הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור שלישי בליגת על כדורעף נשים.

קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, במשחק בית ראשון אי פעם בליגת העל. היריבה? הדאבליסטית – מכבי חיפה. מוזר לי להיות במגרש כאשר יש אור בחוץ…5 העונות הקודמות – המשחקים התחילו לא לפני שמונה וחצי בערב…

הסיכוי לנצח – כמו סינדרלה – קיים רק באגדות..

דפי כהן התורנית ביציע – גילה אסייג.

השישייה הפותחת – ספיר ביבי, שרית מיכאלי, ג’ני לרץ’, ליזה בוז’נסקי, רויאל ריצ’רדסון וסידני מיילס.

מערכה ראשונה – מלחמת עולם על הנקודה הראשונה, שהסתיימה בנקודה של ג’ני, 1-0 נס ציונה. חור חכם של סידני, לווה באייס שלה 4-2 נס ציונה. מתי מצליח המשיכה לנפק יכולת טובה בעמדת הליברו. החזרה לא טובה של חיפה ונקודה של ג’ני מקו אחורי, גרמו לחיפה לקחת פסק זמן. לא עזר..  שני אייסים נוספים של סידני (אחד על הקו, השני על הליברו) 8-2 לנס ציונה. היינו כחולמים. מה אמרנו לגבי הסיכויים לנצח??? חיפה צימקה ל 9-6. ביבי עם חור חכם. 10-6. 10-10, הוריד את רוברט פרלוב ונס ציונה, לפסק זמן. ספיר עוד העלתה ל 11-10, אבל המומנטום במערכה, אבד מבלי שוב. 12-18 לחיפה.  14-23 לחיפה. נס ציונה עוד רצה ל 5-1, אבל המערכה הסתיימה 19-25 למכבי חיפה, שמוליכה 1-0 במערכות.

מערכה שנייה – אייס פשוט של ביבי, חור חכם של סידני – 2-0 לנס ציונה. רויאל, העלתה ל 4-2 וג’ני ל 5-4. המשיך צמוד עד 8-7  לחיפה. קיריצ’נקו עברה להגיש, ואנחנו הרגשנו כאילו הורידו עלינו פטיש… 12 נקודות רצופות לאורחות, שעלו ל 20-7 וסגרו למעשה את המערכה. אייס של שטיין, סגר את המערכה על 25-10. ו 2-0 במערכות לחיפה.

מערכה שלישית – כמו בשתי המערכות הראשונות – גם המערכה השלישית, נפתחה ביתרון מקומי.  ג’ני וליזה- 2-0. רויאל עם שתי הנחתות וסידני עם אייס מספר 4, נס ציונה ביתרון 5-2. אייס נוסף, הפעם של רויאל – 7-4 נס ציונה. הקבלה של חיפה – לא משהו. יערה הרן, החליפה את שרית בעמדת חוסמת האמצע. נס ציונה הזכירה לי את הכלב הקטן שתופס במכנס ומסרב לעזוב. אייס של ביבי- 18-16 נס ציונה. ג’ני ורויאל, היו קטלניות מהצדדים, 23-21 לנס ציונה וחיפה בפסק זמן. מה שלא עשו האלופות, עשה השופט, שניגש למזכירות ולפתע, תוצאת המשחק השתנתה ל 22-22. איש אינו יודע מדוע ולמה. המשחק התחדש, חיפה, במקום להיות בפיגור 2 נקודות, הייתה בשוויון, צ’בטקובה, ניצלה את כל 198 הסנטימטרים שלה, בכדי לתת חסימה אדירה, וקיריצ’נקו סגרה עניין. 25-22 ו 3-0 במערכות למכבי חיפה.

שפטו – איגור מקסימוב, דן כץ  לעיני 100 צופים בנס ציונה.

סטטיסטיקה – בלטה בחיפה – אנה קיריצ’נקו 20 נק’ ב 65% יעילות.

רויאל ריצ’רדסון – עם ממוצע של 5.4 נק’ למערכה מתחילת העונה- שלישית בליגה.

תובנות ראשוניות מליגת העל בכדורעף לנשים

יש כדור ויש רשת שהוא צריך לעבור מעליה. זה הדמיון היחיד בין המשחק בליגת העל, למשחק בליגה הארצית. מזכיר לי ראיון שקיימתי עם שחקן כדורסל ששיחק בליגת העל, זכה בגביע המדינה ומצא את עצמו כעבור שני עשורים,  משחק בליגה ב’. יש כדור שצריך לקלוע לסל. כל השאר – שונה…

השחקניות מתחלקות (בגדול) לשתיים – גבוהות ומאוד גבוהות. תיקון – אחרי המשחק מול חיפה, נוספה קטגוריה נוספת – מאוד מאוד גבוהות- 1.98 מ’ לשחקנית מספר 7 שלהן.

הקהל מתנהג אחרת – “רשת” בתור קריאת אי- עידוד במכת פתיחה – לא נשמעת ביציע.

כיף לראות משחקים ברמה הזו. גם אם הנקודות (לא לספר לרוברט ולשחקניות) לא תמיד מסתיימות לטובת הקבוצה הנכונה.

לוקח לכתב 20 דקות להגיע הביתה בסיום משחקי הבית של נס ציונה. עד שהוא מגיע – אתר האיגוד מעודכן בסטטיסטיקה מלאה של המשחק. עוגות צבעוניות, אחוזים כאלו ואחרים – שאפו על היעילות.

סיכומים

ליזה בוז’נסקי – “הן יותר טובות מאתנו, אין בזה שום ספק. אנחנו צריכות להתרכז במשחק שלנו

אני לא מופתעת שלא ניצחנו את המערכה האחרונה”.

ספיר ביבי – “נתנו פייט יפה יכולנו גם לקחת מערכה ולעשות משהו במשחק. יש להן סגל עשיר וניסיון יותר מאתנו, זו קבוצה ששחקה באירופה בל נשכח, אבל יחד עם זאת, אנחנו צריכים לעבוד על הקבלה שלנו ועל התקפה מול חסימה גבוהה”.

Sydney MilesObviously we still have some things to work on, but I think that we put forth a good effort today against a very good team. I think what is most important is that we had some good moments that not only we can use to build upon, but also showed our potential as a team”.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – 100 צופים זה מכובד. נקווה שתהיה המשכיות גם במשחקים הבאים.

ת – “זה אכן מכובד מאוד. כולי תקווה שההופעה המכובדת תמשוך קהל גם במשחקים הבאים. אני משקיע לא מעט זמן בלפרסם את המשחקים שלנו לציבור כאן ואני מקווה שזה יישא פרי”.

ש – מערכה ראשונה – פתיחה מעולה שלנו. 8-2. חבל שלא ניצלנו את המומנטום.

ת – “פתחנו מצוין, אבל היה ברור שחיפה עם היכולות שלה, תדע לצמצם והתפתחה מערכה ראשונה צמודה. הן הצליחו לברוח לנו בסופה עם כמה מהלכים יפים. לצערי, הניסיון והעליונות הפיזית של חיפה הכריעו את המערכה. כמו כן דווקא בסוף המערכה מכות הפתיחה שלנו הלכו למקומות הלא נכונים, מה שאפשר לחיפה לקבל היטב את הכדור ולנהל התקפה טובה מולנו”.

ש – מערכה שניה נפתחה כמו כל המערכות – עם יכולת טובה שלנו. 4-2. עד 8-7 היינו שם ואז 12 נקודות רצופות עם הסרבים של 16 שלהן.

ת – “לא היה לנו מענה למכות הפתיחה של מס’ 16 שלהם. מ 7-9 פתאום היינו ב 7-20 ולמעשה המערכה הייתה גמורה. לא עזרו פסקי הזמן. גם דברים כאלה קורים ופשוט צריך לדעת לעבור אותם ולהמשיך הלאה וזה עשינו טוב. לראייה, עלינו למערכה השלישית כאילו לא קרה כלום ושיחקנו טוב מאוד”.

ש –מערכה שלישית הטובה ביותר שלנו במשחק. היינו בתמונה עד לסופה..

ת – “במערכה השלישית, הצלחנו להביא לידי ביטוי את היכולת הטכנית שלנו בהתקפה. ידענו שבכוח לא ננצח אותן אלא בדיוק. המתקיפות שלנו ידעו למצוא את הידיים שלהן בחסימה לבלוק-אאוט יחד עם מכות טקטיות לאמצע המגרש, שאילצו את חיפה לרדת לקרקע, אלמנט שהן פחות טובות בו. מפתחות אלה החזיקו אותנו חזק בתמונה”.

ש – מה לעזאזל קרה בסוף?- איך 23-21 לנו, הפך ל 22-22? גם בטופס באתר האיגוד, אחרי הנקודה האחרונה, התוצאה היא 24-23…

ת – “עברתי על הווידאו אחרי המשחק ונוכחתי לצערי לדעת שהמזכירות עשתה טעות. עקבתי אחרי הניקוד נקודה נקודה והיה אמור להיות 23-21 לנו. איפה היה הפספוס שגרם ל 22-22 לא ברור לי עדיין. אני רק יודע שזו הייתה טעות שלנו”.

ש –2 מפתחות לניצחון שלהן:

  61% ביצוע לקבוצה, לעומת 38% שלנו. כל 6 שחקניות ההתקפה שלהן עם אחוז ביצוע של 50% ומעלה.

  9-1 להן בחסימות.

ת – “הנתונים הללו בהחלטה הגיוניים ומתקבלים על הדעת. הן קבוצה גבוהה ופיזית מאוד ומשחק החסימה שלנו רחוק מלהיות מספק. יחד עם זאת, הבנות עשו את מירב המאמץ ורק ניתן לשבח אותן על כך”.

ש – נראינו לא רע מול הקבוצה הכי טובה בארץ.

ת – “זה מה שחשוב בסופו של דבר. את הנקודות נצטרך לחפש במקומות אחרים, אבל חשוב לנו מאוד לדעת שאנחנו מסוגלים להתמודד עם כל קבוצה בליגה, גם עם הדאבליסטית. שיחקנו ללא פחד ועשינו מהלכים יפים מאוד לאורך המשחק. לא מן הנמנע שהיינו לוקחים את המערכה השלישית ופותחים את המשחק. זה לא קרה לצערי, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהצגנו הופעה מכובדת מאוד עם כל החסרונות שלנו לעומת חיפה”.

ש – סידני – סרבים טובים במערכה הראשונה – 3 אייסים.

ת – “סידני היא אחת הסרביסטיות הטובות שלנו. אנחנו חיייבים שהיא תייצר לנו כמה וכמה נקודות ממכת הפתיחה שלה. ההנחיה הייתה לסכן במכות הפתיחה, כך היא עשתה ולשמחתי זה הצליח”.

ש –  ג’ני ורויאל – שתי מערכות ראשונות מאופקות. קמו לתחיה בשלישית.

ת – “רויאל נאבקה בקבלת מכת הפתיחה, בעיקר במערכה השנייה אבל התקפתית הייתה טובה, בעיקר במערכה השלישית. ג’ני עשתה משחק מצוין עם ראיית משחק מעולה. לצערי, רק במערכה השלישית, התחלנו לשחק טכני ולנצל את היתרונות המעטים שיש לנו מול חיפה. נצטרך ללמוד לעשות זאת לאורך כל המשחק”.

ש – אחרי כל כך הרבה שנים – פעם ראשונה שאני רואה משחק בנס ציונה, בשעות האור ולא בערב… איך עושים התאמה בין אימוני ערב – למשחק בצהריים?

ת – “לא עושים. בעולם אוטופי זמני האימון היו קרובים לזמני המשחק אבל אין לנו את האפשרות הזו. ממה שאני למד מקבוצות אחרות, גם אצלן המצב הוא כזה. מה שכן ניתן לעשות הוא להוריד את העומס באימון בערב שלפני המשחק. קיצרנו את האימון של חמישי בחצי שעה כדי לא לסיים ב 23:00 ולאפשר לבנות זמן התאוששות מעט טוב יותר”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים