הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

חיכינו חיכנו, ציפינו ציפינו והנה הוא הגיע ובא – משחק הבכורה של בית”ר נורדיה ירושלים. הקבוצה שקמה זה עתה, בידי אוהדי בית”ר ירושלים שמאסו בגזענות, בשנאה ובאלימות שהשתלטו על הקבוצה. שיחקה את משחקה הרשמי הראשון אי פעם, במסגרת ליגה ג’ מחוז מרכז.

“גבעת רם ארנה” נבחר להיות האצטדיון הביתי של נורדיה. פעם אחרונה שהכתב היה שם, היה לפני כשלושה עשורים, בעת שיעורי ספורט כאלו ואחרים..

חנינו בואכה תחנת הדלק בנווה שאנן ומשם שמנו פעמנו אל הכניסה הדרומית של האצטדיון. בסמוך לכניסה, חולקו מנויי חברי עמותה, חולצות צהובות של נורדיה ופרוספקט צבעוני על הקבוצה. ובנוסף – קרטיב (צהוב, אלא מה) לאוהדים הצעירים והפחות צעירים של הקבוצה…

האוהדים ביציע הצטיידו מבעוד מועד בקונפטי, תוף, דגלים ומצב רוח טוב. גם האורחים מקרית עקרון שלחו נציגות ליציע, רק שהם קצת אחרו להגיע…

מעורב ירושלמי – דף הפייסבוק של האגודה עודכן בשבוע האחרון פעמים רבות וממנו למדנו שמרבית שחקני הקבוצה (אם לא כולם) שיחקו בעברם בקבוצה ירושלמים כזו או אחרת (בית”ר ירושלים נוער, הפועל קטמון, הפועל ירושלים) או מסביבותיה (מעלה אדומים, גבעת זאב..) וכך גם האוהדים. בקהל נצפו אוהדי עבר והווה של שלוש הקבוצות הירושלמיות האחרות, כן, גם כאלו של הפועל ירושלים.. (העובדה שמשחק החוץ של קטמון נדחה למוצ”ש, אפשרה לחלק מאוהדיה לבוא ולחזות במשחק).

הרכב – סרגיי טרטיאק, מאמנה של נורדיה, פתח את המשחק בהרכב הבא: מוטי מזרחי בשער, בהגנה – בן צרפתי, ארטיום טרטיאק, יוסי פרץ ובן קורנפלד. בקישור – ליאור קן דרור, גילי גור, עוז אריאל ואביתר ברוכיאן ובחוד – אמיר שוויקי ויניב כהן.

מחצית ראשונה –

3 – הגבהה של קורנפלד מאגף שמאל, חולפת מעל השער. הקהל מרוכז כולו ביציע המערבי, למעט שני אוהדים שישבו במזרחי. (לה פמילייה???).

שירי עידוד רטרו ביציע “יאללה, יאללה יא בית”ר”.

5 – כדור רוחב של שוויקי, אבל חסרה רגל מסיימת ברחבה.

10 – הזדמנות ראשונה במשחק ודווקא לאורחים…

11 – כעת זה מצב עוד יותר מסוכן לטובת האורחים. הושטת רגל והכדור כמעט ונכנס לשער.

12 – ברוכיאן נשלח לרחבה, אבל אלירן כהן, שוערה של עקרון יצא והקדים אותו במאבק על הכדור.

14 – שוויקי נשלח לכדור ארוך, אחד מול שלושה. איכשהו הוא הגיע לכדור, אבל הבעיטה הלכה החוצה…

16 – הדקה המעניינת עד כה – עונשין לעקרון מסתיים בבעיטה לקורה. מתפרצת של נורדיה מהצד השני. שוויקי הבחין שהשוער מחוץ לשער וניסה להקשית מעליו – נהדף לקרן הראשונה של נורדיה…

23 – כדור עומק ליניב כהן לבד מול השוער. רק מה? יותר מדי לבד וזה נבדל…

24 – צהוב ראשון במשחק לאחר הכשלה מיותרת על עוז אריאל במרכז המגרש.

דקות לא טובות של נורדיה. בלגן ברחבה הסתיים ביציאה טובה של מזרחי, שחקן אורח להטט עם הכדור ברחבה עד שכבר לא, מתפרצת מסוכנת בדקה ה 36, באגף שמאל, רק שלמזלנו המגרש נגמר מוקדם מדי…

38 – אין הרבה התקפות מתוכננות ומסודרות דרך מרכז המגרש. הכדורים עפים למעלה לכיוונו של שוויקי. כל השער היה פתוח לו – אבל הבעיטה הלכה החוצה.

39 – הגבהה מימין, ברוכיאן נגח מ 10 מ’ והשוער קלט בזינוק יפה.

45 – צהוב לגילי גור. גם שתי דקות תוספת זמן לא הובילו לשערים. 0-0 בהפסקה.

טקס הוקרה לד”ר ראול גלראני גדלתי על סיפורי עונת העלייה ההיסטורית של בית”ר לליגת העל (1968) ובמיוחד על המשחק ההוא מול מכבי רמת עמידר. כוכב הקבוצה דאז, היה דוקטור ראול גלר. לאחר מכן, בוא היה האורתופד שלי ולפי השיחות ביציע, גם של עוד כמה וכמה אנשים ביציע. גלר, כובש השערים השלישי בתולדות בית”ר, עם 85 שערים, זכה לגביע הוקרה מיוחד ותעודה.

מחצית שנייה – מנהג ידוע שהיו עושים חברינו אוהדי הפועל קטמון, היה תזוזה ימינה ביציע במהלך ההפסקה, לכיוון הרחבה אליה תתקוף קבוצתם האהודה. החלטנו לאמץ את המנהג. (על מנהג איסור אכילת נקניקייה בדקה ה 87, נספר לכם בפעם אחרת).

46 – חילוף ראשון בנורדיה. אורי קובי במקומו של קן דרור.

53 – כדור הורחק לכיוונו של שי טליאס האורח באגף שמאל. טליאס הסתובב על השומר שלו ומצא את עצמו חופשי ומאושר. ניסינו לעשות PAUSE, אבל כיוון שלא מדובר בפלייסטיישן, לא ממש הצלחנו.. טליאס חתך לתוך הרחבה ובעט פנימה, לקול מצהלות הקהל האורח. 1-0 קריית עקרון. בגוש המרכזי של האוהדים, המשיכו לעודד את נורדיה . באזור שקרוב אלינו, התנחמו בכך ש”אי אפשר לרדת ליגה”.

60 – התקפה של בית”ר נורדיה. הכדור הגיע ל אביתר ברוכיאן, 23 מ’ מהשער. ברוכיאן הניף את הרגל וירה טיל לחיבורים. 1-1. השער הראשון בתולדות האגודה ואיזה שער יפה זה היה…

64 – חילוף שני בנורדיה. אביאל יואב במקומו של קורנפלד.

67 – למאמן של קריית עקרון נמאס והוא ערך שלושה חילופים במקביל…

69 – שוב ברוכיאן מרחוק, הפעם זה הלך החוצה.

71 – חילוף רביעי בעקרון.

74 – אמיר שוויקי פרץ מימין ושלח כדור שמאלה, אליו הגיע יניב כהן שהרים את הרשת ואת היציע. 2-1 לבית”ר נורדיה.

75 – מי שלא ראה את שוויקי חוגג עם הקהל, לא ראה שמחה מימיו. על השופט זה עשה קצת פחות רושם והוא הניף לעברו של שוויקי את הכרטיס הצהוב.

77 – עונשין לאורחים 20 מ’ מהשער. לחץ קל ביציע. מזרחי קלט.

80 – חילוף אחרון בקריית עקרון.

82 – חילוף בנורדיה – חיים גורודצקי במקומו של גילי גור.

רק מוצארט היה חסר פה – איזה אוהדים בית”ר אלו? לא מקללים, שרים שירי עידוד, לא נדחפים בדרך למזנון המאולתר, זורקים זבל לפח. רק מוצארט היה חסר פה, אבחן אחד מיושבי היציע, ש”ציפה” לאקשן ולא ממש קיבל אותו…

המומנטום עבר לקבוצה המקומית. הקהל מעודד בקריאות “נורדיה, נורדיה”. הרמת רגל גבוהה זוכה לשריקה של השופט “הוא לא מבין, אנחנו שואפים להגיע למעלה”..

89 – חילוף רביעי בנורדיה. שוויקי קיבל סטנדינג אוביישן מהקהל והוחלף בשימי דוידיאן.

94 – 4 דקות תוספת זמן חלפו עברו להן. ניצחון 2-1 לביתר נורדיה ירושלים על קריית עקרון.

שפט רמי חיקה, לעיני 550 צופים בגבעת רם ארינה שבירושלים.

רבותי ההיסטוריה חוזרת –  שני כובשי השערים הגדולים ביותר בתולדות בית”ר – אורי מלמיליאן ואלי אוחנה – הם מספרי 8 ו 11. כובשי שני שערי הבכורה של נורדיה (ולכן גם מלכי השערים של האגודה נכון להיום) גם הם מספרי 8 ו 11…

שלא נטעה חברים, לא היה זה אחד המשחקים המשובחים, רחוק מזה. וכאשר יריבותיה של נורדיה בליגה, כבשו – שלושה, ארבעה, שישה ואף שמונה שערים, זה אולי מעורר חשש מסוים, אבל אני בטוח שאוהדי קריית עקרון היו מוכנים להתחלף כרגע עם אוהדי נורדיה.   מה שמזכיר לי את הסיפור על אותו אחד שהגיע למלון בטבריה ובעוד מכריו קיבלו חדר עם נוף לכנרת, הוא קיבל, רחמנא ליצלן – חדר עם נוף לבית הקברות. סיפר על כך לאחד מחבריו והתשובה שקיבל הייתה – בית מלון עם נוף לבית קברות, זה יותר טוב מאשר להיות בבית קברות עם נוף לבית המלון…..

סיכומים:

כובש שער הניצחון ההיסטורי, יניב כהן: “היה משחק לא הכי טוב שלנו .. אפילו גרוע מה שהכי חיזק אותנו זה הקהל שנתן הופעה מרשימה ודחף בעיקר אחרי הפיגור ! היה לחץ וזה רק משחק ראשון אנחנו עוד נעבוד קשה ובעזרת ה’ זה ישתלם לנו !”.

דוד אוזן, חבר עמותה “המשחק לא היה קל בכלל, עקרון קבוצה מצוינת. אלה היו חבלי לידה שלנו בליגה הזו שהיא קשה מאוד (עולה רק קבוצה אחת).

הניצחון האמיתי היה יותר מחמש מאות איש שהגיעו תמכו ועודדו והכי חשוב הביעו אמון במיזם החשוב שלנו”.

קטגוריות: כדורגל

תגובה אחת so far.

 1. אורי יונגרמן says:

  כל הכבוד ויישר כוח על הכתבה היפה והמרשימה.
  כתוב מעניין, עם חוש הומור, בצורה שוטפת.
  יפה מאד.


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים