הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור רביעי בליגה הארצית לנשים בכדורעף. מ.כ. עף נס ציונה, ארחה את כו”ח תל אביב. ג’ינה מטביינקו, ששיחקה בשנה שעברה אצל התל אביביות, משחקת השנה במודיעין. היציעים  באולם בנס ציונה, מלאים בשישים צופים, אבל מרביתם באו לחזות בקבוצה האורחת.

הקבוצה התל אביבית מורכבת משחקניות כבדות שמיעה וחרשות ומאמן הקבוצה הוא מיודענו משה זנדבנק, אשר העלה לפני שלוש עונות את מ.ס. מודיעין לליגה הלאומית. ואילו בשורות נס ציונה, עדיין חסרה מאשה טקצ’וב.

מערכה ראשונה – לצלילי השיר JUMP  של להקת ואן היילן  http://www.youtube.com/watch?v=wlq0lYB3iSM  עלו הקבוצות למגרש. רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. עף נס ציונה, פתח עם השישייה הבאה: ליטל ג’ימי, מרגריטה בביץ’, מתי מצליח, ג’ני רוזנספט, אנה הירש ורוני הראל. המערכה הראשונה הייתה בשליטה של הקבוצה המקומית. ג’ינה מטביינקו שעלתה מהספסל, ביחד עם בביץ’ ורוני הראל, העלו את נס ציונה ל 5-12.

לשאוף למעלה זה טוב, אבל לא צריך להגזים… – האורחות החזירו כדור שעף מעלה מעלה ופגע בתקרה… רוני איימה בהנחתה ולבסוף נתנה “קטנה” שנחתה מצידה השני של הרשת. טניה לסיצ’ה הצטרפה גם היא לקו הקדמי והפער התייצב על עשר הפרש.

שירי משוררים חלק א’ – אל שלושת האוהדים הקבועים ביציע הנס ציוני (ראשי תיבות שמות פרטיים – א.א.ג. ולא מתכוונים כאן לאף אזן גרון….) הצטרפה רביעיית ילדות, שהציגה את הלהיט המקומי :נס ציונה אלופה, תנו ידיים בבקשה”, השיר לווה במחיאות כפיים ולאחריהן שתי צווחות מחרישות אוזניים. לא יודע אם השחקניות במגרש שמעו, אבל את הקהל ביציע זה מאוד שעשע….בביץ’ הנחיתה מהקו האחורי ושני אייסים רצופים שלה, סגרו את המערכה על 13-25 ו 0-1 לנס ציונה.

מערכה שנייה – לאחר פתיחה שקולה (6-6), הגיעו שלושה אייסים של בביץ’, בדרך ל 6-11. ליטל קרקפה שתי שחקניות אורחות עם הנחתה חדה, אבל האורחות לא התכוונו לוותר בכזאת קלות על המערכה. ארבע נקודות רצופות שלהן, העלו אותן ליתרון 15-16 וביציע ניסו להיזכר באיזו מערכה העונה, הקבוצה הייתה בפיגור בשלב כה מתקדם?. במצב של 18-18, שחקניות כו”ח, נתנו כדור אחד לרשת והנחיתו פעמיים ברציפות החוצה. מתי בסדרת סרבים טובים ואדווה אזולאי, שעלתה מהספסל, סגרו ריצה של 0-7 והמערכה השנייה, שערכה לא פחות מחצי שעה, הסתיימה ב 18-25 ו 0-2 לנס ציונה.

מערכה שלישית – יכולת טובה בהגנה התל אביבית, תורגמה לנקודות מהצד השני. האורחות פתחו את המערכה ב 0-5 ו 3-7. פרלוב, מאמנה של נס ציונה, לא נלחץ ולא לקח פסק זמן. שלושה אייסים רצופים של מתי, השוו את התוצאה ל 7 -7 וכעת זנדבנק היה זה שלקח פסק זמן. וככה זה המשיך – תל אביב פתחה פער של 3 (7-10) נס ציונה השוותה (12-12). תל אביב שוב בפער של 3 (13-16) והנחתה של טניה לסיצ’ה, בעזרת הרשת ושוב אנחנו בשוויון (16-16).

יופי של מהלך, ענף ספורט לא נכון.. – מכת פתיחה של נס ציונה עברה את כל המגרש ונחתה  בתוך השער שבצידו השני של האולם. זה נחמד אם מדובר בכדוריד, לצערנו מדובר בענף קצת שונה….

 

שירי משוררים חלק שני – המטוטלת זזה לכיוון הנכון וארבע נקודות רצופות של נס ציונה (מתי וג’ינה) העלו את נס ציונה ל 18-22 ובקהל פצחו בגרסה מקומית לשיר העם הקוריאני הידוע “הופה נס ציונה סטייל“.

גילה אסייג, עלתה מהספסל והנחתה שלה משמאל (לא חזקה, אבל מדויקת להפליא) ואנחנו בנקודת משחק 21-24.

זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה…לא היו כאלו ביציע ואכן המשחק לא נגמר. 24-24. גילה בנקודה נוספת, החזירה את המארחות ליתרון,  מכת פתיחה טובה של ג’ינה, הסתיימה בהנחתה של רוני וכך לאחר 34 דקות, נסגרה לה המערכה השלישית על 24-26 לנס ציונה, שזכתה בפעם הרביעית ברציפות מתחילת העונה, בניצחון חלק של 0-3.

 

לאחר ארבעה מחזורים, לא פחות מארבע קבוצות מוליכות את הליגה עם מאזן מושלם של 0-4.  מ.ס. עירוני מודיעין ו מ.כ. עף נס ציונה שעדיין לא איבדו אף מערכה, מ.ס. רמת אביב 1 (שאכן איבדה עד כה מערכה אחת) ו ק.ק. תל אביב 2 (נכון, והיא איבדה שתי מערכות).

 

כהרגלנו בקודש, נסכם את המשחק בעזרת מאמנה של מ.כ. עף נס ציונה, רוברט פרלוב:

ש – ממשחק למשחק זה נעשה יותר ויותר קשה….

ת – “זה הולך ונעשה קשה יותר כי איבדנו כוח בהתקפה. דווקא הבנות קיבלו הנחיה להנחית בכל הכוח, ולא לחפש את החורים, מפני שהיריבה לא חסמה ונערכה עם 6 בנות בהגנה, אבל היינו אנמיים מדי, הכדורים היו חלשים מדי ולתוך הידיים של המגינות. כמו כן, למוסרת שלנו היה משחק פושר ואנחנו מאוד תלויים בה כיוון שאין לנו מחליפה אמיתית. למרות הכול, אני חושב שהמשחק היה בשליטה שלנו לכל אורכו.”

 

ש- ההגנה שלנו הייתה הפעם פחות טובה?

ת –  “אני לא מסכים שההגנה הייתה חלשה יותר. דווקא בנקודה הזו אני יותר מרוצה. הייתה תנועה טובה ותיאום יחסית טוב בין הקו הקדמי לאחורי”.

ש – נקודת מפתח במשחק – בפיגור של 1-6 במערכה השלישית, הפגנת אמון בשחקניות ולא לקחת פסק זמן. כעבור שלוש נקודות שלכן, התל אביביות היו אלו שלקחו פסק זמן…

 

 

 ת – “הנקודה שציינת אכן הייתה נקודת מפתח. המערכה עוד הייתה צעירה והיה הרבה זמן לתקן לחזור, לא ראיתי צורך לקחת פסק זמן. מה שכן, אינני חושב שלקחת פסק זמן הוא הפגנת אי – אמון. זו סה”כ הזדמנות להרגיע ולהיערך מחדש. נקודת מפתח יותר חשובה לדעתי הייתה בסוף המערכה. עם חילוף מוסרת/מצליבה בשלהי המערכה, איבדנו יתרון של 5 נקודות ואני אפילו חושב שהייתה ליריבה נקודת מערכה ב 23-24. הבנות חשבו שהשתגעתי, אבל רציתי להראות להן שאני מאמין בהן, גם אם נכנסות קרות, גם אם זה בנקודות מכריעות. ובאמת נגמר 26-24 לנו. ההימור הזה לא תמיד יצליח מבחינת התוצאה, אבל כמו שכבר אמרתי, אני מקווה שזה יעזור להן להתמודד עם מצבים בלתי צפויים, יחשל אותן מנטלית ויראה להן כשקבוצה, ולא חבורה של אינדיבידואלים, אנחנו יכולים לצאת גם ממצבים קשים. הייתי מעדיף גם לאבד מערכה או שתיים העונה, בדיוק מאותה סיבה. לנצח על האפס זה נחמד אבל לא אם אתה מאבד משחק שלם ברגע שאתה מאבד מערכה”.

 

ש – בשלושת המחזורים הבאים, תפגשו את שלוש הקבוצות הבלתי מנוצחות הנוספות – ק.ק. תל אביב 2, מ.ס. עירוני מודיעין ומ.ס. רמת אביב 1. מה אתה יודעים על הקבוצות הנ”ל וכיצד מתכוננים לרצף של שלושה משחקי מפתח ברצף?

 

 ת – “אין כל כך איך להתכונן מעבר להתרכז בנו. פעם הייתי נוסע לראות קבוצות יריבות לפני משחקים, היום פשוט אין לי את הזמן לזה. גם כולם משחקים במוצ”ש אז בכלל אף קבוצה לא מכירה את רעותה עד שלא נפגשים. את מודיעין ורמת אביב 1 אני לא מכיר כלל. מול ק.ק 2 שיחקנו בעונה שעברה ואם נשאר אותו שלד שחקניות אזי מדובר בקבוצה סולידית ועקשנית, עם משחק אמצע טוב והגנה טובה. אבל אני באמת מאמין שזה יותר תלוי ביום שאותו אנחנו נתפוס מאשר ביריבה. ככלל, אני יכול לומר לך שאני כלל לא מסתכל על רצף של משחקי מפתח, אלא לוקח את זה משחק משחק. אני כלל לא חושב על מודיעין לפני ששיחקנו מול ק.ק 2.”

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים