הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

הכותרת אולי נראית לכם לקוחה מתוך מדור הפלילים של הדס שטייף, אבל כך תיאר שחקן בית”ר נורדיה ירושלים, אמיר שווקי, את מה שאירע במהלך משחק הכדורגל של קבוצתו, מול הפועל אנטוניו אורתודוכסים יפו, במסגרת ליגה ג’ מרכז. אנחנו עוד נשוב לכך בהרחבה בהמשך הכתבה.

מחזור 24 התקיים באמצע השבוע. נורדיה שמארחת בימים כתיקונם בנורדיה ארינה שבגבעת רם, ארחה את המשחק (בפעם השנייה העונה) במגרש הסינטטי שבמישור אדומים.

המשחק אמנם התחיל בשמונה וחצי בערב, אבל הטמפרטורה שהגיעה ל 383 מעלות בצל והעובדה שהמיזוג לא ממש עבד, לא שיפרה את מצב האוהדים ביציע, שלא לדבר על השחקנים במגרש.

(40-) – נורדיה עלתה למגרש, לעיני שני צופים (ספרתי…). אין יריבה, או שופטים. האוהדים החלו להגיע טיפין טיפין. נועם הוא “המתופף בשלטים“.

ברור קצר העלה שהקבוצה האורחת באבו גוש. האמת, גם הכתב היה מעדיף לנגב חומוס כרגע מאשר להתאייד ביציע…

(3-) – המסה הקריטית של אוהדי נורדיה הגיעה. גם הקבוצה האורחת. גם צוות השיפוט, שכלל… רק את השופט, הגיע. בשני משחקים בחודש האחרון, שבהם יפו שיחקה, שחקניה הפליאו את זעמם בקוונים. הפסדים טכניים, שחקן שהורחק עד סוף העונה הבאה ועוד… איך מתמודדים עם התופעה? לא שולחים קוונים למשחק…

הרכב – שני שינויים בהרכבה של בית”ר נורדיה. הופעת בכורה העונה בהרכב הפותח לשקד זקן והופעה שנייה בהרכב הפותח לחיים גורדצקי. השניים תפסו את מקומם של אמיר שווקי וגילי גור בקישור.

נורדיה פתחה בהרכב הבא, בשער – מוטי מזרחי. בהגנה – אמיל באדר, יוסי פרץ, לי – אור קן דרור ואורי קובי. בקישור – אביתר ברוכיאן, חיים גורדצקי, שקד זקן ועוז אריאל. ובחוד – יניב כהן ואלעד אברמסון.

מחצית ראשונה

2 – אברמסון הוציא אחורה לעוז אריאל שבעט טיל מ 20 מ’ וכמעט כבש.

9 – שקד זקן בעט מ 20 מ’ והשוער קלט.

10 – אברמסון מצא את יניב כהן ברחבת החמש. יניב בעט והשוער הדף ברגלו לקרן.

14 – חילופי תפקידים בין יניב לאלעד. הפעם השוער הצליח לאגרף את הכדור לפני שאלעד יינגח אותו  (את הכדור, לא את השוער) פנימה.

18 – אלעד הוכשל ברחבה, ללא תגובת השופט. “שופט, לך תשאל את הקוון” ושיר הלמה התורן “למה באת בלי קוון?“.

21 –  עוז מ 25 מ’ – קרוב לקורה והחוצה.

24 – כדור עומק מצוין של שקד זקן, חתך את ההגנה היפואית והגיע לעוז אריאל. התחנה הבאה של הכדור הייתה ברשת. 1-0 לבית”ר נורדיה. שערו העשירי של עוז העונה.

26 – מדי פעם יפו גם שיחקה כדורגל. הזדמנות ראשונה טובה שלהם. בעיטה מ 18 מ’ מעל המשקוף.

31 – עוז אחורה לאברמסון, שבעט מ 12 מ’ מול שער חשוף – אבל הכדור התגלגל החוצה. ביציע, אלית מזא”ה, פינקה את אוהדי נורדיה בכדורי שוקולד טעימים.

40 – מתפרצת מסוכנת של האורחים, הכדור הורחק לפני שהם בעטו לכיוון השער.

44 – קרן ליפו. גם זה קורה.

1-0 לביתר נורדיה במחצית.

מחצית שנייה

46 – חילוף כפול בבית”ר נורדיה: מוטי מזרחי יצא ובמקומו נכנס לבין חיבורי הקורות – עידו שטרית. גילי גור נכנס במקומו של חיים גורדצקי.

48 – ביציע, נדידת עמים של אוהדי נורדיה, לכיוון השער אותו מתקיפה הקבוצה. מה שגרם לכך שמרבית הצופים, לא ראו את המהלך הבא. תחקיר של הכתב העלה כי, אביתר ברוכיאן, מסר לעוז אריאל ועוז שם את השני שלו ברשת. 2-0 לבית”ר נורדיה. שער 11 לעוז העונה ובישול 22 לאביתר.

54 – התקפה של יפו מאגף ימין. הכדור הוגבה לרחבה וסעיד סטל, נגח בפדחתו פנימה. 2-1 לבית”ר נורדיה. שערו החמישי העונה. שער יפה, ידעו לפרגן ביציע.

55 – נורדיה חידשה את המשחק והכדור הגיע לגילי גור סמוך לקו האמצע. גילי שיפר עמדות וכשהגיע 30 מ’ מהשער, הוא שחרר טיל בליסטי שנעצר רק ברשת. 3-1 לבית”ר נורדיה. שערו הראשון של גילי העונה. אחד המועמדים לשער העונה.

57 – ברוכיאן עם עונשין 28 מ’ מהשער. הכדור ב E1.

61 – חילוף שלישי בנורדיה. אמיר שווקי במקומו של שקד זקן.

63 – שיר למה חדש ביציע “למה הכתב כותב?”.  כבר קיבלתי תשורות והוקרות, וגם דברי נאצה כאלו ואחרים, אבל שיר עידוד ביציע? פששש. זה עוד לא היה..

64 – מספר 99 של יפו מול שטרית.  הכדור זעזע את הרשת, אבל למזלנו זו הייתה הרשת החיצונית.

65 – חילוף רביעי בנורדיה. בן צרפתי נכנס במקומו של אמיל באדר.

70 – רן מבשוב, נכנס במקומו של יניב כהן.

72 –  מסירת רוחב של עוז, חולפת לה על קו השער וממשיכה הלאה…

73 – שטרית יצא לרגליו של מס’ 99 ומנע אי נעימות…

שער נורדי נפסל בטענת נבדל.

80 – אבייה הגביה כדור מימין ושווקי בעט אותו פנימה. גם הפעם – נפסל בגלל נבדל.

82 – שוב אלית, הפעם על תקן של ע. צעיף ביציע….

83 – עבירה גסה על אמיר שווקי. מה שקרה ברבע שעה הקרובה לא באמת קשור לכדורגל. שחקני יפו, התנהגו בצורה לא מכבדת. האוהדים שלהם, ( כ 15 איש) פרצו למגרש וסרבו לרדת ממנו. חבר שופט – זה השלב שבו אומרים תודה, אורזים את הפקלאות, כותבים בדו”ח שהמשחק פוצץ והולכים הביתה לפני שזה יהפוך למשהו גרוע יותר. דחיפות, יריקות..

the picture has been taking during the game, not after

שחקני נורדיה ניסו למנוע מאמיר שווקי לסיים את חייו במגרש. אתם חושבים שאני מגזים?  תקראו בהמשך את התיאור שלו למה שקרה שם.

רבע שעה חלפה. עזאת אבו טאלב, ניגש לאמיר שווקי ונתן לו בעיטה מכוערת (לא יודע מה זה בעיטה לא מכוערת בעצם) ללא כדור ומול עיני השופט. השופט הרחיק אותו באדום. בדו”ח השיפוט שהתפרסם באתר ההתאחדות אגב, אין זכר לכרטיס האדום. בינתיים, שחקני יפו ירדו מכר הדשא והלכו לספסל. השופט נתן להם הזדמנות אחרונה לחזור למגרש והם חזרו. עכשיו – או שאתה מפוצץ את המשחק, או שאתה מחדש אותו וממשיך אותו עד הסיום החוקי שלו. הסתבר שיש גם דרך שלישית – חידוש המשחק לשתי שניות ושריקה לסיום. הסתבר שיש “תוספת זמן שלילית” של 7 דקות. סיפרתי את זה לחבר והתגובה שלו הייתה “מה אתה רוצה? בחו”ל יש חוקים אחרים”…

 3-1 לבית”ר נורדיה תוצאה סופית זמנית. הכתב מבטייח לעדכן אם וכאשר המשחק הנ”ל יגיע לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

שפט מוטי ראזון, במגרש במישור אדומים.

סיכומים:

ש – אמיר חביבי, מה שלומך? ראיתי את רגל שמאל שלך אחרי המשחק – לא נראית משהו… מה קרה שם במגרש?…

אמיר שווקי :” בסדר יותר טוב מה שלומך אמיר?

“מה שקרה שקיבלתי כדור, עשו עלי גליץ׳ מסוכן עם שתי הרגליים והפכו אותי. שתקתי לא הגבתי כלום, פאול מאוד מסוכן לאחר מכן, הסתיים האירוע נכנסתי למגרש אחרי טיפול. רץ לרחבה, באים שני שחקנים רצים אחריי. אחד שם לי רגל והשני נותן לי עם המרפק אגרוף לצוואר. נפלתי על הרצפה זו נקראת מכה להרוג בנאדם עם אגרוף לצוואר מאחורה.

הייתי על הרצפה לא זכור לי מה היה מסביב. אחר כך קמתי אחרי טיפול השחקן שלהם ניגש אלי ומקלל ואני שותק ובכוונה רץ לכיוון השופט ואומר לו הוא מקלל אותי. פתאום ליד השופט בועט בי ברגל שמואל וקיבל אדום”.

ש – זה לא כדורגל מה שהלך שם בסוף. קבוצה כזו לא צריכה להיות בליגה שלנו או בכלל. לפוצץ 3 משחקים תוך חודש?

אלעד אברמסון: “האמת שכן. זו לא התנהגות של קבוצת כדורגל וחבל שנותנים מקום לקבוצה כזאת, אבל גם את זה עברנו. בעונה הבאה הם יחכו למשחק הזה כמו דרבי”.

יוסי פרץ: “לקבוצות מהסוג הזה אין יותר מדי מה למכור ובדרך כלל זה עניין של זמן ותוצאה מסוימת שמובילים לכך שממשחק כדורגל יהפוך להיות משחק מלוכלך ומשחק של “לשבור” רגליים. חבל מאוד שממש בדקות הסיום הגענו למצב הזה. הם קבוצה עקשנית ואני שמח שניצחנו.  מסתכלים כבר על המשחק הבא ביום שישי נגד ראשון”.

ש – השער שלך היה אחד היפים העונה, מברוק… חבל שהמשחק הסתיים בטרם עת….

גילי גור : “תודה רבה, הגיע הזמן חיכיתי לרגע הזה שהאוהדים יקפצו מגול שלי.לא הוסיפה כלום התקרית הזו, זו ליגה ג׳ בגלל מקרים כאלה אנחנו חייבים כמה שיותר מהר לברוח מהליגה הזו”.

 ש – הי שקד. מברוק על הופעת הבכורה בהרכב. לדעתי אפילו בישלת את השער הראשון. איך אתה מסכם?

שקד זקן: “תודה רבה לך, באמת משחק ראשון שלי בהרכב, ואכן בישלתי לעוז את השער הראשון. הרגשה וחוויה מדהימה, הרבה בזכות הקהל המדהים הזה”.

הערה לחברים בהתאחדות לכדורגל –  קבוצה שמפוצצת שלושה משחקים תוך חמישה שבועות ושלא יהיה לכם ספק – המשחק של נורדיה מול יפו פוצץ. זה ברור לכל מי שהיה שם, גם אם השופט יכתוב בדו”ח שלו שהכול טעות ומדובר כאן בהכלאה של אמא תרזה והאפיפיור, צריכה להיות מפורקת לאלתר. למה אתם מחכים, שיקרה משהו בלתי הפיך?

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים