הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

צהוב, כאן קדקוד. לא לאפשר כניסה. אני חוזר – לא לאפשר כניסה“. המקום – מישור אדומים. ליתר דיוק – בצמוד למגרש הכדורגל, בו אמור להתקיים משחק צמרת בליגה ב’ דרום ב’ – בין שתי הביתריות – נורדיה ירושלים (שנייה בטבלה) לזו שמגבעת זאב (שלישית בטבלה). מאן דהו, החליט שיש כאן פוטנציאל למשחק נפיץ וכתוצאה מכך, נוסף למאבטחים הקבועים, הגיעו למקום ניידות משטרה ושוטרים בתשלום (תנחשו לבד מי היה צריך לממן אותם).

הבעיה? המקום שלו כמו ספריה עירונית ממוצעת. רק מה? לא ניתן לעובדות בשטח להפריע לתיאוריה. שוב ושוב נדחתה כניסת הקהל למגרש. התדריך דיבר על מה עושים במקרה שתפרוץ אלימות (יכול להיות שחשבו שמתקיים פה משחק בין בית”ר לסכנין???). אוהדי נורדיה כבר רצו ללכת מכות אחד עם השני, בכדי שלשוטרים תהיה תעסוקה…

בסוף – 10 דקות לפני תחילת המשחק – הקהל הורשה להיכנס ליציע…

מי שהגיעו לבסוף מגבעת זאב, היו ראש המועצה (נחזור אליו בהמשך), צוות טלוויזיה מקומי שצילם אותו ואבא של אחד משחקני הקבוצה. נגלה לכם סוד – לא היה צורך בשוטרים….

הפער בין שתי הקבוצות בטבלה, בבוקרו של יום שישי, עמד על שש נקודות. ניצחון של גבעת זאב, יקרב אותה למאבק האליפות. הפסד והקבוצה תיאלץ להסתפק במאבק על פלייאוף העלייה.

מעורב ירושלמי – בשתי הקבוצות, משחקים שחקנים ששיחקו בעבר בקבוצה היריבה. כך ניתן למצוא בנורדיה את אלי בראשי, מיקי רנדי ועידן מזרחי ואילו בגבעת זאב – שלום דהן, מוטי לוטאטי, יניב בן הרוש ורן דדיה. שלא נדבר על עזריאל “וילי” פרידמן, חלוצה של גבעת זאב, שהיה אמור לעבור לנורדיה, אבל לא. “שחררו כבר את וילי”.

גבעת זאב בחולצות “אינטר” כחולות שחורות, נורדיה בתכלת לבן.

הרכב – ארבעה שינויים בהרכבה של הקבוצה. דור אלקבץ – מוצהב. בן צרפתי, אביתר ברוכיאן וליאור עדיקה בספסל. במקומם – ניר מנצור בעמדת הבלם (בד”כ מגן שמאלי), עידן מזרחי – מגן שמאלי, מיקי רנדי ואדם מזרחי. נורדיה במערך של 5-3-2 בשער – בנימין אור. בהגנה – רותם בוסקילה, פרדי ציון, ניר מנצור, מיקי רנדי ועידן מזרחי. קשר אחורי – ציון זקן. קשרים קדמיים – שי נסים ודניאל דרעי ובחוד – אליאור משעלי ואדם מזרחי.

מחצית ראשונה

4 – מסירת עומק, מצאה את משעלי ברחבה. בעט מ 7 מטרים ובן הרוש הרחיק לקרן.

6 – אליאור משעלי חטף את הכדור סמוך לקו האמצע, הכניס כדור חכם בין שחקני ההגנה לדניאל דרעי, שבעט את הכדור לפינה הנגדית של השוער שיצא מולו. 1-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו התשיעי העונה של דרעי.

1-0 Nordia

11 – “יש רופא במגרש?” מסתבר שכן… עדן רופא בעט מ 20 מ’ – החוצה.

14 – תמונת ראי של השער הראשון. הפעם היה זה דניאל דרעי, שמצא בכדור חכם את אליאור משעלי, שחדר לרחבה ושלח את הכדור לפינה השמאלית של השוער שיצא מולו. 2-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. בישול שמיני העונה לדרעי. משעלי, במשחקו החמישי בקבוצה – עם ארבעה שערים ושני בישולים.

רוח חזקה נשבה במהלך המשחק. במחצית הראשונה – נורדיה עם הרוח ובמחצית השנייה – נגד הרוח.

17 – עונשין לגבעת זאב, הכדור הגיע לבר פרנקו ברחבה – בנימין אור קלט. ביציע – אביו של בר מתמוגג מביצועי הילד..

19 – פעם ראשונה במשחק שהשופט שורק על עבירה לטובת נורדיה. כדור חופשי – 30 מ’ מהשער. הכדור קיבל תאוצה מהרוח וכמעט נכנס.

21 – משעלי קיבל כדור 16 מ’ מהשער. בן הרוש צמצם טווחים. משעלי לא ניסה לעבור אותו ואז להבקיע, או לסחוט פנדל. הוא בעט והרוש הדף.

תחושה ש”עוד שער אחד ישבור אותם לגמרי”.

23 –  צהוב למיכאל אלקסלסי.

26 – אותו מיכאל, השתחרר ובעט טיל מ 18 מ’ – בנימין אור הדף. “פחחח. לא קבוצה”. מזכיר לי דיונים בליגות אחרות.. קבוצה בפיגור בן שני שערים ואוהדיה מבטלים בזלזול דווקא את הקבוצה שמובילה..

28 – מורדי ועקנין, עם החילוף הראשון במשחק. וילי פרידמן נכנס למשחק.

39 – בן הרוש הקדים את אדם מזרחי, שנשלח בכדור ארוך מאוד. אולי אם אדם היה צ’יטה – הוא היה מגיע לכדור..

42 – קרן לנורדיה. פרדי ציון הסתנן לרחבה ונגח החוצה. דקה אחת תוספת זמן.

2-0 לבית”ר נורדיה ירושלים במחצית.

טקס הוקרה במחצית – לחלוץ יוסי “ווספה” אברהמי, ראש מועצת גבעת זאב בהווה. יוסי זכור בגלל המהירות העצומה שלו (ויכוח היסטורי עתיק יומין היה בסוגיה מי יותר מהיר – הוא או בני טבק) ובזכות שער בלתי נשכח בגמר הגביע בשנת 1979, שהבטיח את הניצחון לבית”ר על מכבי תל אביב. לאחר שארז טיקולסקר, הקריא את נימוקי הוועדה, יוסי ענה וציין כי “אתם בית”ר האמתית. מהיום – אני אוהד שלכם”.

אוהד ביציע מתעניין אצל דוכן המרצ’נדייז “יש לכם חם – צוואר?”. התשובה של אוהד אחר ביציע “יש לנו קבוצה שמחממת את הלב – גם טוב?”

מחצית שנייה

51 – משעלי התרומם לכדור גובה ברחבה ונוגח – החוצה.

53 – אלקסלסי מ 16 מ’ – אור קלט.

54 – ניר מנצור תפס את וילי מאחור וקיבל את צהוב מספר 6 העונה.

61 – עידן מזרחי, 10 מ’ מהשער – בעט כדור שאיים להיכנס לרשת, אבל נמלך בדעתו יצא החוצה. צהוב לאדיר אלקסלסי.

73 – כמו בתיבת נוח, גם החילופים בנורדיה הם זוגות זוגות. מיקי רנדי שנפצע קודם לכן ואדם מזרחי יצאו ובמקומם נכנסו אדי דדון ואסף לוי.

74 – צהוב גם ליוני קים.

75 – 77 – שני חילופים נוספים בגבעת זאב, העלו למגרש את רן דדיה.

84 – בן הרוש הדף את הבעיטה של אדי דדון מתוך הרחבה, אסף לוי עם הבעיטה השנייה וגם היא נהדפה.

84 – אביתר ברוכיאן במקומו של עידן מזרחי.

Elior Mishali

87 – כל שלוש דקות חילוף. הפעם – ליאור עדיקה במקומו של שי נסים.  

88 – רן דדיה משמאל, מצא את וילי פרידמן בתיבת החמש. איכשהו – הכדור יצא החוצה. ההזדמנות הטובה במשחק של גבעת זאב.

90 – צהוב לבן עדי. חמש דקות תוספת זמן.

90+1 – חילוף אחרון בנורדיה. דניאל דרעי קיבל תשואות מהקהל, בן צרפתי קיבל דקות משחק.

בסיום, ניצחון לבית”ר נורדיה ירושלים – 2-0 על בית”ר גבעת זאב.

הצמרת – לאחר 17 מחזורים, קריית מלאכי 39 נק’ ויחס שערים 36-11. בית”ר נורדיה ירושלים 39 נק’ ויחס שערים 38-10. שלישית – אשדוד עם 31 נק’. במחזור הבא – נורדיה במודיעין, קריית מלאכי בבית מול שדרות.

שפט דור בשן, לעיני 400 צופים במישור אדומים.

תגובות

פתיחה מוחצת (בחסות הרוח). אחרי זה – רגיעה. ניצחון חשוב. בינתיים אף קבוצה לא עושה לנו את העבודה מול קריית מלאכי…

ציון זקן: “משחק הכי טוב שלנו העונה באנו רעבים ועם מוטיבציה גבוהה. בנוסף שיחקנו כדורגל שוטף ויפה לעין, התוצאה הייתה אמור להיות הרבה יותר גבוהה, אם לא היינו מחמיצים הרבה. אנחנו צריכים להמשיך לעשות את העבודה שלנו. אני מאמין שיהיה צמוד עם מלאכי עד הסוף”.

עידן מזרחי: “אותנו לא מעניין מה קבוצות אחרות עושות אנחנו מתרכזים בעשייה שלנו ובמטרה שיש לנו וכשיגיע הרגע לשחק מול מלאכי, אני חושב שנעשה את העבודה כמו שצריך. נמשיך לשחק כמו ששיחקנו היום והשמיים הם הגבול!”.

שי נסים: “פתחנו את המשחק בצורה יוצאת מן הכלל ובכלל שיחקנו מצוין עם הרבה הקרבה ונחישות של כולם, אנחנו צריכים להמשיך ולנצח ואני מאמין שנכבוש את המקום הראשון בחזרה”.

אדי דדון: “תחנו טוב מאוד את המשחק ועלינו ליתרון שהקל עלינו את המשחק. זה עוד ניצחון בדרך למטרה שהצבנו השנה”.

דניאל דרעי: “ניצחון חשוב מול קבוצה טובה, שלטנו רוב הזמן במשחק, הנענו יפה וייצרנו מצבים, משחק טוב מאוד שלנו. חשוב להמשיך ולשחק ככה ובסוף העונה נשמח בע״ה”.

רותם בוסקילה: “פתחנו חזק ולחצנו מתחילת המשחק. מחצית שניה קצת הורדנו קצב, נכון. אבל ניצחון חשוב מאוד. אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו ואם ננצח כל משחק אנחנו נעלה ליגה בסופו של דבר”.

ליאור עדיקה: “אחד המשחקים הכי טובים שלנו העונה מלאכי תעבד עוד נקודות אנחנו נמשיך עם רגל על הגז לעבר המטרה בעזרת השם”

איך היה לשחק בעמדת הבלם?

ניר מנצור: “אני מאמין באמת שהיום שיחקנו סוף סוף כדורגל יפה ואיכותי וגם הקהל חושב ככה. אני חושב שחיזקנו במקומות שהיינו צריכים לחזק והפכנו לקבוצה טובה יותר. מבחינתי, לשחק בעמדת הבלם זה לא משהו שזר לי. היו שנים ששיחקתי כבלם. כל תפקיד שאצטרך לשחק בשביל לעזור לקבוצה לנצח. אני אשחק. יאללה בית”ר.

ולסיום, שאלות ותשובות עם מאמן הקבוצה – משה סלמי:

ש – רק בגלל הרוח (אתנו) – עד כמה באמת הרוח מילאה תפקיד מרכזי במשחק? מחצית ראשונה. מה אומרים לשחקנים? כדורים ארוכים, לבעוט מרחוק?

ת – “הרוח לא הייתה פקטור במשחק, מעולם לא אומרים לשחקנים לשחק על כדורים ארוכים, להיפך”.

ש – רק בגלל הרוח – חצי שני. איך מתגוננים מול רוח כזו, כשגם ככה יש נטייה ללכת אחורה ביתרון…

ת – “אומרים לשחקנים לנצח גם את המחצית השנייה, כי אנחנו טובים יותר, איכותיים יותר והיריבה באה כדי להפריע ולא לשחק כדורגל”.

ש –  פתיחת משחק קטלנית. 2-0 מהיר ואז רגיעה. ציפית לפתיחה כזו?

ת – “באנו מוכנים למשחק ולא נרגענו גם אחרי השער השני. ההבדל בין שני שערים לשישה שערים, זה אך ורק ניצול מצבים. תוצאה של חמש אפס הייתה משקפת הרבה יותר את הנעשה במגרש היום“.

ש – איך גורמים לשחקנים להבין שיש עוד 70 דקות מול יריבה בכלל לא פראיירית, שבכל רגע נתון, יכולה להבקיע שער ולחזור למשחק?

ת – “מתקנים טעויות תוך כדי משחק. האמת שמתחילת השבוע ולאור ההצהרות של גבעת זאב כל השבוע, היה ברור שהשחקנים שלי לא יורידו את הרגל מהגז ויהיו דרוכים לכל אורך 90 הדקות”.

ש – מערך – על פניו, זה נראה שפתחנו ב 4-4-2 כאשר אדם ומשעלי בחוד. זה נראה טוב במחצית הראשונה..

ת – “כל משחק לגופו. רצינו לפתוח חזק ולהכריע את המשחק מהר. נחמד שזה עבד לנו ואמרתי יותר מפעם אחת שאדם ומשעלי יוכלו לשחק יחד שנצטרך”.

ש – חצי שני עד החילופים – נראה כאילו הסתפקנו בתוצאה. התקפות דלילות שחקנים

ת – ” לא מסכים. גבעת זאב הגנו במחצית השנייה עם שמונה שחקנים כדי לא לחטוף תבוסה. הגענו לעוד שלושה מצבים של 100% שער, ששניים מהם היו עם מגן שמאלי (עידן) וקשר אחורי (אדי) כדי להשיג שערים נוספים, המגנים שלנו בילו הרבה יותר בחצי המגרש של היריבה מאשר בהגנה ואין לי מושג על איזו דלילות אתה מדבר”.

ש – חצי שני – חילופים והילך – העירו את משחק ההתקפה של הקבוצה. הקבוצה תקפה עם יותר שחקנים והגיעה למספר מצבים

ת – “חילופים אמורים להביא רעננות ותנופה. אכן, הגענו למספיק מצבים כדי להביס את היריבה“.

ש – אני במזרח וליבי במערב – אמנם אין שידורים כמו בשירים ושערים, אבל מדי פעם, פוזלים לעבר אפליקציה כזו או אחרת, לבדוק מה עושה קריית מלאכי.. יש לך זמן להתעדכן במהלך המשחק, או שבזמן המשחק – רק המשחק של נורדיה מעניין אותך?.

ת – “איני אדם של קלישאות. לא מעניין ולא יעניין אותי מה עושים קריית מלאכי. כמו שאמרתי, כשקרית מלאכי ימעדו, אנחנו נהיה שם כדי לנצל את זה“.

ש – 8 הפרש ממקום שלישי. על פניו – מאבק האליפות בין שתי קבוצות בלבד.

ת – “נכון לעכשיו זה המצב. גבעת זאב שעושה עונה מצוינת, לא יהיו פקטור במאבק על המקום הראשון, אבל לא הייתי פוסל את אשדוד ורהט בשלב זה”.

ש – מה עבר על קריית מלאכי בחודש ינואר? שינויים משמעותיים בסגל?

ת – “שום דבר. מלאכי צירפו שחקן התקפה נוסף ולא עברו שינויים דרמטיים. היתרון היחיד של מלאכי, זו העובדה שהקבוצה משחקת שנה וחצי ביחד ומחוברת כמו שצריך”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים