הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

לאחר גמר קרב רב גברים בהתעמלות http://hakatav.co.il/?p=4837 , גמר קרב רב נשים בהתעמלות http://hakatav.co.il/?p=4861 מוקדמות השחייה http://hakatav.co.il/?p=4885 ושמינית גמר כדורעף חופים http://hakatav.co.il/?p=4911 , הכתב ובנו חזרו אל אולם ההתעמלות, אל מה שהיה אמור להיות היום הגדול של אלכס שטילוב – גמר המכשירים. קרקע וסוס סמוכות בגברים, שולחן קפיצות ומקבילים מדורגים אצל הנשים.

לצערנו וגם לצערו, אלכס שטילוב לא עלה לגמר בקרקע, ביציע נצפו יותר ישראלים מאשר בדרך כלל.  התפוסה באולמות המשיכה לא להיות מקסימאלית – באף אחת מחמש התחרויות בהן חזה הכתב, לא ישבו מימינו, רק משמאלו..

מקום ישיבה ביציע – עדיין גבוה מאוד, אבל בצד השני של האולם. אם בפעמיים הקודמות, הקופצות בשולחן הקפיצות, שמראש לא היו לידינו, רצו 25 מ’ לכיוון השני ואז קפצו, הרי שהפעם הן רצו לכיוון הכללי שלנו..

משפחה אמריקנית – הורים וילדה קטנה, קנו שלושה כרטיסים צמודים, רק בכדי לגלות שהם מציבים אותם משני צדדי המדרגות… ואני חשבתי שזו המצאה ישראלית. שילמו 1,000 ₪ על הכרטיסים ועדיין אחד מהם ישב לבד…

קרקע גברים – “גמר תיבת נוח“. שמונת המתעמלים הגיעו מארבע מדינות בלבד – יפן, ארצות הברית, בריטניה וברזיל. כל השופטים בגמרים של הגברים – הם גברים ובגמרי  הנשים – הן נשים. נשאלת השאלה – למה בעצם?

8 מתעמלים, יבצעו בגמר את התרגיל שלהם. הציון במוקדמות – לא נחשב, רק מה שהם ישיגו בגמר.

ראשון, עלה על המשטח – האלוף האולימפי בקרב רב – קוהיי אוצ’ימורה מיפן, שזכה בכסף בלונדון 2012 במכשיר זה ודורג שלישי במוקדמות בריו. זו נראית מדליה בטוחה. איכשהו, למרות שהוא מצטיין בקרב רב, קוהיי עלה לגמר רק במכשיר הקרקע. פס אקרובטיקה ראשון – והקהל בהלם – קוהיי יצא החוצה מהמשטח וזה כמו שאלמוג הסביר באחד הפרקים הקודמים – הורדה של שלוש עשיריות. הציון שלו – 15.241 נק’.

שני, עלה D YE  GO היפוליטו הברזילאי. פעמיים אלוף עולם בקרקע 2005 ו 2007. הקהל מריח סיכוי למדליה מקומית. דורג רביעי במוקדמות. מבצע תרגיל טוב. דרגת קושי 6.8 וציון סופי של 15.533 נק’.

הבא לעלות הוא מקס ויטלוק הבריטי בן ה 23. ארד בלונדון ב 2012 על מכשיר זה. דורג רביעי במוקדמות. התרגיל שלו הוא הכי טוב עד עכשיו. גם כאן – דרגת קושי 6.8. הציון שלו הוא 15.633 נק’. והוא עולה למקום הראשון.

כריסטיאן תומאס הבריטי, לצלילי האבנים המתגלגלות (“סימפטיה לשטן”) אחלה בחירה של שיר. חבל שהביצוע לא משתווה לרמה של השיר. הציון שלו דאג לכך ש אוצ’ימורה כבר לא יהיה אחרון.

הבא בתור, הוא א. מריאנו. לא אלי, כי עם ארתור. סיים תשיעי במוקדמות. אבל הוא בגמר והוא ברזילאי. הביצוע שלו מאוד נקי, אם כי דרגת הקושי שלו פחות מרשימה משל ויטלוק והיפוליטו. 15.433 נק’. לאחר חמישה מתעמלים, יש שני מתעמלים מקומיים בין שלושת הראשונים.

ג’ייקוב דלטון מארצות הברית, דורג שני במוקדמות. נחיתות לא טובות. קיבל רק 15.133 נק’ והקהל הגיב במחיאות כפיים סוערות.

קנזו שיראי מיפן – התרגיל עם דרגת הקושי הגבוה ביותר – 7.6. טעות אחת ולאחריה שתי פסיעות. הוא כבר לא יעקוף את דייגו. הציון שלו – 15.366 נק’. ויטלוק והיפוליטו עם מדלייה. אם המתעמל האחרון יפשל – ברזיל, שזכתה עד לשלב הזה בארבע מדליות אולימפיות בלבד, תזכה בשתיים נוספות.

סמואל מיקולאק מארצות הברית, דורג ראשון במוקדמות עם ציון של 15.800 נק’. ציון כזה בגמר והוא אלוף אולימפי. הוא התחיל את התרגיל ביציאה מהמשטח. הקהל המקומי חוגג על כל טעות שלו. 12,000 איש מוחאים כפיים וצועקים על כל טעות שהוא עושה. זה מלחיץ והוא ממשיך לטעות. בסיום, הוא קיבל 14.333 נק’ וסיים שמיני ואחרון.

זהב – מקס ויטלוק – בריטניה.

כסף – דייגו היפוליטו – ברזיל.

ארד – ארתור מריאנו – ברזיל.

מי שלא ראה קהל ברזילאי חוגג שתי מדליות בפודיום אחד, לא ראה שמחה מימיו

שולחן קפיצות נשים – כאן יש לנו שתי פייבוריטיות בגמר…

גונג האן הונג מקוריאה הצפונית, דורגה שנייה במוקדמות. עם 15.683 נק’. קפיצה ראשונה – דרגת קושי 6.4 ו 9 עגול על הביצוע. 15.4. קפיצה שנייה – דרגת קושי מקורית – 6.8. 3 ברגים. ונפילה מפוארת. רק 14.4 על הקפיצה. ציון ממוצע של 14.900 נק’.

שלון אולסן מקנדה – את הקפיצה המסובכת היא לא ביצעה טוב, הביצוע הטוב שלה, היה של קפיצה בדרגה של 5.9. בסיכום – 14.816 נק’.

חביבת הכתב מספר אחת – אוקסנה צ’וסוביטינה – בת 41 מאוזבקיסטאן. אולימפיאדה שביעית שלה. הקריירה שלה החלה בברצלונה 92, כאשר מרבית יריבותיה בגמר – לא נולדו בכלל… היא הלכה על כל הקופה. הקפיצה הראשונה – דרגת קושי 7.0. נחיתה טובה שלה והיא בדרך למדליה. הנחיתה לא הייתה טובה והפכה לגלגול (רק חבל שזה לא היה תרגיל קרקע). 14.933 נק’. הקפיצה השנייה נראתה יותר טוב, אבל הציון היה נמוך יותר. בסיכום 14.833 נק’.

חביבת הכתב מספר שתיים – ג’ולייה שטיינגרובר משוויץ. שלישית במוקדמות. קפיצה ראשונה – דרגת קושי 6.2. ננעצה בנחיתה וקיבלה 9.333 נק’ על הביצוע. אם היו קוראים לה ביילס – הציון היה עולה בשלוש או ארבע עשיריות. 15.533 נק’. קפיצה שנייה – באופן עקבי, הקפיצה השנייה שלה היא בדרגת קושי נמוכה יותר (5.8). 9.1 על הביצוע. 14.90 ציון סופי. 15.216 נק’ ציון משוקלל.

דיפה קרמאקאר היא ההודית הראשונה אי פעם להעפיל לגמר בהתעמלות נשים. האסטרטגיה שלה היא הפוכה. הקפיצה הראשונה פשוטה יחסית – דרגת קושי 6.0 – 14.866 נק’ והקפיצה השנייה שלה היא בדרגת קושי 7.0 – הנחיתה שלה מאוד נמוכה והשופטות חוזות שוב ושוב בהילוך החוזר, בכדי לבדוק מה נגע קודם בקרקע – הרגליים שלה (שזה בסדר) או הידיים שלה (שזה פחות בסדר). 15.266 נק’ על הקפיצה ו 15.066 נק’ ציון סופי.

החברה האוזבקית שלנו תישאר ללא מדליה הפעם…

מריה פסקה – רוסיה. רביעית במוקדמות. קפיצה ראשונה עם דרגת קושי של 6.4. נחיתה מושלמת. 15.266 נק’. שיפוט קשה. קפיצה שנייה עם דרגת קושי של 6.3. כאן יש לה פסיעה אחורה. 15.241 נק’ וציון משוקלל של 15.253 נק’. מתעמלת אחת לפני הסוף ויש לנו מובילה חדשה בתחרות. גם שטיינגרובר הבטיחה מדליה. ההודית צריכה לקוות לנס, כי מי שעולה עכשיו היא…

סימון ביילס – ארצות הברית. ראשונה במוקדמות עם ציון של 16.05. קפיצה ראשונה עם דרגת קושי 6.3. קפצה אחורה בנחיתה. הציון שלה על הביצוע, היה 9.600 נק’. ועל זה אימא של חבר שלי הייתה אומרת “איבקי עלקי בקי, על השיפוט הזה”. היו קפיצות הרבה יותר טובות ממנה אפילו בגמר הזה והציון של אף אחת מהן לא התקרב לציון של סימון. 15.900 נק’. קפיצה שנייה – דרגת קושי 6.4. נחתה יותר טוב. נגיד שהיה מגיע לה 15.5. היא קיבלה 16.033 נק’. 15.966 נק’ ציון סופי.

זהב – סימון ביילס – ארצות הברית. זהב שלישי שלה בתחרות.

כסף – מריה פסקה – רוסיה.

ארד – ג’וליה שטיינגרובר – שוויץ.

סוס סמוכות גברים – המכשיר שממוקם הכי קרוב ליציע שלנו. גם רואים טוב, גם התמונות טובות יותר. רק חבל שהמכשיר משעמם משהו…המון אלמנטים של כוח ופחות מדי דברים אחרים.. למשל ה FLAIR  שהמציא קרט תומאס אי שם באליפות העולם ב 1979 ושוכללו מאז (כמו ברייקדאנס על הסוס).

ראשון העולים על הסוס, היה הצרפתי סיריל תומסון, חמישי בלונדון ושלישי במוקדמות במכשיר זה. תחושת הכתב – יוביל בסיום התרגיל. דרגת קושי 6.9. ציון – 15.600 נק’.

דמיטרי בלייבסקי הרוסי, שביעי בלונדון ושמיני במוקדמות. 15.400 נק’. גם הפעם ילך הביתה בלי למדליה.

אלכסנדר נד’ור האמריקני, שביעי במוקדמות. התרגיל הטוב ביותר עד כה. 15.700 נק’.

איגור וורנייב האוקראיני, שהפסיד את הזהב בקרב רב (שלא בצדק), מחפש פיצוי. משהו לא הסתדר לו. הוא עלה, נתקע וירד מהסוס. הלכה המדליה. 12.400 נק’. עלה לגמר בעוד שלושה מכשירים. נקווה ששם יצליח יותר.

לואיס סמית’ הבריטי, דורג שני במוקדמות. כסף בלונדון. דרגת קושי 6.9. ביצוע טוב. 15.833 נק’ וכעת הוא עובר להוביל.

עדת צלמים ואוהדים, ליוו את התרגיל של ארטיום מרדיניאן הארמני, שסיים רביעי במוקדמות. אבל התרגיל שלו בגמר לא היה מספיק איכותי. 14.933 נק’.

נותרו עוד שני מתעמלים. מקס ויטלוק הבריטי, שזכה לפני מספר דקות בקרקע, ארד בלונדון, ראשון במוקדמות. ויטלוק הוא ברמה אחרת בדרגת הקושי – 7.2. וגם הביצוע שלו טוב. 15.966 נק’ וכעת יש לנו צמד בריטי במקומות הראשונים.

ניקולאי קליסניקוב הרוסי, שישי במוקדמות ולצערו גם בגמר – 15.233 נק’.

זהב – מקס ויטלוק – בריטניה. מדליית זהב שנייה להיום.

כסף – לואיס סמית’ – בריטניה. כסף שני ברציפות במכשיר זה.

ארד – אלכסנדר נד’ור – ארצות הברית.

מקבילים מדורגים נשים – ראשית, תודה אישית לסימון ביילס, שלא עלתה לגמר במכשיר זה ואפשרה גם למתעמלות אחרות לנסות לממש את החלום שלהן ולזכות במדליית זהב. מדובר במכשיר שבו התקבל לראשונה (לפני 40 שנה) הציון – עשר. חביבת המדור, אליה מוסטפינה, עם שתי מדליות בריו, אחת מכסף ואחת מארד והפעם נקווה שהיא תקבל את הזהב.

הגמר יצא לדרך עם ג’סיקה לופז מוונצואלה. 15.333 נק’.

גבי דאגלאס האמריקנית, הייתה האלופה האולימפית בקרב רב לפני ארבע שנים, מאז חלפו ארבע שנים וסימון ביילס אחת.. שמינית בגמר בלונדון ושלישית במוקדמות. בגמר – “נתקעה” על הבד למעלה וזזה בנחיתה. 15.066 נק’. לא תחרות שהיא תרצה לזכור (מלבד הזהב הקבוצתי).

עכשיו הגענו לדבר האמתי – אליה מוסטפינה בת 21 מרוסיה. אליה היא האלופה האולימפית במכשיר זה, דורגה שנייה במוקדמות. 6.8 דרגת קושי ו 9.1 על הביצוע. 15.900 נק’ – גבוה יותר ממה שהשיגה במוקדמות. יש מקום לאופטימיות.

מדיסון קושיאן האמריקנית, היא האיום הגדול ביותר על מוסטפינה. קושיאן דורגה ראשונה במוקדמות. תרגיל מצוין שלה. ננעצה בנחיתה. הפרש קטן מאוד בינה ובין קודמתה. 9.133 על הביצוע, אבל רק 6.7 דרגת קושי. 15.833 נק’. במחנה הרוסי נושמים לרווחה.

סופי שדר מגרמניה. שישית במוקדמות. בגמר נתנה את תרגיל חייה. 15.566 נק’ וכעת היא במקום השלישי.

שאנג צ’ונג הונג הייתה הנציגה הסינית בגמר. תרגיל לא רע, לא משתווה לקודמותיה. 15.433 נק’. אליה הבטיחה לעצמה מדליה.

דריה ספירדיונובה הרוסית, דורגה רביעית במוקדמות ובהחלט מהווה איום על הפודיום. האיום הוסר ברגע שהיא נפלה מהבד העליון. 13.966 נק’.

אליזבת’ זייץ’ מגרמניה, שישית בלונדון, תנסה להוריד מהפודיום את בת ארצה שדר. תרגיל טוב שלה. לנו נראה שזה יספיק לה לארד. הציון? 15.533 נק’. לא הספיק לה.

תחושה מדהימה לראות את אחת הספורטאיות החביבות עלי, זוכה במדליית זהב אולימפית ולהיות במשחק בזמן המגרש תוך כדי…

זהב – אליה מוסטפינה – רוסיה. הגנה על התואר שלה מלונדון.

כסף – מדיסון קושיאן – ארצות הברית.

ארד – סופי שדר – גרמניה.

לא טיילתם קצת? אז זהו – שכן. ביומנו האחרון בריו, יצאנו לטיול מאורגן. רק שתבינו, יש כמה וכמה חברות שמארגנות טיולים כאלו, וכולן לוקחות את האנשים לאותם המקומות ובאותו הסדר… אצטדיון מריו פיליו (שכולם מכירים בשם “המרקנה”) מבחוץ בלבד, מתחם תחרויות הסמבה – שהולאם לטובת תחרויות הקליעה האולימפיות, הרחוב עם המדרגות הצבעוניות, הקתדרלה, הר הסוכר וכמובן – גולת הכותרת – הקורקובדו. במיניבוס שהסיע אותנו, היו יפאנים שהיו עסוקים בלנסות להבין מאיפה אנחנו. “ישראל”? תמהו בינם לבין עצמם ביפנית. ארבע פעמים חזרתי על שם המדינה והיא לא נשמעה מוכרת. “איזה מדינות שכנות יש לכם”? ירדן, סוריה, מצריים.. אה – מצריים. שלושת הבנים היפנים, שיחקו בנבחרת הכדור-מים של יפן. לא בהצלחה יתרה.

בקורקובדו עברנו לרכב אחר ושם חזר עליו הליך התשאול עם בחור חביב, שהתגלה כמתיאש בישקופ, בן 22 מפולין. (“איזה מדינות שכנות יש לכם?”). המשכתי לשוחח אתו. הסתבר שהבחור הוא חלק מרביעיית החותרים הפולנית, שסיימה במקום העצוב ביותר באולימפיאדה – רביעי…  אחרי הכנות של ארבע שנים, בתחרות למרחק של 2,000 מטר, הפרידו בינו ובין המדליה פחות משנייה וחצי. “אני בחור צעיר, נקווה להצליח יותר בטוקיו בעוד ארבע שנים”. “מקוויים שנזכה לראות ולעודד אותך שם” – ענינו לו..

ומפגש אחרון – על פסגת ההר, אלמוג מנסה להסב את תשומת ליבי לתינוק קטן, ויותר נכון – לרעש שהוא עושה. הוא חולף ליד ההורים שלו והתחושה שלו השתנה בין רגע.. הסתבר שהאבא של אותו תינוק, הוא לא אחר מאשר ניק באטום – כוכבה של נבחרת צרפת ושרלוט הורנטס בכדורסל.. כמו שאמרנו עוד קודם – כולם כולל כולם – טיילו בדיוק באותם המקומות… הדבר היחיד שציער אותנו, היה העובדה שקטינקה הוסו, עשתה את אותו המסלול יום אחד אחרינו….

קטגוריות: ריו 2016

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים