הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אחרי מאורעות היום הראשון של הכתב בריו http://hakatav.co.il/?p=4837 הגיע היום השני. והפעם – גמר קרב רב נשים בהתעמלות. אחד הענפים הכי יפים לצפייה, אבל גם אחד המתסכלים שבהם – בשחייה ובאתלטיקה ברור לכולם מי ניצח – מי שהשעון הראה שהוא סיים קודם (אולי למעט גמר 100 פרפר ב 2008). בהתעמלות, למעט הגמר ב 1976, הגמרים הסתיימו במפח נפש עבור הכתב – סאבו ב 84, סיליואש ב 88, בוגינסקייה ב 92 – היו קרובות קרובות, אבל לא זכו בזהב החשוב מכולם…

כשנגיע לגשר – הכי חשוב – לא להסתכל למטה….

הדרך לפארק האולימפי – הפקנו לקחים מיום האתמול, שבו איחרנו ויצאנו שלוש וחצי שעות לפני תחילת התחרות.. הפעם עלה בגורלנו נהג מונית שדיבר אנגלית טובה. כמו כל נהג מונית, האטרקציה היחידה שהוא הראה לנו בדרך הייתה “פה מימין – הפאבלה”. ותאמינו לי – אתם לא רוצים לגור שם. גם הדיירים המקומיים לא… כמה תושבים יש בריו? שאלה את מי אתם שואלים… כל מספר בין 5 מיליון ל 7 מיליון… 20% תושבי ריו – גרים בפאבלות… לנהג שלנו יש אישור כניסה לפארק האולימפי וכך הגענו די מוקדם…

אוכל ושתייה – לידיעת ההתאחדות לכדורגל בארץ – באולימפיאדה מכרו בקבוקי שתייה. לא כוסות. מים, קוקה קולה, זירו. וגם בירה בכוסות פלסטיק. מה שכן – פתחו את הבקבוקים ולקחו לנו את הפקקים, מה שנטרל את הסכנה בהעפת בקבוקים מלאים אל המשטח. כיוון שהגענו מוקדם – לא היה תור… מי שניסה לקנות משהו אחר כך…

איך מעבירים את הזמן לפני התחרות עצמה? סרטונים שמעבירים את הזמן. לימוד סמבה, רגעי שיא מהתחרויות עד כה, צמד שדרנים מסביר על כל אחד מהמכשירים, כאשר אחד מהם “מדגים” מה עושים בכל מכשיר. משעשע..

מופע אקרובטיקה – סנונית סניף ריו…. לאחריו חגגנו 40 שנה לעשר של נדיה…כניסת השופטות ואחריהן – הרגע עליו חלמתי במשך 40 שנה…

מכשיר ראשון – שש המתעמלות הבולטות במוקדמות, מתחילות בקפיצות. ביילס ורייסמן האמריקניות, מוסטפינה ותותחליאן הרוסיות, ונג הסינית ואנדרדה המקומית. אנדרדה עם 15.566 נק’. רייסמן עם קפיצה פחות טובה, אבל היא אמריקנית והציון שלה בהתאם – 15.633 נק’.

ביילס עם הקפיצה הפחות טובה מבין השלוש, קיבלה 9.566 נק’ על הביצוע והיא מובילה עם 15.866 נק’.

מוסטפינה – יורוצ’נקו עם דאבל טוויסט, קיבלה 9.4 על הביצוע, אבל רק 15.20 נק’ בסך הכול.

שטיינגרובר עם תרגיל נוראי בקורה – מדורגת במקום ה 21. ונסה פרארי בקרקע – יצאה החוצה עם שתי הרגליים. “זו הורדה של 3 עשיריות” מפרשן אלמוג. רק 14.075 נק’ לאלופת העולם לשעבר. לידנו ביציע הקנדיות מעודדות את 2 הנציגות שלהן בגמר. היחידה לקבל מעל 15 במכשיר שהוא לא הקרקע – סייץ’ הגרמנייה עם 15.233 נק’ במקבילים. ברבוסה המקומית על הקורה. קיבלה 13.7 נק’ והקהל בשריקות בוז מחרישות אוזניים.

מכשיר שני – מקבילים הוא לא הצד החזק של האמריקניות. 14.166 נק’ של רייסמן. 14.966 נק’ של ביילס (מתעמלת אחרת הייתה מקבלת הרבה פחות על אותו המכשיר). אליה מוסטפינה עם תרגיל ענק על המקבילים. זורם, עזיבות גבוהות וטובות. 15.566 נק’ והיא עברה את שתי האמריקניות בדרך למקום הראשון.

תותחליאן גם היא עם תרגיל טוב במקבילים – 15.033 נק’ והיא כעת במקום השלישי. באמצע הדרך, מוסטפינה ביתרון של 34 אלפיות על פני ביילס. תותחליאן ביתרון עשירית נקודה על פני רייסמן במאבק על המקום השלישי. ברבוסה נפצעה בתרגיל הקרקע, קיבלה ציון של 7.5 נק’ ופרשה מהתחרות.

מכשיר שלישי – מישהו בצד האמריקני נלחץ. הדארלינג שלהם רק שנייה בינתיים. בשני התרגילים הראשונים שלה בגמר – היא קיבלה ציונים נמוכים יותר מאשר במוקדמות. עברנו לקורה. סימון ביילס הראשונה על המכשיר. תרגיל טוב. קיבלה 15.433 נק’. מוסטפינה גם עם תרגיל טוב, צריכה להיות הורדה קטנה על הנחיתה. השופטת הראשית האמריקנית, וידאה שתהיה הורדה ענקית. 13.866 נק’. זהו – במחי החלטת שיפוט אחת – נגמר הקרב על הזהב. אין מצב שהפער בין השתיים על הקורה היה כל כך גבוה..

תותחליאן כמעט נפלה, אחרי זה לא כמעט – נפלה מהקורה ואז נפלה בנחיתה. היא קיבלה 13.800 נק’. ההפרש בינה לבין מוסטפינה היה צריך להיות לפחות נקודה. רייסמן תרגיל נקי, קשה וטוב. 14.866 נק’. גם לה – הגיע יותר. רייסמן ומוסטפינה ערערו על הציון – לא היה להן סיכוי…דרוול הבלגית עם 15.30 נק’ במקבילים. שטיינגרובר לאחר הפתיחה הגרועה – קיבלה 14.733 נק’ בקרקע ו 15.366 נק’ בקפיצות ותוך שני מכשירים עלתה מהמקום ה 21 למקום הרביעי. ביילס ביתרון של 1.533 נק’ על מוסטפינה, שביתרון 0.067 נק’ על רייסמן. שטיינגרובר ביתרון 0.066 נק’ על תותחליאן בקרב על המקום הרביעי.

מכשיר רביעי ואחרון – כמה מרגיז. כל כך אנטי קליימקס לעומת גמר הגברים. לא שביילס לא הייתה צריכה להוביל לאחר שלושה מכשירים, אבל בפער הרבה יותר קטן…מוסטפינה עם תרגיל טוב בקרקע. הרבה מחיאות כפיים מהקהל. תרגיל מאוד אלגנטי. הציון – הרבה פחות… רק 13.933 נק’.. שריקות בוז מהקהל לציון הנמוך. ותאמינו לי – אם הגענו למצב שבו הקהל הברזילאי מעודד ספורטאית רוסית.. בכל תחרות אחרת – הרוסים הם שנואי הקהל – כנראה בגלל פרשיות סמים כאלו ואחרות. 58.665 נק’ במצטבר.

עברנו לתותחליאן. נפילה ויצאה החוצה מהמשטח. יצאה מתמונת המדליות. 10.966 נק’. כואב. המקום השלישי פתוח לגמרי. שטיינגרובר צריכה 14.9 נק’ לעלות על הפודיום. תרגיל לא מסובך מדי ולא נקי. 13.8 נק’. גם היא – לא תזכה במדליה. כמה קשה להיות מוסטפינה.. לפני חצי שעה – היא חלמה על הזהב וכעת? אפילו הארד יכול לחמוק ממנה. שנג עם 15.233 נק’ על המקבילים, 116 אלפיות מתחת למוסטפינה. כעת נותרו רק 3 מתעמלות. הקהל דוחף את אנדרדה למדליה. אבל היא לא מספיק טובה. נותרנו עם שתי האמריקניות. רייסמן עם הקלינקה. פנטסטי. עקפה בקלות את מוסטפינה, 15.433 נק’ ו 60.098 נק’ במצטבר.

כעת הגיע תורה של סימון ביילס. היא צריכה 13.833 נק’ בכדי לזכות בזהב. גם אם היא תעמוד במקום ולא תזוז – היא תקבלה ציון יותר גבוה… 15.933 נק’. 62.198 נק’ במצטבר וזהב אולימפי בקרב רב.

שלוש המתעמלות הטובות בעולם עמדו על הפודיום. האם אלו באמת ההבדלים ביניהן? לא.

האם סימון ביילס הטובה בהיסטוריה? תעשו לי טובה…קחו למשל את לריסה לאטינינה. התחרתה בשלוש אולימפיאדות (ולא אחת כמו ביילס). בשנים 1956-1964. היא זכתה ב 18 מדליות מתוך 18 מדליות אפשריות, כולל 9 מדליות זהב. הייתה פעמיים ברציפות אלופה אולימפית בקרב רב ופעם אחת זכתה בכסף בקרב רב. אחרי שביילס תתחרה בשלוש אולימפיאדות –דברו איתי. נכון, ביילס אלופת עולם 3 פעמים ברציפות – אבל כיום – האליפות נערכת מדי שנה. אז – כל ארבע שנים. ועדיין לאטינינה זכתה פעמיים ברציפות באליפות העולם.

קטגוריות: ריו 2016

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים