הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, סיימה השבוע את עונתה הראשונה בליגה הלאומית. במסגרת המחזור האחרון בפלייאוף העליון, ארחה הקבוצה את נבחרת האקדמיה, שצועדת בראשות הטבלה ללא הפסד. האקדמיה איבדה שתי מערכות בסך הכול בששת משחקיה בפלייאוף העליון. נס ציונה, הסובלת מהרכב מחסר (פציעות, עזיבות), הצליחה קצת פחות בפלייאוף העליון… מה שגרר פסימיות ביציע המקומי – נ’ נ’ ‘נ’ (ללא קשר להוא מאומן)  – נבוא, נשחק, נפסיד…

השישייה הפותחת – רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. נס ציונה, פתח עם ענבל נוסבאום, מתי מצליח, מרגריטה בביץ’, מאיה אייזיק, ספיר ביבי ודפי כהן.

קהל – עשרות צופים, גדשו את יציע האולם בנס ציונה. נציגות הן לקבוצה המארחת והן לקבוצה האורחת. “וואלה, אשכרה אולי יסתירו לנו הפעם”.

נפילת רשת – מסתבר שלא רק בפלאפון זה קורה, אלא גם רשתות לא וירטואליות, קורסות להן. מזל שהייתה באולם רשת חליפית… הנפילה גרמה לכך שהמשחק שהיה אמור להתחיל מאוחר, החל עוד יותר מאוחר…

מערכה ראשונה – חסימה של מאיה, העלתה את נס ציונה ל 1-0. המשחק נפתח במטוטלת. נקודה לפה ונקודה לשם. 2 הצלות גדולות של מאי תומר בעמדת הליברו, הפכה להנחתה של מאיה מהעבר השני – 9-8 לנס ציונה. פסק זמן אורחות. השחקניות הצעירות של האקדמיה (גילאים 14-18) הפנימו את מה שאמר להן המאמן ועד לסוף המערכה, נס ציונה זכתה בשתי נקודות נוספות בלבד… 25-11. 1-0 לאקדמיה.

מערכה שנייה – 4-1 לנס ציונה. 4-4. נס ציונה בחמש נקודות רצופות, עלתה ל 9-4. עדי לנג נכנסה לעמדת הליברו, מורן רחמים נכנסה גם כן. הצלה גדולה של בביץ’ עם הציפורניים מהפרקט. 12-8 לנס ציונה. כבר השגנו יותר נקודות מאשר במערכה הקודמת. זעקה של בביץ’, פילחה את חלל האולם. הבנו שמשהו לא טוב קרה. הרגל. נייט. מגי – איחולי החלמה מהירה שלוחים לך בשם כולנו. לרה לוינסון נכנסה להופעה היסטורית בעמדה מספר 4. 19-14 נס ציונה. פסק זמן נוסף של האורחות. חוץ, 4 מכות לעבור את הרשת, אנטנה.  האורחות ביצעו כל שגיאה אפשרית.  למרות הפציעה של בביץ’, המערכה הסתיימה ב 25-15 לנס ציונה, 1-1 במערכות. 45 דקות. מוקדם כבר לא נצא מפה… איבוד מערכה שלישית בסך הכול של האקדמיה בפלייאוף העליון.

מערכה שלישית – “ביבי יה חביבי” התפייטו ביציע, אחרי כדור אדיר של ספיר, 5-2 נס ציונה. המשיך צמוד עד 9-9 ומכאן האקדמיה העלו הילוך וברחו.  25-16. 2-1 לאקדמיה.  71 דקות.

מערכה רביעית או “כמעט שבת שלום לכם”גם המערכה הזו נפתחה בנקודה של נס ציונה. מספר 15 שלהן  (ליר גופר) הפליאה הן בהכנת כדורים להנחתות והן בהעברות כדורים בנגיעה אחת ליד הרשת. 2-11, 6-17. שיעור בהלכות הכדורעף. בשלב הזה, שהמשחק כבר הוכרע למעשה, שחקניות נס ציונה השיגו חלק מהנקודות היפות ביותר שלהן במשחק. מאיה מהאמצע, מתי משמאל, ספיר בשתי הנחתות. לפתע הפער ירד לשש נקודות בלבד 13-19 והאורחות ירדו לפסק זמן. מהפך דרמטי לא היה לנו. המערכה הסתיימה ב 25-16. 3-1 לנבחרת האקדמיה על מ.כ. נס ציונה.

סיכומים:

דפי כהן: “אין ספק שיש הבדלים מאד בולטים בין הקבוצות (צעירות גבוהות וקאדר מלא) אבל אני חושבת ששיחקנו יפה מאד ונתנו פייט. בכלל שיחקנו טוב במשחקים האחרונים ובדיעבד היו כמה קבוצות שהיינו חייבות לנצח…אנצל את הבמה להגיד תודה לכל השחקניות ולרוברט על עונה נפלאה. מאד נהניתי ! (במיוחד לאור השעמומון שהיה בארצית :)). וגם לך על הסיקור והתמיכה”.

 

שאלות ותשובות עם מאמנה של מ.כ. נס ציונה, רוברט פרלוב:

ש – יופי של אווירה במשחק. שתי הקבוצות הביאו אוהדים והם לא שמרו על זכות השתיקה. חבל שזה לא קורה ביותר משחקים… אשכרה הסתירו לנו ביציע..

ת – “אווירה נהדרת ביציע. באמת חבל שזה לא קורה יותר”.

ש – מה עם בביץ’? קרע ברצועה? ניתוח?

ת – “בביץ’ אכן עם קרע ברצועות הברך. במהלך השבוע היא תחזור לבית החולים להערכה מחודשת כדי לראות איזה טיפול יבחרו לבצע. כולנו מאחלים לה רפואה שלמה והחלמה מהירה”.

ש – מערכה ראשונה שקולה עד 9-8 לנו. ואז 16-2 להן. תצוגת תכלית של מוליכת הטבלה.

ת – “נאלמנו דום בשלב מסוים במערכה הראשונה. משחק הקבלה ירד ולא הצלחנו לבצע רוטציה. אסור שזה יקרה אבל השנה הכול קורה לנו..”.

ש – מערכה שנייה – אני חושב, הכי טובה שלנו העונה. בטח בהתחשב ביריבה שהייתה מולנו. הן הפסידו 3 מערכות בלבד בפלייאוף העליון. אחת מהן – מולנו…

ת – “אני לא חושב שמערכה זו היא הכי טובה שלנו השנה. בנות האקדמיה הרבו לטעות בהתקפה וזה מה שהרים אותנו. לא עשינו יותר מדי במערכה הזו, בעיקר לתת להן לטעות”.

ש – מערכה שלישית – די דומה לראשונה. שקולה עד 9-9  ואז…

ת  – “עושה רושם שברגע שהן החליטו ללחוץ במכת הפתיחה, אנחנו התחלנו לשקשק. הכול מתחיל בקבלה וגם כאן, מנקודה מסוימת משחק הקבלה שלנו ירד פלאים.”.

ש –  מערכה רביעית – חלק מהנקודות היותר יפות שלנו, הגיעו במערכה הזו, בשלב שבו כבר לא היה ספק מי תיקח אותה..

ת – “זה כבר היה בשלב שלא היה לנו מה להפסיד וקצת השתחררנו במשחק שלנו. במקום לשחק כך כל המשחק, עשינו זאת כשכבר לא היה על מה לשחק”.

ש – לא יודע לגבי העתיד של הכדורעף בארץ, בהווה – יש לאקדמיה קבוצה לא רעה בכלל. 15 שלהן הייתה מדהימה – הכינה להם כדורים טובים להנחתות וכשאין חוסמות (חוץ ממאיה) ההנחתות היו קטלניות. גם הכדורים שהיא העבירה ליד הרשת בנגיעה אחת – והפכו לנקודות .  ברור לי שבליגת על, עם 3 זרות לכל קבוצה – אין להן מה לחפש…

ת – “באקדמיה עושים עבודה טובה והמטרה שלהן היא לדעת להתמודד מול בנות גילן ברמה האירופית ולא ברמה המקומית. הן משחקות בליגה המקומית כדי לשמור על מסגרת משחק רציפה. הן יכולות לשחק בליגת העל ולהתמודד בכבוד לדעתי. ברמה האירופית זה כבר דבר אחר. צריך מוסרת של 1.80 (או בגובה נוכחי או בפוטנציאל גדילה), צריך מתקיפות חוץ של 1.80 – 1.85 וצריך שחקניות אמצע של 1.85 מינימום. צריך לבסס קבלה ומשחק אמצע – האקדמיה שיחקה 80% מהכדורים שלה בערך לעמדה 4 – באירופה זה פשוט לא מתקבל וצריך שמתקיפות החוץ ידעו להתקיף גם מקו שני. אני לא יודע באיזה שלב של ההכשרה הבנות האלה נמצאות אבל ניכר שיש להן עוד הרבה עבודה.”

ש – משהו לא טוב עבר על הקבוצה במהלך העונה. ה “ביחד” די נעלם. לעיתים נראה כמו כל אחת לעצמה. גם מאזן של 3-11 מתחילת הסיבוב השני – לא עזר במיוחד…

ת – “אין ספק שעברנו טלטלה מנטלית וחברתית לא קלה השנה שמקורן בפציעות, עזיבות וכו’. אכן בסיבוב בשני היה וייב ממש לא טוב בקבוצה אבל אני חושב שבפלייאוף המצב השתפר וגם נתקלנו בהרבה חוסר מזל. שיחקנו טוב מול הקבוצות החזקות והפסדנו, ושיחקנו רע מול הקבוצות שיכולנו להתמודד איתן שווה בשווה וגם הפסדנו. לא ידענו להביא את האנרגיות הנכונות במשחקים הנכונים וזה חבל.”

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים