הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

ליגת העל לנשים בכדורעף, מסתמנת כעסק פרטי של שלוש קבוצות, שמנצחות עד כה ( 4 מחזורים) בכל המשחקים שלהן. הקבוצות הן מכבי חיפה (האלופה שניצחה במחזור הקודם את מ.כ נס ציונה), הפועל כפר סבא – שתארח במחזור הבא את מ.כ. נס ציונה – כפר סבא וחיפה לא איבדו מערכה העונה ו מ.כ. מנשה – חדרה – עמק חפר, יריבתה השבוע של נס ציונה. חדרה אמנם ניצחה בכל משחקיה, אבל שניים מהניצחונות היו בשיעור 3-2 ולכן יש לה שתי נקודות פחות בטבלה. מאוד נחמד לפגוש שבוע אחר שבוע – את שלוש הקבוצות הטובות בארץ…

מ.כ. נס ציונה, שגם ככה לא סובלת מעודף שחקניות, הגיעה למשחק בהרכב חסר – רפואה שלמה לליזה בוז’נסקי.

קהל – כ 50 צופים, מרביתם הגיעו מחדרה…

חימום – DJ   ביבי – אחראית על המוסיקה הקצבית בזמן החימום.

העולם לא מתחלק רק לשחור ולבן, אבל הקבוצות – כן… חדרה בלבן, נס ציונה – בשחור.

השישייה הפותחת – כאשר יש שבע שחקניות ואחת מהן היא ליברו, אין הרבה אפשרויות לגבי השישייה הפותחת.. ספיר ביבי, שרית מיכאלי, ג’ני לרץ’, יערה הרן, רויאל ריצ’רדסון וסידני מיילס.

מערכה ראשונה – שרית מיכאלי העלתה את נס ציונה ל 2-1, אבל חדרה הפכה ל 5-2. חור חכם של סיד ואייס של שרית ואנחנו בשוויון 5-5. המשיך צמוד עד 10-10 וכאן חדרה פתחה פער של שלוש נקודות – 15-12. רוברט פרלוב, מאמנה של נס ציונה, לקח פסק זמן, שבהחלט הוכיח את עצמו…  סיד בחור חכם נוסף, העבירה את מכות הפתיחה לנס ציונה, שבוצעו בצורה מופתית על ידי שרית. רויאל עם צמד הנחתות, אייס נוסף של שרית ושתי הנחתות של האורחות שעפו החוצה. שבע נקודות רצופות ונס ציונה ביתרון מבטיח – 19-15. חדרה לקחה שני פסקי זמן במהלך הרצף הזה. הראשון לא עבד, השני – לצערנו – כן…  20-19 לנס ציונה. רויאל העלתה ל 21-19. מרמן הנחיתה ואז השיגה אייס. 21-21. נס ציונה התקשתה מול הסרבים של מרמן ואת זה ניצלה זבדינה להשיג שלוש נקודות רצופות. 21-25 לחדרה, שמוליכה 1-0 במערכות.

מערכה שנייה – לפני שהספקנו לעשות אפצ’י, חדרה ביתרון 0-4. הנחתה אדירה של רויאל והצלה טובה של מתי מצליח – הליברו, וכעת זה רק 3-4 לאורחות.

שופט – אתה מסתיר את לוח התוצאות” האמת, כמו שהמשחק נראה בשלב הזה – אולי טוב שכך.. 7-13 לחדרה. עבודת הגנה טובה של ספיר ויערה וכעת זה רק 16-19. יותר מזה נס ציונה לא התקרבה במערכה השנייה. 19-25 ו 2-0 במערכות לחדרה.

מערכה שלישית – השופט השני חיפש סיבה לתת נקודה לחדרה על עמידה לא תקינה של נס ציונה במגרש והוא מצא אותה בתחילת המערכה. מנגד – ג’ני עם כדור שעשה טובה ועבר את הרשת, אבל נפל בפנים – 1-1. מרמן חזרה להפגיז, חודורוב חסמה את רויאל ו 1-6 חדרה. ביבי משמאל, רויאל באייס ורצף החטאות של חדרה, גררו חמש נקודות רצופות לנס ציונה. 8-9 בלבד לאורחות. שלוש נקודות רצופות של חדרה, נענו בשלוש נקודות רצופות של נס ציונה. 11-12. זבדינה קטלנית משמאל 11-17, שהפך בהמשך ל 15-24. הנחתות טובות של רויאל וג’ני, רק דחו את הקץ. 17-25 ו 3-0 במערכות ל מ.כ.  מנשה – חדרה – עמק חפר על מ.כ. נס ציונה.

שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – מצב רחוק מלהיות אופטימלי – סגל קצר כשהוא מלא. השבוע – אחת חסרה, עוד אחת לא התאמנה. חיים לא פשוטים בליגת העל.

ת – “הכול נכון אבל זה המצב. מלבד לנסות למצוא שחקניות נוספות שזה מאמץ שתמיד רלוונטי, אין מה לעשות חוץ להתמודד עם המצב הקיים”.

ש – קהל – נעלמו כלא היו… 

ת – “בשבוע שעבר היה יותר באז ויותר מאמץ לשווק את המשחק. השבוע פחות. לא נורא. יחסית למגרשים אחרים בארץ, המצב לא רע”.

ש – מול חיפה נראינו יותר טוב.

ת – “אני לא מסכים, למעט העובדה שאפשר להתמודד איתן. לא היה לנו קשה יותר מולן מאשר מול ק.ק. או חיפה. חדרה קבוצה בנויה היטב, סולידית ולא בכדי הן במאזן שבו הן נמצאות, אבל אני מסתכל עלינו ואנחנו משחקים מתחת ליכולתנו וזו הנקודה העיקרית כאן. אנחנו יכולים להתמודד עם חדרה אבל רק אם אנחנו מפגינים יכולת טובה בצד שלנו ומצליחים לשחק על החולשות שלהם. לצערי זה לא קורה”.

ש –התוצאה מרמה – המשחק היה בשליטה של האורחות – לא ממש סיכנו אותן. מזכיר לי משחק שראיתי בגביע רונקטי – אס”א ירושלים מול יריבה מגרמניה. הגרמניות הובילו בהפרש שנע בין 4-12 נקודות. לא תבוסה, לא השפלה, כל פעם נראה שירושלים חוזרת למשחק, אבל ההפרש לא ירד מארבע. הגרמניות לחצו על הגז כשבא להן, והרפו מתי שבא להן. למרות ההפרש הלא גבוה, היה ברור לכולם – איזו קבוצה טובה יותר.

ת – “נכון, אתה צודק, למעט המערכה הראשונה. יש כאן שני דברים. א’ – חייבים לבנות אופי לאורך זמן ולנצל מצבים עד הסוף. מצב שבו אנחנו מובילים בשליש השלישי של המערכה חייב להסתיים לטובתנו. זוהי אבן בניין קריטית עבורנו. ב’ – לא לטעות ולחשוב שאם אנחנו מצליחים לצמצם או להוביל כתוצאה מטעויות יריב, אזי המצב יימשך לאורך כל המשחק. היו רגעים בהם צמצמנו ועל פניו חזרנו למשחק אבל זו אשליה מפני שלא שמנו נקודות על הלוח עקב תכנית המשחק שלנו. לא הדגשים שדיברנו על יישומם הביאו אותנו לנקודה הזו וכשזה המצב התעשתות של הצד השני היא רק עניין של זמן”.

ש – אין רוח, אין התלהבות… חסר הרעל שבביץ’ הייתה מכניסה לשחקניות. כאילו שהמשחק עבר לידינו..

ת – “אני חושב שלא. יש ויש רעל, אולי חסר קצת עבודה אחד למען השני. אבל יותר חשוב מהכול זה לנסות וליישם את תכנית המשחק. אנחנו מדברים על לאן להכות בצד השני, על מי ואיך לפתוח מכת פתיחה ואיך לנסות לשבש את המשחק של היריבה. זה לא קורה וזו הבעיה העיקרית”.

ש – ראיתי בסוף את הקישור ששלחת על המשחק הקודם של חדרה. לא בטוח שאתם ראיתם ויישמתם – למשל –  מס’ 2 שלהן הרגה אותנו עם מכות הפתיחה שלה. בכל אחת מהמערכות.

ת – ” החלט ראינו כולם את הווידאו. לא התרשמתי ממנו שהסרב של מס’ 2 הוא דגש שיש לשים אליו לב ופה הופתענו, אין ספק“.

ש – למה לא גיוונת יותר את המשחק שלך?” שאלו פעם את עמוס מנסדורף בראיון בערוץ 1. “מה אתה רוצה ממני? לא התגוון לי” הייתה התשובה. בהמשך לסעיף הקודם – נראה לי שאצל היריבות שלנו, דווקא רואים ומיישמים את סרטי המשחקים – או מגיבים תוך כדי משחק… אין ספק שרויאל היא המטרה מועדפת על סידני. אני לא אומר שהיא לא צריכה להיות. אבל צריך לגוון. משחק ההתקפה שלנו מאוד צפוי. היריבות לומדות את זה ושולחות חסימות כפולות עליה בכל פעם שהיא ליד הרשת. אז יש לה מספיק עוצמה והיא משיגה נקודות – למשל 6 נק’ ב 60% במערכה הראשונה. אבל בשנייה ירדה ל 3 נק’ ובשלישית – 2 נק’ ב 22%. צריך לתת גם לאחרות – שרית עשתה נקודות יפות כשקיבלה כדורים. כשיש לנו רק שחקנית אחת שצברה יותר מ 5 נק’ במשחק – לא נגיע רחוק – בכל אופן לא בכיוון שאליו אנחנו רוצים להגיע…

ת – “משחק האמצע שלנו מוגבל יחסית לשאר הקבוצות וזה מעמיס יותר על מתקיפות החוץ ומשפיע על משחק ההתקפה בכללותו. לקחתי בחשבון את העובדה שמתקיפות החוץ שלנו תתמודדנה מול ארבע ידיים בחסימה. עבדנו השבוע על התקפה מול חסימה כפולה ונתנו כלים ודגשים,  לצערי זה לא עבד“.

ש – מערכה ראשונה – מהפך מ 15-12 ל 20-16. “זה היה אצלי בידיים ולא יכולתי לעשות עם זה כלום”. יונה וולך ניסחה את זה יפה.

ת – “זה בדיוק בניית האופי שאני מדבר עליה וזה משהו שנצטרך ללמוד לקחת. זה בדיוק  שכר הלימוד שאנחנו משלמים כקבוצה חדשה”.

ש – מערכה שנייה – אמנם השגנו בה 19 נקודות, אבל היו לנו 5 טעויות במכות פתיחה, 5 נק’ בהתקפה ב 26% ביצוע. 12 מהנקודות הגיעו כתוצאה מטעויות של חדרה.

ת – “מערכה לא טובה שלנו, אין ספק. ההרגשה הייתה שהיינו מחוץ למשחק לכל אורכה”.

ש – מערכה שלישית – 25% ביצוע.  בחדרה – בורבליוק  שהשיגה 12 נק’ ב 71%,  עשתה 5 נק’ ב 100% במערכה האחרונה.

ת – “כשאנחנו לא מצליחים לייצר התקפה, הצד השני יעניש, זה ברור וידוע”.

ש –  עוד נתונים – 6-0 להן בחסימות. 46% מהנקודות שלנו בכל המשחק נבעו מטעויות שלהן..

ת – “אנחנו נהיה חייבים לייצר כמה 2-3 נקודות במשחק החסימה. החסימה שלנו רכה מדי. נגענו בלא מעט כדורים אבל הם לא נפלו וחדרה קיבלו הזדמנות נוספת להתקפה. יחד עם זאת צריך להבין שאנחנו בנחיתות גובה מול כל הליגה ואני לא מצפה שננצח אף אחד במאזן החסימות. הכוח שלנו צריך לבוא מאלמנטים אחרים במשחק”.

ש – מחזור הבא – בחוץ מול כפר סבא שטרם איבדה מערכה… בכלל ההגרלה שסידרה לנו את שלושת הקבוצות הכי טובות בארץ ברצף – לא ממש עוזרת לנו..

ת – “מה שלא תלוי בנו ממש לא מעניין אותי. כנ”ל ההגרלה. בידיים שלנו להתכונן הכי טוב שאפשר למשחק הבא, תהא היריבה אשר תהא”.

ש – אני מפחד שהפכנו משיחת המחזור (הראשון לקבוצה שכל שאר היריבות מחכות לשחק מולה, לשפר את יחס המערכות ומספר נקודות שלהן בטבלה.

ת – “שוב פעם, מה שאחרים רואים ולמה הם מחכים תלוי זה עניינם. אנחנו צריכים להתמקד במיצוי הפוטנציאל שקיים בקבוצה שלנו. אנחנו לא מציגים את היכולת שאנחנו יכולים להציג וזה כל מה שמעניין אותי ממשחק למשחק – איך אנחנו יכולים להשתפר”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים