הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

בלדה לנאיבית

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

תודו שחיכיתם לזה בכיליון עיניים.. הפלייאוף התחתון בליגה הלאומית בכדורגל, שבסיומו תיקבע הקבוצה השנייה שתרד לליגה א’ והקבוצה שתתמודד מול מנצחת הפלייאוף בליגה א’, יצא לדרך.

קבלו אותן במחיאות כפיים סוערות, המועמדות לירידה

מתחרה מס’ 1 – אום אל פאחם. 18 הפסדים רצופים ועוד היד נטויה. מאז ימי הפועל בלפוריה, לא הייתה קבוצה שספגה כל כך הרבה שערים. לא מפלה בין יריבותיה ודואגת להפסיד לכולן. אם ראשון לציון תרד, זה בעיקר בגלל שהם היחידים שאיבדו נקודות העונה לאום אל פאחם. כבר ירדה מזמן.

מתחרה מספר 2 – הפועל ירושלים. ניצחון אחד בתשעת המחזורים האחרונים.

מתחרה מספר 3 – הפועל קטמון. ניצחון אחד בשמונת המחזורים האחרונים.

מתחרה מספר 4 – הפועל אשקלון. 2 ניצחונות ב 15 המחזורים האחרונים.

מתחרה מספר 5 – הכוח – שישה משחקים ללא ניצחון.

מתחרה מספר 6 – מכבי יבנה – ניצחון 1 בשבעת המשחקים האחרונים.

סטטיסטיקה – ניסינו לחזות את תוצאות משחקי הפועל קטמון בפלייאוף.

בעבר הסתמכנו על תיאוריות מדעיות של אכילת נקניקייה בדקה ה 87 (עבד מצוין במפגש הקודם בין קטמון לאשקלון) ובמעבר מקום בהפסקה ביציע. הפעם נעזרנו במדע טהור.

קטמון – אום אל פאחם. זה יסתיים בניצחון של קטמון. אפילו אנחנו כבשנו 9 שערים מולם העונה. הבעיה: המשחק במחזור האחרון, יכול להיות שזה כבר לא יעזור.

קטמון – הכוח. שני משחקים הסתיימו ב 0-0. גם השלישי יסתיים באותה תוצאה. חבל על הנסיעה לווינטר. אלא כמובן אם זה בשביל לאכול סביח אצל עובד…

קטמון – אשקלון. 3-3 בראשון. 1-1 בגומלין. הבנו. יסתיים בתיקו. השאלה כמה כמה. 2-2 זה הממוצע. השאלה זה איך בדיוק אנחנו אמורים להבקיע שני שערים באותה משחק, שלא מול יבנה או אום אל פאחם.

דרבי – משחק ראשון: 2-1 לקטמון. משחק שני: 1-1. הפועל ירושלים נשארת יציבה עם כמות השערים שלה, קטמון מבקיעה אחד פחות. המשחק ביום שישי יסתיים לפיכך ב 1-0 להפועל ירושלים. יש שידור ישיר בטלוויזיה (לפי שעת תחילת המשחק). גם כאן, ניתן לחסוך כסף…

קטמון – יבנה. כאן זה כבר נעשה מאתגר מאוד. קטמון ניצחה פעמיים. ניצחון של קטמון מתבקש. הבעיה היא שבשני המשחקים, קבוצת החוץ כבשה שני שערים. המשחק בטדי, מה שיחייב אותנו לכבוש לפחות שלושה שערים…

עם הגיענו לתוככי טדי, התחוור לכתב שבלוק הכתיבה שלו נשאר אי שם בבית. עברנו לשלב האלתורים וכתבנו על דף לבן שבמקרה היה לי בתיק. נקווה שלא יקרו יותר מדי דברים מעניינים…

המאבטחים חלק 15 – תקציר הפרקים הקודמים. אני מגיע עם אותו ציוד בדיוק לכל משחק  (בתנאי שאני לא שוכח את הבלוק בבית…) – ומדי פעם, המאבטחים מגלים עניין בחפץ זה או אחר –

עט – כלי נשק מסוכן שניתן לתקוף בו אנשים. פעמיים כמעט והוחרם.

מצלמה – ויכוח מרתק במשחק אחר, האם ניתן להכניס מצלמה למגרש ואם כן – מצלמה מקצועית או לא..

והפעם – דיאודורנט. “מה זה?” חשבתי שזה די ברור, אבל הייתה לי תחושת בטן שלא כדאי להתחכם. עניתי. הם המשיכו להיות סקפטיים. “אתה לא מתכוון לזרוק את זה על אף אחד?”. גם כאן, השתדלתי מאוד לא להיות ציני בתשובה. נכנסנו פנימה.

יש פה 1,000 אוהדים לדעתי” אמר מישהו לא מוכר (לי לפחות..) ביציע. אולי אם ספרו כל אוהד פעמיים..

הרכבים – משורות הפועל אשקלון, נעדרו בגלל הרחקות אדומות וצהובות – מלך שערי הקבוצה – אוסי מאוולי, שכבש 17 שערים העונה, צח זלינגר ועוז יפרח.

בשורות קטמון – אלירן גורג’ מוצהב, שי אהרון בספסל (מתי בפעם האחרונה שי לא פתח בהרכב כשהוא היה כשיר? ההיסטוריון דני טוען מול יבנה בליגה א’ בחוץ) ודור הלוי לא בטופס הפעם. במקומם ג’וני צ’ברטוק, יותם פנסו ומאור עידה.

בשער – עמית שמש. בהגנה – אסף עזו, מתן בראשי, ג’וני צ’ברטוק, יהודה חוטה. בקישור – דן רומן, שי מזור ויותם פנסו. ובחוד- מאור עידה, עידן שמש ורז שטיין.

מחצית ראשונה

2 – מאור עידה חטף כדור במרכז המגרש ושעט קדימה. מהירות יש לבחור. הוא נכנס לרחבה ובעט – בן שאנן קלט.

4 – עופר טסלפפה עם חולצת טרנינג אדומה. או לפחות מישהו מאוד דומה לעופר שעמד על הקווים…

6 – עונשין לטובת קטמון 20 מ’ מהשער. יאללה שי, תבעט. רק מה? שי בספסל. אז דן רומן בעט.

14 – דן רומן מחמם מנועים… בעיטה בחצי יעף מ 20 מ’ ובן שאנן הציל בזינוק יפה.

19 – “יש ניצוצות של כדורגל, או של משהו דומה לכדורגל” אבחנו ביציע. מנגד, אשקלון, משחקת בשיטה מאוד דומה לקטמון. להעיף כדורים למעלה לשניים וחצי שחקנים שמחכים ולקוות לטוב..

בינתיים ביציע – 25 דקות ברציפות אותו שיר עידוד. “הפועל עולה”…

29 – ג’וני הריץ את רז באגף ימין. רז הגביה, אבל אין מי שימשיך.

30 – דקה עברה והפעם רז לא מגביה, אלא בועט מ 25 מ’. בן שאנן השתטח והדף. קרוב קרוב…

32,34 – אופיר חמו עם פריצות באגף שמאל והגבהות לרחבה. עמית שמש, שעד אז לא שמנו לב שהוא במגרש (וזה דווקא סימן חיובי) קלט את הכדור בשני המקרים.

36– ג’וני צברטוק, מסר לדן רומן. “נו דן, תבעט כבר”. הוא בעט מ 25 מ’ פנימה. 1-0 להפועל קטמון. בישול ראשון לג’וני ושער שלישי לדן העונה.

37 – צהוב ראשון במשחק לאייזנשטיין מאשקלון.

45+3 – אם אוהדי קטמון שהיו במשחק, ילקו אי פעם בליבם, זה היה רגע מכונן. הכדור הגיע לעזו, בפאתי הרחבה של קטמון. תרחיק, תבעט, משהו… הוא ניסה להחזיר בנגיחה לעמית. אוגובה עט על המציאה, השתלט על הכדור ומצא את עצמו מול השוער. לא ברור לנו עד עכשיו איך, אבל משום הבעיטה לא נכנסה. לא ברור מה עזו ניסה לעשות. “השמש סנוורה אותו” (אנחנו להזכירכם אי שם בשמונה בערב. אולי עמית שמש סנוור אותו..). חבל שזה לא נכנס. אולי זה מה שהיה גורם לנו להפסיק להחזיר כדורים אחורה ולהזמין את היריבה התורנית ללחוץ עלינו…

 1-0 לקטמון במחצית. אז ככה זה מרגיש לרדת להפסקה עם יתרון… כבר שכחנו איך זה….

מחצית 2

46 – חילוף ראשון באשקלון. אוטורגה במקומו של ברוך דגו. מאוד גבוה ומפחיד. אבל גם במדי הכוח, גולים לא יצאו לו מזה נגד קטמון.

49 – עידן שמש שעט באגף ימין, הגיע לרחבה והגביה. היה צריך או לבעוט לשער, או למסור קודם.

יאללה, תשימו את השני כבר” אשקלון נראים נורא ואיום, אבל השער השני של קטמון, מבושש להגיע.

54 – חילוף שני באשקלון: יחיאל צגאי נכנס במקומו של אייזנשטיין. ותודה רבה לאייל לחמן, שלא פתח עם צגאי, כי מהרגע שהוא נכנס למשחק, אשקלון התחילה לשחק כדורגל…

57 – מאור לעידן, שבעט מ 18 מ’ מעל השער.

64 – שוב עידן, הפעם לדן רומן שירה מ 25 מ’ ובן שאנן הדף לקרן. קרן ראשונה במשחק לטובת קטמון.

68 – חילוף כפול בקטמון – ג’וני צ’ברטוק שנפצע ומאור עידה יצאו ובמקומם נכנסו שי אהרון ופליפה.

69 – צגאי בעט מהאוויר  מ 20 מ’ ועמית קלט.

71 – עידן הוכשל 25 מ’ מהשער. אנחנו מדמיינים את התרגיל שיבוא לפני הבעיטה של שי, אבל רומן הוא זה שבעט.

73 – “צהוב למספר 18, או צהוב מספר 18?” יותם פנסו הגיע למאזן דו ספרתי של כרטיסים צהובים העונה והוא רחוק שני כרטיסים בלבד מהפסגה.

75 – צהוב לרז שטיין. צגאי עבר 30 מ’ ומסר לאוטורגה שנגח יפה ועמית שוב במקום.

77 – חילוף אחרון באשקלון. מאי מזל במקומו של חמו.

אי שם בדקות הסיום, מביאי הכדור נעלמו להם. כל השיטות כשרות? זהו שלא… זה יכול לעלות לקבוצה ביוקר בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות.

83 – אוגובה בבעיטה מסובבת ומסוכנת, שעברה את הקורה הרחוקה ויצאה החוצה.

84 חילוף שלישי גם בקטמון. עומרי רון במקומו של רז שטיין.

90 – השופט שגם ככה לא היה פופולארי במערבי, הוסיף חמש דקות תוספת זמן.

90+3 – “כך נראים חיינו בזמן האחרון” – שי אהרון פרץ באגף ימין והכניס כדור מצוין לעידן שמש. עידן, שהצטרף במחזורים האחרונים ללהקת בצורת בעט ובן שאנן הציל שער בטוח. הכדור החוזר הגיע לעומרי רון, וגם הפעם – שער לא יצא מזה.

90+4 –כל הקהל על הרגליים.. אשקלון בהתקפה אחרונה. אגף שמאל. כדור רוחב שהגיע לרייאן אדליי . אדליי בעט פנימה. 1-1.  מכירים את הקטע שבא לכם לעצור ולצעוק הכי חזק שרק אפשר? כשהגעתי לאוטו זה בדיוק מה שהרגשתי.

בסיום המשחק, תגובת השחקנים לימדה אותנו שכנראה הם הפנימו את מצב הקבוצה.

באסיפה בחדר ההלבשה,  לאחר המשחק, היה ראוי להזכיר את המשפט האלמותי שאמר שר האוצר לשעבר, יהושע רבינוביץ’ ז”ל – “לפני שנה עמדנו על פי התהום ומאז לקחנו צעד גדול קדימה“.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים