הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

תקציר הפרקים הקודמים: לאחר ששני משחקים נדחו, מ.כ. נס ציונה, עמדה בפני עשרה ימים, בהם עליה לשחק לא פחות מארבעה משחקי ליגה… כולל מפגשים מול שתי יריבותיה לצמרת.. ההתחלה דווקא (לא בסימן טוב לבאות) דווקא הייתה טובה – נס ציונה ארחה את מ.ס. רמת אביב, השלישית בטבלה. נס ציונה ניצחה בקלות במערכה הראשונה – 25-15, וקצת פחות בקלות בשתי המערכות הבאות. 26-24 ו 25-22. 3-0.

Next – שלושה ימים לאחר מכן, משחק בית נוסף, הפעם מול הפועל ירושלים. ההתחלה הזכירה את המשחק הקודם – 25-22 ו 25-20. 2-0 לנס ציונה. ההמשך – קצת פחות, ירושלים חזרה למשחק, ניצחה את שתי המערכות הבאות 25-20 ו 25-15, השוותה ל 2-2 במערכות וכפתה מערכה חמישית. שחקניות נס ציונה התעשתו, ניצחו במערכה החמישית 15-8 ועברו למשחק הבא.

משחק בית שלישי ברציפות.. מ.כ. נס ציונה, מול מוליכת הטבלה, ק.ק.1 תל אביב. נס ציונה התייצבה למשחק ללא המוסרת ענבל נוסבאום, שנפצעה במשחק הקודם מול ירושלים (איכשהו – ענבל לא הייתה בשני המשחקים העונה מולם.. היא תהיה הקלף הסודי שלנו נגדם בסיבוב השלישי) וללא דפי כהן.

לפני המשחק – גילינו שלוח התוצאות הידני ירד משולחן המזכירות. יותר טוב – שלא נדע מה התוצאה – יותר עדיף…

השישייה הפותחת – שינויים בעמדות ושינויים פרסונליים – רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. נס ציונה, פתח עם מורן רחמים, מתי מצליח, ג’ני רוזנספט, מאיה אייזיק, ספיר ביבי ואגי מישל.

מערכה ראשונה – 1-0 לנס ציונה. קריאה נרגשת לשופט – שרוק לסיום…. אנחנו ביתרון… הוא לא שרק…. 6-1 ל ק.ק. ורוברט לקח פסק זמן. רני משמאל, אגי באמצע ואייס של מאיה. 4-6. הייאוש נעשה יותר נוח… מאי תומר נכנסה לעמדת הליברו. מערכה בשליטה של האורחות. נגיעה שלישית בכדור – של מאיה, רק שלצערנו היא נמצאת על הספסל בחוץ. 6-12 ק.ק. בביץ’ במקומה של מורן. 8-15. רוברט בפסק זמן שני. סרבים טובים של ספיר, הכנה יפה אחורה של ג’ני למתי, נס ציונה עם 4 נקודות רצופות. מבט ללוח התוצאות שנח לו על ברכי אחד מיושבי המזכירות, הראה שעדיין ק.ק. ביתרון – 14-18. אפילו ירד ל 16-19. סרבים קטלניים של קתרינה זילברמן, וק.ק. ביתרון 22-16. בביץ’ הצילה נקודת מערכה בהנחתה משמאל, אבל המערכה הסתיימה ב 25-18. 1-0 ל ק.ק.1 תל אביב, אחרי 27 דקות.

מערכה שנייה – 1-0 נס ציונה. גם המערכה הקודמת התחילה עם נקודה לנס ציונה וראינו כיצד היא הסתיימה. סרב שלהן לחוץ, הקהל לחוץ, קר בחוץ.. שתי הנחתות של אגי – 5-2 לנס ציונה. ספיר נקודה מכלום, רק משכל 10-8 נס ציונה. שש נקודות רצופות לאורחות, 10-14 ל ק.ק. שלושה אייסים רצופים של ספיר. 14-14. הצלות מדהימות של מאי בהגנה, בלוק של אגי. 18-18. דקה של חוסר ריכוז ושוב 4 הפרש ל ק.ק. ספיר הצילה שתי נקודות מערכה, אבל זה רק דחה את הקץ.. 25-22 לק.ק.1. תל אביב, שעלתה ליתרון 2-0 במערכות.

מערכה שלישית  – 3-0 ל ק.ק. רוברט מיהר לקחת פסק זמן. “היידה, מה קורה? הקבלה לא עובדת”. כול שחקניות ק.ק. באו קדימה, אז אגי מהקו האחורי נתנה כדור שעבר מעליהן ונחת בפנים.  מה התוצאה? גם השחקניות בספסל לא יודעות (אין זווית ראיה ללוח הידני). הרבה – קצת…. ראלי ארוך במיוחד, נגמר בחסימה של אגי 4-8 לאורחות. “פשוט” נשמעה קריאה לאחר כדור של מורן, האמת נעלבנו בשבילה… זה הסתיים בנקודה לנס ציונה. 11-16 ונס ציונה בפסק זמן נוסף. סרבים טובים של אגי, מאיה מהאמצע וחוץ שלהן וכעת 19-19. שחקנית אורחת מצילה כדור עם  הרגל. מאי צימקה ל 20-21. 304 הצלות בהגנה, הסתיימו בנקודה לטובת ק.ק. מתי הצילה נקודת משחק, אבל גם המערכה הזו הסתיימה ב 25-22. 3-0 ל ק.ק.1 תל אביב על מ.כ. נס ציונה.  

סיכומים:

עדי לנג:גם אני חשבתי שעם כל השינויים והבלגן שהיה היום זה יסתיים יותר רע. אבל עדיין חושבת שהן לא טובות מאתנו ברמה שאנחנו לא יכולות לנצח”.

ספיר ביבי: “אני חושבת שנראינו טוב יותר מבשני המשחקים האחרונים וזה חשוב, אני חושבת שהיינו שוות להן וזה עוד בהרכב חסר. אני חושבת שהן יבואו שאננות למשחק הבא מולנו ואנחנו נעמיד אותן במקומן”

Agy Mishel: “I think that we didn’t play best defense today. There were balls falling in the same places and we only improved defense at the end of the game. Also some errors in kabala . Kk is more organized, they don’t have such a strong offense but they hit in the right directions . Another game ahead of us this week, so let’s learn from today’s mistakes and win on Saturday”.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמנה של מ.כ. נס ציונה, רוברט פרלוב:

ש – בגדול – הייתה רוח לחימה, בטח יותר מאשר ביום ראשון (ככה נראה לי). יכולת – פחות מעודדת אותי (פירוט בהמשך).

ת –  ” נחישות ורוח לחימה שונים לגמרי מיום ראשון. לא היינו מגיעים לחמש מערכות ביום ראשון עם לחימה כזו. היכולת גם הייתה טובה בהתחשב ההרכב החסר”.

ש – הגנה – אגי הייתה טובה מאוד בקו האחורי בקבלה ומאי נתנה כמה צלילות לקרקעית האולם. מצד שני – היו כמה חורים בהגנה המרחבית.

ת – “הגנת ה out of system שלנו עבדה יפה. היו לא מעט כדורים שמאמץ אינדיבידואלי של אחת השחקניות הרים כדורים ש”שברו” את תבנית ההגנה שלנו. אלה המקרה שאתה אומר “וואו איזו הצלה יפה”. אבל הגנת ה in system שלנו לא עבדה היטב – לא הקפדנו על עמדות מוצא בהגנה, על דגשים שניתנו מול התקפת האמצע שלהן וכדורים שהותקפו בהתאם לתבנית ההגנה שלנו לא טופלו היטב”.

ש – התקפה – בסופו של יום, לא היו לנו מספיק כלים התקפיים למשחק מול קבוצה ברמה של ק.ק. זה ברור כי שתי שחקניות שישייה לא היו. אגי הייתה טובה גם בהתקפה, אם כי – ק.ק. הצליחו לחסום אותה או להציל את ההנחתות של לא פעם. ספיר ומתי היו פחות אפקטיביות מבדרך כלל. מאיה הייתה טובה בקו הקדמי – חסימות, הנחתות..

ת – “למרות הסעיף הקודם, דווקא ההתקפה הייתה הבעיה העיקרית שלנו במשחק הזה ואם להיות יותר ספציפי – התקפת המעבר. בעוד שק.ק טיפלו נכון בכדור השני אחרי ביצוע הגנה והצליחו לייצר התקפה משמעותית, אנחנו הצגנו טיפול לקוי בכדור השני שלא אפשר התקפה וגם כאשר הכדור השני היה טוב, המתקיפה לא ייצרה התקפה משמעותית. זה לדעתי סך ההבדל במשחק הזה. נכון שק.ק. קבוצה טובה יותר על הנייר אבל הן שיחקו מתחת לרמתן למרות הרכבן המלא ואנחנו נאלצנו לאלתר לאור המחסור בדפי וענבל”.

ש – שליטה במשחק – עם כל נסיבות המקלות, ועם זה ש ק.ק. שיחקו פחות טוב מאשר במשחק הראשון ואנחנו שיחקנו יותר טוב, המשחק היה בשליטה שלהן. לא היה שלב במשחק שבו שלטנו. זה נראה הרבה יותר טוב. אבל עדיין – 3-0 זה 3-0.

ת – “אז זהו ש 3-0 זה לא 3-0. לא בכדורעף בכל אופן. אתן לך דוגמה מהליגה העולמית שהוא הטורניר השנתי היוקרתי ביותר לנבחרות בעולם. המתכונת שם שבכל מחזור נבחרת מאחרת את רעותה לסופ”ש – משחקים שני משחקים יום אחרי יום. לא פעם, אתה רואה שמשחק אחד הסתיים ב 3-2 ומשחק שני ב 3-0. אותם הרכבים בדיוק מיום אחד למשנהו, אותם תנאים, אותה מנוחה ושני המשחקים צמודים. מה שאני בא לומר הוא שעד כמה צמוד משחק נקבע על פי הפרשי הנקודות בכל מערכה ולא בהפרשי המערכות עצמן. המשחק הרגיש בשליטה שלהן, זה נכון, אבל ככה זה כשאתה בא כאנדרדוג”.

ש – מערכה ראשונה – התחיל ב 6-1 להן ומאז רדפנו אחריהן כל המערכה. הפער עלה ל 8, ירד ל 3 ושוב עלה.

ת – “לא נכנסו טוב למשחק, השינוי שעשינו בעמידה הצריך הסתגלות והתקשינו מול מכת הפתיחה שלהן”.

ש – מערכה שניה – דווקא התחילה טוב עם 9-6.  (אז כן שלטנו בחלק מהמשחק. תקשורת לא החלטית) הן הפכו ל 14-10. 18-18. הצלנו שתי נקודות מערכה.

ת – “רפיון שמאפיין אנדרדוגים הביא אותנו מ 18-18 ל 21-18 להן. הייתה לנו רוטציה חלשה יחסית ברשת והתקשינו לקבל מכת פתיחה. יחד עם זאת, אלמלא טעות השופט ב 22-24, היינו יכולים להתמודד על נקודת מערכה נוספת ממצב של 23-24”.

ש – מערכה שלישית – אחרי 16-11 להן, לקחת פסק זמן וחזרנו ל 19-19. מה אמרת להן בפסק הזמן?

ת – “שום דבר מיוחד. כבר מאמצע הראשונה ביקשתי להוריד את כל המעצורים, לקחת סיכונים במכת הפתיחה ובהתקפה ולהעז. כל הזמן חזרתי על זה בכל פסק זמן. יכול להיות שדווקא אז זה נפל”.

ש – שעה ועשרים דקות זה די ארוך למשחק של 3 מערכות. היו כמה ראלים ארוכים והצלות גדולות של שתי הקבוצות.

ת  – “ראליים יפים מאוד שאת רובם ככולם אנחנו ניצחנו דרך אגב”.

ש  – מפגש פסגה בליגה לאומית. רמה גבוהה. 4 צופים ביציע. אין אווירה. התגעגעתי למשחקים בראשון לפני שנתיים. (מבחינת האווירה – לא כל כך לתוצאה שלהם).

ת –  “צריך לעבוד על זה…אנחנו צריכים קהל מקומי”.

ש – ק.ק. – אני חוזר ואומר. לא יודע איך נראות הקבוצות במחוז הצפוני. ק.ק. קבוצה שחבל על הזמן. משחקות SMALL BALL. אין להן יותר מדי גבוהות. התאומות זילברמן ועוד. ועדיין – הן מספקות הנחתות. בתור צופה ניטראלי (כמה שאפשר) – כדורעף יפה לעין וברמה גבוהה (ללאומית). יכולות להיות להם 2 קבוצות בליגת על? או שבכל מקרה תהיה רק קבוצה אחת שלהן שם?

ת – “אני לא יודע מה זה small ball בכדורעף…ק.ק. קבוצה סולידית עם בנות עם יסודות משחק חזקים ואין ספק שהיא מובילה ברמתה בליגה הלאומית. האיגוד לא מאשר למועדון להחזיק שתי קבוצות מאותו מועדון בליגת העל”.

ש – הסטטיסטיקה של המשחק – 0. פסקי זמן שלקח המאמן של ק.ק. או שהוא שחצן, או שאין לו מה להגיד להן (כמו פיל ג’קסון. מה שהיה לו להגיד – זה היה באימון ולא במשחק) או שהוא מאמין בשחקניות שלו, או שזה לחימה פסיכולוגית נגדך (בקטע של – זה כל מה שאתן מסוגלות?)

ת – “אני מאמין שזה נובע מביטחון בשחקניות שלו, שבינתיים מצדיקות אותו. את הדגשים לבנות ספציפיות הוא נותן תוך כדי משחק. קבוצתית לא נראה שיש מה לדבר”.

ש – היה לנו זמן לאימונים ב 10 ימים המטורפים שעוברים על הקבוצה

ת – “לא. משחקים בלבד”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים