הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אחוות הטבעת

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

מחזור הסיום בסיבוב הראשון בליגת העל לנשים בכדורעף, התאפיין בקרבות על הדירוג. מקום שלישי מול רביעי, מקום חמישי מול שישי ושני הקלאסיקו – משחק העונה בין שתי הקבוצות שטרם שמטו מערכה – כפר סבא וחיפה והקרב בין שתי סוגרות הטבלה – הבלתי מנצחת מאבן יהודה לבין העולה החדשה – מ.כ. נס ציונה.

קצת שמח קצת עצוב, קצת כואב – כאלה הם חיינו בזמן האחרון – יערה הרן, שחקנית נס ציונה מתאבלת על אביה ומכאן אנו שולחים לה את תנחומינו, שתי שחקניות פצועות, מה שגרם לנס ציונה להתייצב למשחק מול אבן יהודה עם שש שחקניות בלבד וקפטנית הקבוצה – ספיר ביבי, נישאה לבחיר ליבה – אסף.

Fellowship of the Ring

באבן יהודה – אנו פוגשים את כוכבת נבחרת ישראל בכדורעף – מורן צור ואת הליברו ליר גופר – אותה פגשנו בעונה שעברה במדי האקדמיה.

השישייה הפותחת – כאשר יש שש שחקניות, יש רק שישייה אחת אפשרית. ספיר ביבי, שרית מיכאלי, ג’ני לרץ’, ליזה בוז’נסקי, רויאל ריצ’רדסון וסידני מיילס.

מערכה ראשונה – אחרי פתיחה צמודה (4-4), אבן יהודה הייתה הראשונה לעלות ליתרון משמעותי 7-13. ג’ני – עם הנחתה מלפנים ומאחור ועם אייסים, הייתה אחראית לריצה של 6-0 שהשוותה את התוצאה ל 13-13. מורן צור העלתה את קבוצת ל 18-22, שתי הנחתות החוצה והנחתה של ספיר משמאל והפער שוב נקודה אחת בלבד. חור חכם של מורן והמערכה הסתיימה ב  22-25 לאבן יהודה, שמוליכה 1-0 במערכות.

מערכה שנייה – “אימא – די נו!! הן כל הזמן מובילות” התרעמה אוהדת צעירה מקומית. נס ציונה פותחות פער ואבן יהודה מצמקות. 15-14 ורוברט פרלוב, מאמנה של נס ציונה – בפסק זמן. שרית יעילה מהאמצע, ג’ני בחור עדין משמאל. 20-16 לנס ציונה וכעת הקבוצה המקומית בפסק זמן. רויאל העלתה ל 24-21 ונקודת מערכה לנס ציונה. מורן הנחיתה מימין 24-22. רויאל 25-22 לנס ציונה, שהשוותה ל 1-1 במערכות. מערכה ראשונה בה זוכה הקבוצה מזה חודש וחצי.

סטטיסטיקה מעניינת א’כל המערכות בהן זכתה נס ציונה העונה, היו במשחקי החוץ שלה.

סטטיסטיקה מעניינת ב’כאשר נס ציונה זוכה לפחות במערכה אחת במשחק, היא גם מנצחת אותו. מה שאומר שאפשר ללחוץ ידיים וללכת הביתה.

קהל אורח – 50% מאוהדי נס ציונה קמה ויצאה. היא חזרה בהמשך ואפילו התגלה אוהד נוסף. נס ציונה עובדים על איכות ביציע ולא על כמות..

מערכה שלישית – ארבע נקודות רצופות על הסרבים של רויאל ונס ציונה ביתרון 8-3. מורן סוחבת קבוצה שלמה על הכתפיים, 13-16 לאבן יהודה. נס ציונה העלתה הילוך בהגנה, סיד הצילה כדור אבוד מהפרקט שהפך לנקודה, שרית וספיר בבלוק גדול 16-16. 19-22 לאבן יהודה. סיד הפכה כדור חכם, רויאל הנחיתה על החסימה, סרב טוב של ליזה ושוב שוויון – 22-22. 23-23. המתח בשיאו. שרית בקור רוח מופתי, נקודה חשובה מהאמצע. סיד סגרה את המערכה עם אייס 25-23 ו 2-1 במערכות ל מ.כ.  נס ציונה.

מפתיע משהו” – מעדכן הכרוז המקומי. “אבל אתם לא ניצחתם אף משחק עד עכשיו” נשמעת התשובה ביציע..

Never give up

מערכה רביעית – אין חילופים בשישייה של נס ציונה, אבל מי שהתעייפו היו דווקא המקומיות, שההנחתות שלהן החלו לעוף החוצה. “מספיק לעשות טעויות כל הזמן” ביקש המאמן שלהן בפסק הזמן. נס ציונה רצה 6-0 על הסרבים של שרית, בדרך ל 11-5.”בואו, עכשיו לשחק” ביקשה מורן מחברותיה לקבוצה. הן כל הזמן משחקות, השאלה – איך…. 12-12 וכעת נס ציונה בפסק זמן. 15-14 אבן יהודה. סיד השוותה בחור חכם ועברה לתת מכות פתיחה קטלניות, בלוק נוסף של ספיר את שרית, אייס של סיד דרך הרשת ואייס שלה בלי עזרת הרשת – 19-15 לנס ציונה. ג’ני ורויאל 22-16. המתח נותן את אותותיו אצל המארחות – סרב אחד בחוץ ואחר – לרשת. שש נקודות משחק לנס ציונה. ספיר ביבי עם כדור הפתיחה שיסיים את המשחק. 25-18 ו 3-1 ל מ.כ. נס ציונה על מכבי אבן יהודה.

המשחק הופסק 85 פעם בכדי לאפשר את ניגוב הפרקט. אני לא חושב שאני מגזים במספר. כמעט אחרי כל נקודה, היה צורך לנגב את הפרקט..

בעקבות הניצחון, נס ציונה טיפסה למקום השישי בטבלה, עם 6 נקודות. בצמרת – כפר סבא גברה גם היא 3-1 על חיפה ופתחה פער בין שלוש נקודות בפסגה.

סיכומים:

שבוע שמח במיוחד, התחיל בחתונה של ספיר, המשיך בניצחון על אבן יהודה…

משחק צמוד, מלא תהפוכות, ככה אנחנו אוהבים את המשחקים שלנו – במיוחד כשהם מסתיימים בניצחון לקבוצה הביתי…

שש שחקניות, מול קבוצה שנדחפת על ידי קהל ביתי, לא פשוט בכלל. כל הכבוד..

ספיר שמחה ביבי: “היה משחק טוב אנרגיה טובה וחיובית. הרגשנו שאנחנו יכולות למרות שהתחלנו עם שטויות, התאפסנו מהר על עצמנו וחזרנו למשחק  באופן אישי אני גמורה מעייפות, אבל לא היה סיכוי שבעולם שלא אגיע למשחק שלנו במיוחד כזה משמעותי”.

שרית מיכאלי: “וואו! ההתרגשות בשיאה! היה כל כך כיף. היה קהל עוין, וזה רק נתן מוטיבציה להמשיך!! כל פעם שניגשתי לסרב- והם התחילו לצרוח ״רשתת״ ולדפוק בתופים, רק נתן לי כוח להמשיך ולעשות נקודות ומילא אותי באדרנלין מטורףףףףף.  את המשחק ניצחנו בשביל הקפטנית ההורסת בריאות שלנו! אוהבים אותה ורציתי להסב לה נחת!! פשוט כיף”.

היו לך היום מעבר למכות פתיחה טובות, גם כמה וכמה הנחתות טובות מהאמצע….

שרית: “סיד מתחילה לסמוך עליי יותר וזה מתחיל להתבטא”…

שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – עד שאנחנו נותנים משחק טוב – אין סטטיסטיקות. אני מניח שמדובר כאן באחריות של הקבוצה הביתית. יש ענישה במקרים כאלה?.

ת – “מדובר באחריות האיגוד. כמו שהגעת שופטים למשחק אינה באחריות הקבוצה הביתית אלא האיגוד כך גם הסטטיסטיקה. לא ידוע לי על ענישה אבל האגודות משלמות תשלום שנתי על הסטטיסטיקה. אני במקום אבן יהודה מבקש לזכות אותם על החלק היחסי של המשחק הזה”.

ש – שבוע שמח במיוחד, התחיל בחתונה של ספיר, המשיך בניצחון על אבן יהודה… למעט יערה כמובן…

ת – “השבוע התחיל ביום ראשון באופן שמח במיוחד כשהתרגשנו באימון לקראת החתונה של ביבי וכבר באותו ערב יערה נקעה את הקרסול…ביום החתונה של ביבי אבא של יערה הובא למנוחות, יום מלא רגשות מעורבים. וביום שישי ניצחון שהיה צריך לבוא”.

ש – איך מגיעה מורן צור, קפטנית נבחרת ישראל בכדורעף, כוכבת הדאבל מ 2015 בהפועל כפר סבא, לאבן יהודה? שחקנית מדהימה. תענוג לראות אותה משחקת….

ת – “מורן נשואה למאמן אבן יהודה, ליאור לוק, וילדה לפני 4-5 חודשים. אני מניח שהמצב המשמח הזה לא אפשר לה את האינטנסיביות של כפר סבא אז כנראה שלבוא ולעזור לאבן יהודה, אולי עם טיפה פחות מחויבות, היה מתבקש. זה הניחוש שלי”.

ש – משחק מרתק. צמוד לכל אורכו…

ת – “המשחק היה באמת מותח ודרמטי לכל אורכו. דיברנו ממושכות בפסקי הזמן שברגע שאנחנו פותחים פער קטן אסור לנו להרפות. לפעמים זה עבד ולפעמים לא. במשחק מלא תהפוכות כזה הכל יכול לקרות.”.

ש – שאפו ענק – שש שחקניות, בלי אפשרות לעשות חילוף… חתונה יומיים לפני ועדיין – ניצחון גדול..

ת – “זהו ניצחון גדול בגלל סיבה אחת בלבד – לא התאמנו כמו שצריך לאורך כל השבוע. ביום רביעי לא היה אימון, ביום חמישי היו שלוש בנות באימון. ובכל זאת הצלחנו לעשות את העבודה בשישי. על כך מגיע לבנות כל הכבוד”.

ש – מישהו/מישהו הקשיבו לי – סיד חילקה הפעם כדורים טובים לשרית, שהייתה מאוד אפקטיבית באמצע.

ת – “משחק הקבלה שלנו השתפר ואפשר לסידני יותר אופציות ללכת עם האמצע. שרית הייתה מול רשת ריקה לא מעט מה שאפשר לה לעשות מכות טובות ומדויקות “.

ש – מערכה ראשונה – נדנדה. 12-6 אבן יהודה, 14-13 נס ציונה, 21-16 אבן יהודה, 23-22 אבן יהודה….

ת – “לשיטתי, סקורינג ראנס של 5-6 נקודות לקבוצה שקורים כמה פעמים במהלך מערכה מעידים על רמת משחק נמוכה. בליגה ראשונה, פער של 5-6 נקודות – בכל שלב של המערכה – אמור להספיק כדי לנצח אותה, כי כשרמת המשחק כולו היא גבוהה קבוצה לא יכולה לייצר 5-6 נקודות ברצף. ספציפית למשחק הזה, אנחנו טעינו המון במכת הפתיחה במערכה הראשונה. עבדנו קשה על הנקודות שלנו ואת שלהם הן עשו ביתר קלות, וזה עלה לנו במערכה“.

ש – מערכה שנייה – אמנם צמודה, אבל הובלנו מתחילתה ועד סופה.

ת – “במערכה השנייה כמעט ולא טעינו במכת הפתיחה ואפשרנו לאבן יהודה לצבור טעויות מהצד שלהן בהתקפה. משחק כזה גם במערכה הראשונה היה מציב אותנו ב 2-0 ולא ב 1-1 “.

ש – מערכה שלישית – 8-3 לנו, 10-10. 21-18 אבן יהודה. יכולת טובה של סידני בסוף המערכה. “מפתיע משהו” עדכן הכרוז… בשלב הזה כבר אמנו שהניצחון בדרך…

ת – “הכרוז היה די דביל, אם להיות מנומס. היה לו מה להעיר בטקס הפתיחה שהיינו שש בנות, בסיום הוא אמר שזו הפתעה כאילו שהיינו אמורים להפסיד לאבן יהודה – הוא כבר קיבל ממני נזיפה בסוף המשחק. שוב פעם, הנדנדה הזו לא עוזרת בבניית האופי הקבוצתי. אם מובילים ב – 5 נקודות בשליש הראשון של המערכה, לא אמורים להיות בשוויון עם תחילתו של השליש השני. מה שכן, הוכחנו יותר בגרות ויותר אחריות במאני טיים של המערכות וזה כן מאוד מוסיף לאופי”.

ש – מערכה רביעית – קבלה הרבה יותר טובה בהגנה. 10-5 לנו, 15-14 בן יהודה. ואז הגיעו הדקות הטובות ביותר שלנו במשחק… 11-3 עד הסיום.

ת – “היה חשוב לעלות חזק במערכה הרביעית ולפתוח פער כדי לשבור אותן מנטלית. היו הזדמנויות במערכות קודמות ודי החזרנו אותן למשחק לטעמי במקום להפגין קילר אינסטינקט. במערכה הרביעית אני סבור שלמרות שאבן יהודה צמצמו, הפתיחה הטובה נתנה לנו רוח גבית ומרגע שסידני נכנסה למכת הפתיחה ועשתה כמה אייסים, ידענו שזה גמור”.

ש – הסתיים סיבוב ראשון בליגה – די ברור מי 4 הקבוצות שיהיו בפלייאוף העליון ומי יהיו בפלייאוף התחתון. בסך הכול – ניצחנו 2 מ 3 הקבוצות שפלוס מינוס ברמה שלנו ולא לקחנו אף מערכה מהקבוצות שיותר טובות מאתנו… שמח, מאוכזב, ריאלי?

ת – “עם תחילת העונה אמרתי לעצמי שאנחנו צריכים לדעת להתמודד עם ק.ק, רעננה ואבן יהודה ומבחינתי מקום חמישי הוא ריאלי. פגעתי שתיים מתוך שלוש ואנחנו במקום השישי ולמעט המשחקים מול ק.ק וכפר סבא אני די מרוצה”.

ש – מטרות לקראת הסיבוב השני…

ת – “מבחינה הישגית, המטרה היא לנצח לפחות קבוצה אחת שלא ניצחנו בסיבוב הראשון ולא להפסיד לקבוצות שניצחנו. מבחינה מקצועית, יש כמה מטרות. קודם כל לעבות את הסגל. לאחר מכן לחזק את משחק האמצע שלנו. כמו כן, לשפר את אחוזי הקבלה שלנו ודבר אחרון  – להיכנס לקצב התקפה מהיר”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים