הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

על העיוורון

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

“למה הפסדנו? הקבוצה השנייה שיחקה יותר טוב מאתנו והגיע לה לנצח”. אברהם גרנט, מאמן הפועל פתח תקווה, אי שם בסוף, שנות השמונים, תחילת שנות התשעים.

אני חושב שמאז ועד היום, מעט מאוד מאמנים, היו כל כך כנים עם עצמם ועם המראיינים שלהם. “ספגנו היום שמונה שערים לא מחויבי המציאות” הרבה יותר משקף…….

מחזור שמיני בליגה הלאומית, הפגיש שתי קבוצות במגמות שונות. האורחת, הפועל ירושלים, עם שלושה ניצחונות בחמשת משחקיה האחרונים, הגיעה מהמקום הרביעי. כדי לספור שלושה ניצחונות אצל יריבתה העירונית, הפועל קטמון ירושלים, צריך לחזור אי שם לתחילת מאי. קטמון מדורגת לפני המחזור במקום ה 14..

מה תחושת האריה אחרי ההפסד לנצרת עילית ולפני מפגש נוסף עם הפועל ירושלים, שנראה Fי תגיע אליו כפייבוריטית.

“המצב אכן מאוד קשה ולא סימפטי. המשחק בנצרת היה אחד הגרועים ביותר הזכורים לי, מתחרה רק במשחק ברמלה בשנה שעברה, אחריו נמני פוטר. יחד עם זאת, אני לא בעד החלפתו של פרדי דוד. פרדי, בשונה מנמני, הוא מאמן ותיק, מנוסה ובעל קבלות. הוא בנה את הקבוצה הזאת והוא צריך לתקן את הדרוש תיקון, כדי שתיאבק בהצלחה נגד הירידה. במקום לפטר אותו, צריך לדרוש ממנו לעבוד ולהוכיח את עצמו. אני משוכנע שלא מסתובבים בשוק מאמנים חופשיים שהם ברמה גבוהה יותר מפרדי. אין ספק שמצפה לנו עונה קשה, רצופת מפחי נפש ורוויה בחרדת-ירידה. אני מאמין שאפשר יהיה לשרוד אותה”.

הרכב – שלושה שינויים בהרכבה הפותח של קטמון. יהונתן זדה ורז שטיין – בספסל, דיאן וקומנוביץ’ – לא יודע. במקומם חזרו להרכב הכהנים – אורי ואיציק ואור ואקנין. קטמון פתחה בהרכב הבא: בשער – אוהד סיידוף. בהגנה – ינון אליהו, תומר אלבז, לירן ז’אן ואורי כהן. בקישור – שי חדד, אור ואקנין, עומרי שקל, אבירם ברוכיאן. בחוד – איציק כהן ומיקו ממן.

 הפועל ירושלים, חסרה בהרכבה את מעוז סמיה המורחק. בשער – ניל אברבנאל. בהגנה – עבדי פרחאת, יוסי ביטון, אור לגריסי ואמיר בן שמעון. בקישור – עדי קונסטנטינוס, אסף לוי, גיא כהן ושגיא יוסף. בחוד – אנטוני וראן והייתם חלבי.

הפועל ירושלים בלבן. קטמון באדום שחור. היציע המערבי בטדי נסגר, אז אוהדי קטמון המארחים, ישבו ביציע המזרחי שכה אהוב עליהם. היה קר בטדי, אפילו מאוד קר וגשום…

מחצית ראשונה

1 – שלושים שניות מהפתיחה וכבר קרן להפועל ירושלים. מסירה אחורה (האמת שמקרן אי אפשר למסור קדימה..) הגיעה אל גיא כהן, שסובב את הכדור אל משקוף השער.

3 – ברוכיאן עבר חצי מגרש, מצא את איציק כהן ברחבה. אברבנאל קלט.

9 – ברוכיאן עם עונשין 35 מ מהשער. הכדור עקף את ה “אין חומה” של הפועל, אבל לא את השוער.

12 – כדור עומק נפלא לכיוונו של מיקו – הכדור הורחק לקרן.

19 – גיא כהן בעט מחוץ לרחבה וסיידוף הדף.

הבדל במשחק ההתקפה של הקבוצות – הפועל ירושלים בנגיעה אחת ובמסירות ארוכות, מניעות את הכדור מאגף אחד למשנהו. קטמון? חמישה שחקנים בתוך עשרה מטרים במרכז המגרש.

24 –  חלבי הריץ מתפרצת באגף ימין, הגביה לרחבה ושם הגיע אל הכדור גיא כהן, שבעט מ 7 מ’ – מעל השער.

25 – קטמון בהתקפה, אבל במקום לבעוט לשער, עוד מסירה ועוד אחת.

27 – ינון אליהו נשלח בכדור עומק. אברבנאל ביציאה מתוזמנת היטב – הרחיק את הכדור.

36 – צהוב לבן שמעון על התחזות ברחבה.

קבוצה בלי אוהדים, משחקת מול אוהדים בלי קבוצה” התמרמר מישהו ביציע…

39 – ינון אליהו היה צריך לקבל צהוב על תפיסת שחקן בחולצה.

40 – בן שמעון פרץ משמאל, הרים כדור שחתך את כל הרחבה ו… חמק ליד הקורה.

42 – כדור שבעט אברבנאל, עבר 70 מ’ והגיע לוורן ברחבה. הוא היה צריך למסור, אבל העדיף לבעוט. זה היה צריך להיות השני של הפועל.

43 – פרחאת לקונסטנטינוס, בעיטה חדה וסיידוף ירד לדשא והדף לקרן.

תוצאת מחצית – 0-0.

מחצית שנייה

49 – צהוב לגיא כהן.

50 – אורי כהן, בעט מ 35 מ’ לשער. בפוטבול – זה שער שדה ששווה שלוש נקודות.

51 – כדור קרן לקטמון, איציק כהן נגח והכדור הורחק מהקו.

המשחק התאזן למטה – נהיה עוד יותר גרוע מאשר במחצית הראשונה…

60 – שקל סובב ואברבנאל הדף בקצות האצבעות לקרן.

67 – יופי של התקפה של מיקו ממן. סיבוב יפה עם הכדור, גם הפריצה מימין, רק הבעיטה – קצת פחות יפה.

70 – חילוף ראשון במשחק. ברונו ריקרדו במקומו של חלבי.

76 – צהוב לעומרי שקל. חילוף שני בהפועל ירושלים. אופיר עזו, במקומו של גיא כהן.

78 – למה לחכות כל כך הרבה זמן עד החילוף הראשון??? עוז צבאג, במקומו של אבירם ברוכיאן בקטמון.

79– עונשין להפועל הוגבה לרחבה. ריקרדו נגח – מעל השער.

80 – צהוב לאורי כהן.

84 – קרן של קטמון, הפכה למתפרצת של הפועל מהצד השני. קונסטנטינוס – מעל המשקוף.

86 – חילוף שני בקטמון. אריאל הדר במקומו של שי חדד.

87 – חילוף אחרון בהפועל. תומר אוחנה, נכנס במקומו של וורן.

שלוש דקות תוספת זמן. איכשהו, כנראה שגם שלושה ימים לא היו משנים את התוצאה הסופית…

0-0 מאכזב בין הפועל קטמון ירושלים להפועל ירושלים.

ככה סיכם את המשחק באתר ONEמאמן קטמון פרדי דוד בצירוף פירוש רש”י, אונקלוס, והכתב: ״היינו טובים מאוד במשחק” – לא היינו באותו משחק וגם האוהדים שהיו ביציע כנראה לא ראו את אותו משחק. חצי ראשון היה נורא והפועל ירושלים הייתה טובה ומסוכנת יותר. חצי שני הפועל ירושלים הורידה את הרמה שלה וככה המשחק הפך לשקול. לקראת הסיום, לקטמון (מיקו ממן בעיקר) מספר הזדמנויות.

החזקנו בכדור“. עובדה סטטיסטית שכנראה לא ניתן להתווכח אתה. אבל השאלה – מה עושים אם הכדור כשהוא אצלנו? בחצי הראשון, הפועל ירושלים במסירה אחת או שתיים, חתכו שוב ושוב את קישור/הגנת קטמון והגיעו למצבים הרבה יותר מסוכנים. מזל שהבעיטה של גיא כהן בדקה הראשונה נהדפה במשקוף.

אני לא מאוכזב, אני מרוצה“. הקבוצה ניצחה משחק אחד מתוך אחד עשר משחקים רשמיים (ליגה וגביע הטוטו). וגם הניצחון היחיד, הושג מול סוגרת הטבלה – מכבי שעריים. תסביר לנו בבקשה, ממה (לא נשתמש פה במילים לא יפות) אתה מרוצה? מה צריך לגרום לך, או לשי אהרון להיות מאוכזבים?

באנו בצורה לא טובה מקצועית ומנטלית“. הנה משפט שכל הפרשנים מסכימים שהוא נכון.. “הפועל קטמון תהיה בצמרת” – השאלה אם זה יקרה בליגה א’ דרום, או ליגה א’ צפון, כי כמו שזה נראה עכשיו – הקבוצה בדרך לשם…

“צריך עוד סבלנות ויהיה בסדר” – אוהדי שיקאגו קאבס, חיכו 108 שנה לאליפות, אני מקווה בשביל אוהדי קטמון, שהם יצטרכו לחכות קצת פחות….

ירון דוויק, אדם שהכתב מאוד מעריך, הסביר ש “משחק בשליטה מוחלטת שלנו גם במחצית הראשונה. חשוב לשיקום הביטחון העצמי” “לך (לכתב) יש תחושות ועמדות, לי יש סטטיסטיקה”.

אני מאוד אוהב סטטיסטיקה, אבל זה לא הכול בחיים. כל הסטטיסטיקות והניתוחים, והקבוצה לא מנצחת משחק אחר משחק. אז אולי צריך לבדוק דברים נוספים? אם הכול טוב, הקבוצה לא הייתה במקום ה 13….

יש כאן מה שהחבר אנגלס היה מגדיר, בתור תודעה כוזבת של המציאות

שפט דוד פוקסמן,  לעיני 700 צופים בטדי.

סיכומי שחקנים:

אורי כהן: “אנחנו לא בתקופה טובה, אבל במשחק היום נלחמנו כמו אריות. יש עם מי לצאת למלחמה. אנו נעבוד קשה ונצא מהמצב הזה. אני מתחייב שקטמון תסיים בפליאוף העליון יהיה בסדר”.

עומרי שקל: “הקבוצה נמצאת כרגע במצב שהכול הולך קשה, אולי זה מציפיות גבוהות, אולי מאובר רצון, אין תשובה מדויקת. אבל אני יכול להגיד שהקבוצה מתאמנת ברמה הכי גבוהה שיש ושואפת לנצח כל משחק. יותר מזה אני אגיד שהימים הטובים לפנינו והתוצאות יגיעו בקרוב”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים