הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

בקפריסין, התקיימה תחרות קומן (אליפות המזרח התיכון) במים פתוחים לגילאי 15-16 ובמקביל – סבב גביע אירופה לבוגרים. היו משחים ל 5 ו 10 ק”מ ומשחה שליחים. מכבי פ.מ. רעות, שלחה שני נציגים לתחרות– רותם מאירוב – ששחתה 10 ק”מ ו 5 ק”מ ושי גרינברג, שנוסף לשני המשחים האישיים, השתתף במשחה השליחים.. חוויות התחרות של נציגינו, מובאות בכתבה שלפניכם:

רותם מאירוב:

ש – איך היו התנאים במים? אני מניח שהמים היו יותר חמים מאשר באליפות אירופה. האם שחיינים שמעדיפים לשחות בטמפרטורות שונות? אם אני רוסי – אני אעדיף מים קרים יותר, או שאין קשר?

ת – “התחרות ״תפסה״ אותנו בתחילת העונה, לא בכושר שיא, אבל כרמל ואמיר הגבירו לנו את קצב האימונים כדי שנגיע כמה שיותר מוכנים. יחסית לשוויץ, התנאים היו מאוד טובים למרות שהמים היו מלוחים ברמות, הרבה יותר מישראל, אבל הטמפרטורה הייתה מצוינת והיו גלים, אך מעט. אני מניחה שכל השחיינים מעדיפים טמפרטורה כמו בקפריסין מאשר נמוכות מאוד כמו בשוויץ, גם אם הם רוסים…”.

ש – מה היו התוצאות שלך? נכנסתי לאתר ושל התחרות והקפריסאית שלי לא משהו… את מרוצה, מאוכזבת, גם וגם? איך זה להתחרות במרחקים כאלה יום אחרי יום? גם באליפויות עולם – יש הפסקה ארוכה יותר בין המשחים השונים (עד כמה שזכור לי).

ת – “זאת הייתה התחרות הראשונה שלי שבה התחריתי גם בעשרה קילומטרים וגם בחמישה, יום אחרי יום. כבר בתחילת המשחה של העשרה קילומטרים הרגשתי לא טוב, אולי כי בלעתי המון מי ים. התחלתי לא כל כך טוב אך לא רציתי להפסיק. בסיבוב האחרון שחיתי מהר וסיימתי בהרגשה טיפה יותר טובה. יצאתי מרוצה שהצלחתי לסיים אך תמיד יש טעם של יכולתי יותר. הקושי הגדול היה להתאושש מהעשרה קילומטרים ליום למחרת- לשחות חמישה ק״מ. באליפויות עולם יש יום הפסקה בין לבין המשחים, אך בהרבה מהתחרויות של המים פתוחים שוחים יום אחרי יום. השרירים תפוסים ומרגישים תשישות גדולה וצריכים להיות מאוד חזקים מנטאלית ולבוא עם אנרגיות חדשות וטובות”.

ש – שחיתם כולם ביחד, או שהייתה הזנקה מדורגת? מה היתרון בלשחות לבד? מה החיסרון?

ת – ” המשחה לחמישה קילומטרים היה משחה מיוחד ושמו ״Time Trail” בו מזניקים בכל דקה שחיין, ע״פ הסדר של התוצאות של העשרה קילומטרים. הראשון שהגיע בעשרה ק״מ מזנק אחרון ואילו האחרון מזנק ראשון. קצת שונה מתחרויות רגילות של מים פתוחים…

הקושי הגדול היה שצריך לנווט לגמרי לבד כל הדרך ולדעת להכתיב לעצמך את הקצב הכי מהיר שאתה יכול, כי קשה מאוד לדעת מה הקצב של המתחרות האחרות.  היתרון המרכזי לדעתי במקצה ה״מיוחד״ הזה הוא שאין מכות. במשחה הזה יצאתי יותר מרוצה, שחיתי בקצב טוב, הניווט הלך לי די טוב והגעתי מקום שישי בכללי ושנייה מבין הישראליות”.

 ש – מה לגבי השנה הבאה – עדיין בנוער, או רק בבוגרים (הכוונה לגבי תחרויות בינ”ל במים פתוחים).?

ת – “השנה אני אמשיך להתחרות בגיל הנוער, מצפה לתחרות הבאה כבר”.

ש – לבקשתי, רותם שלחה לי תמונות מהתחרות, ואחת מהן – זכתה לכותרת נקודת האכלה. זה הזכיר לי פינת חי בקיבוץ. ניסיתי לברר מה זה, מתי מקבלים אוכל והאם הוא כולל סביח…

ת – “יש נקודת האכלה רק כאשר שוחים מעל חמישה ק״מ. הנקודה לרוב היא על רפסודה או סירה וניתן לעצור כל סיבוב (אך רצוי רק כשצריך). בנקודה זו שותים משקה איזוטוני או כל משקה אחר שיעזור להשיב אנרגיה ואת המלחים הנפלטים מהגוף”.

שי גרינברג

ש –  איך היו התנאים במים? אני מניח שהמים היו יותר חמים מאשר באליפות אירופה. האם שחיינים שמעדיפים לשחות בטמפרטורות שונות? אם אני רוסי – אני אעדיף מים קרים יותר, או שאין קשר?

ת – “המים היו הרבה יותר חמים בערך 26 מעלות, לדעתי אין קשר אם אני רוסי למים קרים אני בטוח שיש כאלה שמעדיפים מים קרים אבל לא בטמפרטורה קיצונית כמו באירופה”.

ש – השליחים-  איך זה עובד? בן בת בן, או שאפשר שהבת תתחיל, או תסיים? מה עושים בזמן שהאחרים שוחים? מעודדים, רואים במסך, או שאין לכם מושג מה קורה אם אלו שבמים? השליחים זכו במדליית זהב בתחרות..

ת – לגבי השליחים אין חוקיות למספר הבנות  בתוך הקבוצה חייב להיות בן ובת בתוך קבוצת השליחים. בדרך כלל משתמשים בבנים שהזמנים שלהם מהירים יותר, אין חשיבות לסדר אך מאחר שהבת היא החלשה בתוך הקבוצה נותנים לה לשחות (דרפטינג) על הבן המהיר, במקרה  שלנו עדן גירלואנצה חזקה מאוד שוחה זמנים דומים לשלי ושל יואב וויסלר וזה נתן לנו בתוך המשחה אפשרות למשחק בין המיקומים אני הובלתי לארוך כל הדרך ומאחר ועדן מאוד חזקה נפשית היא עזרה מאוד לתמוך ביואב לא להתעייף”.

ש –  מה לגבי התחרות האישית – מקום שיש (59:42 דק’) זה טוב? מרוצה?

ת – “משחה אישי מקום שישי זה מצוין אך שואף ליותר טוב(בין השלישה המובילה) תכלס בסיבוב השלישי מתוך 4 הייתי ממוקם שלישי ניסיתי לשמור על המיקום אבל הכובע נפל קצת הפריע ובנוסף צרפתי אחד משך לי ברגל ולקח אותי אחורה זה חלק מהמשחק במים פתוחים”.

ש – איך זה לשחות יום אחרי יום? בתחרויות הגדולות יש הפוגה בדרך כלל של יותר מיום אחד. הגוף מספיק להתאושש?

ת – “שחיתי יום אחרי יום אני רגיל לזה לא הפריע לי נכון שהמרחק שאני שוחה הוא גדול אך כשחיין מרחקים הגוף כבר רגיל לזה …לא חושבים על התאוששות בזמן התחרות זה רק כשחוזרים הביתה”.

ש – שנה הבאה אתה עדיין יכול להתחרות בנוער במים ארוכים? מה היעדים הבאים?

ת – “שנה הבאה אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו הקריטריונים אם ישאירו את זה כמו השנה אז אני עדיין בגיל קומן אין עדיין החלטות עונת המים הפתוחים למעשה הסתיימה עם סיום בתחרות עכשיו מחכים להחלטות של עונה חדשה במידה ולא הכיוון שלי יהיה כמובן אליפות אירופה לנוער היעדים הבאים שלי הם להתחיל לכיוון 10 ק״מ”.

ש – האם קומן היא תחרות קריטריון?

ת – “תחרות קומן לא נחשבת כתחרות קריטריון אלא תחרות בין לאומית אליה הגעתי בזכות קריטריון שקבעתי בארץ באילת .מבקש להוסיף תודות בראש ובראשונה לכרמל ואמיר המאמנים שלי שתומכים בי מעודדים אותי ומאמינים בי ולהורים שלי שבאו עד קפריסין לעודד ולתמוך מקרוב ולאנדרי טוט מאמן נבחרת ישראל מים פתוחים על הליווי הצמוד בתחרות וכמובן ליואב ועדן שהיו איתי יחד חלק מצוות מנצח היה לי כיף לשחות איתם”.

מנצח המקהלה – שייקה אופיר

קטגוריות: שחיה

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים