הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

 

בכתבה השלישית על המשחקים האולימפיים בלונדון, נמשיך בסיקור שוטף של התחרויות ונתייחס גם לפניות הקוראים (אצלי לפחות מדובר בשאלות אמיתיות..).

בסרט “הגביע הקדוש” של מונטי פייטון, יש סצנה בה נתפסת אישה, שנטען שהיא מכשפה. כיצד אתם יודעים שהיא מכשפה, שאל האביר. “היא הפכה אותי לאילם”, ענה אחד האנשים. “לאילם”? “מאז השתפר מצבי”, הייתה התשובה.  http://www.youtube.com/watch?v=yp_l5ntikaU  .

נזכרתי בקטע הנ”ל, לאחר עוללות תאופיק מחלופי האלג’ירי בתחרויות האתלטיקה. הוא העפיל לגמר ריצת 1,500 מ’. כעבור יום, התמודד במוקדמות ה 800 מ’. פתח בקצב של צב ולאחר 200 מ’, הפסיק את ריצתו כליל. תגובת הועד – הוא נזרק מהמשחקים האולימפיים בגלל התנהלות בלתי ספורטיבית. ואז נזעק הועד האולימפי האלג’ירי – מה אתם רוצים מתאופיק, הוא נפצע במהלך הריצה ולא יכול לדרוך על הרגל. הם אפילו הביאו אישור רפואי לכך ותאופיק התקבל חזרה לחיק המשפחה האולימפית. יום נוסף עבר וראו זה פלא: לאחר שאמר 5 תפילות הייל – מרי (אל תתנו לעובדה שהוא ככל הנראה מוסלמי ולא נוצרי להרוס את הסיפור) הוא הבריא באופן פתאומי והתייצב לריצת הגמר ב 1,500 מ’ מטר. עכשיו – אם אני בוועדה המארגנת – הייתי אומר לו כך: או שאתה פצוע – כמו שכתוב באישור הרפואי שלך מאתמול ולכן אין לך אישור להתחרות, או שאתה בריא ואז זה אומר שהבאת אישור מפוברק וגם כאן – אין לך אישור להתחרות. בסוף נבחרה כמובן האפשרות השלישית, תאופיק התחרה וזכה במדליית הזהב….

הזוג האמריקני האחר – איזה כינוי מעליב למדליסטיות… מדובר בכדורעף חופים נשים. מקצוע שנשלט על ידי הצמד קרי וולש ג’נינגס ומיסטי מיי טרנר. שזכו בזהב בשתי האולימפיאדות הקודמות.  הפעם הן לא היו פייבוריטיות, לאחר שצמד ברזיליאני, לריסה וג’וליאנה, גבר עליהן באליפות העולם. בחצי הגמר, פגשו הברזילאיות את אפריל רוס וג’ניפר קאסי, הידועות בכינוי “הזוג האמריקני האחר” . האמריקניות הפתיעו וניצחו 1-2 והבטיחו גמר כל אמריקני. הגמר היה מאוד משעמם ובסופו טרנר וולש, בנות ה 35, זכו זהב שלישי ברציפות.

המשחק הטוב ביותר שלא ראיתם חלק 1:  חצי גמר כדורגל נשים בין ארצות הברית לקנדה. סינקלייר קבעה 1-0 לקנדה במחצית. רפינו השוותה בדקה ה 54. סינקלייר, רפינו ושוב סינקלייר וקנדה ביתרון 3-2 בדקה ה 73. כעבור חמש דקות, השוערת הקנדית החזיקה בכדור שש שניות והשופטת שרקה לבעיטה חופשית בלתי ישירה ברחבה. הקנדיות טענו שמעולם לא שרקו דבר כזה במשחק בינלאומי, בטח בלי לתת אזהרה מראש. הבעיטה נבעטה והכדור פגע ביד של שחקנית קנדית. וומבאך ניצלה את הפנדל וקבעה 3-3 והמשחק עבר להארכה. דקה 123, הקבוצות מוכנות נפשית לפנדל, אבל אלקס מורגן, נוגחת פנימה מתוך הרחבה וארה”ב עולה לגמר.

המשחק הטוב ביותר שלא ראיתם חלק 2 : רבע גמר כדורעף נשים, בין רוסייה הבלתי מנוצחת, לברזיל, שסיימה רביעית בבית שלה. ארבע מערכות שקולות, הוליכו אותנו למערכה חמישית ומכרעת, שבה צריך להגיע ל 15 נק’, בהפרש של 2. ברזיל ביתרון 10-13 ולרוסיות לא נותרו פסקי זמן. הרוסיות מתעופפות אל מעבר לשלטים בכדי להציל כדור אבוד וזוכות בנקודה. כעת פסק זמן של ברזיל. איזה כיף לשמוע פסק זמן בפורטוגזית. זה נשמע כמו שירה (או לפחות סיפור של סראמאגו), למרות שאני לא מבין כלום. נקודת משחק ראשונה והיא לטובת הרוסיות 14-13. ברזיל משוות. וכך זה ממשיך, בני הקטן ואני, צועקים מול המסך “נו כבר, תנחיתו את זה כמו שצריך ותסגרו עניין”, אבל בגלל שאין מתורגמן, הרוסיות לא מיישמות. שש פעמים רצופות היה להן כדור משחק ושש פעמים רצופות ברזיל זכו בנקודה. טעות איומה של רוסיה בקבלה (לא – הכדור צריך לעבור מעל הרשת ולא מצד הרשת) וכעת ברזיל ביתרון 19-20. הברזילאיות מלמדות את הרוסיות פרק בהלכות ווינריות וסוגרות עניין 21-19 ו 3-2 במערכות. איזה משחק…

שחצני –  שניות ספורות לאחר סיום גמר ה 200 מ’ לגברים. שחצני ממהר לרדת לשכיבות שמיכה על המסלול, כאומר ליריביו: “גם קרעתי לכם את הצורה, גם לא התאמצתי ואפילו נשאר לי עוד כוח לעשות שכיבות שמיכה”. איכס. פשוט בא לי להקיא ממנו.

נעלבתי בשמן – של נטע ריבקין ושל נבחרת ההתעמלות האומנותית שלנו. הן עוד לא התחרו וכבר כל הפרשנים מקוננים על כך שלראשונה מזה כך וכך שנים, ישראל לא השיגה מדלייה. תנו להן צ’אנס (בינתיים גם נטע וגם הנבחרת עלו לגמרים). מזכיר לי את הלילה שבו הלכנו לישון עם פרס בתור ראש ממשלה, רק בכדי לקום בבוקר עם ביבי…

שאלות הקוראים והקוראות:

הקורא אריאל, התלונן על כמות המשחים הרבה מדי. תראה  את רצי המרתון. הם לא יזרקו דיסקוס פתאום.. לכן הם לא יכולים לזכות בכל הרבה מדליות כמו פלפס. אז יש לי בשבילו כמה תשובות :

ביוון העתיקה, באולימפיאדות הראשונות, אכן היה מקצוע אחד ויחיד והוא הריצה לסטדיון אחד. שווה ערך ל 200 מ’.

למה להיטפל דווקא לשחייה? ברכיבה על אופניים, היו עד כה 15 תחרויות שונות.

על קרל שומן שמעת? ב 1896, החבר שומן זכה במדליות בהתעמלות ובהאבקות, סיים שלישי בהרמת משקולות וחמישי בקפיצה משלושת. (הוא בטח גם מכר סנדוויצ’ים במזנון בין לבין…).

הקוראת מ’ (שם מלא שמור במערכת…) שואלת “למה אין תחרויות בעירום?”.

 אז שהו, שפעם, ביוון העתיקה, המתחרים דווקא התחרו בעירום. מן הסתם מדובר בגברים, כיוון שהשתתפות נשים החלה מאוחר יותר.

ולסיום, הצעה של הקורא ארז: לאחר שחזה בגמר הקפיצה לרוחק נשים, ובקפיצה המשולשת, ארז מציע לא לפסול את מי שעובר/עוברת את הקרש, אלא, לקזז מהתוצאה הסופית את הסנטימטרים המיותרים. קל לחשב כמה בדיוק צריך לקזז, בעזרת מכשור המדידה המתקדם שקיים כיום. אם ההצעה תתקבל, הקופצים והקופצות, יוכלו להתרכז בקפיצה נטו.

 • אותי שכנעת. בהצלחה בניסיון לשכנע את החברים באיגוד האתלטיקה הבינלאומי

הנבחרת הולנד, עולה ליתרון 2-0 בגמר הוקי שדה לנשים.  תמונה לקוחה מתוך:

REUTERS/Simon Newman (BRITAIN – Tags

: SPORT OLYMPICS SPORT FIELD HOCKEY

קטגוריות: מהעולם

2 תגובות so far.

 1. נצר says:

  באליפות ישראל בשחייה בוגרים קרה יותר מפעם אחת מקים דומים בהם שחיינים של יכלו כבר להימחק נפסלו בכוונה
  גיא ברנע האולימפי לשעבר לא רצה לשחות אז הוא צלל 35 מטרים בבריכה הראשונה ב 100 גב והיו עוד כוכבים שפשוט הפסיקו לשחות באמצע

 2. טל says:

  מחכה לכתב הבא על ה us open


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים