הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אליפות אירופה לנוער בשחייה במים פתוחים, התקיימה במהלך חודש ספטמבר באיטליה.

רותם מאירוב, בת ה 18, הייתה אחת משתי נציגות של מכבי פ.מ. רעות באליפות זו. השנייה – מיה אנגלנדר, בת ה 14.

מיה, בתחרות ראשונה באירופה, סיימה במקום ה 21, במשחה ל 5 ק”מ.

והנה התחרות דרך המשקפיים (או ליתר דיוק – המשקפת) של רותם..

התחרות הייתה באיטליה בעיר piombino. המשחה היה בים, כאשר אני התחריתי במרחק לעשרה ק״מ ומשחה השליחים. במשחה לעשרה ק״מ התחריתי בקטגוריית גיל 18-19. התחרו 25 בנות ביניהן אלופות עולם, אלופות אירופה ואפילו כאלה ששחו באולימפיאדה האחרונה. מסלול התחרות היה קשה לניווט והגלים הקשו עוד יותר על כך. הים היה עם גלים גבוהים מאוד. מתחילת המשחה הייתי במיקום טוב ובמשך כל המשחה הצלחתי להחזיק בדבוקה הראשונה ולא עצרתי לשתות כלל כי פחדתי ״לאבד אותן״. הגעתי למקום העשירי בהתרגשות והרגשת סיפוק אדירה.

במשחה השליחים שחיתי עם שני בנים ובת לקטגוריית הגיל עד 19. כל אחד שחה 1250 מ׳ והיה צריך לתת ״כיף״ לשחיין הבא בקבוצה כדי לעשות את החילוף. הגענו גם כן במקום העשירי. אני מאוד מרוצה מהתחרות ושמחה שכל העבודה הקשה השתלמה. אני מודה מאוד לכרמל ואמיר שהתגייסו ללוות אותי בקילומטראז׳ הכול כך ארוך שעברתי בקיץ כדי שאגיע במיטבי למשחה.

ש – 10 ק”מ –  שוחים לכיוון אחד, הלוך חזור, הקפות של 2.5 ק”מ כל הקפה?

ת – “מסלול התחרות היה הקפה של ארבעה מצופים בצורת מלבן שאורכם הכללי הוא 2.5 ק”מ ולכן צריך לשחות ארבעה סיבובים. הניווט היה מאוד קשה כיוון שבין שני מצופים לשני המצופים השניים ניצב צוק שהיה צריך להתקרב מאוד למצוף הבא כדי לראות אותו”.

ש – עד כמה אתן קרובות אחת לשנייה במים? אתן שוחות במקביל, או שיש מרחק מסוים שלא חוצים אותו. יש מגע במים? מקובל לנסות לחסום/להפריע/ לשחייניות האחרות?

ת – “בדבוקה שוחים מאוד קרוב אחת לשנייה כיוון שרק כך ניתן להיעזר ב”דראפטינג” (שחייה על הגלים של הבנות האחרות- דבר שעוזר מאוד). בגלל זה, יש המון מגע בין השחייניות במהלך המשחה. במיוחד בתחילת המשחה. לכן, ישנם שופטים ששטים על ספינה ליד הדבוקות במהלך כל המשחה ומוודאים שאין מכות מכוונות בין השחייניות, ואם יש אז מוציאים דגל צהוב ולאחר מכן אדום (ממש כמו בכדורגל)”.

ש – עד כמה קשה לעבור מדבוקה לדבוקה? אם את בדבוקה השנייה, מה הסיכוי שלך לסגור את הפער על הדבוקה המובילה?

ת – “לעבור מדבוקה לדבוקה הוא דבר כמעט בלתי אפשרי כיוון שלרוב הדבוקה המובילה היא באמת הדבוקה בה יש את השחייניות המהירות ביותר וכך הן נעזרות ועוזרות אחת לשנייה “לברוח” מהדבוקות האחרות. לכן, פתיחת המשחה, בה “נקבעות” הדבוקות היא רגע קריטי במשחה”.

ש – מה הלאה? יש ספורטאית מצטיינת לשחייניות מים ארוכים?

ת – ” קיבלתי את האופציה להיות בתפקיד ספורטאית בצבא אך אחרי מחשבות רבות החלטתי לוותר עליה. מקווה לעשות שירות משמעותי וכמובן שלא להיפרד מעולם השחייה בזמן הקרוב..”.

קטגוריות: שחיה

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים