלשהי ברוסית. מכת הפתיחה הבאה שלנו יצאה החוצה, אבל פגעה במאמן שלהן, גם זה משהו…. ראשון חזרו למשחק. הנקודה ה 11 הייתה ממש יפה. שחקניות נס ציונה התאמנו בלהציל כדורים מהפרקט, אבל בסוף דווקא הנחתה שלנו עפה החוצה. 3 (“היא גדולה, היא חזקה”) השוותה ל 6-6. הנחיתה והשיגה אייס, רוני בהנחתות, שושן ושוב רוני, ונס ציונה ביתרון 15-9, שטיפס ועלה עד 17-10, לאחר נקודה של דפי.  מורן רחמים ועדי לנג חילקו ביניהן את עמדת הליברו. הכדור עבר לראשון וכאן באה נפילה בריכוז, שאילצה את רוברט לקחת פסק זמן. 17-15 בלבד לנס ציונה. סרב שלהן החוצה ונס ציונה ביתרון 19-16. 3 הנחיתה שוב ושוב. טעויות בקבלה (אאוט… לפחות בשני מקרים בהם הכדור הלך פנימה) ו 19-24 לראשון. מתי עצרה את הרצף, אבל המערכה הראשונה נגמרה 25-20 ו 1-0 לראשון לציון.

מערכה שנייה – בביץ פתחה במקומה של ג’ני. עוד מנחיתה על חשבון מוסרת. ג’ינה השיגה אייס ומתי הוסיפה שני אייסים רצופים בדיוק על אותה שחקנית 6-2 נס ציונה. מורן מינה ואדווה אזולאי נמצאות הפעם ביציע. רוני הראל בשלושה סרבים טובים, העלתה את נס ציונה ל 14-8. מאשה טקאצ’ב עלתה במקומה של ג’ינה. ראשון צימקה לשתי הפרש. דפי בחסימה גדולה על מספר 3. 17-14. 19-19. רוני הנחיתה על מספר 3 ונס ציונה ביתרון 21-19. המאמן האורח פרץ למגרש ורץ לכיוון השופט. יש לי הרגשה ששופט רגיל היה מגיב לנושא. שתי הקבוצות בלחץ וזה ניכר בטעויות במכות הפתיחה (בעיקר החוצה). 23-23. אנה הירש במקומה של בביץ’. שושן הנחיתה החוצה, אבל תיקנה בנקודה הבאה 24-24. שוב נקודת מערכה לראשון והפעם הן ניצלו אותה. 26-24, 2-0 לראשון לציון. המערכה השנייה נמשכה חצי שעה.

רגע של היסטוריה 1– משחק הליגה האחרון בו נס ציונה הפסידה יותר ממערכה אחת, היה באפריל 2013, באולם הבלתי אפשרי של רמת אביב.

מערכה שלישית – הקרב עדיין המשיך, אבל כעת היינו צריכים נס וכזכור לנו, ניסים קורים בכסלו ולא באדר…. דפי חסמה פעמיים את מספר שלוש והוסיפה הנחתה מהאמצע. אבל בשום שלב, למרות היתרון, זה לא הרגיש כאילו אנחנו מובילות. ראשון היו פשוט יותר חדות בהתקפה. חסימה של מאשה, שני סרבים טובים של שושן והנחתה של מתי מימין ונס ציונה ביתרון 14-11. ראשון עלו ל 15-18. מספר 3 שלהן תופיע בסיוטים שלנו בחודשיים הבאים…. שתי טעויות שלנו סגרה את המערכה השלישית על 25-20 ו 3-0 להפועל ראשון לציון.

רגע של היסטוריה 2 – הפסד הליגה האחרון של נס ציונה? מרס 2013. לפני 11 חודשים מול מ.ס. מודיעין.

רגע של היסטוריה 3 – הפעם האחרונה שבה נס ציונה לא לקחה אפילו מערכה אחת? באותו אולם מול אותה יריבה, אי שם בדצמבר 2011…

הטבלה – שתי הקבוצות עם מאזן זהה של ניצחונות ויחס מערכות זהה גם כן. המיקום נקבע על פי יחס הנקודות הקטנות. נס ציונה עומדת על 1.722 ואילו ראשון לציון עומדת על 1.694. פחות משלוש מאיות הנקודה, השאירו את נס ציונה במקום הראשון לעת עתה.

סיכום המשחק וראשית שאלה לדפי: לא הגענו למשחק. אולי פיזית כן, אבל מנטלית – ממש לא. בחימום ניתן היה לראות את הלחץ. בכל אחת מהמערכות, הייתה לכן נקודת קיפאון מנטלית.. יש לנו חודשיים למצוא פתרון מנטלי ומה לעשות עם מספר 3 שלהן (אולי נממן לה חופשה בחו”ל בזמן המשחק הבא?)

דפי: “נכון, אני באמת הרגשתי שאנחנו לחוצות ולא הצלחנו להשתחרר לאורך המשחק, דבר שהשפיע כמובן על הביצועים הפיזיים. הרבה טעויות בסרב וקושי לעבור חסימה כל כך גבוהה. מאכזב מאד אבל אין מה לעשות, זה חלק מהספורט. המשחק הבא מולן יהיה אפילו עוד יותר מלחיץ, מקווה שנתעלה על עצמנו ונוכיח שאנחנו יותר טובות – כי אנחנו יותר טובות”.

שושן: “הייתה תחושה של היסוס ו”רגל על הברקס” ונגררנו למשחק שלהן במקום להכתיב את שלנו. זה חבל מאוד כי עם כל זה, כל מערכה נגמרה צמוד, מה שרק מוכיח שהתוצאה לחלוטין לא משקפת את הרמה האמתית שלנו”.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמנה של מ.כ. נס ציונה, רוברט פרלוב:

ש – כבר בחימום זה לא נראה טוב. שידרנו המון לחץ. לא היה אפילו איזה רבע חיוך.

ת –  ” אני לא יודע…הבנות היו דווקא באנרגיות  הנכונות ותחילת המשחק מעידה על כך”.

ש – המערכה הראשונה התחילה ב 6-1 ואני חשבתי לעצמי – ממה אנחנו נבהלים? זה נראה כמו המשחק הקודם..

ת – “גם אני הייתי באותה הרגשה. פה זה באמת עניין של קילר אינסטינקט, לשבור את היריב מוקדם. אבל נתנו להם לחזור והמומנטום ההתחלתי אבד”.

ש – לא יודע איך להגדיר את זה – נפילות מנטליות, לא עמדנו בלחץ – אבל זה קרה בכל אחת מהמערכות ולפעמים יותר מפעם אחת. המשחק שלנו היה טוב (לא דומיננטי כמו במפגש הקודם אבל עדיין טוב), אבל היו רגעים בהם קפאנו. “אאוט” בשני סרבים בהם הכדור נפל בפנים.

ת – “נכון מאוד. חלק מהבנות אכן אמרו לי אחר כך שהן היו לחוצות ופחדו להעז, למרות שביקשתי תוך כדי משחק. רק מתי ושושן יצרו לנו מכת פתיחה אגרסיבית ולאורך זמן. לג׳ין ורוני גם יש מכת פתיחה טובה אך לא יציבה. ואכן כשמתי ושושן פתחו הצלחנו לשבש את הקבלה שלהן היטב ושמנו נקודות רצופות על הלוח. מה שלא ראיתי הם רגעים של קפיאה. ההגנה עבדה חזק (לעדי היה יום גדול בהגנה) אבל כשהן מצליחות לתת כדור טוב למוסרת קשה לבלום את תאומות המגדל באמצע”.

ש – שושן וג’ני ביחד בשישייה – אני מניח שזה היה בכדי שיהיו שתי מוסרות על המגרש…

ת – “לא. המטרה הייתה שג׳ני תמסור ושושן תעבה את מערך ההתקפה ותוסיף מהעוצמה שלה. לא הצלחנו להביא את זה לידי ביטוי ולכן שושן עברה למסור,.

ש – מה קרה אם השופט? לא לכבודו של האיגוד לשלוח שופט למשחק כזה חשוב?

ת – “כנראה שלא לכבודו. חשוב בעיני מי? רק בעינינו. כבר דיברנו על כך. את הארצית אף אחד לא סופר באיגוד. המשבץ פשוט לא שיבץ שופט למשחק הזה. לא יודע למה, מאמן היריבה דיבר אתו”.

ש – ובאותו עניין, המאמן שלהן פרץ בדהרה אל המגרש. הוא לא אמור להיות מורחק על דבר כזה? לפחות אזהרה, או משהו?

ת – “אם היה שופט רשמי הוא אכן היה מורחק אבל הוא הרשה לעצמו כי סיכמנו על שיפוט עצמי. זה ניצול לא לעניין של הסיטואציה ואמרתי לו שבמקרה הבא אני מוריד את הבנות מהמגרש”.

ש – 3 שלהן הרגה אותנו עם ההנחתות שלה. היא לא מסוגלת לזוז על המגרש אבל איכשהו – כל הכדורים הגיעו אליה, גם כשהיא הייתה בקו השני. יש לה עכשיו חודשיים לנוח…

ת – “היא אכן הרגה אותנו על הרשת. מהקו האחורי היא לא מהווה איום אבל ברשת צריך תזמון נכון בחסימה ולהעביר ידיים לעומק מגרש היריבה. הרבה פעמים הצלחנו לבלום את ההתקפה שלהם אבל המעבר להתקפה שלנו היה חלש”.

ש – חולשה לא אופיינית במכות פתיחה – מה שנתן לנו אוטומטית הרבה נקודות, הפעם לא ממש עבד לטובתנו…

ת – “שוב אלמנט של לחץ ופחד לפספס. חייבים להתנער מזה.”

ש – שר ההיסטוריה בטח צוחק עכשיו – אני עוד לא ראיתי אתכן מפסידות על האפס. הפעם האחרונה שזה קרה, הייתה בשנת 2011, באותה אולם ומול אותה יריבה.

ת – “קבוצות שונות לגמרי, סיטואציה אחרת לגמרי. אין מה להשוות”.

ש – יש לנו בדיוק חודשיים בכדי למצוא פתרונות. (אולי נממן למספר 3 שלהן כרטיס טיסה מסביב לעולם?) או שנמשיך בארצית עונה נוספת..

ת – “נמצא פתרונות. נעבוד חזק על התקפה, על מכות פתיחה, על שיפור הניתור והתזמון ונהיה חייבים לשמר את משחק ההגנה הטוב”.

ש – אחת השחקניות ביקשה שאני אהיה עדין בכתבה. הבעיה היא שהשחקניות היו עדינות מדי על המגרש. הקילר אינסטינקט המפורסם שלכן לא נכח במגרש.

ת – “הן לא היו עדינות. הן רצו בכל מאודן ופשוט לא הלך. יש לראשון יתרון גובה עלינו ובזכותו הם ניצחו. נצטרך להיות חכמים יותר ולהביא לידי ביטוי את מה שעבד לנו במשחק הקודם”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים