הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

שתי הקבוצות ההוגנות ביותר בליגה ג’ מרכז (יש דירוג כזה) נפגשו במחזור ה 23 בנורדיה ארינה, כאשר בית”ר נורדיה ירושלים, ארחה את הפועל עירוני גדרה. המפגש הקודם בין שתי הקבוצות, הסתיים בתיקו 2-2, כאשר גדרה השוותה בדקה ה 93.

הרכב – אין שינוי בהרכבה של בית”ר נורדיה, לעומת ההרכב שפתח בשבוע שעבר. (אחרי מכת הפציעות שעברה על הקבוצה, אין לסרגיי טרטיאק יותר מדי אפשרויות).

נורדיה פתחה בהרכב הבא, בשער – מוטי מזרחי. בהגנה – אמיל באדר, יוסי פרץ, לי – אור קן דרור ואורי קובי. בקישור – אביתר ברוכיאן, גילי גור ועוז אריאל. ובחוד – יניב כהן, אמיר שוויקי ואלעד אברמסון.

ביציע – בחירות לוועדת ביקורת. קודם וידאו שיש מספיק חברי עמותה בכדי שההליך יהיה חוקי. אחרי זה הצביעו על כמה חברים יהיו בוועדה. שלושה. ולאחר מכן – התנהלה הצבעה חשאית מי יאייש בפועל את התפקיד. אחרי שמילאנו את חובתנו הדמוקרטית, התפנינו לדבר שבגללו הגענו.. המשחק. שמש אביבית חמימה, קפחה על ראשנו (למרות שהחזאים הבטיחו קור וסיכוי לגשם) וכך זכינו לקבל פס שיזוף בירושלים (מי היה מאמין..).

מחצית ראשונה

2 – שווקי קיבל כדור עמוק ברחבה ובעט – השוער קלט.

4 – מצב טוב לגדרה. הכדור שהוגבה לרחבה – הורחק.

אנחנו מתחרדנים בשמש.

13– מוטי מזרחי הרחיק כדור שפגע בקן – דרור וכמעט נכנס פנימה. שתי קרנות רצופות לגדרה.

17 – השילוב הזה עבד טוב גם בשבוע שעבר מול רמלה. ברוכיאן על קו החמש בצד ימין, משך את תשומת הלב של השוער והבלם. אלעד אברמסון נשאר חופשי בצד השני, קיבל את המסירה מאביתר ושלח את הכדור פנימה. 1-0 לבית”ר נורדיה. שער 22 העונה של אלעד. בישול 21 של אביתר.

18 – מתפרצת של גדרה באגף השמאלי. מוטי יצא לפאתי הרחבה והקדים את החלוץ האורח.

19 –  תרגיל עונשין של נורדיה. כולם חיכו לבעיטה של אביתר, אז הוא הוציא הצידה לגילי גור – השוער הדף וגם את בעיטת ההמשך של אברמסון הוא הדף.

22 – ניסיון שני להבקיע שער עצמי. הפעם בעיטת הרחקה נגד הרוח. רק שלא נצליח בסוף…

24 – יד נורדית סמוך לרחבה. הייתה דרישה לפנדל. עדיין מצב מסוכן שנהדף לקרן.

26 – כדור עומק גדול של קן דרור לעוז אריאל. עוז הסתובב על המגן שלו ובעט – סמוך לקורה.

27 –  צהוב ראשון העונה לאמיל באדר.

35-6 רצים מהר החבר’ה… מתפרצת יפה של יניב באגף השמאלי ומנגד אותו דבר, עם בעיטה לרשת החיצונית… קרוב לשוויון.

40 – תן ולך בין ברוכיאן ואברמסון. אביתר הקשית כדור למשקוף.

42 – יניב הוכשל 25 מ’ מהשער. צהוב לשחקן אורח שהיה האחרון בדרך לשער.

45+4 – עונשין לגדרה 18 מ’ מהשער. מוטי אגרף מהקו והציל שער בטוח.

1-0 לביתר נורדיה במחצית.

טקס הוקרה – לשמעון צ’רנוחה האחד והיחיד. שחקן בית”ר הראשון בסגל נבחרת ישראל. ברבות הימים הפך למאמן שגידל רבים וטובים בבית”ר. מאבירם ברוכיאן ועד לי – אור קן דרור. (זה אפשרי. ניתן לכתוב על צ’רנוחה בלי להוסיף את המילה אופסייד באותו המשפט).

מחצית שנייה

46 – חילוף ראשון בגדרה.

48 – מתפרצת מסוכנת מאגף ימין. הטעייה ומול שער חשוף – בעיטה החוצה.  שלושה מצבים בשלוש הדקות הראשונות של המחצית השנייה.

50 – שווקי שלח את יניב לרחבה, השופט לא קנה את הנפילה שלו..

54 – יאללה בלגן. אברמסון להטט בין שלושה שחקנים והוכשל. הכדור נבעט למשקוף ומשם אברמסון שלח את הכדור פנימה. אלעד ושחקן נוסף היו בנבדל. מיד לאחר מכן, החל הבלגן.

לי – אור קן דרור : “השופט שרק לפאול ועוז המשיך עם הכדור אז הגיע מספר 13 שלהם ונתן לעוז בעיטה בלי כדור אחרי שהוא כבר עצר כי הוא הבין שהשופט שרק, אז נהיה בלגן”…

יניב כהן קיבל את הצהוב השמיני שלו העונה. להיזהר לא לקבל צהוב במשחק הקרוב מול יפו, כי אז הוא לא ישחק מול שמשון במחזור הסיום.

דוד לא הגיע כי הלך למשחק רוגבי. חבל שלא בא, זה נראה מאוד דומה….

61 – שני חילופים נוספים אצל האורחים (ברק חגובה נכנס) וחילוף ראשון בנורדיה. יוסי ועקנין במקומו של אמיר שווקי.

אם נעודד יבוא הגול“. שרו ביציע. צריך להיות יותר ספציפי בפעם הבאה…

63 – גדרה בהתקפה. הכדור הוגבה לרחבה והורחק אל אבישי צגהון ששלח אותו פנימה. 1-1.

64 – צהוב רביעי לגילי גור העונה. אותה אזהרת מסע כמו ליניב כהן… (גם יוסי פרץ האמת צריך להיזהר מאותו דבר).

70 – אמיל מסר לעוז שהפציץ מ 23 מ’.  השוער קלט. מיכל מנחשת שבפעם הבאה זה יהיה בפנים.

70 – מי אנחנו שנתווכח עם מיכל? עוז לאביתר ברוכיאן, שהניף את הרגל וירה טיל קרקע רשת. 2-1 לבית”ר נורדיה. ח”י שערים לברוכיאן העונה. בישול 14 לעוז.

71 – שני צהובים. אחד לכל קבוצה. בנורדיה היה זה לי – אור קן דרור לקבל את הכרטיס.  חילוף נוסף בגדרה.

75 – חילוף אחרון בגדרה. כובש השער – יצא. ועקנין במתפרצת הוכשל ברחבה (ככה זה נראה מהיציע). כלום ושום דבר קבע השופט.

80 – הכדור הורחק והגיע לברק חגובה 16 מ’ מהשער. בעיטה חזקה ומדויקת פנימה. 2-2. רבותיי ההיסטוריה חוזרת…

81 – ברוכיאן הפציץ מחצי מגרש, השוער הדף לקרן.

86 – הכדור הוגבה לרחבה לכיוונו של  אלעד אברמסון, שנתפס על ידי המגן. את זה השופט ראה. צהוב לבלם ופנדל לבית”ר נורדיה. אביתר ברוכיאן לא פספס השנה מהנקודה הלבנה (7 מ 7) וגם הפעם לא. 3-2 לביתר נורדיה. שני שערים ובשול לברוכיאן. שערו ה 19 העונה.

90 – אלעד הריץ את ועקנין באגף שמאל. יוסי בעט טיל והשוער הדף לקרן, אותה סובב ברוכיאן למשקוף.

92 – חילוף שני בנורדיה. אמיל באדר יצא ובמקומו נכנס חיים גורדצקי.

93 – יניב לאביתר בשמאל. השוער הדף עם הציפורניים.

94 – הזדמנות אחרונה במשחק. קרן לגדרה. השוער שלהם עלה עד לרחבת נורדיה. שער לא יצא להם מזה…  תוצאת סיום – 3-2 לביתר נורדיה ירושלים על הפועל עירוני גדרה.

הצמרת – שלושה מחזורים לסיום העונה – חולון פתחה פער של 5 הפרש על חבל מודיעין, שלה הפרש זהה על נורדיה, שמצידה מובילה בשבע נקודות על שמשון ת”א.

שפט אופיר הרוש, בנורדיה ארינה בירושלים.

סיכומים:

אמיר שווקי :” קשה מאוד הם קבוצה שנלחמת.. לא וויתרנו הגיע הזמן שננצח במלחמה ובאופי חזק”.

אלעד אברמסון : “הלך קשה אבל סוף סוף ניצחנו בדקות האחרונות ובצדק, וכן שמרו אותי אישית אבל אני כבר רגיל לשמירות האלה אני שמח שהצלחתי לכבוש למרות זאת ושהקבוצה ניצחה.”

יוסי פרץ: “ידענו שזה מוקש לא קטן, הם בהחלט קבוצה טובה. מבחינתנו אנחנו שואפים לסיים את העונה על הצד הכי טוב שיש ולנצח בכל משחק. עוד לא אבדה תקוותנו ואולי עוד יקרה נס העונה”.

גילי גור : “משחק קשה נגד קבוצה טובה מאוד, אסור לנו לספוג פעמיים שוויון זה נאיביות, אבל הוכחנו אופי הרבה בזכות הקהל הנפלא שלא איבד תקווה ולא הפסיק לעודד. סופסוף ניצחנו בדקות הסיום במשחק קשה”.

יניב כהן : “נלחמנו ורצינו יותר מהם! אין שום סיבה שלא ננצח הם לא קבוצה פראיירית בכלל. הם גם נלחמו ורצו אבל אנחנו לא ויתרנו עד שריקת הסיום וזה מה שניצח היום, הנחישות שלנו”.

לי – אור קן דרור : “בהחלט היה משחק לא קל, גדרה קבוצה עקשנית אשר עשתה השנה חיים קשים להרבה קבוצות, ולא צריך לדבר על השופט אבל בהחלט היה משחק חם והרבה לחימה אך ידענו להחזיר בגול על כל שוויון של גדרה והחזרנו את החוב מהסיבוב הקודם כל הכבוד לכולם על הנחישות והאופי “.

ש – טוב לראות אותך בהרכב הפותח… היה משחק קשה מול גדרה. תקפו אותנו גלים גלים…

אמיל באדר: “היה משחק קל. הם קבוצה חסרת ניסיון מלוכלכת.  מלבד השוער והבלם שלהם לאף אחד מהם לא אקרא כדורגלן. אם היינו בהרכב מלא ללא פצועים הם היו מקבלים 9. ואני לא מציין את השיפוט.

חשוב לי מאוד לציין שזה לא קשור למציאות להגיד שתקפו אותנו גלים גלים. ואני שחקן עם ביקורת עצמית חריפה. מלבד מדקה 50-70 שלטנו במשחק .

מחצית ראשונה עד דקה 35 ראו את הבדלי הרמות . היה להם 4 בעיטות לשער וכל התקפה שלהם נבלמה מהר. צריך לתת את הקרדיט לשחקנים שמגיע להם(ואני לא מדבר עלי) אני הייתי במשחק רע מאוד היום.

השערים של גדרה היו בהתקפות מתפרצות. הם לא הניעו כדור, רק בעטו  כדורים למעלה.  ושוב אני השחקן הכי ביקורתי.

דברים שאנשים לא מודעים היו רוחות קשות מאוד במגרש , הדשא היה במצב נוראי מהגשם של אתמול והשיפוט היה מתחת לכל ביקורת”.

ש – מחצית ראשונה, הייתה אולי בשליטה שלנו, אבל כמו במשחקים לא מעטים, לא ניצלנו אותה להבקיע יותר משער אחד. מתחילת המחצית השנייה, הם תקפו ואיימו על השער שלנו. השער שלהם לא הפתיע אותנו ביציע. והם המשיכו לתקוף גם לאחר מכן ולא הסתפקו בתיקו. גם אנחנו תקפנו ולשמחתנו הטיל של אביה התלבש לו וטס פנימה. אבל גם לאחר מכן, ה 2-2 לא באמת הפתיע אותנו.. למזלנו, השופט שרק לפנדל (לא אמרתי שלא היה. אבל היו מקרים שנראו מהיציע ברורים יותר ושם הוא לא שרק). הניצחון הזה הרבה יותר מרשים אותי מאשר תשיעיות ועשיריות נגד קבוצות קיקיוניות..

אמיל באדר: “אני שמח שאתה מבין מה חשוב ומה פחות.

אני חוזר ואומר, שיחקתי בעבר בליגות מהירות יותר. אני עשיתי טעות במחצית הראשונה שעלתה לי בצהוב אחד השחקנים קילל אותי והגבתי, אבל בלב שלם אני אומר לך, הם לא כדורגלנים, אין שם שחקן אחד ברמה של עוז. אני ביום רע הרגשתי שאני עושה בהגנה מה שבא לי, אין להם הבנה של המשחק .

וצריך לדעת להבדיל. כשקבוצה בועטת כדורים למעלה ומגיעה ל 2  מול 4  זה יכול להראות כגלים אבל זה לא וזה לא כדורגל, זאת ליגה ג , והיא גוררת את שחקני נורדיה לרמה הירודה הזאת .

רואים את ההבדל בין השערים שלנו שהגיעו מהנעת כדור ופנדל ברחבה גם אחרי הנעה ל 1 כדור שהורם באקראי אחרי הרחקה ונדחק,  2 כדור שהורק ל 16 ומישהו בעט אותן (שוב במתפרצת)

בחולון אסכים אתך גלים גלים, במודיעין גם, אבל לא היום. הם פשוט הרחיקו אלינו ומנעו מאתנו לשחק כדורגל בעזרת אגרסיביות. אבל ההגנה שלנו בוגרת ומנוסה ובמבחן התוצא הם קיבלו 3 ונתנו 2 ואנחנו כמה רמות מעל. בעתיד נתגבש כקבוצה יותר יחזרו הפצועים החשובים ארטיום צרפתי ושלום ואז הכדורגל של הקבוצה יחזור בביטחון מלא. 3 הפצועים הם שחקני הגנה קריטיים וזה עושה הרבה הבדל”.

קטגוריות: כדורגל

תגובה אחת so far.

  1. רונן says:

    תודה רבה על הסיקור שאתה מביא כהרגלך בקודש, כולל תגובות השחקנים!


פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים