הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter

no mas por favor

פורסם ע"י Amir 3 תגובות

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ארמסטרונג הופשט מכל שבעת תארי הטור דה פראנס שזכה בין השנים 1999- 2005.

 

 Lance-Armstrong-9188901-1-402

 

בספרדית הוא היה אומר את זה : no mas por favor

בעברית : “באמא שלכ’ם, תעזבו אותי”.

אבל כיוון שהוא אמריקני, הוא אמר “Enough is enough.”

 

אחרי 13 שנה של הצקות בלתי פוסקות, ללאנס ארמסטרונג זה הספיק. מ 1999, הוא שמע אינספור פעמים את הטענות שהוא לוקח תכשירים אסורים, בכדי לשפר את ביצועיו ברכיבה על אופניים. ארמסטרונג, רוכב האופניים שהחלים מסרטן וזכה לאחר מכן בטור דה פראנס – תחרות האופניים שנמשכת שלושה שבועות בצרפת. אם זה היה כל מה שהוא עשה – זה היה הישג ספורטיבי מדהים כשלעצמו. אבל לאנס המשיך לזכות שנה אחר שנה וזכה שבע שנים ברציפות בטור, מה שהפך אותו לדעת רבים וגם לדעתי, לאחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה.

 

וכעת, United States Anti-Doping Agency ממשיכים בציד המכשפות נגד לאנס. הם שללו ממנו את שבעת התארים שלו והשעו אותו לכל ימי חייו.

 

אין ולו הוכחה מדעית אחת לכך שארמסטרונג לקח תכשיר אסור כלשהו. במהלך הקריירה שלו, הוא נבדק מאות פעמים – לפני, תוך כדי ואחרי תחרויות. דם, שתן.. בכולן הוא יצא נקי לחלוטין.

ולפני שתגידו – טוב, אי אפשר לעלות על החומרים שהוא “לקח”. מדובר באחד הענפים עם הכי הרבה ספורטאים שבבדיקת הדם שלהם, התגלו חומרים אסורים. אז אם לאנס היה לוקח את אותם חומרים, גם הוא היה נתפס.

דבר והיפוכו – עבור אלו שרודפים אותו, כל טענה אפשרית: הוא לא מתאמן מספיק טוב – ברור שהוא צריך חומרים שיעזרו לו. הוא כן מתאמן מספיק טוב – אז בטח ובטח שזה תוצאה של שימוש בחומרים אסורים.

ביום חמישי, ארמסטרונג יצא בהצהרה לתקשורת ובה נאמר בין היתר:  “אם הייתי חושב לרגע אחד, שהשתתפותי בתהליך החקירה של USADA, הייתי יכול להדוף אחת ולתמיד את הטענות נגדי, הייתי קופץ על ההזדמנות. אבל אני מסרב להשתתף בהליך שהוא כל כך חד צדדי ובלתי הוגן” .

לגבי שלילת 7 הזכיות שלו בטור דה פראנס : “אני יודע מי זכה בשבעת הטורים. החברים שלי לקבוצה יודעים מי זכה בהם וגם כל מי שהתחריתי מולו, יודע מי זכה באותם שבעת הטורים”.

מה אתם עשיתם בשביל המדינה? הקרן שלאנס ארמסטרונג הקים, עוד לפני שזכה בטור אחד, גייסה ב 15 שנה מאז הקמתה, סכום הקרוב לחמש מאות מיליון דולאר, למאבק במלחמה בסרטן ובתמיכה במשפחות שנפגעו מהמחלה.

עדים מהימנים – יש לנו עדויות של רוכבים נגדו. טענו ב USADA. יופי. רק חבל שבכל המקרים, מדובר ברוכבים שנתפסו על שימוש בחומרים אסורים ומוכנים לעשות הכול, בכדי לחתום על עסקת טיעון, שתפחית את עונשם ואם בדרך נפגע בארמסטרונג, אז זה לא נורא.

דעת הקהל בארצות הברית – בינינו, לא יותר מדי אמריקנים התעניינו בתחרויות רכיבה על אופניים לפני לאנס ארמסטרונג. עכשיו – הענף יחזור לאלמוניות שלו. כל הכבוד ל USADA.

רכיבה על אופניים בארצות הברית – ארמסטרונג הוא הסיבה המרכזית לגידול בשנים האחרונות במספר האמריקניים שרוכבים על אופניים באופן תחרותי. הרצון להיות כמו לאנס.

שבעת הסגנים של בר כוכבא – אם לקחנו ללאנס שבעה תארים, הרי צריך להעביר אותם הלאה. בואו נראה מי הם הזוכים המאושרים ומה אנחנו יודעים עליהם:

 • 1999 – אלקס זולה.  הודה בשימוש במשפר הביצועים EPO בזמן שהתחרה בקבוצת פסטינה.
 • 2000 – יאן אולריך – כל התוצאות שלו ממאי 2005 והלאה נמחקו והוא הושעה לשנתיים מחודש פברואר האחרון.
 • 2001 – יאן אולריך.
 • 2002 חוסבה בלוקי – הושעה מהטור ב 2006, לאחר שמשטרת ספרד חשדה בו בשימוש בסמים.
 • 2003 – יאן אולריך.
 • 2004אנדי קלודן – גרמני נוסף ברשימה. המקבילה הגרמנית של USADA, שוקלת האם לחקור אותו, לאחר שב 2006, עלו גם נגדו חשדות.
 • 2005איבאן באסו – הודה בלקיחת תכשירים אסורים ב 2007 והושעה לשנתיים.

 

קטגוריות: מהעולם

3 תגובות so far.

 1. אריאל says:

  נשמע כמו “אוי, אוי, אוי….”
  לפני שחוזרים לתקופת הקוליסאום, עם אריות וכיו”ב, אני בעד לפתוח את הרסן – מי שרוצה לעסוק בספורט תחרותי שייקח מה בראש שלו, על כל ההשלכות הכרוכות, ויחתום מראש על העדר תביעות כלפי כל העולם ואשתו.
  הפרויקו הבא: ביטול ה- אופ-סייד.

  • אמיר says:

   אני עדיין לא חושב שהוא לקח. לא הוכיחו נגדו שום דבר. הכול נסיבתי. תקרא את חף מפשע של גרישם.

 2. אמיר says:

  ביחד עם מותו של ניל ארמסטרוגג, ניתן לקבוע שמשפחת ארמסטרונג ידעה ימים יותר מוצלחים…


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים