הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

זו הדרך הטובה ביותר להגדיר את הפלייאוף העליון בליגה הלאומית לכדורגל. אשדוד – עם רגל וחצי בליגת על. הפועל קטמון ירושלים, אמנם מדורגת שישית (מי היה מאמין לפני 17 מחזורים, כשהקבוצה הייתה מקום 15 שהעונה תתהפך לכיוון החיובי? רק על זה – מגיע לפרדי דוד להדליק משואה ביום העצמאות) אבל ההפסד במחזור הקודם, הרחיק אותה 6 נקודות (שלא נדבר על יחס השערים) מהמקום ממנו עולים ליגה, כך שניתן לקבוע שגם “סכנת העלייה” חלפה לה….

מחזור 31, אצטדיון המושבה בפתח תקווה. הפעול המקומית, שלישית בטבלה, מול קטמון. אחרי שבמפגש הקודם בין שתי הקבוצות, הכתב ישב ביציע הלא נכון, על לא עוול בכפו, הפעם נקנה כרטיס ליציע הנכון. “הי, היציע של פתח תקווה לא פה”. אני יודע, אמרתי למאבטח בכניסה. “אז תלך מפה בבקשה, אל תעשה בעיות” – נאמר לי. ואז הבנתי. באתי עם חולצה של גולדן סטייט, שמה לעשות היא בצבע כחול, שהוא הצבע של פתח תקווה. אחרי שהסכמנו שמותר לי לאהוד קבוצות גם בענפי ספורט אחרים, נכנסתי ליציע…

הרכב קטמון – שלושה שינויים בהרכבה של קטמון – שי חדד ואבירם ברוכיאן פצועים, גולן חרמון בספסל. במקומם בהרכב – יהודה חוטה, רז שטיין ואופיר חמו. פרדי דוד, פתח בהרכב הבא: בשער – אוהד סיידוף. בהגנה – ינון אליהו, יהודה חוטה, יוגב לרמן ואורי כהן. בקישור – רז שטיין, נאור סבג, אור ואקנין, מיקו ממן ואופיר חמו. בחוד מתיאס מרטין.

תחושת האריה”: “התחושה היא שסיימנו את העונה, למרות שעדיין לא הכול באמת אבוד. רק אם נפסיד בפתח תקווה אפשר יהיה להגיד בוודאות שהעונה נגמרה. ולמרות מפח הנפש בדרבי, אני חייב לומר שהייתה לנו עונה טובה. אבל נסכם אותה רק בסופה. בינתיים אני אנסה לשקם לקראת פ”ת את האופטימיות שלי: אפשר לנצח את פתח תקווה, אבל ברור  שזה יקרה רק אם נשחק אחרת לחלוטין ממה שראינו בדרבי”.

שונית האלמוג” – יהיה 1-0, 1-1. 2-1 לקטמון, פתח תקווה תשווה ל 2-2 וככה זה ייגמר” אמר הילד.

ביציעים – אוהדי פתח תקווה עם שיר עידוד של קטמון. מנגד – “פתח תקווה של הפועל” ביציע של קטמון. איזה יופי. קטמון בלבן, פתח תקווה בכחול.

מחצית ראשונה

4 – כדור עומק ענק למיקו, אוראל כהן יצא לקצה הרחבה והרחיק עם הרגל.

5 – קרן לקטמון. מי יגביה כשאבירם לא נמצא? רז שטיין. רז שם את הכדור על הראש של מיקו ממן, שנגח בעוצמה פנימה. 1-0 להפועל קטמון ירושלים. שערו החמישי העונה של מיקו. בישול חמישי העונה לרז.

10 – בן מלכה פרץ באגף ימין (שמאל של ההגנה) ללא מפריע, הוציא כדור רוחב לרחבה, שאליו הגיע בן אזובל (גם הוא – ללא מפריע) שהמשיך את הכדור בנגיעה אחת פנימה. 1-1. שערו ה 11 של אזובל העונה.

13 – התקפה של חמו מאגף שמאל, הכדור הגיע למתיאס ברחבה. בדרך כלל זה מסתיים אצלו בשער – לא הפעם.

14 – רז הגביה משמאל, נאור סבג קיבל כדור בתוך רחבת החמש, אבל השוער הציל.

19 – צהוב לשחקן מספר 19. חמו.

23 – צהוב לאכים הרומני של פתח תקווה.

24 – הנעת כדור יפה של קטמון, הגבהה לרחבה ורז שטיין נגח מעל המשקוף. הפסקת מים. אנחנו מעדכנים את אודי שנמצא אי שם בניכר – “שב, תירגע ותשתה גם אתה מים”..

29 – איבוד כדור של קטמון, מיכאלוביץ’ הריץ את אזובל בימין. אזובל נכנס לרחבה, אבל הבעיטה שלו לא מדויקת.

38 – צהוב שמיני העונה לאור ואקנין. 26 מ’ מהשער מעדכן פרופ’ משה טטר. גל מאיו סובב את העונשין – סיידוף הדף, אזובל הגיע לכדור ובעט מ 4 מ’. איכשהו – סיידוף הדף גם את הבעיטה הזו…

39 – הכשלה על מפתן הרחבה מצד שמאל. רז שטיין סובב את הכדור מעל השער.

44 – אופיר חמו שלח את מיקו ממן באגף ימין, מיקו התקדם ומסר כדור רוחב לרחבה. אל הכדור הגיע רז שטיין, שבעט לפינה הרחוקה ופנימה. 2-1 להפועל קטמון ירושלים. שערו השלישי העונה של רז. בישול רביעי למיקו. השניים סוגרים מחצית עם שער ובישול כל אחד. וזו גם הייתה תוצאת המחצית.

מחצית שניה

46 – חילוף בפתח תקווה. ליאור אסולין במקומו של אכים.

46 – פריצה מדהימה של מיקו באגף ימין, עבר משהו כמו 50 מ’. הוא יכול היה לבעוט, אבל העדיף לפרגן מסירה למתיאס. מתיאס בעט, אבל הכדור פגע בגבו של שחקן מקומי והורחק.

47 – מתפרצת של פתח תקוה. ליאור אסולין קיבל את הכדור ברחבה, זווית קשה 10 מ’ מהשער – הבעיטה שלו פגעה בקורה הקרובה ונהדפה.

49 – אירוע רודף אירוע. “משחק ברמת ליגת על” ציינו בסיפוק ביציע, שתי הקבוצות משחקות טוב.

51 – בלטקסה משמאל, רוחב לצד הנגדי, הכדור הגיע אל שגיב כהן, שבעט וולה לחיבורים ופנימה. 2-2. שערו השלישי העונה.

55 – אסולין ברחבה, בעט מבלי לעצור – למזלה של קטמון – סיידוף כן עצר..

58 – אורי כהן הגביה מהאגף השמאלי, מתיאס נגח בכריעה – חלש מדי.

62 – כל מסירות העומק לאסולין, מגיעות לכתובת הנכונה. כל פעם שהכדור אצלו – חלושס ביציע.

63 – חילוף שני בפתח תקווה. עדי קונסטנטינוס במקומו של טקה.

69 – מיקו להטט באגף ימין וסחט כדור קרן.

70 – מתיאס נתפס בחולצתו ברחבה. על זה כבוד השופט – שורקים לפנדל. לא שרק.

73 – חילוף ראשון בקטמון. גולן חרמון במקומו של רז שטיין. הקהל בהלם. רז נתן את המשחק הטוב ביותר שלו העונה. יכול להיות שהיה מקום לחזק את ההגנה מול המתפרצות של אזובל ואסולין, אבל למה להוציא את רז?

אני באמת מנסה להבין. אנחנו בפלייאוף העליון. לא יכולים לרדת. לכן גם אם נפסיד – לא יקרה כלום. עכשיו נשארו שתי אפשרויות – אחת – חולמים על עלייה. אז בטח שצריך לחזק במצב הזה את ההתקפה. שתיים – משחקים בשביל הכיף. אז בטח ובטח שאין סיבה להכניס בלם שלישי במקום קשר התקפי.

74 – נכון שתיאורטית מיקו עבר שמאלה לעמדה של רז, ינון זז קדימה במקומו של מיקו וחוטה הפך להיות מגן ימני. רק שהוא, בשונה מינון שעשה עבודה מצוינת באגף הימני, פחות התקפי ממנו וכך קטמון תקפה למעשה עם שחקן אחד פחות.

77 – עידו אקסברד במקומו של בן אזובל.

מחליפי קטמון, יקבלו עוד מעט מכת שמש מהחימום האינסופי שהם עורכים לאורך הקווים.

82 – חילוף שני בקטמון. עוז צבאג, הקשר הטוב בעיר (בטח אחרי שאצילי מושבת)  במקומו של נאור סבג.

ראשון מובילה על הפועל ירושלים, מעדכנים ביציע. לא כולם עצובים למשמע הידיעה..

90 – אחרי היעדרות של 3 חודשים, הוא חוזר למגרש.. מספר 14 של קטמון, שי מזור, שנכנס במקומו של אופיר חמו.

90+2 – פתח תקווה שולחת את כל הכלים למעלה.. הגבהה מימין לרחבה, מצא את עידו אקסברד, שנגח… מעל המשקוף..

90+3 – עוז צבאג הוכשל 17 מ’ מהשער ונפל על הכדור עם היד שלו. מה סימן השופט? נכון, יד של עוז. מבריק… כמה המשחק היה טוב, ככה השיפוט ממש לא…

2-2 בסיום. שלושה שחקנים בלטו בקטמון – רז שטיין ומיקו ממן – עם שער ובישול כל אחד וינון אליהו.

שפט שלום בן אברהם, לעיני 1,500 צופים, 600-700 מתוכם ביציע האדום של קטמון. תוצאת התיקו העלתה את קטמון למקום החמישי. מיקום מדהים, אם נתחשב בכך שהקבוצה ניצחה רק בשניים מתוך עשרת משחקיה האחרונים.. קטמון עדיין ללא ניצחון במגרשה של פתח תקווה. מצד שני – פתח תקווה לא ניצחה העונה את קטמון.

סיכומים

אורי כהן: “משחק טוב שלנו גאים. תצאו מהסרט של עליית ליגה, עוד שנה שנתיים ידברו על עליית ליגה. הקבוצה שיחקה טוב. אנחנו לא רוצים להפסיד גם עם אין לנו על מה לשחק. כול משחק ללא הפסד הישג גדול למועדון. עונה הכי גדולה של קטמון, עדיף תזכרו טוב טוב תעונה , לא בטוח שיהיה הרבה עונות כאלה. הישג פשוט פנומנאלי “.

רז – משחק מצוין שלך. הכי טוב שראיתי שלך העונה. גם בישול, גם שער יפה. ובכלל. מדוע הוחלפת? פציעה, החלטת מאמן?? 60 דקות ראשונות – זה היה אחד המשחקים הכי טובים העונה בלאומית, של 2 הקבוצות. פשוט תענוג.

רז שטיין: “תודה רבה, החלטת מאמן חבל שלא הצלחנו לשמור על היתרון הגיע לנו לנצח לדעתי. היה קצב מצוין ומשחק טוב הרגשנו את זה”..

אחד המשחקים הטובים ביותר שלך העונה. שער ובישול. המון מעורבות בהתקפה

מיקו ממן: “ללא ספק אחד המשחקים הטובים שלי, שמח לחזור לכבוש ולבשל לרז אני שמח בשבילו. יש לנו קצת חוסר מזל”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים