הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור 13 בליגה א’ מרכז לנשים בכדורסל. קבוצת הפועל חבל מודיעין, שנמצאת בתקופה טובה, לאחר שניצחה בשלושה מתוך ארבעת משחקיה האחרונים, מארחת את מוליכת הטבלה הבלתי מנוצחת והמועמדת הוודאית להעפלה לליגה הארצית, הלוא היא הפועל ברנר.

למעט משחק אחד, כל הניצחונות של ברנר היה בהפרש דו ספרתי. ממוצע של 23 הפרש למשחק. במפגש הקודם בין שתי הקבוצות, הפער היה גבוה יותר. “דווקא היום באת?” שאלו אותי. “כן, דווקא היום באתי”…

המשחק התחיל באיחור קל (או לא כל כך קל) בגלל משחק בליגת ילדים א’ לאומית, שהחל גם הוא באיחור…

עוד רגע נכנסת שבת…”. המשחק עמד בשעה טובה לצאת לדרך… רון סקיטל, מאמנה של הפועל כפר האורנים, פתח עם החמישייה הבאה: טלי פרידמן, יפעת אסף (ששיחקה למרות הצוואר התפוס), קלרית לוי, אורנה קסלר ויובל לוי.

רבע ראשון – כדור ביניים. יש לאורחות שתי שחקניות שנראות בגובה של אורנה קסלר. חיים קלים לא יהיו לה וליפעת בצבע היום… יפעת קלעה לאחר ריבאונד התקפה. 2-0 לחבל מודיעין. יאללה שופט, שרוק לסיום. מתאים לנו….

עבודה טובה בהגנה. 24 שניות חלפו להן בלי זריקה לסל והכדור חזר לחבל מודיעין. כעת היה תורה של יובל לקלוע אחרי ריבאונד התקפה . 5-0  לחבל מודיעין. אורנה קסלר עם חסימה גדולה בהגנה. איילת לחמן, עם הנקודות הראשונות למוליכות הטבלה, שלוש דקות מתחילת המשחק. יובי אגרסיבית מאוד בהתקפה, סחטה עבירות והלכה פעם אחר פעם לקו העונשין. 7-2 לחבל מודיעין. מי היה מאמין שאחרי פחות מארבע דקות, ברנר תהיה זו שתיקח פסק זמן? “אנחנו נראות טוב, בואו נמשיך ככה”. ברנר עברה ללחוץ על כל המגרש. לחמן הוסיפה עוד 4 נקודות, הפער ירד לנקודה אחת בלבד, 7-6 וכעת סקיטל לקח פסק זמן וביקש מהשחקניות לעזור לאורנה במלחמה על הכדורים החוזרים. ליאת כהן החליפה את טלי. מלחמת החפירות נמשכה עד סוף הרבע. 7-6 לחבל מודיעין בסיום הרבע הראשון. “אתן שומרות מעולה. 6 נקודות ברבע מהמקום הראשון בליגה. תשחקו גם אתן אגרסיבי ולא רק בהגנה, גם בהתקפה”.

רבע שני – יובל לוי, הפנימה את המסר של האגרסיביות בהתקפה והמשיכה לחתור למגע בהתקפה. 9-6 חבל מודיעין. ברנר עלו ליתרון ראשון במשחק, 10-9. יובי העלתה ל 11-10, כאשר 9 מתוך 11 הנקודות הן שלה. 5:47 דק’ למחצית, האורחות בחמש עבירות קבוצתיות. סיבה נוספת להמשיך לשחק אגרסיבי. כל עבירה, תישלח את שחקניות חבל מודיעין לקו. יפעת עם עבירה שנייה ורחלי רביד במקומה. קסלר הסתובבה על השומרת שלה וקלעה את הנקודות הראשונות שלה במשחק. ליאת כהן עם חטיפה מתוזמנת היטב בהגנה. “יש לך“.. הפעם יובי החליטה לזרוק מבחוץ. נכנס… שלשה (היחידה במשחק של הקבוצה המארחת) שהעלתה את חבל מודיעין ל 17-16, 40 שנ’ למחצית.

היום אין יופי, יש מלחמה” עדכנה אורנה בפסק הזמן. התקפה לאחר מכן, אורנה תיקנה החטאה של עצמה וסגרה את המחצית על 19-18 לחבל מודיעין. יובי עם 12 נק’, קלעית בולטת בחבל מודיעין. איילת לחמן עם 8 נק’, קלעית מובילה בברנר.

רבע שלישי – קלרית העלתה ל 25-22. הפער ירד לנקודה. בק דור מדהים של ליאת לאורנה, קבע 27-24. לאחר שלושה רבעים, חבל מודיעין ביתרון של 3 נקודות. מי היה מאמין?

רבע רביעי – מה ייגמר קודם? המשחק, או האוויר בריאות של השחקניות, ששלוש מהן, לא ירדו מהפרקט אפילו לשנייה אחת?. אורנה כיווצה אליה את ההגנה והעיפה החוצה לליאת, שקבעה 29-27. 6:30 דק’ לסיום. אורנה מסייעת בהובלת הכדור. שוב צעדים שלהן. אורנה עם כדור חוזר בהתקפה, שהפך לאסיסט בצבע ליפעת, 31-28 לחבל מודיעין, כאשר נותרו קצת פחות מארבע דקות על השעון. עבירה רביעית למספר 12 שלהן (מירי סקג’יו). שתי דקות עוברות וכעת ברנר ביתרון, 32-31. דקה לסיום. סקיטל מזעיק פסק זמן. נותרו להן 9 שניות על שעון ה 24. “הן לא קולעות עכשיו”, מעדכן רון את השחקניות. רק חבל שהוא לא עדכן את האורחות…נטלי שפר, קלעה שלשה עם הקרש (השלשה היחידה שלהן בכל המשחק), העלתה את ברנר ל 35-31. 50 שנ’ לסיום. ככה חמק לו הניצחון מבין האצבעות. בסיום – 36-31 להפועל ברנר על הפועל חבל מודיעין.

“היינו 2 דקות בלי ריכוז והפסדנו את המשחק, אבל להוריד את הכובע לפניכם על המשחק”. סיכם רון סקיטל.

קלעו לחבל מודיעין – יובל לוי, שסחטה לא פחות מ 10 עבירות משחקניות ברנר, סיימה את המשחק עם 14 נק’ ו 4 ריב’, אורנה קסלר 8 נק’ 16 ריב’ 4 חס’ 2 אס’ ו 2 חט’, יפעת אסף 4 נק’ ו 8 ריב’, קלרית לוי 3 נק’, ליאת כהן 2 נק’ ו 2 חט’. טלי פרידמן – 3 ריב’ ו 2 חט’, רחלי רביד 2 ריב’.

הרבו לברנר – איילת לחמן 10 נק’, אפרת אביעד 7 נק’ ונטלי שפר 6 נק’ (כולל 4 האחרונות במשחק).

סיכומים:

טלי פרידמן: “ברמת הקבוצה שחקה נפלא והוכיחה שהכול בראש ואנחנו יכולות להתמודד היום עם כל קבוצה בליגה שלנו.

באופן אישי היה לי משחק רע.  צריכה לנקות אותו ממני ולהמשיך הלאה”..

רון סקיטל: “הן שיחקו מצוין, ברנר קבוצה טובה ומאוד אגרסיבית… גאה בהן.”.

שייע (פייגנבאום, לא גלזר) אמר פעם שהוא “שמח שהוא מאוכזב מהתוצאה”. אני בהחלט מבין על מה הוא מדבר….

שפט נועם בן משה, באולם בכפר אורנים.

קטגוריות: כדורסל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים