הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

במשך השנים, ראיתי משחקי כדורגל בוגרים בליגה הלאומית, בליגת העל, בליגה ארצית ז”ל, בליגה א’ ובליגה ג’. והנה, נקרתה בדרכי ההזדמנות לחזות במשחק בליגה היחידה שעוד לא ראיתי משחק שלה, הלוא היא ליגה ב’.

מדובר במפגש הפסגה בין שתי המוליכות בליגה ב’ דרום ב’: מוליכת הטבלה, עירוני מודיעין והצועדת בעקבותיה – הפועל רהט.

תקציר הפרקים הקודמים: מדובר באחת הליגות המרתקות בישראל, כאשר שתי נקודות בלבד, מפרידות בין ארבעת הראשונות: מודיעין, רהט, שיכון המזרח ונתיבות.

בסיבוב הראשון – הפועל רהט הביסה את מודיעין בתוצאה 4-0. מאז, מודיעין סגרה סיבוב שלם ללא הפסד. רהט שנייה, שיכון המזרח 8 משחקים ללא הפסד ונתיבות עם 12 משחקים ללא הפסד.

הפועל רהט – כמו הפועל קריית שמונה בעונת האליפות. אף אחד לא חשב עליה בתור מועמדת לאליפות בתחילת העונה. קבוצה דלת תקציב. הכוכב שלה ושל המגזר הבדואי, הוא עאטף אבו בילאל, שגדל במחלקת הנוער של הפועל באר שבע והספיק לשחק בליגה הפלסטינית, בקבוצת שבאב אל חליל. מאמן הקבוצה – ואחיד אל צאנע.

עירוני מודיעין – הידועה בכינוייה – הפועל קטמון ב’, על שום ריבוי שחקני הקבוצה בעלי רקע קטמוני (למשל – מלך שערי הקבוצה כפיר מלול, ניסים אזרזר וציון זקן). עלתה לפני שתי עונות מליגה ג’. השנה העמידה קבוצה עם תקציב גבוה ומכוונת לעלייה. שבוע שעבר, במשחק עונה נוסף, סיימה הקבוצה בתיקו אפס מאכזב מול שיכון המזרח.

הדקות שלפני המשחק

א – יש יציע אחד במגרש הסינתטי בשמשוני והוא מול השמש הקופחת (30 מעלות). מי שרוצה לשבת בצל – צריך להגיע מוקדם.

ב – מועד – משחקי הבית של מודיעין, מתחילים ב 12:30. אז חוץ מהשמש, יש את סוגיית הקהל הצעיר. חלק ניכר מהצופים הינם ילדים או נערים, שמסיימים ללמוד בסמוך לתחילת המשחק או אפילו לאחר תחילתו.  תזיזו את שעת הפתיחה בחצי שעה ותקבלו הרבה יותר קהל.

ג – אבטחה – אחרי חיפושים פולשניים כאלו ואחרים בליגה הלאומית, מסתבר שבליגה ב’ החיים הרבה יותר פשוטים. אין כרטיסי כניסה (ולכן לא צריך לעמוד בתור בקופה) אף אחד לא בודק תיקים, אבל מישהו סופר בדיוק כמה אנשים נכנסים. ותיקי קטמון בוודאי זוכרים משחק לפני כמה שנים, שבו המשטרה לא אפשרה לאוהדים רבים להיכנס למגרש.

ד – המזנון – זה היתרון הבולט במגרש במודיעין. ממוקם ישר בכניסה לאצטדיון. מכיל מגוון רב של מוצרים – ארטיקים, בייגלים, ברד, בקבוקי שתייה (לא כוסות פלסטיק) שאף אחד לא חושב אפילו לזרוק למגרש וגם המחירים סבירים מאוד. וגם היחס שמקבלים אדיב מאוד.

ה – חלם זה כאן… הממטרות. מופעלות  לפני תחילת המשחק. לפחות אחת מהן, משקה בעקר את היציע במקום את המגרש.

ו – קהל. לפי המידע שהתקבל מהמשטרה, 540 צופים במגרש (90 מעל מה שמותר). חלק גדול מהם הגיע מרהט. לפי הרעש שהם עושים, אפשר לחשוב שמהמשחק בכלל ברהט…

ז – בליגה ב’ מותרים חמישה חילופים לכל קבוצה ולא שלושה.

ח – הכול יחסי בחיים… הליגות העליונות, כאשר אומרים ביציע “ליגה א’“, הכוונה לכך קבוצה מסוימת משחקת נורא והיום. במקרה שלנו, מדובר במשאת נפש של שתי הקבוצות….

ההרכב – דורון ממן, מאמנה של מודיעין, פתח בהרכב הבא:  בנימין אור בשער. דמיטרי קנבסקי, אסף כהן, יוני זכריה, נתנאל בן אבו, זיו סולומוביץ, עדי שקרוקה, כפיר מלול, יניב סבג, ציון זקן ואמיר ציון.

מחצית ראשונה

המשחק נפתח בחלק המגרש של מודיעין

3 – צהוב ראשון למודיעין. השופט לא אוהב שמתווכחים אתו.

6 – אבו בילאל נראה מאוד מסוכן במתפרצות. שחקן מאוד גבוה וחזק.

8 – השחקן האהוב ביציע המקומי, הוא יוני זכריה. פריצה שלו באגף ימין, הולידה את הקרן הראשונה במשחק לטובת מודיעין.

10 – כדור עומק מצוין של אלעתיקה לאלעתמין. הכדור ברח לו וההזדמנות ברחה גם היא…

11 – התקפה מסוכנת ראשונה. בן אבו קיבל כדור בעומק הרחבה, הבעיטה שלו עברה את השוער, אבל הורחקה מהקו.

13 כדור ראשון (מני רבים) שעף לו מהמגרש אל הרחוב השכן….

14 – מתפרצת של עאטף אבו בילאל באגף שמאל. משום מה, השוער של מודיעין יצא מחוץ לרחבה. בילאל אמר תודה ובעט מ 20 מ’ מול שער חשוף פנימה. 1-0 להפועל רהט. שער מספר 11 העונה לבילאל. הקהל של רהט בחגיגות.

16 – עונשין למודיעין 20 מ’ מהשער. שקרוקה בעט כדור שפגע בחומה, הטעה את השוער שזינק לצד אחד וחלף בסמוך לקורה הנגדית. עדיין 1-0.

18 – סולומוביץ בעט כדור שפגע ביד של שחקן אורח ברחבה. השופט הורה ללא היסוס על הנקודה הלבנה. כפיר מלול, מלך השערים של מודיעין, בעט פנימה, השווה ל 1-1 וכבש את שערו ה 14 העונה. עכשיו תורו של הקהל המקומי לחגוג…

24 – עבירה גסה של דניאל יפת, זיכתה אותו בכרטיס צהוב.

27 – עונשין לרהט סמוך לדגל הקרן הימני. הכדור סובב לרחבה ואור אגרף מהקו.

35 – מתפרצת באגף ימין של בילאל, שהעמיד את אלעתמין לבד מול השוער, שהציל הפעם עם הרגל.

36 – יוני זכריה פרץ גם הוא באגף ימין והעביר כדור לבן אבו, שבזבז עוד הזדמנות. לא ממש פופולארי כרגע ביציע הבחור…

37 – חילוף ראשון במודיעין עוד לפני ההפסקה. יניב עמיאל במקומו של אסף כהן. אבו בילאל מתווכח עם השופט וכזכור, הוא לא אוהב את זה. עוד צהוב לאוסף…

39 – יוני זכריה סחט עבירה באגף ימין. עדי שקרוקה סובב את הכדור לקורה הרחוקה. כמה קרוב למהפך…

40 – כפיר מלול מהאמצע, מסר לציון זקן. זקן שלח לרחבה אל נתנאל בן אבו, שכבש את שערו השני העונה. 2-1 לעירוני מודיעין. ארבע דקות לאחר שהקהל קרא להחליף אותו, מניית בן אבו ביציע – קונים בלבד…

42 – קצב משחק מסחרר למרות החום. הנעת כדור יפה של מודיעין, הכדור הגיע לזקן שבעט מ 20 מ’ והשוער קלט.

44 – בילאל מסר לנאדר אלעתאיקה. נאדר בעט, כדור שפגע ביניב סבג וחדר פנימה. שער שביעי העונה ל אלעתאיקה. 2-2. יופי של משחק במחצית הראשונה.

מחצית שנייה – עכשיו אחת וחצי בצהריים. השחקנים צריכים קירור ולא חימום. חמש דקות עוברות בלי אירוע ראוי לציון.

52 – חילוף ראשון ברהט. החום פחות משפיע על שחקני רהט. “מודיעין תתעוררו כבר” ביקשו ביציע. יכול להיות שהם לא הפנימו שהמשחק התחדש???

57 – צהוב ליניב עמיאל. שחקן אורח על הדשא וביציע מעדכנים אותו ש”הדסה סגור היום…”.

63 – יוני זכריה, עבר אחד ועוד אחד ועוד אחד, רק שהמגרש נגמר לו לפתע פתאום… חילוף כפול במודיעין. שני כובשי השערים – מלול ובן אבו יצאו. במקומם אדיר מעודה ודן בן דור.

65 – קרן לרהט. בילאל שגבוה בחצי ראש מיתר השחקנים, לא נמצא ברחבה, אלא מגביה את הקרן בעצמו. הוא הוציא אחורה אל נאדר אלעתאיקה, שהניף רגל ובעט טיל קרקע אוויר לפינה הנגדית מ 25 מ’. מהפך נוסף במשחק… 3-2 להפועל רהט. איזה שער יפה…. שער שמיני העונה ל נאדר אלעתאיקה.

72 – אם לא פספסתי, כעת התבצע החילוף הרביעי של מודיעין במשחק. סולומוביץ יצא ובמקומו נכנס ניסים אזרזר. מגן במקום מגן. מודיעין צריכה חלוץ, לא מגן…

74 – מודיעין נזכרה לשחק. בן דור היה צריך להשוות, אלאפיניש הרחיק מהקו.

78 – בעיטת שוער עברה את כל המגרש ויצאה מהצד השני. “הם משחקים יותר טוב“, העירה אוהדת מקומית ביציע..

79אדיר מעודה הוכשל ברחבה. פנדל שני למודיעין במשחק. הקהל מהקומי החל לחגוג, אבל אני, שבגיל צעיר כבר הייתי סקפטי, הודעתי לצאצא א’ שהכדור ייצא החוצה.

80 – מעודה לא אכזב (את התחזית שלי) ובעט החוצה. רהט עדיין ביתרון. “יש אליפות” עלתה הזמרה  ביציע של אוהדי רהט.

84 – יש לרהט עוד 4 חילופים לבצע ועד הסיום, המאמן אכן יבצע את כולם….

85 – קרן לרהט. אבו בילאל סובב כדור על פי השער והשוער קלט על הקו.

87 – מתפרצת של רהט באגף שמאל. הכדור הגיע אל נאדר אלעתאיקה, שהפעם בעט בלי לעצור מ 30 מ’ פנימה. אם השער הקודם שלו היה מדהים, כאן כבר לא נותרו לנו סופרלטיבים. שער שלישי במשחק לאלעתאיקה. שער תשיעי שלו העונה. 4-2 להפועל רהט. “החמישי בדרך” התמוגגו אוהדי רהט.

88 – סויסה בעט מ 20′ והפעם השוער הדף לקרן. השופט הוסיף חמש דקות, אבל התוצאה לא השתנתה.

שחקנים מצטיינים –אבו בילאל עם שני בישולים ושער ואלעתאיקה, שכבש שלושער.

המצב בטבלה – בראש, הפועל רהט ושיכון המזרח, לשתיהן 47 נקודות ויחס שערים זהה של +20. רהט ניצחה משחק אחד יותר ולכן היא מוליכת הטבלה. מודיעין שלישית עם 45 נק’ ונתיבות רביעית עם 44 נק’. מודיעין תצא לשלושה משחקי חוץ רצופים, כאשר האחרון יהיה בנתיבות.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים