הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

ע’, קמ”ן משטרת יפו היה מודאג. דו”ח מודיעין חסוי שהונח על שולחנו, התריע כל כך שביום שישי, תגיע קבוצת בית”ר (לאחריה מילה לא ברורה, כנראה בארמית) ירושלים למשחק כנגד הפועל אנוטוניו אורטודוקסים יפו. איך אף אחד לא הודיע לי על זה קודם? זה נראה קצת מוזר, שבית”ר תגיע למשחק ביפו, אבל הפוטנציאל לבלגן – נראה גבוה במיוחד. בית”ר מול קבוצה שמורכבת כולה משחקנים שלא היו יכולים לשחק בבית”ר… ע’ שלח שלוש ניידות משטרה לאבטח את המשחק….

באחד מאותם אמשים, מצא את עצמו הכתב בדרך ליפו, מנסה להגיע למגרשה הביתי של הפועל יפו. “אתה בטוח שאתה רוצה להגיע לשם? בטוח בטוח שאתה רוצה?” חזרה  גברת וייז ושאלה אותו בדרך למגרש.

האמת, שלא היה צורך בניידות. האוהדים של בית”ר נורדיה ירושלים ושל אנטוניו יפו הסתדרו לא רע… הכתב, שהיה מצויד בזיפי יום שישי, נטמע היטב בקרב אוהדי יפו…

סרגיי טרטיאק, מאמנה של נורדיה, ערך את השינוי הקבוע בהרכב כאשר אמיר שווקי, פתח במקומו של יניב כהן.

הרכב נורדיה פתחה בהרכב הבא, בשער – מוטי מזרחי. בהגנה – בן צרפתי, יוסי פרץ, ארטיום טרטיאק ואורי קובי. בקישור – אביתר ברוכיאן, גילי גור ועוז אריאל. ובחוד – יוסי ועקנין, אמיר שווקי ואלעד אברמסון.

המגרש ביפו, לטובת מאזינינו בניכר (יובל למשל) הוא למעשה סוג של דרייב אין. החנייה מרוחקת 2 מטרים מהמגרש. ניתן לשבת באוטו ולראות את המשחק משם. אוהדי נורדיה עברו ליציע (טיפוס מעל גדר קטנה הוא משחק ילדים עבור אלו שטיפסו מעל הקיר האימתני בימק”א). הכתב לעומתם, התקדם 2 מטרים ונצמד לגדר, בסמוך לספסלי שתי הקבוצות. זווית ראיה לא שגרתית למשחק.

מחצית ראשונה

4 – עוד לא עברנו את החצי.  המאמן המקומי מבקש משחקניו “איפתח, איפתח” ובתרגום לעברית – שחקו הצידה…

7 – מתפרצת של נורדיה באגף. הכדור הגיע לברוכיאן, שהעביר את הכדור לצד השני, שם חיכה לו אמיר שווקי, שבעט מקרוב פנימה 1-0 לבית”ר נורדיה. שערו החמישי של שווקי העונה ובישול שמיני לברוכיאן.  בינתיים נורדיה עם 100% מהשדה. התקפה אחת ושער אחד.

9 – אברמסון בעקב אל ועקנין, השוער המקומי יצא לרגליו וחילץ. “אמיר – לך..” נשמע קריאה מהספסל של נורדיה. נעלבתי….

11 – תן ולך בין אמיר לאלעד, פרק את ההגנה המקומית, רק שהמקום שאליו אלעד הלך נקרא בעברית צחה “נבדל”…

12 – קרן ראשונה במשחק, דווקא לטובת יפו. רק ועקנין ממתין לכדור בחלק הקדמי של המגרש.

14 – בן צרפתי באגף ימין, נתן כדור עומק חכם לעוז אריאל, שבנגיעה אחת המשיך את הכדור פנימה. 2-0 לבית”ר נורדיה. שער רביעי לעוז העונה.

“איטלע, איטלע” מדרבן מאמן יפו את שחקניו. “מי לוקח את 15?” דאג מישהו בספסל הנורדאי.. שחקן יפו דחף שחקן של נורדיה. את מי לדעתכם הרגיע השופט?

19 – איבוד כדור ברחבה של בית”ר, יפו הוציאו אחורה ומוטי הציל שער בטוח. למרות הבדלי הרמות, יפו לא באה להסתגר, אלא, יוצאת קדימה עם ארבעה וחמישה שחקנים ולפעמים אפילו יותר.

25 – “יש רופא בבית?” שחקן מקומי נפצע ומהספסל רץ לו בחור עם בקבוק מים. “כואב לך? תשתה מים, זה בטח יעזור”… יכול להיות שהיה לו גם מיכל של ספרי ביד, אם כי יתכן מאוד שזה היה ספריי קצף לסימון בעיטות עונשין.

מזכיר לי את רופא המשפחה שיה לי פעם בירושלים. חיכו אצלו לפחות שעה בתור (אי אפשר היה להזמין תור מראש). לא משנה מה הייתה הבעיה – הפתרון היה אחיד – 3 ימי מחלה ואקמול. כאב ראש – קח אקמול ותנוח שלושה ימים. נכרתה לך היד ושברת חמש צלעות בתאונה – תנוח שלושה ימים ותיקח אקמול…

27 – קרן ראשונה לבית”ר.

29 – האני משהראוי מצא את עצמו לבד מול מוטי. ושוב ידו, או ליתר דיוק – רגלו של מוטי הייתה על העליונה.

37עוז אריאל קיבל את הכדור 27 מ’ מהשער. הניף את הרגל ובעט כדור שטוח וחד – פנימה. 3-0 לבית”ר נורדיה. שערו השני במשחק של עוז והחמישי בעונה.

40 – כדור עומק של ועקנין, מצא את שווקי לבד ברחבה, אבל הכדור ברח לו.

44 – המהלך התחיל אצל ברוכיאן, המשיך אצל ועקנין שמסר והכדור הגיע לאלעד אברמסון על קו ה 16. אברמסון בעט חזק פנימה. 4-0 לבית”ר נורדיה. שער מספר 8 העונה לאלעד.

45 – יש זמן לעוד אחד? עוד מתפרצת מאגף ימין, עוז ניסה להבקיע עם עקב אחורי, אבל זה לא נכנס. מחצית ביפו.

הפסקה – בהפסקה ניגש אלי א’, אוהד ותיק של הקבוצה המקומית וקונן על מר גורלה. הוא הסביר לי כי עד לפני עשר שנים, הייתה להם קבוצה טובה – צעירי יפו, שבשיאה דורגה בצמרת ליגה א’ והופיעה במבחנים לעלייה לארצית. אבל אז הספונסרים עזבו, השחקנים עזבו. “קודם הייתה לנו קבוצה ולא היה לנו מגרש. היום – יש לנו מגרש ואין לנו קבוצה..”.

נשמעה חרק’ה בכביש ואחריה סירנות משטרה. יפו או לא יפו? כעת הכתב עבר לעמוד מאחורי השער שבית”ר תקפה לכיוונו.

מחצית שנייה

48 – עוז פרץ משמאל, העביר כדור רוחב לאלעד אברמסון על קו החמש. משם הדרך פנימה הייתה קלה במיוחד. 5-0 לבית”ר נורדיה. אברמסון עם צמד במשחק ותשעה שערים מאז שהגיע לנורדיה. בישול שישי העונה לעוז.

הקהל של בית”ר היה עסוק ופספס את השער… “לא ראינו את הגול… תעשו הילוך חוזר… יותר לאט” ביקשו ביציע.

49 – צהוב לעוז אריאל.

50 – שחקן יפואי על הדשא. כעת אין מים ואין ספריי. המקסימום שהוא יכול לקבל זה “מילה טובה, או שתיים לא יותר מדי”..

53אלעד אברמסון קיבל כדור בקצה העיגול של קו האמצע. 45 מ’ מהשער. הוא הבחין שהשוער המקומי מחוץ לשער ובעט את הכדור מעליו… 6-0 לבית”ר נורדיה. שלושער לאברמסון, שער מספר 10 לאלעד, שהשתווה לברוכיאן בראש טבלת המבקיעים העונה של נורדיה.

56 – שוב עוז מלהטט, הפעם באגף שמאל, כדור רוחב מצוין לשווקי, אבל הפעם זה הלך החוצה. חילוף ראשון בנורדיה. יניב כהן במקומו של יוסי ועקנין.

60 – התחיל לטפטף ביפו. גם השמיים בוכים על הקבוצה המקומית…

69 – חילוף כפול בנורדיה – גילי גור ואורי קובי – יצאו, במקומם נכנסו רן מבשוב ולי – אור קן דרור.

70 – איזו תמונה יפה צילם דוד… יופי של הובלת כדור של ברוכיאן, שפרגן לאברמסון, שכבש מקרוב. השער נפסל בטענת נבדל. תראו את התמונה שעלתה לפייסבוק ותשפטו בעצכם..

71 – בן צרפתי חרך את אגף ימין וניסה בעיטה מזווית אפס. השוער קלט בקושי.

80 – כמו בתיבת נוח, החילופים בנורדיה הם זוגות זוגות.. הפעם יצאו כובש השלושער אלעד אברמסון וכובש השער הראשון – אמיר שווקי ובמקומם נכנסו שימי דוידיאן, שחזר למגרש לאחר היעדרות של חודשיים ואמיר באדר.

83 – האווירה במגרש מתחממת. דחיפות וכזה.. אף אחד לא קיבל כרטיס.

84 – רן מבשוב קיבל צהוב.

89 – צרפתי פרץ לשמאל ומסר לאמיל באדר, שבעט יפה, אבל השוער היה ערני והדף לקרן.

90 – שימי דוידיאן בעט מ 20 מ’ – כדור שחלף ליד הקורה. זהו. תוצאת – סיום: בית”ר נורדיה ירושלים שש, הפועל אנטוניו אורטודוקסים יפו  – אפס.

 היה זה ניצחונה השביעי של נורדיה העונה. היא ממוקמת רביעית עם 23 נק’ ויחס השערים הטוב בליגה – 46-8. ( רק חבל שיחס השערים לא קובע כלום בליגה ג).

שפט מוטי ראזון, לעיני 100 צופים במגרש ביפו.

תמונת בונוס מיוחדת לאוהדי קטמון. שנה שלמה ביקשנו קרדיולוג למערבי. מצאנו אותו בשעה טובה…

סיכומים:

עם שימי דודיאן, שחזר לשחק אחר היעדרות ארוכה (באמת, מזמן לא היה לנו עוד שחקן שלבש את החולצה 2 ) איך המרגש.

“קודם כל תודה רבה , חודש ישבתי בחוץ זאת ההחלמה רק מנוחה , היה נהדר לחזור, סוג של רעב”.

שלוש ניידות משטרה אבטחו את המשחק.

גילי גור: “רגילים שצריך משטרה במשחקים של ביתר לא יודעים שנורדיה זה משהו אחר..”.

 

למה ניצחתם רק חצי מנה הפעם (התרגלנו לעשיריות)…

מוטי מזרחי : “מה אני יכול יותר מזה? שמרתי על רשת נקייה לא?”.

גילי גור : “חחח חייבים לכם… הפעם שמרנו קצת למשחקים החשובים”.

שימי דודיאן: “העיקר שמנצחים זה הכי חשוב, אתם לבד שווים 4 גולים אז תחשוב שניצחנו 10”.

אמיר שוויקי : חחחח קודם כל תודה. דבר שני אתם כאלה מדהימים שמגיע לכם לא מנה אלה ארוחה שלמה של אך ורק ניצחונות. אתם כאלה מדהימים”.

אלעד אברמסון : “קודם כל תודה רבה. גם חצי מנה זה טוב העיקר ה3 נק’ ושהקהל נהנה וחזר הביתה שמח”…

בן צרפתי:” משחק טוב שלנו, היה הרבה פרגון אחד לשני ונהינו מהמשחק…תודה רבה לקהל”.

לי – אור קן דרור, החזיר אותנו לפרופורציות הנכונות : “אנחנו משתדלים לתת תצוגות ולשמח את הקהל שמגיע כל שבוע ועושה לנו הפנינג ססגוני, ולגבי התוצאה כמו הקלישאה שאומרת עדיף לנצח עשר פעמים 1:0 קטן מאשר לנצח 6 ו-10 כי הפסדנו נקודות חשובות שבוע שעבר בגדרה. אנחנו מתקדמים וממשיכים באמונה שלמה בדרך שלנו ואנחנו במרתון מתמשך לעליית ליגה ולא נוריד את הרגל מהגז עד הסוף”.

גם השאלה על החצי מנה וגם האם כולם רוצים לעלות ולהבקיע שערים, או שעדיין יש משמעת?.

רן מבשוב: “האמת שטוב שנגמר ככה ולא יותר כי הם התחילו לשחק לנו על הרגלים. המשמעת של השחקנים נשארת ברזל למרות רצון השחקנים להבקיע עוד ועוד. בזכות המשמעת מגיעים לתוצאות גדולות”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים