הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אליפות בתי הספר התיכונים לשחייה, התקיימה בשבוע שעבר בבריכת וינגייט. את העיר מודיעין -מכבים – רעות, ייצגו נבחרות הבנים והבנות של תיכון מו”ר. מדובר בתחרות לתלמידי ותלמידות י’ – יב’.

הפרס שהמתין לבתי הספר שיזכו במקום הראשון בין הבנים ובין הבנות – השתתפות באליפות העולם לתיכונים שתתקיים באפריל 2017 בבודפשט.

נבחרת הבנות, מורכבת משש שחייניות, השוחות כולן במסגרת אגודת מכבי פ.מ. רעות. מדובר בתחרות בברכה אולימפית 50 מ’ והמשחים הנם משחים למרחקים קצרים – 50-100 בכלל סגנון. שלוש משחייניות מור, מתמחות דווקא במרחקים הארוכים יותר…

מה היה לנו שם?

גל סידי, ניצחה במשחים ל 50 חתירה – 27.98 שנ’ ו 100 חזה – 1:18.08 דק’. סיימה שנייה ב 50 פרפר 30.32 שנ’ ושלישית ב 50 חזה. 36.53 שנ’.

רז פורדוסו, שנייה ב 100 חתירה – 1:03.5 דק’ , שלישית ב 50 חתירה 29.66 שנ’ שישית ב 100 חזה.

עדן נימרי, מדלייה אחת מכל סוג – זהב ב 50 גב 33.2 שנ’, כסף ב 100 גב’ 1:11.5 דק’, ארד ב 50 פרפר – 31.3 שנ’.

גלי זילברברג, ארד ב 100 פרפר 1:12.13 דק’. רביעית ב 200 מעורב 2:33 דק’.

נטע שיף, בדומה לעדן, מדליה אחת מכל סוג: זהב ב 100 חתירה – 1:02.0 דק’. כסף ב 50 גב 33.4 שנ’, ארד ב 200 מעורב 2:31.0 דק’.

דניאל אלגריסי, השלימה את שישיית השחייניות.

רביעיית השליחות, שכללה את נימרי, סידי, פורדוסו ושיף, סיימה שנייה במשחה השליחות 50*4 מעורב.

כל שש השחייניות, נטלו חלק במשחה שסגר את התחרות 50*6 חתירה, בו הן זכו במקום הראשון.

בניקוד הכולל, בנות תיכון מו”ר, צברו 20 נקודות יותר מכל יריבה אחרת, סיימו במקום הראשון והבטיחו את השתתפותן באליפות העולם בבודפשט.

Kürtős - here we come

נבחרת הבנים מורכבת משחיינים ששוחים כיום במכבי פ.מ. רעות דניאל ווינבאום, שי גרינברג ודניאל רחלין, משחיינים ששחו בעבר במסגרת האגודה – איתי כצנלסון ואורי סלמה וזיו אגמון – שמתמחה דווקא בטראיתלון. נבחרת הבנים סיימה במקום החמישי, כאשר דניאל ווינבאום סיים את התחרות עם שתי מדליות  אישיות במשחי הפרפר (50 ו 100).

תודה מיוחדת למשפחת נימרי (מיכאל ועדן) שסייעו בריכוז נתונים ותמונות מהתחרות.

אחרי שעברנו על נתונים, הגיע הזמן לקצת חוויות, קצת שאלות ותשובות…

ש – כמה בתי ספר נטלו חלק בתחרות?

ת – גל סידי – “בתחרות היו 7 קבוצות בנות ו10 קבוצות בנים”.

ש – מי היו היריבות הרציניות שלכן?

ת – גל סידי + רז פורדוסו : “היריבות הרציניות היו בית ספר מוסינזון – בנות ששוחות באגודות הוד השרון וכפר סבא בית ברל וחוות הנוער (ירושלים).

ש – מי מאמן את נבחרת השחייה שלכן? התשובה נחלקה לשניים – מי אימן בתחרות בארץ

רז: “הגיע מורה לספורט (אמנון) וכרמל (לויתן – מאמן שחייה ראשי של מכבי פ.מ. רעות)

ומי יאמן באליפות העולם באפריל?

גל: “בינתיים עוד לא ידוע , אמורה לצאת איתנו אחת ממורות הספורט בבית הספר, אבל מקוות שיצא איתנו גם מאמן שחיה רציני”.

ש – אליפות העולם בהונגריה – כמה מדינות ישתתפו? מה המטרות – או שעוד מוקדם לדעת?

ת – גל סידי – “אני לא סגורה כמה מדינות ישתתפו, אני צריכה לחקור קצת את התקנון של התחרות בשביל לגלות, מטרות קבוצתיות לא כל כך יש, מאחר והסיכוי שלנו להתברג שם גבוה כקבוצה לדעתי די קטן , אבל כל אחת באה לשם במטרה לשחות הכי טוב את המשחים האישיים שלה”.

ש – חוויה מהתחרות

ת – גל סידי :”האווירה הייתה מאוד טובה והיה רצון אדיר לנצח, חוויה הכי משמעותית שלי מהתחרות הייתה המשחה הראשון שלי 50 חתירה – היה קרב מאוד צמוד ביני לבין אחת חזקה מאוד מירושלים וניצחתי ממש בנגיעה … זה היה התחלה מעולה לתחרות בשביל כולנו עוד חוויה קבוצתית משמעותית הייתה השליחים האחרונים 6*50 חתירה – האפשרות האחרונה לקבל ניקוד ומעניקים ניקוד כפול לפי החישוב שלנו הבנו שהניצחון כבר בידיים שלנו ויש לנו פער גדול מספיק כדי לנצח אם רק נסיים את המשחה, היה כיף מאוד לסיים גם את המשחה הזה במקום הראשון כקבוצה ולדעת שמחכה לנו כרטיס טיסה לתחרות העולמית”.

ש – שחייניות מוכרות נוספות שנטלו חלק בתחרות:

ת – עדן נימרי : “נטע גבלן שהייתה באליפות מקום ראשון ב100 גב משנתון 2000, הייתה קרן בטאון שהיא ספרינטרית טובה מ1999 והיו כמה ירושלמיות  כמו יאנה פודוסינובסקי ומאיה עצמון”.

ש – התחרית במרחקים שאת לא רגילה להתחרות בהן והצלחת לא רע בכלל (לפחות במיקומים).  למי יותר קשה – לשחיינית “ארוכה” שמתחרה במרחק קצר, או ההפך?

ת – רז פורדוסו: “זה סוג שונה לגמרי של שחייה- אירובי לעומת אנאירובי. אני חושבת ששחיינים ששוחים מרחקים קצרים יותר, קשה להם לעבור לארוך כי היכולת לאירובי שלהם לא מאומנת. לעומת זאת, שחייני ארוכים מתאמנים גם אירובי וגם אנאירובי- אז יותר קל להם”.

ש –  למה רק משחים קצרים ולא גם ארוכים? יש לכן בקבוצה מומחיות למשחים ארוכים..

ת – גל סידי : “מתחרים רק במשחים קצרים מאחר וכך בנויה התחרות – כל בית ספר מעמיד 2 בנות בכל אחד מהמשחים הבאים : 50 ו 100 מכל סגנון ו200 מעורב. לכל שחיינית מותר לשחות מינימום 2 משחים ומקסימום .4 בית הספר המנצח הוא בית הספר שצבר הכי הרבה ניקוד לפי השיטה הבאה אם נגיד שחו 13 בנות 50 חתירה הראשונה מקבלת 13 נקודות השנייה 12 וכך הלאה, עד האחרונה שמקבלת נקודה אחת. שליחים ניקוד כפול. אז בעצם הצבת המשחים שלנו הייתה טקטית נטו, וכפי שאמרת – רוב הבנות אצלנו שחייניות מרחקים מוכשרות ביותר, אז כשהתחרות היא של מרחקים קצרים בלבד זה הצריך מאיתנו קצת חשיבה”.

ש – זה אומר שאתן למעשה שחיתן הרבה משחים שהם לא המשחים החזקים – רגילים שלכן… מתי למשל התחרית פעם אחרונה בפרפר? קשה? מאתגר? מעצבן? שונה?

ת – גל סידי : “היה לי אישית ממש נחמד להתחרות ב 50 פרפר, 50 לא מפחיד אותי בשום סגנון ושחיתי נטו בשביל הקבוצה, לא עניינה אותנו כל כך התוצאה – רק לנצח כמה שיותר בנות”.

קטגוריות: שחיה

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים