הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מאז צפה לראשונה בשידור טלוויזיוני של המשחקים האולימפיים (רמז – ראיתי את נדיה קומאנצ’י מקבלת 10 שוב ושוב ושוב), חלם הכתב לנכוח פיזית באחת האולימפיאדות, והנה חלפו להן כך וכך שנים והכתב הגשים את חלומו, כשטס ביחד עם בנו הקטן לריו…

כיאה לנצר למשפחה פולנית, ההכנות למסע לוו בחששות רבים – הנה רק חלק מהם, ללא סדר חשיבות –

1 – בטוח ישדדו אותנו. חבר המליץ לנו להסתובב עם סכום מזומן בכיס, למקרה שיתקפו אותנו – לא להתנגד, לתת לשודד את הכסף שהכנו מראש ולהמשיך הלאה. כשחיכינו להסעה שתיקח אותנו בסיום לנמל התעופה בריו בדרך הביתה, יצאנו החוצה עם המזוודות כי לא רצינו לפספס אותה. אלכס, הבל בוי של המלון, שעט אחרינו החוצה. “אדוני, אתה השתגעת? תחזרו פנימה תכף ומיד. אתה לא יודע כמה שזה מסוכן. משהו לא טוב יקרה לכם”. וזאת כשאנחנו בכניסה למלון… חזרנו.

2 – “זיקה” מסוכן במיוחד למי שמתכנן להיכנס להריון בזמן הקרוב.. לא ממש קבוצת הסיכון שלי.. אבל בכל מקרה – עכשיו חורף בברזיל. מתי עקץ אתכם יתוש בחורף? סוג של “באג 2000”.

3 – מה נאכל? הכתב ובנו לא אוכלים גלוטן. פורטוגזית היא לא הצד החזק שלנו ומנגד – אנגלית היא לא הצד החזק אצל המקומיים.

4 – מה נשתה? אתם חושבים שאני צוחק. אסור לשתות את המים מהברז. בסופר אנחנו יודעים מה לקנות. נראה אתכם מזמינים שתייה במסעדת חוף מקומית.  “Water”, לא אומר להם כלום. הימרנו על ספרדית.  Aqua. זה יותר נשמע להם…

היום הראשון – נחתנו בריו בארבע וחצי לפנות בוקר. לקחנו מונית משדה התעופה למלון בקופקבנה. התנועה בכביש, למרות השעה המוקדמת הייתה ערה למדי.. לאן לעזאזל כולם ממהרים? אף אחד לא עובד בשעות האלו וגם תחרות אולימפית לא מתנהלת בשעה הזו…

למרות השעה הלא חוקית שבה הגענו למלון, גילינו לשמחתנו שהחדר שלנו מוכן ולמרות הסקפטיות של סוכנת הנסיעות שלנו, נתנו לנו להיכנס אליו בשש בבוקר. אכלנו ארוחת בוקר והשלמנו שעות שינה אחרי 2 טיסות שלקחו 16 שעות…

דילמת הפולני – כמה מוקדם צריך לצאת בכדי לא לאחר? יש שתי דרכים להגיע לפארק האולימפי. תחבורה ציבורית – קומבינציה של רכבת ואוטובוס, שעה פלוס נסיעה לחלק המערבי של ריו ובחזור – יצאתם פעם מדיסני בלילה לאחר התהלוכה של מיקי? אלפי אנשים מנסים להגיע יחד אתכם החוצה. אותו רעיון. או מוניות – בהלוך זה הרבה יותר פשוט. ככה לפחות חשבנו..

הסתבר שנהג המונית שלנו, לא יודע אף מילה באנגלית. הבל בוי הסביר לו לאן אנחנו צריכים להגיע. מצד אחד – אף אחד לא חופר לנו באמצע הנסיעה. מצד שני “אחי, מתי נגיע?” לא פרקטי.. אלמוג שואל אותי לגבי סמל כלשהו שראינו על גבי אחד הקירות “פלמנגו ריו” – קבוצת כדורגל, הסביר הנהג (זיקו, רומאריו ורונלאדיניו שיחקו שם). אני חושב שזה מה שהוא הסביר…

המסע לאצטדיון חלק ב’ – שעה וחצי חלפו להם בפקקים של ריו. לא הגענו, אבל הנהג סימן לנו לרדת. מדובר בשטח סגור, שרק לבעלי רישיונות מיוחדים – יש כניסה לשם. ואז החלה צעדה. בדרך יש מתנדבים שאמורים להכווין את התנועה. חלק מהם מנופפים בידיים ענקיות, את הכיוון אליו צריך ללכת. אבל יש כל כך הרבה אולמות שונים… לחלק מהמתנדבים יש שלט שאומר שהם יודעים אנגלית. “Si” הייתה התשובה היחידה שקיבלתי מזו שכן יודעת אנגלית… הגענו למשהו שנראה כמו כניסה… כעת ממתינים לבידוק בטחוני. כמו בשדה תעופה. מכונת שיקוף… ממשיכים לתור נוסף, שבו סורקים את כרטיס הכניסה שלנו – לראות שמדובר בכרטיס אמתי ולא מזויף. לאחר מכן – שוב סורקים אותו – הפעם הסורק לא קורא אותו. הבחור כבר התחיל להסביר לי שהוא מאוד מצטער, אבל לפתע פתאום – זה עבר. כעת רק נותר להבין מה מתוך 10 האצטדיונים השונים הוא זה שאנחנו מחפשים. נכנסנו. כעת צריך לטפס שלוש קומות ברגל וכך – שעתיים וחצי לאחר שיצאנו לדרך ו… רבע שעה לאחר שהחלה התחרות – הגענו למקום שלנו… הסתבר ששילמנו משהו כמו 300 ₪ לכרטיס, בכדי לשבת באזור שורה 300… אי שם למטה, יש תחרות..

גמר קרב רב התעמלות גברים – זה האירוע שלשמו התכנסנו כאן אחר הצהריים. 24 מתעמלים, יבצעו שישה תרגילים על המכשירים השונים ויקבלו ניקוד על כל אחד מהם בנפרד. מי שהניקוד המצטבר שלו על כל ששת המכשירים יהיה הגבוה ביותר – יוכתר כאלוף האולימפי. שני המועמדים לזהב – קוהיי אוצ’ימורה היפאני – שש פעמים ברציפות אלוף העולם בקרב רב, האלוף האולימפי מ 2012 (וסגן האלוף מ 2008), שדורג שני במוקדמות ואולג וורנייב האוקראיני, אלוף אירופה מ 2015 בקרב רב, שהקדים בנקודה וחצי במוקדמות את אוצ’ימורה.

מכשיר ראשון – איחרנו ברבע שעה, אבל לא פספסנו את המתעמלים המעניינים. 15.766 נק’ של אוצ’ימורה בקרקע. הוא כבר במקומו הטבעי.. הצפייה בתחרות לא נועדה לבעלי הפרעות קשב – התרגילים מתבצעים בארבעה מכשירים שונים במקביל. נכון שששת הראשונים במוקדמות, מתחרים על אותו מכשיר, אבל זה לא אומר שמתעמלים מקבוצות אחרות לא יכולים להפתיע. וורנייב עם תרגיל קרקע סביר – 15.033 נק’. אבל מי שמוליך בתום המכשיר הראשון, הוא מקס ויטלוק הבריטי, שקבע 15.875 נק’ בסוס הסמוכות. זהו אחד המכשירים החזקים של הבריטי. קאטו היפאני מדורג שלישי. גריגוריוס הקפירסאי, סוגר את הרשימה, לאחר נפילה בשולחן הקפיצות.

מכשיר שני – ליחוביצ’קי מבלארוס, מדורג ראשון. כנראה בגלל שהוא היחיד לבצע שני תרגילים.. יש לי תחושה שלא נשמע את השם שלו בהמשך… שני ברזילאים עלו לגמר. בכל תרגיל שלהם – רעש מחריש אוזניים וציפייה לקבלת ניקוד אינסופי… לארדו הקובני, חביבו של אלמוג, נפל גם הוא בקפיצה, נפצע ופרש מהתחרות. כעת הקפריסאי לא אחרון…

ההתעמלות באולימפיאדה – חוויה חד פעמית, שתקרה לנו שלוש פעמים בתוך פחות משבוע..

רק שני מתעמלים קיבלו מעל ל 15 נק’ במכשיר השני. הטוב שבהם – וורנייב, עם 15.533 נק’ בסמוכות. אוצ’י עלה למקום הראשון בדירוג הכללי, לפני ויטלוק ווורנייב. קריאות עידוד NIPON מהיציע היפאני. גם מובלים בתחרות וגם יושבים במקומות הכי טובים ביציע…

מכשיר שלישי – חוק הנחס עובד – אני מסתכל על אחד המתחרים וישר הוא נפל מהמתח. סאסאקי, שלמרות שמו היפאני, הוא ברזילאי, עם קפיצה מצוינת – 15.200 נק’ והקהל המקומי באקסטזה. אוצ’י מאוד יציב בתרגיל הטבעות, ללא תזוזה, גם בנחיתה. רק שדרגת הקושי שלו לא משהו והוא מקבל ציון נמוך יחסית – 14.733 נק’ ו 45.399 נק’ במצטבר.

ויטלוק עם תרגיל טוב קפיצות, עבר את אוצ’י. כעת וורנייב בטבעות. 15.300 נק’. 45.866 נק’ וכעת יש לנו מוביל שלישי בתחרות. ככה אנחנו אוהבים את התחרויות שלנו. גריגוריו הקפריסאי על המתח. איזו נפילה שהוא נפל. שמענו את הגב שלו נחבט במזרן. לרגע חשבנו שהוא שבר משהו. הוא לא. חזר לתרגיל – כל הקהל הבין שהאלמנט שהוא מנסה לעשות בעייתי – חוץ ממנו. הוא ניסה פעם שנייה וגם הפעם נפל. בסוף הוא גם נפל בנחיתה. הציון שלו? 9.433 נק’. אחרי שלל המכות שהוא קיבל – גם הוא פרש.

מכשיר רביעי – אוצ’ימורה עם קפיצה טובה, קיבל 15.566 נק’. וורנייב נחת עוד יותר טוב, קיבל 9.5 נק’ על הביצוע, אבל רק 15.500 נק’ בציון הסופי. וורנייב ראשון, אוצ’ימורה שני, ויטלוק שלישי. קאטו רביעי ומורנו המפתיע מקולומביה – חמישי.

מכשיר חמישי – התרגיל הטוב בתחרות – וורנייב על המקבילים. 16.1 נק’. דרגת קושי של 7.1 נק’. הדרך שלו אל הזהב נראית סלולה. אוצ’ימורה הוא האחרון על המקבילים. נחיתה לא טובה, 15.6 נק’. הפער בין שני המובילים – 0.9 נק’. תרגיל חלש של ויטלוק במתח, והקרב על הארד נפתח – כאשר בלייבסקי הרוסי 15.933 נק’ ודנג עם 15.966 נק’ (שניהם במקבילים) סוגרים פערים.

מכשיר שישי ואחרון – איזה מתח… איזה כיף להיות חלק מהמתח הזה… כל המובילים (למעט ויטלוק) יתחרו ב…מתח. התרגיל האחרון של מקס ויטלוק הוא בקרקע. 15.200 נק’. 90.641 נק’. קאטו היפאני נפל מהמתח.. (לא עמד במתח?). בלייאבסקי צריך 15.276 נק’ בכדי לעלות לפודיום. הוא השיג רק 15.133 נק’ וסיים רביעי. הארד לויטלוק.

ארבע שנים מצטמצמות כעת לשני תרגילים על המתח. אוצ’י, שנפל במוקדמות מהמכשיר הזה, הלך על כל הקופה.. יש לו פער עצום לסגור. דרגת קושי מדהימה של 7.1. עוזב את המתח ותופס, פעם אחר פעם.. גם הנחיתה מושלמת. 15.800 נק’ לקוהיי אוצ’ימורה. 92.365 נק’ במצטבר.

gold for UCHIMURA Kohei

המתחרה האחרון בתחרות, הוא אולג וורנייב. הכול על הכתפיים שלו. הוא צריך ציון של 14.899 נק’ בכדי לזכות בזהב. אסור לו ליפול מהמתח. תרגיל סולידי ויש לו זהב. הוא החליט ללכת על בטוח. הוויכוח בינינו ביציע היה האם הוא לא הולך יותר מדי על בטוח? סיים את התרגיל. עכשיו מחכים…. והנה הציון – 14.800 נק’. 92.266 נק’ במצטבר. מה? לא יכול להיות.. וורנייב היה צריך להיות האלוף האולימפי בקרב רב, אבל הוא הביא את זה על עצמו…עוד עזיבה אחת, או נחיתה יותר טובה והוא היה האלוף. קוהיי אוצ’ימורה – אלוף אולימפי בקרב רב – אולימפיאדה שנייה ברציפות. קוהיי סגר 8 שנים רצופות ללא הפסד בקרב רב בתחרויות גדולות.. לא בטוח שהגיע לו…

VERNIAIEV Oleg

חידון ברזילאי – האדם הבא, הפעיל שני מכשירים ניידים במקביל. באחד – אפליקציה כלשהי, בשנייה – ווטס אפ – כתב הודעות, קרא אותן, הקליט הודעות.. לאחר כמה דקות, הדליק גם טלוויזיה. מה לדעתכם, קוראים וקוראות יקרים – אין סיכוי שהוא עשה בנוסף?

1 – אכל.

2 – שתה.

3 – נהג.

לא יכול להיות שהוא נהג? כנראה שלא פגשתם נהג מונית ברזילאי מימיכם. הנהג הנ”ל, לא כל כך אהב את הדרך שוייז הראתה לו, אז הוא התחיל לנסוע בדרך אחרת, שלפי הסימון על הכביש – הייתה נגד כיוון הנסיעה.

בחלק השני – קרב רב התעמלות נשים…

קטגוריות: ריו 2016

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים