הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

לאחר גמר קרב רב גברים בהתעמלות http://hakatav.co.il/?p=4837 , גמר קרב רב נשים בהתעמלות http://hakatav.co.il/?p=4861 ומוקדמות השחייה http://hakatav.co.il/?p=4885 הכתב ובנו הגיעו אל היום הרביעי ואל שמינית גמר כדורעף חופים.

בברזיל יש ענפי ספורט ויש כדורעף חופים. הענף פופולארי ברמות היסטריות. החופים מלאים באנשים שמשחקים כדורעף חופים. תחשבו על מטקות בישראל – רק יותר.

אחרי שלושה ימים של סיפורי מסע בדרך אל הפארק האולימפי, הרי שהיום הרביעי הוא קל”ב. התחרות היא בקופקבנה. מרחק הליכה מהמלון – עשר דקות וגם זה, בגלל הכמות הבלתי תאמן של אנשים שמסתובבים על החוף.

בעודנו פוסעים לנו לכיוון האצטדיון, ניסינו להבין כמה משחקים נזכה לראות. בעניפים האחרים זה מאוד ברור. בכדורעף חופים יש 16 משחקים בשלב שמינית הגמר (גברים ונשים) הפרוסים על פני יומיים. חלמנו על 8 משחקים, הערכנו שנצפה בארבעה משחקים (בוקר לעומת ערב). בפועל? למה להקדים את המאוחר?

מדובר ביציעי ענק שהוקמו על החוף ומכילים 12,000 מקומות ישיבה. אין גג. כשיורד גשם – נרטבים, כשקר – לובשים ארוך וכשחם – מחכים שהשמש תשקע לה…

עד שיתחיל – במחיר שבו קנינו כרטיס כניסה אחד למוקדמות השחייה, יכולנו לקבל חמישה כרטיסים לכדורעף חופים ועוד לקבל עודף. אני מעריך שמשהו כמו 95% מהצופים הם ברזילאים. העובדה שאחד מהזוגות שלהם אמור לשחק, בטח קשורה לזה… מוזיקה קצבית מעבירה לנו את הזמן. על החול בחוף, שלושה אנשים מיישרים את החול ואיש נוסף – מוודא שהם עושים עבודה טובה. “יש מישהו משוויץ?” מחיאות כפיים מנומסות. “יש מישהו מרוסיה?” וואי – איזה שריקות בוז נשמעות ברקע.

הוראות בימוי לקהל – בסגנון של “עודד אמר להזיז ידיים”. מה עושים כאשר יש חסימה, חסימה מפלצתית, הנחתה קטלנית ואייס (מכת פתיחה ללא מענה). אנחנו מתרגלים…

בגדי ים – נדבך מרכזי בפופולאריות של הענף אם נודה על האמת – הוא בגדי הים שלובשים השחקנים והשחקניות. רק שכאן מדובר ביציעי ענק, ומקומות הישיבה די רחוקים מקו החוף. אנחנו רואים מצוין את המשחק, רק שמי שרואה ממש מקרוב את השחקניות והשחקנים הם…. הצלמים שקיבלו את העמדות הכי הטובות ומספר מצומצם של אוהדים שכנראה מכרו כליה בכדי לקבל כרטיסים ממש טובים.

כיצד מתנהל המשחק? – הטוב משלוש מערכות. שתי המערכות הראשונות הן עד 21 נקודות (בהפרש של לפחות שתי נקודות מהיריבה). כל 7 נקודות – מחליפים צד – בכדי להשוות בתנאים הפיזיים (רוח, שמש). אחרי 21 נקודות – פסק זמן טכני. מערכה שלישית במידה ו – עד 15 נקודות. כל 5 נקודות מחליפים צד.

1/8 גמר נשים – איזבל פורר ואנוק וורג דה פרה משוויץ, מול לאורה לודוויג (בת 30, 1.81 מ’) וקירה וולקן הורסט (בת 26, 1.84 מ’) מגרמניה. השוויצריות דורגו 10 בטורניר, סיימו את הבית המוקדם עם שני הפסדים וניצחון בודד ועלו מהמקום השלישי (6 בתים של 4 זוגות. 2 הראשונות מכל בית ועוד 4 זוגות שסיימו במקום השלישי). הגרמניות מדורגות ראשונות בסבב העולמי ובמקום ה 4 בטורניר. הן סיימו את הבית שלהן במאזן מושלם של 3-0. חשוב להזכיר – מדובר בענף בשליטה ברזילאית אמריקנית. קרי וולש ג’נינגס זכתה שלוש פעמים ברציפות בזהב האולימפי, והפעם היא עם פרטנרית חדשה. שוויץ באדום וגרמניה בירוק.

מערכה ראשונה – השוויצריות פתחו טוב ועלו ל 3-1, אבל המערכה המשיכה בצורה מאוד שקולה. לא תמיד צריך להנחית – גם הטעיות זה טוב. איזה קיל של גרמניה, בדרך ל 8-6. לודוויג היא המנוסה יותר אצל הגרמניות ומוליכה אותן ל 15-12. השוויצריות בפסק זמן. מהמקום שלנו ביציע – רואים רק צד אחד של לוח התוצאות. צריך לנחש. הצלות גדולות של הגרמניות בהגנה, אבל אז קשה מאוד לקום מהחול ולחזור. 15-15. כעת פסק זמן לגרמניות. השוויצריות השלימו מהפך ועלו ל 19-18. לודוויג השוותה. בלוק גרמני גדול בהגנה ונקודת מערכה לגרמניות. 21-19 ו 1-0 לגרמניה במערכות.

מערכה שניה – “יש לי ארץ טרופית יפה” בגרסה הפורטוגזית. המערכה נפתחה ב 3-1 מהיר לגרמניות. השוויצריות לקחו פסק זמן מהיר בכדי למנוע את האסון הממשמש ובא. בזמן פסק הזמן – אנחנו מבצעים את תנועת הגל המפורסמת. “אייס – אייס” לגרמניה ואחריו עוד אחד. 10-4 לגרמניות, שהשתלטו לגמרי על המשחק.

בלוק גדול ברשת וזה כבר 13-5. תצוגת תכלית של המדורגות מספר 1 בעולם. לאורה לודוויג פשוט שחקנית ענקית. 21-10 לגרמניות, שניצחו 2-0 ועלו לרבע הגמר. המשחק ארך 36 דקות.

בשלב הזה, חיכינו למשחק נשים נוסף, אבל קיבלנו במקום משחק גברים….

1/8 גמר גבריםברזיל מול רוסיה. המארחת מול המדינה השנואה ביותר ביציע. מזל שאין גג – אחרת הקהל היה מעיף אותו כששני השחקנים שלהם עלו למגרש.. הצמד הברזילאי מורכב מאבנדרו גונזאלבש אוליביירה ג’וניור ופדרו סולברג. אבנדרו הוא בבירור הגבוה מבין השניים. למה הם משחקים עם שחקן כזה נמוך? זה מה שקורה שמסתכלים מגבוה.. הסתבר לאחר מכן, שסולברג ה “נמוך” מתנשא לגובה של 1.94 מ’.. ואבנדרו יכול לשחק בתור סנטר בכדורסל, עם 210 הסנטימטרים שלו. השניים ילידי ריו, מדורגים מס’ 4 בסבב העולמי והתחזיות לפני האולימפיאדה דיברו על מדליה. למרות זאת, הם הפסידו שניים משלושת המשחקים שלהם בבית המוקדם. הצמד הרוסי, מורכב מדמיטרי ברסוק – 1.93 מ’ וניקיטה ליאמין – 205 סמ’. המאזן שלהם בבית המוקדם – 2-1 לטובתם. דורגו במקום ה 23 לפני המשחקים.

מערכה ראשונההנקודה הראשונה במשחק לטובת ברזיל וכבר עכשיו האוזניים שלנו מצלצלות. יש לרוסים שלושה אוהדים עם דגל, אי שם ביציע ממול ועוד שניים שהגיעו מהמזרח התיכון. הנחתה דרך הרשת ו 4-1 לברזיל. הרוסים שמקבלים שריקות בוז בכל פעם שמישהו מהם נוגע בכדור, הצליחו להשוות ל 8-8. ברזיל בדרך ל 11-8. וכאן  קרה הקטע המשעשע במשחק.

Challenge  כמו בטניס, יש לשחקנים הזכות לערער על החלטות השופט. ואז שופט אחר, באמצעות וידיאו, בוחן את המהלך. רק שהפעם, בעקבות 12,000 איש ששרקו בוז ביציע, השופט נבהל והכריז Challenge על הפסיקה של עצמו… זה עוד לא ראיתי….  סרב לרשת – גם כאן זה קורה. ג’וניור בחסימות גדולות והנחתות חזקות, הוליך את ברזיל לניצחון במערכה הראשונה – 21-16. 1-0 ברזיל. הר הגעש בצהוב התפרץ בקופה.

מערכה שניה – המערכה התחילה באייס מקומי. הקהל על סף איבוד חושים. אנחנו על סף איבוד חוש השמיעה… הצלה גדולה של הרוסים בהגנה, הפכה לנגיעה רכה ליד הרשת. 5-5. ג’וניור התחיל להתעייף וההנחתות שלו החלו לעוף החוצה. אייס רוסי, העלה אותם ליתרון 13-10. השמש ירדה וכעת ניתן להפסיק להתאדות. הרוסים פתחו פער של חמש נקודות, שלמרות הדחיפה העצומה של הקהל, מאוד קשה לחזור ממנו, בטח בשלבים מתקדמים של המערכה. שבע נקודות מערכה לרוסים. המערכה הסתיימה ב 21-14 לרוסים. 1-1 במערכות. הקהל בשקט לשם שינוי.

מערכה שלישית – קריאת ה Challenge המוצלחת היחידה במשחק והיא דווקא לטובת הרוסים. כנראה שהשופט היפני לא רוצה לחזור הביתה… על כל נקודה מקומית- הרוסים משיגים שתיים וכעת הם ביתרון 8-4. אוהד מקומי שיושב במושב שלפניי, מביע את דעתו בפורטוגזית על העולם. הוא לא נראה שמח במיוחד… מזל שאף אחד ביציע לא מבין את קריאות ה “יש” שלנו. ג’וניור עבר את הרשת לצד השני, בניסיון להציל כדור, זה אולי יפה, אבל לא ממש חוקי וגם הוא לא ממש הצליח… 12-7 לרוסיה. סרב רוסי החוצה ובלוק ברזילאי ליד הרשת, צימקו ל 12-9. 13-9. הנחתה רוסית משמאל והכדור התבלבל לברזילאי בין הידיים. נורא. 14-9 לרוסיה. 14-10. את ההנחתה הרוסית הבאה, כבר לא ניתן היה להציל. 15-10 ו 2-1 לרוסים. הפתעה ענקית, במשחק שארך 52 דקות.

חלק עצום מהקהל נטש את היציע והלך. לקח לנו חמש דקות להבין שזהו. אין עוד משחקים כרגע…

המשחקים המשיכו בערב ובלילה. משחק אחרון התחיל בחצות שעון מקומי – כמו משחק הגמר שהתקיים מספר ימים לאחר מכן.

אחרית דברבגברים, הזוג הרוסי המשיך למותחן נוסף ברבע הגמר, מול צמד איטלקי, שניצח לבסוף 2-1 במערכות. בנשים – הגרמניות גברו ברבע הגמר על הקנדיות 21-14, 21-14. בחצי הגמר – הן ניצחו את הפייבוריטיות לזהב מברזיל – 21-18, 21-12 והבטיחו מדליה אירופאית ראשונה אי פעם בכדורעף חופים לנשים.  בחצי גמר השני – הזוג הברזילאי השני, הדיח את האלופה המשולשת מארצות הברית. בגמר – הגרמניות, גברו על כל הקהל ועל היריבות פרנקה ורושה – 21-18, 21-14 וזכו בזהב. התמזל מזלנו לחזות באלופות האולימפיות שבדרך..

קטגוריות: ריו 2016

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים