הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את המילים לשיר “רק בגלל ברוח”, אבל נדמה שמעולם לא היה מצב הרוח של מדינה שלמה, תלוי כל כך במצב הרוח במקום כה מרוחק ממנה. אם הייתי יודע שזה יעזור, הייתי נוסע בעצמי לאנגליה, עושה רוח ומסדר בעצמי רוחות סוערות בים. מה זה סוערות? טורנאדו של ממש, אם זה מה שיעזור ללי קורזיץ לזכות במדליה  ואם צריך, גם לסדר כמה כרישים שינגסו (בעדינות) בגלשנים של היריבות.

שליימה אמר פעם שהכול תלוי בשפיץ של הנעל, אז מחר הכול תלוי ברוח. קצת עצוב לי שספורטאית גדולה, שלוש פעמים אלופת עולם, תלויה יותר מאשר בעצמה, במזג האוויר שישרור מחר.

 

שייט המשך –  לא נכנס בכלל לסוגיה מי שייט טוב יותר – צוברי או משיח? מה שיותר חשוב, זה מי השייט המתאים יותר לתנאים ששררו בתחרות. וכאן אין ספק לרובנו, מי מתאים יותר. כמו שאת הצמיגים במרוץ מכוניות, נבחר לפי האם הכביש יהיה יבש או רטוב, כך צריך לדעת לבחור את הספורטאי בעל הסיכוי הטוב יותר להצליח.

 

ביזיון בשידורי הטלוויזיה – ולא, אני לא מתכוון אצלנו בבית, אלא, על מדינה קטנטונת ולא חשובה, בשם ארצות הברית. רשת N.B.C.  שילמה הון עתק בכדי לקבל את זכויות השידור, אבל יש הפרשי שעות לא קטנים בין ארה”ב ללונדון. כל ארה”ב רצתה לראות בשידור חי את הקרב בין פלפס ולוכטה ב 400 מעורב אישי, ובטח את גמר ריצת 100 לגברים. אבל לא, החכמים החליטו לעכב את השידור בשעות רבות בכדי להגיע ליותר קהל. אבל אז, כבר כולם ידעו איך זה נגמר. המדור ממליץ לפרש מחדש את ראשי התיבות שלהם N.B.C. = Need Brain Company

 

קיאקים על פני מים סוערים – או שמה קאנו? לא בטוח. אחד הענפים שאין סיבה שאנחנו הישראלים, לא נצטיין בו… אחרי שהתמחינו ברפטינג בנהר הירדן (חוץ ממני), כמה קשה זה כבר יכול להיות מסובך?

בול קליעה– יש לנו אנשים רבים בצבא, שמתמחים בצלפות ועושים זאת בצורה מרשימה. אפשר לקחת כמה חבר’ה כאילו ולהפוך אותם לאלופים אולימפיים בפוטנציה.

רכיבה על אופניים – אליזבת’ השנייה, הייתה מאוד מודאגת, ארבעה ימים חלפו מתחילת התחרויות והממלכה שלה לא זכתה עדין בשום מדליית זהב. ואז הזכירו לה את ענף הרכיבה על האופניים, שזכה לעדנה ממש לאחרונה, עם זכייה היסטורית בטור דה פראנס. מדובר בענף שהוא קנוניה בריטית להגדלת כמות המדליות של המארחת. חמש זהב ושמונה מדליות בסך הכול.

הרמת משקולות – 4 מתוך 5 המדליות של צפון קוריאה, כולל 3 זהב. 4 מתוך שש המדליות של הקזחים, כולן זהב.

התעמלות – תנו כבוד לוותיקים – אוקסנה צוסוביטינה גרמנייה ילידת אוזבקיסטן ויורדן יובצ’ב הבולגרי, חגגו אולימפיאדה שישית ברציפות, תוך העפלה לגמר על המכשיר החזק שלהם (קפיצות לאוקסנה וטבעות ליורדן).

חוק ההיגיון –  השחיין הסיני סון יאנג, קפץ למים מוקדם מדי בגמר ה 1,500 חופשי. לפי החוקה יבשה, עם אפס אחוזי סובלנות, הוא היה צריך ללכת הביתה. החברים החליטו שהוא פסל שלא באשמתו והוא החזיר להם טובה אחת אפיים, על ידי שיפור של יותר משלוש שניות לשיא העולם.

 

למה לא ראיתי בשידור חי את ריצות 100 מ’ לגברים? – בולט שחצן להחריד ואני ממש לא אוהב אותו (לא שזה מפריע לו במיוחד). גם לא ממש יפתיע אולי, אם יתברר בעתיד כלשהו, שהוא לקח תכשיר אסור כזה או אחר. עד כדי כך התוצאות שלו הן בלתי סבירות בעיניי. זאת אומרת, שהסיבה היחידה לראות את הריצה, היא הסיבה הפולנית הנודעת של “שמחה לאיד”. אהממה?  היריבים האפשריים שלו הם – בלייק בן ה 22, שאמנם גבר עליו וקבע את תוצאת השנה מוקדם יותר השנה, אבל כבר הספיק להיות מושעה בשל נטילת חומרים אסורים. טוב, אז אם לא הוא – אז אולי גאטלין האמריקני? גם הוא הושעה לתקופה של מספר שנים. טוב, אז אולי דוויין צ’יימברס, התקווה הבריטית? אה, נכון גם הוא…. ואני מתנצל אם פגעתי בשמו הרע של אחד המתמודדים האחרים, שלא זכרתי אם הושעה או לא.

 

טוב אז אולי נעודד את קים קולינס, מסט. קיטס ונביס? כל מדינה, שבה יש פחות תושבים מאשר בעיר שבה אני גר, זוכה בנקודת זכות אצלי.  קולינס בן ה 36, זכה באליפות העולם ב 2003 בריצת 100 מ’ ונשא את הדגל בטקס הפתיחה. אבל עוד לפני תחילת התחרויות, הוא סולק מהנבחרת בשל העובדה כי בילה עם אשתו בבית מלון. המנוול!!! נכון שזה בטח נוגד קוד התנהגות כזה או אחר, אבל דחיל ראבקום. עד קים קולינס, אף אחד לא ידע שקיימת מדינה כזו בכדור הארץ (וגם כיום למען האמת, לא שמו עליה יותר מדי). אגב, יחד איתו, סולקה ספורטאית נוספת מהמשלחת, שמונה כעת חמישה נציגים שלמים (יש עוד זמן, אולי עוד כמה יעופו הביתה?).

 

לא מתלהב –  ביחד עם בולט, עדיין אי אפשר להשוות את הרמה שהוצגה בשחייה לזו שהוצגה באתלטיקה. רוצים דוגמאות? בבקשה:

3,000 מכשולים גברים – 8.08.02 דק’ קבע המנצח השבדי ב 1976. 36 שנה לאחר מכן, קבע המנצח זמן איטי בעשר שניות.

לא 76, 77 ! – שמעתם על אחד בשם ג’סי אוונס? סביר להניח שכן. בשנת 1935, הוא קבע שישה שיאי עולם באותו יום. המדהים שבהם, היה 8.13 מ’ בקפיצה לרוחק. שבעים ושבע שנים מאוחר יותר, הוא היה זוכה במדליה אולימפית באותו המקצוע.

80 –  מ’ או 1980? גם וגם וגם. כבר אז, סידיך ולויטנוב, עברו באופן קבוע את גבול 80 מטר ביידוי פטיש. השנה? זריקה אחת ובודדה עברה את הרף הנ”ל.

יאנקי דודל דאנדי –  בכל אולימפיאדה שבה ארצות הברית נטלה חלק משנת 1924 והילך(בעברית – כל אחת ואחת למעט מוסקבה 1980) היה לפחות אמריקני אחד על דוכן המנצחים בריצת 400 מ’, במקרים לא מעטים (אתונה 2004 ובייג’ינג 2008 למשל) הם זכו בכל המדליות. והנה הפעם, לא רק שלא זכו במדליה, אלא, אין להם ולו נציג בודד בריצת הגמר. ככה חולפת לה תהילת עולם….

.

קטגוריות: Uncategorized

3 תגובות so far.

 1. אריאל says:

  לא מפתיע – מי שלא מכיר בגדולתו של המלך ג’יימס, לא יכול להבין את גדולתו של יוסיין בולט !!!
  דרך אגב, יש לשים סוף לנפח התחרויות בשלולית – זה חסר כל פרופורציה ומוציא את הטעם של עיקר האלימפיאדה – תחרויות השדה.

 2. בועז says:

  כתבה טובה לגבי בולט נמאס ממנו ובאמת מאוד משעמם באתלטיקה ותוצאות גרועות לפי הפרשנים זה בגלל בדיקות הסמים.

  האם זה התירוץ הישראלי? למה שלא יתנו לישראלים זריקת מרץ או עדיף קצת סמים משפרי יכולת. האם לא סבלנו מספיק.

  לגבי שחייה אני משוחד אבל אני שמח לדעת את הפרט המאוד חשוב שגם שחיינים משתינים בבריכה אז מה איתנו גם לנו מותר?

  ולסיום מי זה או זו שהדף או הדפה כדור ברזל . זה הזכיר את המערכון אני אישה


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים