הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור עשרים ואחת בליגה הלאומית בכדורגל. הפועל קטמון ירושלים, מארחת את הקבוצה שרק לפני 10 ימים, באותו מקום, הדיחה אותה מגביע המדינה – הפועל ראשון לציון. שתי הקבוצות ממוקמות בחלק העליון של הטבלה.

הרכב קטמון – עוז צבאג ורז שטיין ירדו לספסל. אבירם ברוכיאן, שסיים לרצות עונש הרחקה ונאור סבג, חזרו להרכב הפותח. פרדי דוד,  שחגג יום הולדת יום לפני המשחק (מזל טוב פרדי. נקווה שהקבצה תעניק לך מתנה בדמות ניצחון) פתח בהרכב הבא:

בשער – אוהד סיידוף. בהגנה – בן אוזן, גולן חרמון, יוגב לרמן ואורי כהן. בקישור – אור ואקנין, ליעד עובד, אבירם ברוכיאם ושי חדד. בחוד מיקו ממן ונאור סבג.

ספונסר הקבוצה, בני סיוון – חגג גם הוא יום הולדת.

ראשון לציון – חסרה את שני המורחקים – רחמים צ’קול וגיא גרוס. לקבוצה הרבה כלים התקפיים – יעקב בריהון שכבש 9 שערים העונה, עדן שרם – שבעה שערים כולל אחד בגביע בטדי, שון מלכה שהגיע מהפועל תל אביב וכבש גם הוא בגביע מול קטמון ועוד.

ביציע – מזג אוויר חמים, גרם לריבוי צופים שהגיעו מבעוד מועד ונהנו מפאן זון, שכלל מפגש עם שחקני הקבוצה (אלו שלא פתחו בהרכב).

עם אריה, ניסינו לברר מהי תחושת האריה לקראת מפגש ביתי נוסף מול ראשון לציון. כל מי שפספס את איל ברקוביץ. תחושות לאחר עזיבתו של אדם מזרחי.

תחושת האריה”: “מתחילת העונה אני חוזר ואומר שאין לי שום עניין לעלות השנה לליגת העל. אבל, מה לעשות? עם האוכל בא התיאבון. העלייה עדיין נראית לי כהזיה, אבל הזיה שתתקרב באופן משמעותי ביותר אל גבול המציאות אם ננצח את ראשון. אעקוב אחרי המשחק מברלין הקפואה והמושלגת ונדמה לי שגם שם ארגיש קצת חום בלב כלפי אדם מזרחי. אהבתי אותו כשחקן ואחרי שקראתי את מה שאמר על שפרעם ועל הכדורגל בשפרעם אני אוהב אותו גם כבן אדם. מקווה שיכבוש שם הגבה גולים, לא רק בתוספת הזמן, ושיצליח לעלות את שפרעם לליגה א’. מגיע לו ולהם..”.

כמה יסתיים? אלמוג – 1-1. ראשון תוביל במחצית. אודי – 3-2 קטמון. עידית 2-1 קטמון. הכתב – 1-0 קטמון. דני 1-1. נחום 1-0 קטמון, משה 2-1 קטמון.

שבוע שעבר, אודי צדק. אריה נסע לברלין מתוך ידיעה שקטמון תנצח 3-2. נקווה שגם השחקנים בכר הדשא יודעים מה צריכים לעשות…

ראשון לציון בלבן, קטמון – באדום שחור.

מחצית ראשונה

30 שנ’ – מסירת עומק שחתכה את הגנת קטמון והגיעה לעדן שרם ברחבה, מול אורי כהן וגולן חרמון. שרם בעט לפינה הקרובה, הכדור פגע בקורה וניתז החוצה. מזל גדול להפועל קטמון.

שחקני ראשון ראשונים לכול כדור. לא משחק מילים. מציאות.

9 – שון מלכה פרץ משמאל, העביר למרכז לבריהון שהחליק..

11 – רעיון טוב, ביצוע – אההה. ברוכיאן חטף כדור באגף ימין והגביה כדור – לאן? לא ברור..

15 – די דומה לדקה הראשונה. עדן שרם קיבל כדור בקצה הימני של הרחבה,, לאחר עבודת הכנה של יעקב בריהון. הקהל המקומי טען נבדל (אולי השידור בערוץ הקיבוץ יפתור את התעלומה). הקוון (תראו בתמונה) השאיר את הדגל למטה. שרם לא מפספס פעמיים מאותה עמדה. 1-0 הפועל ראשון לציון. שערו השמיני של מספר 8 בלבן העונה.

17 – התקפה נדירה של קטמון, ליעד עובד בעט מקו החמש – אלמדון הציל עם הרגל מהקו ואז הגיעה השריקה לנבדל.

19 – צהוב תשיעי העונה לשי חדד. דני אחראי סטטיסטיקה, היסטוריה, צהובים ולוח משחקים, מעדכן ש “שי יפסיד את המשחק מול פתח תקווה”.

24 –  שי חדד בעט מ 30 מ’, הכדור נהדף לקרן הראשונה של קטמון במשחק.

31 – מתפרצת של בריהון, הסתיימה בבעיטה של ששונקר.. סיידוף קלט.

20 שחקנים (למעט השוערים) עומדים בצד ימין של המגרש. בחוג כדורגל של הבן שלי כשהיה בגן חובה, לימדו אותם – תרווחו את המשחק, לא כולם על הכדור.

38 – בן אוזן שעט באגף ימין, הוציא לליעד עובד שהגביה לרחבה – אבירם ברוכיאן עם טיל למשקוף. ההזדמנות הטובה הראשונה של קטמון במשחק.

45 – מיכאל זנדברג נשכב על הדשא. לא זז. אוטוטו ומודעות האבל היו מוכנות. הכתב אמר משהו, וזה עצבן את משה שעבר לתאר את מה שיקרה (בדיוק מדהים). “הוא ראה שאנחנו בדקה ה 45. עד שלא ירימו את השלט של תוספת הזמן, הוא לא יקום”. 2 דקות תוספת זמן. “נס רפואי. עכשיו הוא יקום וילך לאט לאט החוצה. השופט לא יוסיף עוד זמן מעבר ל 2 דקות”. בדרך החוצה, עקפו אותו שני שבלולים וצב. לאחר 75 שניות, הוא יצא החוצה. “תראה – לא מטפלים בו, הוא ישר הסתובב וסימן לשופט שהוא רוצה לחזור למגרש”.

הפועל ראשון לציון, יורדת להפסקה ביתרון 1-0. נכון לעכשיו – אף אחד מהמנחשים לא קרוב אפילו…

מחצית שניה

אני לא יודע מה פרדי דוד אמר לשחקנים שלו בהפסקה, אבל למחצית השנייה, עלתה קבוצה אחרת לגמרי.

46 – חילוף כפול בקטמון – עוז צבאג ורז שטיין, נכנסו במקומם של ליעד עובד ונאור סבג.

49 – רז סובב כדור משמאל, חתך את הרחבה ויצא החוצה.

51 – מיקו ממן, הוריד כדור עם הראש ועוז צבאג כבש מקרוב. 1-1. שערו הרביעי של עוז העונה. שלושה מתוכם – אחרי שנכנס בתור מחליף. הם הובקעו בין 5 ל 11 דקות מרגע הכניסה שלו למשחק.

54 – הדקה התחילה עם בעיטה של שרם מקרוב, שהורחקה מהקו לקרן. מנגד, ברוכיאן למרכז לעוז, שבעט כדור שעשה את דרכו לשער – אבל פגע ברז שטיין, שהציל שער בטוח (סמיילי עצוב).

56 – אלמוג ודני צודקים כרגע בניחוש שלהם. לחץ כבד של קטמון על ראשון לציון.

59– כמעט שער עצמי של ראשון, שעושה חילוף ראשון – גל לוי במקומו של רועי יאיר.

60 – יד  20 מ’ מהשער בצד ימין. הפעם התרגיל של קטמון לא עבד.

64 – תן ולך של אורי כהן באגף שמאל. קיבל בחזרה ברחבה ובעט. מנגד – גל לוי הגביה מימין, שרם בעט מקרוב וסיידוף הציל שער בטוח.

66 – שי חדד לברוכיאן שבעט מתוך הרחבה ונהדף לקרן.

67 – הפעם שי חדד נהדף לקרן.

68 – לרמן הריץ את מיקו ממן במשחק טוב מימין. מיקו בעט לפינה ואלמדון הדף. אבירם ברוכיאן, היה הראשון להגיע לכדור ובעט אותו מקרוב פנימה. 2-1 להפועל קטמון, ברוכיאן עשה קרי, וסימן לקהל חגוג עוד לפני שהכדור נשק לרשת. שערו הרביעי של ברוכיאן העונה. משה “תזכיר לי  – מי אמר שייגמר 2-1?”. גם עידית צודקת כרגע.

70 – חילוף כפול אצל האורחים. יוסף אבו לבן (שמיעט לשחק העונה ברעננה בליגת העל) בהופעת בכורה ואריאל לזמי, במקומם של זנדברג ושון מלכה.

72 – מיקו ממן השתחל בין שלושה שחקני הגנה, חדר לרחבה ואלמדון הציל שער בטוח.

משה מציע שזרוע, שיוריד לנו עוד כמה דקות מהשעון.

78 – גל לוי בעט מ 20 מ’ כדור שפגע במשקוף והורחק.

79 – שוב התקפה שהתחילה עם מיקו, עברה דרך רז שטיין והגיעה אל שי חדד, שבעט מ 15 מ’ פנימה. 3-1 מדהים להפועל קטמון ירושלים. שערו השלישי של שי העונה.

81 – יעקב בריהון עם בישול שני במשחק. הכובש הפעם – יוסף אבו לבן. 3-2 להפועל קטמון ירושלים. כעת אודי הוא היחיד  שצודק בניחוש לגבי תוצאת המשחק.

89 – חילוף שלישי בקטמון. יהודה חוטה, במקומו של כובש השער השלישי – שי חדד. השופט מוסיף שלוש דקות.

90+1 – שוב מיקו במתפרצת סוחפת, הגיע למרחק של 5 מ’ מהשער והכדור הורחק לקרן.

90+2 – גל לוי בעט בעיטה חזקה – ששרקה קרוב לקורה.

תוצאת סיום – 3-2 להפועל קטמון ירושלים מול הפועל ראשון לציון. אודי עשה זאת שוב. 

שפט דרור כהן,  לעיני 1,800 צופים בטדי.

במקום סיכום של הכתב:

לפני פרדי

אחרי שפרדי דוד הגיע

משחקים

13

8

ניצחונות

4

6

תיקו

1

2

הפסדים

8

0

נקודות

13 (33.3%)

20 (83.3%)

שערי זכות

7

19

שערי חובה

20

10

משחקים בהם הקבוצה כבשה שני שערים או יותר

1

8 (100%)

סיכומים

הכניסה שלך ושל עוז בתחילת המחצית השנייה עשתה את המפנה. מהפך מדהים – חצי ראשון אחד החלשים. חצי שני – מדהים. נרוץ נרדוף נשיגה….אם זה חלום – אל תעירו אותנו.

רז שטיין : “אני ועוז דיברנו בינינו והאמנו שאפשר לשנות. אני שמח שהצלחנו ועזרנו לקבוצה לנצח, שמחים מאוד היום, אבל צריכים להישאר צנועים ולהמשיך באותה דרך!”.

משחק טוב שלך, עבודה מדהימה בהתקפה, הפעלת המון לחץ על ההגנה שלהם, הגעת להרבה מצבים.

מיקו ממן: ” ללא ספק עלינו למחצית שניה שונה לגמרי. שלטנו, שיחקנו, לחצנו היינו ראשונים, והכי חשוב ניצחנו. השבוע לא הבקעתי, אבל בישלתי ויצרתי מצבים, לא נורא זה יבוא. שוב, הכי חשוב שניצחנו!”.

אורי כהן : “פשוט  מאושריםםםם. אין מיליםםםםםם. נהנים מכדורגל וקרדיט לפרדי שבמחצית ידע להעיר אותנו”.

חצי ראשון נראה כאילו לא הבנתם שהפאן זון נגמר והמשחק התחיל. חצי שני? מסירים את הכובע…

“גם מחציות כאלה יש לא קרה כלום, הכול בסדר. מחצית שנייה הכי טובה של קטמון מאז היא קיימת”.

פעם שלישית העונה שאתה מבקיע כשאתה עולה מהספסל. אתה מאוד אפקטיבי בתור מחליף. ב 15 משחקים שפתחת – כבשת שער 1 בלבד. יש הסבר? יכול להיות שעדיף להכניס אותך בתור מחליף, לאחר שההגנה היריבה יותר עייפה?

עוז צבאג : “שיש שטחים וזה קורה בד”כ במחצית השנייה אז באופן טבעי לשחקן כמוני, יותר קל לבוא לידי ביטוי. בכל אופן, לא רוצה להיות אחד כזה שאמור לעלות מהספסל ומקווה שגם המאמן לא…”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים