הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור שני בליגת על כדורעף נשים.

קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, החלה את העונה ברגל ימין, לאחר ניצחון חוץ 3-1 ברעננה במחזור הפתיחה.

עבר שבוע ונס ציונה שוב יוצאת למשחק חוץ, הפעם מול ק.ק.1 תל אביב, שלה זה משחק הבית השני ברציפות.

איך עבר השבוע בין שני המשחקים? 4 אימונים. שחקנית אחת חולה שלא התאמנה כל השבוע, שחקנית אחת שנפצעה ואחת מתי מצליח, שעברה דבר או שניים בכדורעף הישראלי, אבל מעולם (עד אתמול) לא זכתה לשחק בעמדת הליברו.

ביציע, על תקן אוהדת ופרשנית – שחקנית הקבוצה בעונות הקודמות – דפי כהן.

השישייה הפותחת – ספיר ביבי, יערה הורן, ג’ני לרץ’, ליזה בוז’נסקי, רויאל ריצ’רדסון וסידני מיילס.

מערכה ראשונה – משחק של חתול ועכבר. ק.ק. פותחות פער קטן, נס ציונה מצמקות, ממלאות את הדלי ואז מגיעה נגיעה ברשת, טעות הגשה וכ”ו. 8-14 ל ק.ק. ורוברט פרלוב, מאמנה של נס ציונה, עם פסק זמן. הסתבר שהשחקניות הקשיבו (הן תמיד מקשיבות). בלוק גדול של סידני, אייס של ליזה, הנחתה של ג’ני מקו אחורי. חמש נקודות רצופות של נס ציונה, צימקו את התוצאה ל 13-14. המשיך צמוד צמוד עד 18-19. ק.ק. ברחו שוב, נס ציונה הצילה נקודת מערכה, אבל לא יותר מזה. 21-25 ל ק.ק.1 תל אביב, שמוליכה 1-0 במערכות.

Royal

קשים חיי הצלם – מערכה ראשונה – יש סל וגדר שמקשים על זווית הצילום. כשהחלפנו מקום, גילינו שהצד השני חשוך להפליא וגם פלאש במצלמה לא תמיד עוזר….

מערכה שנייה – התחילה בהנחתות אדירות של רויאל. 1-0 ו 2-1 לנס ציונה. לצערנו – זה (יתרון לנס ציונה) לא קרה הרבה במשחק… סיד השיגה נקודה בעלית. זה בטח אומר לשחקניות ולרוברט יותר מאשר לכתב… הצלה גדולה של מתי, נוצלה להנחתה של ג’ני מהצד הנגדי. אייס של ביבי  ו 8-8. ק.ק. עלתה ל 11-16. הנחתה מצוינת של רויאל, העלתה את הטענה שהכול כל כך פשוט שמגישים לה. הנחתה מדויקת של ביבי על הקו הימני (ברור – ביבי חייב להיות בימין). 14-19. שרית מיכאלי נכנסה לתת מכת פתיחה (למדנו בשבוע שעבר כמה הן יעילות). יבסיקובה, סיימה את המערכה השנייה באייס. 25-16 ו 2-0 במערכות ל ק.ק.1 תל אביב.

מערכה שלישית – 9-4 ל ק.ק. ג’ני ורויאל באייס, צימקו ל 9-7. ליזה, הנחיתה על החסימה של המארחות. 9-12. המשחק התנהל על מי מנוחות, עד ל 15-22 לטובת ק.ק. הכדור עבר לנס ציונה וספיר עברה להגיש. סיד לחור – 18-22 ורני, מאמנה של ק.ק. בפסק זמן. ג’ני, הייתה מאוד יעילה בשלב הזה של המשחק, 20-23. 21-24. שלוש נקודות משחק ל ק.ק. רויאל 22-24. ליזה עם הסרבים – ק.ק החוצה – 23-24. שוב רויאל, 24-24. האם המהפך יושלם? 24-25. ג’ני עם הנחתה מהקו השני, הצילה נקודות משחק רביעית. 25-25. 25-26. ההנחתה הבאה של נס ציונה – יוצאת החוצה. 25-27 ו 3-0 במערכות ל ק.ק.1 תל אביב.

שפטו – איגור מקסימוב, איריס סטויצ’יץ’ במרכז ספורט חדש בתל אביב.

סטטיסטיקה – בלטו ב ק.ק.1.  האנה וז’ינסקה, עם 18 נק’ ו 45% יעילות ולובנה אגבריה.

סיכומים

ליזה בוז’נסקי – “כולנו עייפות משעות האימונים המאוחרות למען האמת. שעות האולם שנותנים לנו מאוד מאוחרות. יש לנו בעיה רצינית באמצע וק.ק ראו וניצלו את זה. היה לנו משחק קבלה טוב והתקפה סביר אבל זה לא הספיק. מתי הייתה מעולה“.

לא מפריע לכן שהאימונים בשעות הערב והמשחק בשעת השנ”צ?

ליזה – “לי אישית לא. מפריע לי שמתאמנים ב11 בלילה ומשחקים בבוקר שלמחרת. הגוף לא מספיק להתאושש”.

שרית מיכאלי – “הייתי חולה, ונאלצתי להעדר מהאימונים במשך שבוע .רוברט נתן לי לנוח כדיי שאשוב לשחק במהרה מקווה לחזור ביום ראשון עם פול מרץ וכוח”.

ש ברמת הקבוצה – היה חסר “משהו” –  ניצוץ, מחויבות, קילר אינסטינקט.

ספיר ביבי – “היה חסר ניצוץ אני חושבת שלא היינו במיטבנו מכל הבחינות היום”.

ש – רק לקראת סיום המערכה השלישית, זה חזר לכן. צימקתן, הצלתן 5 נקודות משחק וזהו.

ספיר – “המון טעויות שלא מחויבות למציאות וחבל. אנחנו יותר טובות מזה. ק.ק היו יותר טובות ושקולות ועם היכולת שאנחנו הצגנו היינו פחות טובות מהן. לא שיחקתי טוב ברמה האישית גם לא הרגשתי במיטבי, לא הייתי מרוכזת. לא נורא, תמיד יש משחק הבא”.

Sydney MilesWe clearly didn’t mesh today.  Sometimes things are just off and when they are off, it can often be hard to regain the momentum and sustain it. We know that we can play better and it’s just something to learn from and help make us better for the future”.

Sydney

Royal Richardson – “Obviously, we need to play better, it was an off day and we have things that we need to work through. We made some changes and this is the first game we tried them. So naturally mistakes will happen”.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – ברמת הקבוצה – היה חסר “משהו” –  ניצוץ, מחויבות, קילר אינסטינקט

ת – “אני חושב שהניצוץ היה שם, פשוט לא הצלחנו לייצר מומנטום חיובי עם כמות לא סבירה של טעויות לא מחויבות. הרבה פעמים שהיה נראה שהנה עולים על הגל באה טעות שבלמה אותנו”.

ש – רק לקראת סיום המערכה השלישית, זה חזר לכן. צימקתן, הצלתן 5 נקודות משחק וזהו..

ת – “האמת שיכלנו לפתוח מחדש את המשחק, אם היינו לוקחים את השלישית אבל בסופו של דבר לא הגיע לנו. לא היינו במשחק למעט פרקים בודדים, אחד מהם בסוף המערכה השלישית”.

ש – ק.ק. נראו קבוצה מתואמת הרבה יותר במשחק הזה מאשר אנחנו. הן לא קבוצה יותר טובה מאתנו מבחינת הכדורעף, אבל מנטאלית, היום לפחות – הבדל גדול…

ת – “תיאום לא קשור למנטליות. מנטלית אני חושב שאנחנו בסדר. מבחינת תיאום, עשינו כמה שינויים מהותיים שחייבו תיאום טוב. באימונים זה עבד לא רע אבל במשחק לא”.

ש – המון טעויות – מכות פתיחה, נגיעה ברשת. יכול להיות שבמכללות מותר לגעת ברשת?

ת – “ודאי שלא. כמות הטעויות זה אחד משני סיפורי המשחק. השני הוא שיותר מדי שחקניות שיחקו מתחת לרמתן הרגילה. היו גם מחלות, פציעות ושאר היעדרויות במהלך השבוע. זה לא תירוץ אבל בהחלט השפיע”.

ש – רדפנו אחריהן כל המשחק. באף אחת מהמערכות, לא הצלחנו לייצר מומנטום

ת – “נכון מאוד”.

ש – אי אפשר לשחק ככה מול חיפה (אלופה) בשבוע הבא..

ת – “אפשר, זה רק לא יהיה נעים. אני מקווה שמול קבוצה עדיפה נקבל את המוטיבציה להתעלות”.

ש – מעורב נס ציוני – מתי לראשונה בהיסטוריה בתור ליברו. עשתה עבודה טובה מאוד.

ת – “עבודה מעולה ! בשביל פעם ראשונה, הופעה מצוינת בליברו”.

ש – סטטיסטיקה…

a. אחוז ביצוע נמוך משמעותית לעומת שבוע שעבר. 32% מערכה ראשונה. 34% מערכה שנייה. רויאל הייתה עם 17 מ 40. ג’ני קמה לחיים מערכה שלישית – 6 מ 10. סיד’ עם 3 מ 6 במשחק.

 ת – “כמות הטעויות בהתקפה והנפילה בקבלת מכת פתיחה שלא מאפשרת התקפה משמעותית וככה מקבלים נתון כזה”.

b. מכות פתיחה – 4 שגיאות פתיחה שלנו במערכה ראשונה. 4 אייסים שלהן במערכה שלישית.

ת – “בשבוע שעבר מכת הפתיחה שלנו עשתה נזק. השבוע למכות הפתיחה לא היה אפקט משמעותי. כשכן הצלחנו לפתוח טוב גם ידענו לרוב לעשות נקודות”.

c. 29 טעויות שלנו בשלוש מערכות. 22 להן.

ת – “ההפרש הוא לא גדול. כמות טעויות כזו משני הצדדים מעידה על רמת משחק נמוכה”.

 d.80% מהנקודות שלנו – מהצדדים, אצלן – 44% מחוסמות האמצע (אפס אצלנו).

ת – “נתון מעניין. אנחנו מתקשים בהפעלת האמצע שלנו וק.ק. יודעים שאין לנו חסימת אמצע גבוהה וניצלו זאת יפה”.

ש – איך בליגה של 8 קבוצות, אחרי 2 מחזורים, יש 2 קבוצות ששיחקו פעמיים בבית (ק.ק. ורעננה) ושתי קבוצות ששיחקו פעמיים בחוץ (נס ציונה וקריית אתא)? למה לא כל הקבוצות עם משחק בית אחד ומשחק חוץ אחד?

ת – “לא יודע לגבי ק. אתא. לגבינו, המשחק מול רעננה היה אמור להיות משחק בית אבל העירייה ביקשה ממני להחליף ביתיות במשחק הראשון כדי לוודא שהאולם החדש יהיה מוכן. לכן יצא לנו שני משחקי חוץ רצופים. בסיבוב השני יהיו שני משחקי בית רצופים. אגב, לא שעזרה החלפת הביתיות, כן? האולם עדיין לא מוכן ונארח באולם הנוכחי שלנו”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים