הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

ניצוצות

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

כמו בכל ענף שמכבד את עצמו, גם בכדורעף נשים יש מאבק על גביע המדינה, בנוסף לליגה. מה שנחמד בגביע באופן כללי, היא ההגרלה הפתוחה. ביירן מינכן יכולה לפגוש כבר בשמינית הגמר את ברצלונה למשל. לאוהדים הניטרליים זו תהיה חגיגה ואוהדי הקבוצות ה”קטנות” או ה “פחות גדולות” יוכלו לפנטז על מקום בשלב הבא לקבוצה שלהם.

והנה חזרנו לביצה המקומית. החברים באיגוד הכדורעף לעומת זאת, החליטו להרוג כל סיכוי להפתעה. לא רק שהפועל כפר סבא ומכבי חיפה, שתי הקבוצות הטובות בארץ – לא יכולות להיפגש לפני הגמר, הרי שברבע הגמר – ארבעת הראשונות שיחקו נגד ארבעת האחרונות בטבלה. מה היה קורה אם הייתה הגרלה פתוחה? תארו לכם את נס ציונה או אבן יהודה משחקות בחצי הגמר ומשודרות בשידור ישיר בטלוויזיה…

היו שלום ותודה על הדגים – מאז הקמתה, קבוצת מ.כ. נס ציונה, ארחה את משחקי הבית שלה בהיכל הספורט בקריית חינוך – רח’ אוסקר שינדלר. משחק רבע גמר הגביע, מול מנשה/חדרה/עמק חפר, יהיה משחק הפרידה של הקבוצה, שעוברת למשכנה החדש (ועל זה קוראים וקוראות יקרים – בכתבה על משחק הליגה הבא של הקבוצה – מול אבן יהודה).

השישייה – רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. נס ציונה, פתח בהרכב הבא – סידני מיילס, רויאל ריצ’רדסון, שרית מיכאלי, ספיר ביבי, ג’ני לורץ’ ויערה הרן.

מערכה ראשונה – פתיחה טובה של נס ציונה. סיד לחור, כדור אורח יצא החוצה והנחתה משמאל של רויאל על החסימה. 3-1 נס ציונה. רויאל שינתה את הסרבים שלה ותוגמלה באייס. 6-3. האורחות מחדרה עם משחק לא מדויק ונס ציונה ביתרון 9-5. דקות טובות של מרמן – חסימה, הנחתה ושני אייסים וכעת אנחנו בשוויון 10-10.

בשונה מכל קבוצת כדורעף אחרת שנתקלתי בה, שחקניות חדרה ואוהדיה מרעישים עולמות ואולמות, דווקא לפני מכות הפתיחה שלהן. כנראה שזה לא מפריע לאלו שנותנות מכות פתיחה, אבל בהחלט מחרפן את הצד השני. זוודינה וחודורוב השתלטו על המערכה וחדרה ביתרון 19-15. דניאל שפירא היא הליברו של נס ציונה במערכה הראשונה. מתי מצליח החליפה את ביבי. המערכה הסתיימה ב 25-18 לחדרה, שעלתה ל 1-0 במערכות.

מערכה שנייה – הסרב של מרמן הלך החוצה. נס ציונה עם מכות הפתיחה. שני אייסים של שרית מיכאלי ושתי הנחתות של רויאל, העלו את נס ציונה ל 5-0 מדהים. חדרה צימקה לנקודה, ביבי וג’ני העלו ל 8-5. ריצה של 9-2, העלתה את חדרה ל 14-10. רוברט, העלה את ליזה בוז’נסקי לעמדת הליברו ומשחק הקבלה של נס ציונה – התייצב. למרות זאת, חדרה ביתרון 22-17. ואז – הגיעו הדקות הטובות של נס ציונה במשחק. רויאל, שרית וג’ני – עם פעולות טובות בהתקפה – 22-20 בלבד לאורחות. 23-20. ג’ני ואחריה סידני בחסימה והפער ירד לנקודה אחת בלבד. בורבליוק, העלתה את חדרה ל 24-22. רויאל הנחיתה משמאל 24-23. סרס טוב של שרית ולאחריו הגיעה חסימה ענקית של סידני – שוויון 24-24. רויאל הנחיתה את הכדור הבא על החוסמת. נקודות מערכה לנס ציונה 25-24. זוודינה השוותה, חודורוב חסמה את רויאל ושוהם סיימה את המערכה באייס. 27-25 לחדרה, שעלתה ל 2-0 במערכות. אחת המערכות הטובות שיותר של נס ציונה העונה, שלצערה ולצער האוהדים ביציע – לא הסתיימה בניצחון…

מערכה שלישית – שתי המערכות הראשונות, התחילו בנקודה של נס ציונה. “אולי הפעם כדאי שחדרה תיקח את הנקודה הראשונה?” הקשה הכתב. “הבעיה היא לא מי תיקח את נקודה הראשונה, אלא – מי תיקח את שאר 24 הנקודות עד סוף המערכה” הסביר לו החבר ארז, נס ציוני, שמגיע לראות את משחקי הקבוצה. אחרי שקיבלה את רשותנו, ג’ני העלתה את נס ציונה ל 1-0.  אבל זה היה רגע השיא של נס ציונה במערכה. חדרה עלתה ל 6-2, 17-10 ובסיום 25-13 לחדרה, שניצחה 3-0 במשחק.

Jennie Loerch

ארבעת הראשונות בטבלה, לא איבדו ולו מערכה אחת בשלב רבע גמר הגביע. אחד ממשחקי חצי הגמר, היה מותחן בין חמש מערכות, אבל בסופו של דבר, בפעם הרביעית ברציפות, ייפגשו קבוצות מכבי חיפה והפועל כפר סבא – בגמר גביע המדינה.

שאלות ותשובות עם מאמן הקבצה, רוברט פרלוב:

ש – מה תוכל לספר לי על האולם החדש – מי בנה, כמה מקומות, מי עוד ישחק בו, כמה הקבוצה התאמנה שם…?

ת –  “באולם 250 מקומות, בנוי בסטנדרט גבוה ומתאים לנו מאוד מבחינת גודל מגרש ויציע. הקבוצה ערכה אמש (רביעי) את אימון הבכורה שם. אינני יודע כמה העירייה השקיעה מתוך העלות הכוללת ומהיכן שאר המימון”.

ש – מערכה ראשונה – פתיחה טובה שלנו, 4 טעויות שלהן, יתרון 9-5. מכאן המחלה הקבועה של החלק השני של המערכה 11-3 לחדרה, שעלו ל 12-16 בדרך לניצחון במערכה.

ת – “אם 4 טעויות שלהן הובילו אותנו ליתרון אז זו לא פתיחה טובה שלנו, זו פתיחה לא טובה שלהן. אנחנו מדברים כל הזמן על לקחת יוזמה, אקט ולא רה-אקט, אז פתיחה טובה שלנו מבחינתי היא פעולות חיוביות מצדנו ולא טעויות של היריב, כי טעויות יריב מתאזנות במוקדם או מאוחר. ואכן כשחדרה הפסיקו לטעות אנחנו התחלנו”.

ש – מערכה שנייה – שני אייסים של שרית ביחד עם שתי הנחתות טובות של רויאל – בדרך לחמש אפס מהיר.

ת – “שרית עשתה עבודה יפה במכת הפתיחה. היא מסוגלת לייצר מכת פתיחה קשה מאוד לקבלה, היא רק צריכה את הביטחון לעשות את זה. המשחק בעיקרו הוא פשוט – כשאתה משבש את הקבלה של היריב אתה מקבל הזדמנות להתקפת מעבר – ורויאל ניצלה זאת היטב”.

ש – מערכה שנייה – הרבה אופי – אחרי 17-22 ו 24-22 לחדרה, סיד ורויאל הפכו את התוצאה, נקודת מערכה..

ת – “הייתה רוח מחודשת לקראת סוף המערכה השנייה. הצלחנו לעשות כמה סטופים חשובים בהגנה וגם החסימה התמקמה נכון. חבל שלא ידענו לקחת בסוף אבל זה קורה”.

ש – סוף מערכה שנייה – גרוש ללירה. זה מה שהיה חסר בסוף המערכה.

ת – “היו חסרים כמה גרושים. קבלת החלטות נכונה בהתקפה במאני טיים, קבלה יציבה במאני טיים – זה מה שהיה חסר”.

ש – מערכה שלישית – לצערנו – במעמד של קבוצה אחת.

ת – ” לצערי כן. הבנות בדיעבד סיימו להילחם עם תום המערכה השנייה. זה לא אמור להיות כך אבל אלה פני הדברים”

ש – 14-2 בחסימות, 10 אייסים (בעיה בקבלה). ליברו – דניאל 29% ביצוע, ליזה – בדיוק כפול – 58%.

ת – “זה ידוע שמשחק החסימה שלנו לא חזק אבל מספר החסימות שהשיגו חדרה הוא לא סביר. המתקיפות שלנו מספיק טובות על מנת לדעת להתמודד טוב יותר מול חסימה כפולה. דניאל עדיין לא מראה יציבות בקבלה אבל עושה משחק הגנה טוב מאוד. ליזה עשתה עבודה טובה מאוד בקבלה כשנכנסה באמצע המערכה השנייה”.

ש – ניצוצות. בחלקים מהמשחק, אנחנו נראים חלק מהחגיגה הזו שנקראת ליגת העל ובחלקים רבים – כמו הקבוצה שסיימה שביעית בלאומית בעונה שעברה. ב 12 מתוך 14 משחקים, לא לקחנו אפילו מערכה אחת. עד כמה מזה זה הבדלי רמות ועד כמה זה מנטאלי ?

ת – “מילות המפתח הן יציבות ועקביות בביצוע. אנחנו עושים סדרה של פעולות חיוביות לזמן מוגבל ואז סדרה של פעולות שליליות לאורך זמן ארוך יותר. הייתי אומר שזה פיפטי – פיפטי. יש הבדלי רמות ברורים בלא מעט עמדות, אבל גם מנטלית אנחנו נופלים יותר מדי פעמים”.

ש – שישי הקרוב אני מוותר על משחק כדורגל בכדי לבוא לראות ולכתוב על ניצחון בית ראשון אחרי 10 חודשים…

ת – “אני מקווה שלא תתאכזב”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים