הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אחרי שבמחזור הקודם, בית”ר נורדיה זכתה בניצחון טכני 3-0 על מכבי רחובות, שבחרה לא להגיע למשחק, הגיע המחזור ה 16 ובו יצאה נורדיה למשחק חוץ מול השביעית בטבלה, עירוני לוד. לוד ניצחה ב 6 מתוך 8 משחקי הבית שלה העונה וסיימה בתיקו 2-2, מול חבל מודיעין. המפגש הראשון בין שתי הקבוצות, הסתיים בניצחון 5-0 לנורדיה.

סימנים שהאפוקליפסה בדרך:

1 – משחקי חוץ של נורדיה באזור חיוג 08, יש להם נטייה להסתבך (גדרה, רחובות). לוד היא בהחלט באזור חיוג 08.

2 – שעת תחילת המשחק. 11:45. מתוך ארבעה משחקים שקיימה הקבוצה, אשר התחילו בשעה זו, שניים (חבל מודיעין וגדרה) לא הסתיימו בניצחון (לפחות לא של נורדיה…) גם הפעם, המשחק התחיל ב 11:45.

3 – האם משחק כלשהו של נורדיה הסתיים בתוצאה 1-0? כן ולא. היה אחד כזה, אבל הוא הסתיים בהפסד (חבל מודיעין). נורדיה מעודה לא ניצחה 1-0. הקהל לא רגוע עד שהקבוצה עולה ליתרון של שני שערים לפחות.

4 – נורדיה מעולם לא ניצחה בחוץ הפרש של שער אחד. בשני המשחקים בהם הובילה בשער אחד, שער השוויון הגיע בתוספת זמן.

5 – יום שישי ה 13 בחודש…

שינויי מזג האוויר – אילוצים משפחתיים כאלו ואחרים, גרמו לכתב להגיע מוקדם ללוד. מאוד מוקדם, אפילו לפני אוטובוס השחקנים… הקומפלקס מורכב מהמגרש של קבוצת הפועל בני לוד מהליגה הלאומית ומשני מגרשי אימונים (הידועים בשמם – 1 ו 2). לאחד מהם יש יציע ולשני אין. ברור קצר עם אנשי לוד, העלה כי המשחק יתקיים במגרש נטול היציע. כיוון שכדברי השיר “הרוח נושבת קרירה”, הכתב החנה את רכבו במגרש החנייה הצמוד למגרש 1, בסמוך לקו ה 16.

Drive In  – פעם ראו ככה סרטים. הפעם – משחק כדורגל.. לפחות במחצית הראשונה…כמה עשרות אוהדים אמיצים, ויתרו על החמימות שברכביהם ועמדו סמוך לגדר.

הרכב – סרגיי טרטיאק, מאמנה של נורדיה, פתח עם אותו הרכב שפתח בניצחון בקרית עקרון. בשער – מוטי מזרחי. בהגנה – אורי קובי, יוסי פרץ, ארטיום טרטיאק ושלום דהן. בקישור – אביתר ברוכיאן, גילי גור ועוז אריאל. ובחוד – יניב כהן, אמיר שווקי ואלעד אברמסון.  לוד באדום שחור ונורדיה בצהוב המסורתי.

מחצית ראשונה – רוח חזקה מאוד נשבה בחוץ. זה אומר שמחצית אחת קל מאוד להעביר את הכדור לשטח המגרש של הקבוצה השנייה ומחצית אחת ממש לא… לוד מנסה בעיטות מרחוק, אבל הן לא כל כך מדויקות.

8 – קרן ראשונה במשחק לנורדיה..

9 – שלום דהאן פרץ באגף שמאל, העביר כדור רוחב לרחבה והשוער קלט.

13– אחד האוהדים (השם שמור במערכת) הגיע באיחור סמלי. עדכנתי אותו שביקשנו מהקבוצות להתחשב בזה שהוא עוד לא הגיע ושהוא לא הפסיד שום דבר מיוחד.

17 – השחקנים בכר הדשא הפנימו שהאוהד הגיע ושניתן להתחיל לעשות משהו… אלעד אברמסון התחיל במהלך ושלח את יניב כהן באגף ימין. יניב לא צריך הרבה יותר מזה. עבר אחד, עבר עוד אחד ומזווית קשה בעט פנימה.  1-0 לבית”ר נורדיה. שערו התשיעי העונה של יניב. בישול מספר 3 לאלעד.

24 – אין הרבה התקפות בקרבת האוטו שלי. לוד שלטו במרכז השדה ונעו לכיוון השער של מוטי מזרחי. שלא תבינו מזה שהיו להם הרבה מצבים טובים.

28 – מצב טוב ללוד. הכדור ברחבה ומוטי מזרחי, שהיה עסוק מאוד הפעם, דאג להרגיע את הקהל.

30– קרן של נורדיה הורחקה עד לגילי גור, שבעט בכדור, אבל מעל השער.

32 – צהוב לשלום דהאן.

39 – קרן נוספת לנורדיה, שלא מניבה כלום. מוטי נגע בכדור יותר פעמים מהשוער המקומי.

41 – שתי טיפות שקופות, זולגות על החלון. באמת, רק גשם היה חסר לנו….

45+1 – דקה תוספת זמן חלפה עברה לה. מחצית במגרש אימונים 1 בלוד. 1-0 לבית”ר נורדיה.

אבא, הבאתי לך יציע – אוהדי בית”ר נורדיה, שמו לב לפגם התכנוני במיקום היציע. כיוון שההצעה לקיים את המחצית השנייה במגרש אימונים 2 נפלה, חשבו החברים על פתרון הפוך… אם לא נבוא לא היציע, נביא את היציע אלינו. וככה נורדיה הובלות בע”מ, העבירה את היציע למגרש אימונים 1. הכתב זנח את רכבו והצטרף לחברים ביציע המאולתר.

מחצית שנייה

46 – חילוף ראשון בנורדיה. בן צרפתי במקומו של אורי קובי.

46 – שווקי פרץ באגף שמאל, הגביה על פי השער, סנטימטרים מעל לראשו של השחקן שהיה אמור לנגוח את הכדור פנימה.

49 – בעיטה מ 20 מ’, מוטי קלט..

50 – עונשין לנורדיה 35 מ’ מהשער.  ברוכיאן בעט כדור חזק שריחף עם הרוח. השוער אגרף בקושי רב.

55 – אברמסון קיבל כדור על קו ה 16, שיפר עמדה, אבל הבעיטה קרובה לקורה.

59 – כדור עומק מסוכן עמוק בשטח נורדיה. למזלנו הגיעה השריקה לנבדל.

64 – חילוף שני בנורדיה. יוסי ועקנין האיש והסילון, נכנס במקומו של יניב כהן.

66 – עוז אריאל סחט יד 18 מ’ מהשער. הקהל פצח במחרוזת שירי ברוכיאן ביציע. גם הבעיטה הזו לא הלכה פנימה…

68 – התקפה באגף ימין. הכדור הוגבה לרחבה ואלעד אברמסון נגח לקורה הקרובה.

69 – שתי קרנות רצופות לנורדיה. השוער של לוד מציל מהקו. “תנו לנו לקפוא מקור” ביציע.

71 – קרן של לוד, הגיעה למוטי מזרחי. בעיטת השוער שלו עברה שלושת רבעי מגרש והגיעה ליוסי ועקנין ברחבה. יוסי מזווית קשה – החוצה.

74 – עוד ועוד התקפות של לוד. בסוף הם יעשו עם זה משהו….

77 –  כדור עומק לאלעד אברמסון, שהיה בנבדל. אלעד בעט את הכדור פנימה וזכה לקבל צהוב מהשופט.

82 – חילוף שלישי בנורדיה. לי – אור קן דרור במקום גילי גור. מספר 4 של לוד 8 מ’ מהשער. מוטי הציל שער בטוח…

84נידאל עותמאן קיבל כדור בנבדל ברור ובעט את הכדור פנימה. השופט סימן לנבדל. שחקני לוד החלו במצור על השופט והקוון. אחד השחקנים אפילו הניח יד בחביבות על גבו של השופט. זה עבד. השער שלא היה אושר. 1-1. שער 9 לעותמאן.

האוהדים ביציע מנסים לדחוף עוד יותר את השחקנים במגרש…

90+3 – 19 של לוד חדר לרחבה ובעט. מוטי מנע הפסד…

בסיום, 1-1.

סיכומים:

אחד המשחקים החלשים שלנו השנה. נתנו להם לשלוט באמצע המגרש, במיוחד במחצית הראשונה, לא ניצלנו מצבים בשנייה, היה ריח של שער שלהם באוויר ואכן הוא הגיע..

שלום דהאן: “הייתי שמח לדבר אתך אחרי ניצחון. אין לנו מה לתרץ לגבי המשחק הזה. אנחנו עשינו לעצמנו את החיים קשים.  עשינו הפוך ולא שיחקנו כמו שאנחנו יודעים. אני חייב לציין שגנבו אותנו בגול, פשוט ככה. השחקן היה בנבדל ברור זה לא הגיוני שמאשרים גול כזה. אבל כמו שכבר אמרתי בסופו של דבר אנחנו אשמים בזה. היינו צריכים לגמור את המשחק לפני כל הטעויות האלו והמלחמה שלנו ירדה קצת.. כבר לאימון הבא אנחנו צריכים לבוא כמו שאנחנו יודעים ולחזור לעצמנו. תודה רבה לכם הקהל שהגיע ותמך מעריכים את זה מאוד ואוהבים  אין כמוכם !!! לא שיחקנו את המשחק שלנו, פשוט ככה”.

יוסי פרץ: ” אני מסכים אתך. באמת לא היינו במיטבנו, אני אישית מאוד חששתי מהמשחק הזה ואפילו שלחתי בבוקר המשחק הודעה לשחקנים עם כמה נתונים על לוד, ייתכן כי זה שלא שיחקנו בשבוע שעבר פגע לנו ברצף ובמומנטום. אני מקווה שנתקן בשבוע הבא. לכל קבוצה יש תקופה או משחק פחות טובים אני בטוח שנעבור את זה ונמשיך להילחם עד הסוף.

המטרה היא מודיעין אבל מבחינתנו רוצים לנצח כל משחק ולגרום לקהל המדהים שמחה והנאה. מתנצל בשם השחקנים אם אכזבנו”.

אמיר שווקי: “עצוב וכואב מאוד וחבל. הגענו לשניים שלוש מצבים בסוף ולא ניצחנו וככה זה מקבלים בצד השני. אבל חייבים להיות כולם עם הפנים קדימה ולא לוותר עד הרגע האחרון”.

גילי גור: “ללא ספק משחק לא טוב שלנו, למרות זה לא זכור לי איזה מצב מסוכן שלהם, זה בדיוק המשחקים שצריך לנצח 1-0 קטן כדי לעלות. זה ההבדל בינינו לבין חולון הם ניצחו את המשחקים האלה ואנחנו שמטנו פיגור 3 פעמים. אכזבה גדולה!!!!!”.

עוז אריאל :”אכזבה גדולה.. הפכנו את המרוץ למקום השני להרבה יותר קשה, למרות זאת אני מאמין שאנחנו חזקים ולא מרימים ידיים עד השנייה האחרונה”.

מוטי מזרחי : אכן כן. משחק חלש שלנו הם הגיעו ליותר מצבים מאתנו. אם קצת מזל מבחינתם היינו יכולים להפסיד גם אבל טוב שלא.. בנוגע לעתיד אני מבטיח שנמשיך להיאבק על מקומנו למעלה ומי ייתן ונוכל לצחוק ולא  לבכות על הנקודות האלו שבת שלום ויאאאאאלה נורדייה”.

לי – אור קו דרור: “לא נכנסנו טוב למשחק ואפילו פעולות פשוטות לא הלכו לנו, מחצית שנייה היה שיפור, אך לא ידענו לשים את הגול השני ולצערנו אנחנו משלמים שכר לימוד של מי שלא כובש סופג, למרות שהיה שני קילומטר נבדל אין לנו מה לעשות וטעויות שיפוט זה חלק מהמשחק. תודה לכם שבאתם בקור מקפיא ואלתרתם לעצמכם יציע”.

היה נבדל או לא היה?

גילי גור: במיליון אחוז. אבל זה חלק מהכדורגל. טעויות של שופטים בטח ובטח בליגה הזו”.

יוסי פרץ: “בהחלט שהיה נבדל, גם השופט ראה את זה ושרק לנבדל אבל לאחר ששחקני לוד הפעילו לחץ על הקוון הם אישרו את הגול”.

קטגוריות: כדורגל

תגובה אחת so far.

  1. רונן says:

    אפילו שהייתי שם, כשאתה כותב בין התיאורים היבשים של ההזדמנויות ליד השערים והצהובים (וגם את זה כיף לקרוא!) על התחושות מהמשחק הזה והתגובות של השחקנים, זה לגמרי מכניס לאווירה של המשחק. תודה!


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים