הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

“שלום, מדברת אראלה ממפעל הפיס, רציתי לבשר לך”.. ככה בטח הרגיש רוברט פרלוב, מאמנה של קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, שאמנם סיימה שביעית בפלייאוף העליון בליגה הלאומית, אבל מצאה את עצמה בליגת העל… איך הכול התחיל, איך קרה מה שקרה וגם היכרות ראשונה עם שתי שחקניות החיזוק הזרות של הקבוצה… כל זה ועוד – בכתבה באתר הכתב…

החלק הראשון, מכיל שאלות ותושבות עם מאמן הקבוצה, רוברט פרלוב.

ש – תחילת הדרך – פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא קבוצת כדורעף נשים? למה החלטת לעשות את זה לעצמך?

ת – ” תחילת הדרך היא לפני שתי עונות שגמרנו אומר לעלות מהארצית אחרי 4 עונות רצופות במקום השני בארצית. ביבי ואגי הובאו לצורך מטרה זו. ללאומית הצטרפו ענבל, ולריה, מאיה ומאי ומהר מאוד הבנתי שהקאדר הזה יכול להתחרות על עלייה לליגת העל. הסיבוב הראשון של הלאומית הוכיח זאת כשהפסדנו רק לק.ק, וברגע שיש הזדמנות צריך לנצל אותה. אבל היבט חשוב יותר הוא צמיחת התשתיות במועדון. אני מאמין שעם קבוצה בליגת העל המועדון יצמח מהר יותר מאשר עם קבוצה בלאומית.

החלטתי להתמקד מנשים משתי סיבות. האחת – התחרות הקיימת עם ענפים אחרים בעיר. הכדורסל, כדורגל וכדוריד מושכים את רוב הבנים והחדירה תהיה קשה. השנייה, והיותר משמעותית – אני מאמין שספציפית בכדורעף קל יותר להגיע להישגים עם בנות מאשר בנים, גם ברמה המקומית, גם ברמה הארצית וגם ברמה הבינלאומית. כמי שמוביל מועדון תחרותי זהו פרמטר מאוד חשוב בעיניי”.

ש –  העונה הראשונה – משחקים ראשונים של גישושים ומאז – ארבע עונות רצופות של מאבקים בצמרת הליגה הארצית. ראש לשועלים…

ת – “את עונתנו הראשונה התחלנו במאזן 4-4 ואז 13 ניצחונות רצופים. את הארצית סיימנו ללא השמטת מערכה אפילו. את הסיבוב הראשון של הלאומית סיימנו שניים ופחות או יותר הבטחנו את הפלייאוף כבר אז – הישג מעולה לעולה חדשה. גם השועלים וגם האריות יכולים לחכות. אנחנו צריכים להראות התקדמו מתמדת יחסית לעצמנו, וכך אנחנו עושים”.

ש – עונה שעברה – הופעה היסטורית בליגה הלאומית. פלייאוף עליון..

ת –  “כן, עונה שהתחילה חזק והסתיימה די חלש. טעמנו מהכול בעונה זו אבל ראינו מהר מאוד שלקבוצה שהעמדנו יש פוטנציאל לדבר חזק בצמרת הליגה”.

ש – העונה הבאה בליגת העל – איך צצה לה ההזדמנות? האיגוד פנה לעוד קבוצות?

ת – “האיגוד פנה אליי והציע את ההזדמנות. אחרי לבטים רבים והתייעצויות רבות החלטתי ללכת על זה”.

ש – מה קבוצה צריכה בכדי לקבל אישור לשחק בליגת על? – תקציב מינימאלי, אולם גדול, מחלקת נוער פעילה?

ת – “צריך תקציב מינימלי של 250 אש”ח שאותו כבר יש. האולם שלנו עומד בסטנדרטים של ליגת העל וזה בערך הכול. אנחנו צריכים לגייס עוד 150 א’ ₪ על מנת להעמיד קבוצה ראויה בסטנדרטים שלי”.

ש – כיצד בונים את זה נכון מבחינה מקצועית? צריך סגל כמעט חדש לחלוטין..

ת – “צריך מינימום שתי זרות שיהוו את הבסיס המקצועי של הקבוצה וייקחו על עצמן את רוב הנטל. צריך כמה בנות מקומיות צעירות ומוכשרות שיתפתחו בד בבד עם הצגת הכישרון שלהן וכמה בנות מקומיות מנוסות שישלימו את הפאזל. הקבוצה תהיה צעירה ברובה עם כדורעף תוסס ודינמי”.

ש – מה אם שאר השחקניות? – קבוצה חדשה שתחיל מהתחלה בארצית?

ת – “כן, הרעיון הוא לפתוח קבוצת ארצית. נכון ששיחקנו השנה בלאומית אבל מבחינת התנהלות אימונים התחלנו בשני אימונים ומשחק וירדנו לאימון ומשחק – דבר שיותר מתאים לארצית”.

ש – מאמן – אתה תאמן את שתי הקבוצות במקביל?

ת – ” שאיפתי היא לאמן את שתי הקבוצות”.

ש – כיצד בונים את זה נכון מבחינה כלכלית? בכדי שהקבוצה תשרוד גם בעתיד ושההרפתקה בליגת על – לא תזרוק אותה לפח וחסל…מה העירייה מוכנה לתת?

ת – “העירייה היא עדיין בגדר נעלם. מצד אחד זה מעודד מפני התקציב הנוכחי לא כולל את תמיכת העירייה בליגת העל. מצד שני, אי הוודאות היא חיסרון. באופן כללי, כדי שקבוצה תשרוד גם בהמשך חייבים לייצר חיבור לקהילה ושקהל יבוא למשחקים. זה הדבר הכי חשוב.”

ש –   גיוס כסף – הד סטארט וכאלה… אפשר להיעזר בהם… לקבוע סכומי תרומה מינימליים והתשורה/תמורה שתינתן… למשל – כרטיס כניסה חינם למשחקי הבית… חולצה של האגודה, פרסום על חולצות השחקניות, שלטי פרסום… הוספת שם הספונסר הראשי לשם האגודה

ת –  “יש הרבה רעיונות. חלק מהדברים שפירטת הם אכן כבר בתוכנית כמו הוספת ספונסר ראשי לשם הקבוצה, פרסום על המדים ובאולם ועוד. הדסטארט נראה לי קצת רחוק כרגע כי עדיין אין מספיק קהל לפנות אליו”.

במסגרת הכנותיה לעונת הבכורה בליגת העל לנשים, החתימה מ.כ נס ציונה שתי זרות מצפון אמריקה.

את עמדת המוסרת תאייש סידני מיילס מאוקלהומה סיטי, אוקלהומה. סידני היא ילידת 1993, מתנשאת לגובה של 1.85 מ’ והיא בוגרת אוניברסיטת Emory אשר באטלנטה, ג’ורג’יה עם התמחות במדעי המוח וביולוגיה התנהגותית.

היא נבחרה שלוש שנים ברציפות לשישייה הראשונה אול-אמריקן של הדיוויז’ן שלה, כשהיא בעצם השחקנית הראשונה מבית ספרה הזוכה לכבוד הזה, ולשחקנית השבוע בקונפרנס שלה (UAA) שש פעמים.

בשנתה האחרונה הובילה את ה UAA באסיסטים עם 10.78 אסיסטים למערכה, נתון שדירג אותה במקום ה 12 ברמה הכלל ארצית של הקולג’ים בארצות הברית. לסידני תהא זו שנתה הראשונה מחוץ לארצה.

סירטון היילייטס של סידני – מוסרת מס’ 18:

על ההתקפה באנטנות תהיה אמונה רויאל ריצ’רדסון הקנדית. רויאל מגיעה מעיירה בשם רוקי מאונטיין אשר באלברטה, קנדה. היא ילידת 1992 וקבלנית המתנשאת לגובה של 1.87 מ’.

רויאל היא בוגרת אוניברסיטת Trinity Western והיא הובילה את קבוצת בית ספרה לזכייה באליפות הארצית של הקולג’ים בקנדה בשנת 2015. כמו כן, היא משתייכת לסגל הרחב של נבחרת קנדה.

רויאל ניחנת בזריזות יוצאת דופן יחסית לגובהה ויחד עם משחק קבלה מצוין, עוצמה בהתקפה וראיית מגרש מעולה, היא תוביל את משחק ההתקפה של הקבוצה.

גם לרויאל תהא זו עונה ראשונה מחוץ לארצה. סרטון היילייטס של רויאל – מתקיפת חוץ מס’ 12:

https://drive.google.com/file/d/0B4XCJzNLQIGOZzlCT1FoVGFIWVU/view

לדברי המאמן רוברט פרלוב: “מדובר בשתי שחקניות צעירות ואיכותיות שעל פניו נראות כרמה אחת מעל הליגה. עמדת המוסרת היא התפקיד החשוב ביותר בקבוצה. היא ה”מוח” שמנווט את משחק ההתקפה ומפעילה את שאר השחקניות. מוסרות בגובה של 1.85 מ’ הן דבר נדיר במחוזותינו כיוון לרוב הן נמוכות יותר. זה נותן לנו ערך מוסף גדול ביותר, שכן סידני יכולה לא רק לחלק את הכדורים להתקפה בצורה יוצאת דופן, היא גם יכולה לחסום ולהתקיף בעצמה. תפקידה של רויאל יהיה לקבל את מכת הפתיחה של היריבה ולהנחית את הכדורים לתוך מגרש היריבה. היא חזקה מאוד פיזית, ועם גובה של 1.87 מ’ זזה באותה זריזות כמו של שחקנית של 1.60 מ’. שתיהן מביאות איתן סגנון משחק מאוד רענן, קצבי ושובה עין. אין לי שום ספק שהן תעוררנה הד בליגה ואוהדי הקבוצה ייהנו מאוד לצפות בהן בפעולה.”

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים