הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

נס ברעננה

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

שנה חלפה, שנה עברה….

קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, התחילה בסוף השבוע האחרון את עונתה השישית. אחרי 4 עונות בארצית ועונה אחת בלאומית, קיבלה במהלך הפגרה הקבוצה הצעה לשחק בליגת העל. רוברט פרלוב, מאמן הקבוצה, לא הסס לשנייה וקפץ על העגלה.

היו שלום ותודה על הדגים – קצת (האמת – הרבה) מוזר לי להגיע למשחק של נס ציונה ולא לראות במגרש את הליברו עדי לנג, שהייתה בקבוצה מתחילת דרכה. גם גילה אסייג וג’ני רוזנספט, שגם הן עברו דבר או שניים עם הקבוצה – לא פה. חביבת מדור נוספת – דפי כהן – לא בסביבה. מה אם קריאות העידוד של בביץ’? גם השחקניות שהצטרפו בעונה שעברה לקבוצה ששיחקה בלאומית – מאיה אייזיק, ענבל נוסבאום, מאי תומר, לרה לוינסון. כבר לא…

מי נשארו – ספיר ביבי, שחזרה לעמדתה המקורית ומתי מצליח. וכמובן המאמן רוברט פרלוב….

בתופים ובמחולות – שלוש שחקניות זרות, בסגל של מ.כ. נס ציונה.

את עמדת המוסרת תאייש סידני מיילס מאוקלהומה סיטי, אוקלהומה. סידני היא ילידת 1993, מתנשאת לגובה של 1.85 מ’ והיא בוגרת אוניברסיטת Emory אשר באטלנטה, ג’ורג’יה עם התמחות במדעי המוח וביולוגיה התנהגותית.

היא נבחרה שלוש שנים ברציפות לשישייה הראשונה אול-אמריקן של הדיוויז’ן שלה. בשנתה האחרונה הובילה את ה UAA באסיסטים עם 10.78 אסיסטים למערכה, נתון שדירג אותה במקום ה 12 ברמה הכלל ארצית של הקולג’ים בארצות הברית. לסידני תהא זו שנתה הראשונה מחוץ לארצה.

על ההתקפה באנטנות תהיה אמונה רויאל ריצ’רדסון הקנדית. רויאל מגיעה מעיירה בשם רוקי מאונטיין אשר באלברטה, קנדה. היא ילידת 1992 וקבלנית המתנשאת לגובה של 1.87 מ’.

רויאל היא בוגרת אוניברסיטת Trinity Western והיא הובילה את קבוצת בית ספרה לזכייה באליפות הארצית של הקולג’ים בקנדה בשנת 2015. כמו כן, היא משתייכת לסגל הרחב של נבחרת קנדה.

רויאל ניחנת בזריזות יוצאת דופן יחסית לגובהה ויחד עם משחק קבלה מצוין, עוצמה בהתקפה וראיית מגרש מעולה, היא תוביל את משחק ההתקפה של הקבוצה. גם לה תהא זו עונה ראשונה מחוץ לארצה.

ג’ניפר לרץ’ מאוניברסיטת Abilene Christian אשר בטקסס תאייש את עמדת הקבלנית השנייה, בהצלבה לרויאל ריצ’רדסון עליה דיווחנו בכתבה הקודמת. ג’ני היא טקסנית גאה בפני עצמה, מהעיר ג’ורג’טאון, ומתנשאת לגובה של 1.75 מ’. ג’ני אומנם רק 1.75 מ’ אבל מפצה על כך עם ניתור נהדר. היא מביאה איתה משחק קבלה מעולה, חוש מצוין לכדור בהתקפה ובכללה היא טכנית מאוד.

שחקנית נוספת שחתמה בקבוצה, היא הליברו ליזה בוז’נסקי. ליזה הגיעה לנס ציונה משורות הדאבליסטית מכבי חיפה. ליזה היא בוגרת האקדמיה בווינגייט ולמרות היותה בת 19 בלבד, היא כבר בעלת ניסיון של מספר שנים בליגת העל.

וכמובן לא נשכח את  יערה הרן חוסמת האמצע שהגיעה מהפועל ראשון לציון ואת שרית מיכאלי בת ה-21 (1.75) שגדלה בבת ים ושיחקה במ.ס. רמת אביב.

הכתב ובנו, הגיעו לאולם הפעמונים, מספר דקות לפני תחילת המשחק.

אנחנו רגילים לראות משחקים מהיציע, רק שכאן, הספסלים הם בגובה הפרקט. הקהל ישוב באלכסונים של המנחיתות וסבל מצלצולים באוזניים מרוב כדורים ששרקו ליד האוזן (אולם פעמונים או לא?).

לפני המשחק, הצגת השחקניות, ראש עיריית רעננה עובר ולוחץ ידיים. שני שופטים. אני רגיל למשחקים עם שופט אחד..

השישייה הפותחת – ספיר ביבי, יערה הורן, ג’ני לרץ’, שרית מיכאלי, רויאל ריצ’רדסון וסידני מיילס.

מערכה ראשונה – הנחתה של ג’ני משמאל. 1-0 נס ציונה. נוכל לספר לנכדים שהקבוצה הובילה…רויאל הנחיתה על החסימה, שני סרבים טובים של נס ציונה והקבוצה ביתרון 4-0 ו 7-2.  4 נקודות רצופות של רעננה, ורוברט עם פסק הזמן הראשון במשחק. המערכה המשיכה להיות שקולה עד ל 13-13. רויאל הנחיתה משמאל, סידני חסמה ו 16-13 לנס ציונה. הקהל ממשיך לזרום למגרש. אין לנו מושג האם מדובר בקהל מקומי, או בקהל נס ציוני חדש (למעט אחותה של ג’ני, שחצתה את האוקיינוס בכדי לעודד את אחותה). ליזה בוז’נסקי מחזיקה את הקו האחורי מעמדת הליברו. הפער נע בין שתיים לארבע. 25-21 ל מ.כ. נס ציונה, 1-0 במערכות. מבחינתנו אפשר ללכת הביתה. לא מבחינתו של רוברט….

מערכה שנייה – אייס של מוגרובה. רעננה למדה את ההנחתות של נס ציונה והרגה אותן בחסימות ליד הרשת. 5-0 ו 7-1 לרעננה. נס ציונה חזרה למשחק בזכות נקודות של סידני (הנחתה וחסימה) ובזכות סרבים יעילים של שרית מיכאלי. 5-7. 13-15. ניסיון חיסול נוסף של הכתב ביציע. לא ידעתי שאני מסוגל לזוז כל כך מהר… היציע מפוצץ. הטקס המסורתי של מעבר מצד לצד בין המערכות – בלתי אפשרי. רעננה סגרה את המערכה בריצה של 10-3, ניצחה אותה 16-25 והשוותה ל 1-1 במערכות.  לא נראה טוב. לך תצא מזה עכשיו…

מערכה שלישית – הכדור היה בפנים, השופטת סימנה חוץ. אנחנו לא מתווכחים… היתרון במערכה עבר מצד לצד. 11-13 לרעננה. רוברט לקח פסק זמן. השחקניות הפנימו ועלו ל 17-14. כעת רעננה בפסק זמן. לא עזר. 21-15 לנס ציונה. ארבע נקודות רצופות של רעננה והמתח בשיאו. שתי נקודות של רויאל, העלו את נס ציונה ל 24-21. רוברט העלה לראשונה במשחק את מתי מצליח מהספסל, כדי לתת מכת פתיחה. אלמוג הזכיר נשכחות שבאחת העונות הקודמות, מתי הגישה 21 פעם ברציפות באחת המערכות… גם הפעם זה עבד… 25-21 ו 2-1 לנס ציונה במערכות. הכתב מתקשה לשכנע את חברות קבוצת הווטס אפ שהוא לא עובד עליהן ושאחד באפריל לא ממש הגיע…

מערכה רביעית – רויאל רצה עד כפר סבא והצילה כדור אבוד בהגנה.. הרגע המשעשע במשחק, היה כאשר עוזר המאמן של רעננה קם מהספסל וזכה לנזיפה מהשופטת. אנחנו אהבנו את השריקה, אבא שלו – קצת פחות “הוא יקום מתי שהוא רוצה”.  16-12 לרעננה. רק לא מערכה חמישית. יום שישי היום…סרבים קטלניים של סידני, 16-16. 18-21 לרעננה. ג’ני מנחיתה בלי הכרה, וסיפקה חסימה אדירה על שחקנית הגבוהה ממנה ב 15 סמ’ לפחות. 22-21 נס ציונה. 22-23 רעננה. 24-23 נס ציונה. נקודת משחק. מי היה מאמין? 24-24. רויאל 25-24, נקודת משחק נוספת לנס ציונה. שרית עם הסרב, רעננה עם ההחזרה, ספיר (היידה) ביבי, התעופפה לפרקט והצילה כדור, שעבר בקושי את הרשת. וצלל למטה. בום. 26-24 ו 3-1 מדהים ל מ.כ. נס ציונה, על מכבי רעננה.

הקהל המקומי נאלם ונעלם. אנחנו ירדנו לחגוג עם הקבוצה המנצחת.

סטטיסטיקה – כל גרוד באף נרשם. באתר האיגוד, ניתן למצוא ניתוח מפורט של כל מערכה. כיצד הושגו הנקודות (צדדים, אמצע, חסימות, אייסים, טעויות של היריבה). רויאל ריצ’רדסון, סיימה את המשחק עם 22 נק’ ו 49% יעילות בהתקפה. ג’ני לרץ’ – 16 נק’ ו 48% יעלות בהתקפה. ספיר ביבי – 10 נק’ ב 60% יעילות. סידני מיילס, המוסרת, 7 נק’ ושרית מיכאלי – 4 נק’.

סיכומים

ליזה בוז’נסקי – “משחק ההתקפה היה מצוין. שלושת מתקיפות החוץ עם ממוצע של 50 אחוזי התקפה. אין ספק שזה מה שניצח את המשחק. נלחמנו להרים כדורים בהגנה, שמרנו על אווירה טובה בינינו ונהנו לשחק.. אין ספק שזאת התחלה של עונה מעניינת עבורנו”

ש – האם ציפית שננצח היום?

יערה הרן – “אני תמיד צופה שננצח, כי אני אופטימית מטבעי”.

שרית מיכאלי – “לא ציפיתי שננצח, אני באמת חסרת מילים!”.

ספיר ביבי – “ציפיתי שנבוא לעשות את המקסימום והבנתי שהכול תלוי ביכולת שלנו.”

Jennie Loerch: “I wouldn’t say I expected a win, I never expect anything before a match. I just went in planning to work hard”.

Sydney Miles: “There is no denying that we are underdogs in the league, but I think that as that, we simply expect to go out there and fight for each point”.

Royal Richardson:”Going into the game I didn’t go in thinking there is no way we can win this game. I went in thinking that if we all compete hard and perform then we can win. I never once thought that we would for sure win but that our chances of winning were pretty good. That tends to be my motto for most games though. As long as we compete and perform, then there are good chances you will win!”

ש – מה הביא לנו את הניצחון במשחק?

יערה – “מה שהביא לנו את הניצחון במשחק זו היכולת לשמור על high team spirit, גם כשהמצב קשה”.

שרית – “בעיקר רוח לחימה! רצינו, ירקנו דם ונתנו הכל!”

ספיר – “רעננה על הנייר טובות ומנוסות יותר אבל ממש נלחמנו על כל כדור ואולי אפילו רצינו יותר”.

 Jennie: “I think what led us to victory is that we played with heart and we played for each other. If one person was in a rut, they were able to lean on the rest of the team to pick up the slack. There was never a moment where we all crumbled. We fought throughout the whole match”.

Sydney Miles: “We are a team of competitors. Everyone went out there and did their jobs and adjusted accordingly to what the other team presented, and then just fought for every point”.

 Royal Richardson:”Heart, we played hard for one another and put our heart into the game. We all did our jobs out there and leaned on one another for support and we came out the better for it! Sure we got a win, but it was us rallying around one another and playing with spirit that was the biggest contributing factor to us winning the game”.

ש – מה המטרות העונה – ברמה האישית, ברמת הקבוצה?

יערה – “ברמה האישית אני רוצה לשפר יכולות (כמובן…מי לא?…) ולהפוך להיות גורם משמעותי ותורם יותר בקבוצה.”

שרית – “ברמה האישית, להשתפר כשחקנית! לעבוד על החולשות שלי, לחזק את היכולות שלי ובעיקר להוכיח לעצמי שעבודה קשה משתלמת!

ספיר – “ברמה האישית המטרה שלי לשחק טוב בליגה ולעשות משחקים טובים ולשפר פרמטרים שצריכים להשתפר.

ברמה הקבוצתית– להגיע לכל משחק ולתת את ה 100% שלנו, להסתכל על עצמנו, ולדעת שכל מערכה זו מלחמה חדשה”.

Jennie: ” The goals for the season is to just work as hard as we can each and every match. To play at the level that we are capable of. Same for my personal goals as well. Nothing to do with wins/losses and statistics, mostly just a level of play.”

Sydney Miles:” I think as a team and personally, the goal is to work hard and just begin to establish Ness Ziona in the top division”.

Royal Richardson: Personal: my goal is to come into every game and perform and do my best, I know there will be lulls or games that are better then others, but if I can keep consistent and perform that is my goal! I would also say creating team unity and trust, because that is what ultimately helps a team win, so staying positive and hopefully helping my team stay positive it the goal! Team: I would say that we compete and not let other teams take us for granted, when we lose I want other teams to have to work hard to score points against us and get a head of us, and when we win I would like for them to think that these guys came to play and that they are competitors”.

ש – לא יודע מה אתך, לי עדיין יש עור ברווז בעקבות המשחק…

יערה – “הניצחון מאוד מאוד ריגש אותי, רצינו את זה בכל עצם בגוף”.

שרית – “ההתרגשות היא בלתי ניתנת להבנה!!. שמונה שחקניות שלנו, הביסו קבוצה ענקית ונחשבת כמו רעננה. אנחנו קבוצה קטנה, עדיין בחיתולים.  אבל בקבוצה הקטנה הזאת יש קסם שאי אפשר להבין… פרגון וכיף מכל הבנות! אני מרגישה שיש לי גיבוי בכל דבר. וזה משרה עלי תחושת ביטחון”.

ספיר – “עדיין באדרנלין, היה ממש כיייייייף”.

Jennie :”Hahaha YES I still have Goosebumps. I think about it and smile uncontrollably”.

Sydney Miles: “The game was very exciting and it’s a great start to the season. I’m proud of how our team rallied together and can’t wait to take this season on one day and one game at a time”.

ש – התקפה מדהימה, הצלת כדורים עם הציפורניים בהגנה.

יערה – “יש לנו בנות בהתקפה שהן גם טקטיות וגם אינטליגנטיות שילוב מנצח, ויש לנו ליברו שהיא כולה לב ונשמה ועושה הגנה מדהימה”.

שרית – “ההגנה שלנו היא בעיקר מנטלית. אנחנו חייבות להילחם על כל כדור! על כל נקודה! ההגנה הייתה טובה, וזה נתן לנו פוש רציני לניצחון
ההתקפה שלנו היא חזקה! אני סומכת על הבנות שאיתי וגם אם לא הולך, ממשיכים לכדור הבא”.

 Jennie: “THANKS. I love defense”.

ש – לא נשברתן אחרי מערכה שניה שאתה בשליטה של הקבוצה המקומית. אפילו אני בתור פולני, התחלתי להיות סקפטי.

יערה – “פה באה לידי ביטוי רוח הקבוצה ובראשה רוברט, שדוחף אותנו להילחם אבל תמיד לעשות את זה עם חיוך. אל תהיה סקפטי, תהיה אופטימי. זה הרבה יותר כיף”

שרית – “המערכה השנייה הייתה נפילה. הייתה נפילת מתח משמעותית ונוצר פער ענק. של 7:0.

הצלחנו לצמצם אותו אבל לא לנצח אותו. זה היה ניעור חיובי שקיבלנו! ששום דבר לא יתנו לנו אם לא ניקח אותו. כשעלינו למערכה השלישית עלינו כדיי לקחת! את מה ששלנו. עלינו לתת 100% מאתנו!! אין ספק שאני מרגישה תחושת גאווה! כיף גדול!”.

Jennie: ” I’m extremely proud that we didn’t break! That’s a very important quality to have in a team… relentlessness”.

ש – מה ההבדל בין הכדורעף ששיחקת במכללות, לזה שבישראל?

Jennie: “There are a lot of differences between collegiate and Israeli volleyball… I guess the biggest overall difference is that college volleyball is a lot more demanding, as far as time and effort are concerned”.

Sydney Miles:” It’s hard to compare the two, because it’s a very different atmosphere. For me, a part of this means a much longer season and really getting to know the teams that you play against, so I’m looking forward to seeing how we can use that to our advantage”.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – מה בתמונה?

ת –  “הוא מסמן לה לאן לכוון את מכת הפתיחה. בד”כ מסמנים או עמדה לפתוח עליה או מספר של שחקנית לפתוח עליה. כיוון שהוא מצביע 5 ומספר 5 שלנו היא ביבי שלא עושה קבלה, אני מאמין שהוא התכוון שהפותחת תכוון את מכת הפתיחה לעמדה 5”.

ש – מה היו הציפיות לפני המשחק? קיווינו לנצח, רצינו לנצח, שאפנו לנצח, מה שיוצא אני מרוצה? משחק בכורה מול קבוצה שזכתה שלוש פעמים באליפות המדינה…

ת – ” אני לא מדבר במונחים של ציפיות. ציפייה היא מושג מרוחק – אתה בנקודת ההתחלה ומדבר על נקודת הסוף. זה לא נכון לדעתי. בנוסף, ציפייה היא התוצאה ואני רוצה לדבר על הדרך. אתה מציב רף ואומר בוא נגיע לשם. ואם לא? הצבת רף ולא הגעת אליו – הכנסת אלמנט חזק מאוד של אכזבה וכישלון. כמו כן, לומר “אני מצפה מאיתנו…” זו לא גישה פרואקטיבית. זה משהו באוויר. מי לוקח אחריות על ציפייה? מכל הסיבות הללו אני לא מדבר במונחים של ציפיות אלא במונחים של מה אנחנו עושים עכשיו, בנקודת ההתחלה, כדי לנצח. וכשאתה אומר – “אתה עושה…”, “אנחנו עושים” אתה מכניס אלמנט של אחריות, אישית וקולקטיבית. מכל זה יוצא שלאחר התדריך הטקטי שלי אמרתי דבר מאוד פשוט – “אנחנו משחקים מול קבוצה יותר מאורגנת מאיתנו, עם מערך מסייע נרחב, יותר מנוסה ועם הרבה יותר מסורת. כדי לנטרל את כל היתרונות הללו ולנצח אנחנו צריכים להיות חכמים יותר וטכנית לשחק טוב יותר (באנגלית outsmart ו – outplay). הסימפטיה כלפינו כקבוצה חדשה נגמרה. אף אחד לא יעשה לנו הנחות ואף אחד לא יתחשב בנו. כל מה שיהיה לנו נצטרך לקחת ולקחת בכוח ואני יודע שיש לנו את היכולת לקחת אז בואו פשוט ניקח את זה!!”

בכלל, שמנו דגש ביומיים האחרונים על הצד הפסיכולוגי/מנטלי לצד העבודה על הפן הטכני. מבחינת יכולת טכנית אנחנו שם, אבל כדי לכפר על חוסר הניסיון במעמדים האלה עם כל ההתרגשות והלחץ הייתה חייבת להתבצע עבודה על הצד הפסיכולוגי. דיברנו על הקשר בין רמת עירור ואיכות הביצוע, דיברנו על מיצוי יכולות, ונעשתה שיחה אישית עם כל אחת מהבנות עם דגשים בודדים שיכולים לעשות את ההבדל. אתה לא יכול להעמיס אותן מחשבתית עם כל הלחץ הצפוי. צריך לבחור בפינצטה שניים שלושה דברים שהן יכולות לקחת איתן לביצוע שהם במסגרת היכולות שלהן.

כל הדגש היה על הדרך, לא התוצאה. התוצאה, לשמחתנו, הייתה שהבנות היו ברמת עירור אופטימלית וידעו להתעלות בדיוק בזמן הנכון. רצינו יותר ולקחנו את זה. בכוח”.

ש – סגל קצר – ניצחון, חשיפה תקשורתית (חיובית) יכולים לעזור בגיוס שחקניות נוספות שירחיבו את הסגל הקיים, או שרוב השחקניות הישראליות הבכירות – כבר מצאו את מקומן?

ת – “כולי תקווה שהחשיפה תביא עוד בנות אלינו. קיוויתי שזה יקרה עוד בתקופת ההכנה, אבל זה לא קרה. החדירה לתודעה של השחקניות המקומיות מאוד קשה…עשינו פה סנסציה ואני מקווה שזה יזיז משהו. אולי יש עדיין בנות טובות שלא מצאו קבוצה לשנה. ממה שאני יודע ההיצע דל עד לא קיים”.

ש – “וואי אבא, אתה ממש שמח” – הבן שלי במהלך הנסיעה הביתה… שירי חיפושיות ברדיו ואבא שר ביחד עם מקרטני ומתעל את האנרגיות אחרי המשחק…

ת – “כולנו מאושרים! עשינו דבר גדול. אף אחד לא ציפה מאיתנו לנצח (אתה רואה מה הבעיה עם ציפיות.. 🙂 ?). זהו הישג היסטורי והענף רואה זאת כסנסציה. חייבים לרדת מהר לקרקע ולהמשיך לבוא קטנים וצנועים לכל משחק. שם כוחנו”.

ש – מערכה ראשונה – התחילה כמו בסרט. 6-1 לנו. הן לא נלחצו, צמצמו ואתה לקחת את פסק הזמן הראשון במשחק. המשך שקול, עד שברחנו קצת וניצחנו את המערכה..

ת – “יצאנו מחדר ההלבשה כמו מלוע של תותח ואני לא מתפלא על הפתיחה החזקה שלנו. ידעתי גם שרעננה יתעשתו ויחזרו למשחק. לקחת פסק זמן ראשון זה לחלוטין לא סימן לחולשה כאילו מצמצת ראשון. לקחת פסק זמן כשאתה מוביל מגיע מעמדה של כוח, של יוזמה. אם לקחת פסק זמן כתגובה לכך שפתחו עליך פער או אז אתה במקום חלש יותר. היינו חדים יותר במאני טיים ולקחנו את זה. זה מאוד פשוט. המוטו של לקחת בכוח ליווה אותנו לאורך כל המשחק”.

ש – מערכה שניה – התחילה כמו בסרט רע… 7-1 להן. צמצמנו, אבל הן הגדילו שוב את הפער. המערכה הכי לא צמודה במשחק. קצת דאגנו ביציע (פולנים וכזה). הן חסמו אותנו הרבה יותר טוב מאשר במערכה הראשונה.

ת – “פסיכולוגי לגמרי – אני קורא לזה “תסמונת המערכה הטובה”. הרבה פעמים כשאתה מגיע כאנדרדוג ועושה מערכה טובה, התת מודע שלך אומר לך “לקחת מערכה מקבוצה טובה יותר, עשית את שלך למשחק הזה”. נפלנו בקבלת מכת פתיחה, נפלנו באנרגיות, הייתה ירידת מתח כאילו עשינו את שלנו למשחק הזה. גם על זה דיברנו מבעוד מועד במסגרת ההכנה והזכרתי להן את זה בפסק הזמן הראשון. היה שיפור קל אבל הן ברחו לנו בשלב מסוים”.

ש – מערכה שלישית – 13-11 להן, הפך ל 21-15 לנו. חזרנו להאמין…

ת – “הפילוסופיה שלי אומרת שכל נקודה היא קרב חדש וכל מערכה היא מלחמה חדשה. אני לא חיים את הטעויות שלנו. הסקת מסקנות זריזה ומחיקה. עלינו לשלישית כדף חלק והשכלנו לברוח במאני טיים”.

ש – נקודה אחרונה מערכה שלישית – נזכרנו במאמן הולנד בכדורגל, שהכניס בדקה ה 119 את השוער המחליף, בכדי שהוא יעמוד בשער בפנדלים והוא אכן הדף שניים והולנד עלתה… נזכרנו במהלך כאשר הכנסת את מתי למכת פתיחה בודדת שסגרה את המערכה…

ת – “אני מכה על חטא שלא חשבתי להשתמש במתי מוקדם יותר במשחק כשראיתי שיערה נאבקת במכת הפתיחה. בהחלט דגש לתשומת ליבי”.

ש – מערכה רביעית – מרתקת… הן הובילו בפערים קטנים ואנחנו נשארנו בתמונה עד שהוצאנו אותן מהתמונה…

ת – “בתדריך המערכה הרביעית חזרתי ואמרתי – כל נקודה היא קרב חדש וכל מערכה היא מלחמה חדשה. אבל עכשיו אנחנו עולים ומכריעים את המערכה כולה. ובכניסה למאני טיים רעננה הובילו 16-12 אם אינני טועה. הבנות צמצמו ודווקא במצב של 17-18 בחרתי לקחת פסק זמן ולא לחכות לראות איך תתפתח סוף המערכה. שוב, ממקום של יוזמה ולא של תגובה. אמרתי לבנות שבכוונה לקחתי פסק זמן עכשיו כשאנחנו מיושרים, לא כשאנחנו מפגרים בפער, לא כשאנחנו מובילים בפער, והסיבה? תראו לי איך אתן לוקחות. אין יותר עזרה, אין יותר פסקי זמן למקרה שניקלע לצרה. אין משהו להישען עליו כי עכשיו אנחנו דוחפים ולא נשענים. תחושת האחריות, המסוגלות ועל כך שאני סומך עליהן מרגע זה והלאה נתן להם לדעתי את הביטחון לדחוף קדימה. בנקודת משחק 24-23 קיבלנו פרי בול ועשינו טעות בהתקפה ונחסמנו חזק. לכאורה שובר מומנטום. אבל הבנות הוכיחו אחרת. המשיכו להילחם כאילו לא קרה כלום. המשכנו להיות יותר נחושים וחייבים להודות על האמת, גם המזל היה אתנו. זה יכול ללכת לכל כיוון”.

ש – הזרות – בחירה טובה..

” תפקידן של הזרות הוא למשוך את העגלה הזו. ככה זה בכל קבוצה”.

סידני – מוסרת טובה. השחקניות קיבלו כדורים לאן שצריך. היה קשה לנו בשנייה (חסמו אותנו) אז היא ביצעה התאמות במערכות הבאות.

“סידני עשתה עבודה מעולה. זה שיש לך מוסרת גבוהה זה יתרון כל כך גדול שפשוט אין לתאר. דיברנו השבוע על קבלת החלטות וניווט המשחק והיא יישמה פשוט נהדר. עשתה בעצמה 7 נקודות שזה המון למוסרת”.

רויאל – מלכה אמיתית. איזה עוצמה בהנחתות..

“רויאל חיה רעה. היא חזקה, היא זריזה, היא מצטיינת בכל אספקט של המשחק. הפציצה 22 נקודות ב 50% יעילות. אין מה להוסיף”.

ג’ני – כמה קטנה (יחסית) – ככה גדולה… אחראית על הצלות מדהימות בהגנה, חדה מאוד בהנחתות, מערכה רביעית פשוט גדולה, סחבה אותנו בהתקפה ברגעים המכריעים..

“ג’ני לא כזו קטנה, היא 1.78 מ’ אבל יש לה ניתור חבל על הזמן. היכולות הטכניות שלה מאוד גבוהות ויש לה עבודת כף יד מאוד מדויקת בהתקפה. ההגנה שלה תמיד הייתה ממצוינת. עבדנו על מוכנות לקבלת מכת פתיחה והיא עשתה שיפור ניכר במישור הזה”.

ש – שרית – מכות פתיחה שלה.. עוגן ששמר אותנו בתמונה ברגעים קשים. לא סרבים Fancy אבל כמה יעילים.

ת – “שרית עשתה עבודה מעולה וגרמה לנזק בקבלה של רעננה שעזר לנו מאוד להרים כדורים בהגנה ולעבור להתקפה. מכת הפתיחה שלה עשתה לנו שירות רב. גם עם מעט הכדורים שקיבלה בהתקפה היא עשתה מכות טובות וזה מאוד מאוד לא קל. מגיע לה שאפו”.

ש – ביבי – איך היא הסתדרה בעמדה השונה ממה שהייתה בשנתיים הקודמות?

ת – “ביבי חזרה לעמדה הטבעית שלה ולכן הסתדרה מצוין. זה היה ללא ספק המשחק הכי טוב של ביבי בכל תקופתה במועדון. התקפות אחראיות, מדויקות שהיתרגמו ל 10 נקודות! ומתוכן לא מעט כאלה שהוציאו אותה מאזור הנוחות שלה. שאפו ענק. גם בהגנה היא התעלתה על עצמה והפגינה יכולת מנהיגות באופן שבו הובילה את הקבוצה על המגרש”.

ש – ליזה – רואים את הפוטנציאל, אבל – במערכה השנייה (ולדעתי גם ברביעית) היא הייתה המטרה שלהן במכות הפתיחה ובהנחתות.

ת – “אכן, ליזה היא פוטנציאל ענק. רעננה סימנו אותה לפרקים אבל בסך הכול היא עשתה משחק טוב מאוד עם המון הקרבה בהגנה. היא צעירה אבל היא מובילה את חוליית הקבלה שלנו ואחראית על מערך ההגנה. היא מודעת לאחריות שמוטלת עליה ואין ספק שהיא תלך ותשתפר”.

ש – ומה נאמר על יערה?

ת – “צריך להוריד את הכובע בפני יערה. מכורח הנסיבות זרקתי את יערה למים בלי גלגל הצלה ואמרתי לה תשחי. ההתמודדות שלה ראויה לכל הערכה. אם אני לא טועה היא גם השיגה קיל בלוק אחד! אנחנו נמשיך לעבוד אתה על היכולות שלה ולהביא אותה יותר לידי ביטוי. יחסית לתקופה הקצרה שהיא אתנו, ההתקדמות יפה”

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים