הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

קבוצת כדורעף הנשים של מ.כ. נס ציונה, זכתה לאולם ביתי חדש. אין מצוקת חנייה. מגרש בונבון מהאריזה… חנוכת האולם התקיימה במשחק הליגה מול מכבי אבן יהודה, במסגרת מחזור 14 בליגת העל.

היציע קרוב לפרקט, מה שטוב לתמונות, אבל לא בטוח שכל כך טוב לראשים של האוהדים, שנמצאים בקו האש של המנחיתות… נס ציונה בשחור, אבן יהודה בוורוד. וגם נס טכנולוגי – לוח אלקטרוני גדול – עובד.. – לא צריך לנחש מה התוצאה…..

השישייה הפותחת – רוברט פרלוב, מאמנה של מ.כ. נס ציונה, פתח עם יערה הרן, ספיר ביבי, ג’ני לורץ’, רויאל ריצארדסון, שרית מיכאלי וסידני מיילס.

קהל – עשרות צופים, ואימא Loerch  אחת ביציע. ההורים של ג’ני מבקרים בארץ הקודש ובאו לראות את הבת בפעולה. אימא הייתה יחידת עידוד של אדם אחד. סוף כל סוף חריגה מקהל הקונצרטים שמגיע בדרך כלל למשחקי נס ציונה. (במידה ומגיע).

מערכה ראשונה – נקודה ראשונה אי פעם באולם – לאורחות (סמיילי עצוב).  הנקודה הבאה – לנס ציונה, לאחר הנחתה של רויאל משמאל. 4-7 ו  9-12 לאורחות. אייס של שרית, הכנה יפה של סידני לרויאל ושוויון 12-12. ארבע נקודות רצופות לאבן יהודה. רוברט לקח פסק זמן והתלונן ש We are not playing”… ליזה בוזנסקי עם הצלה גדולה בהגנה, שנוצלה בידי סידני לחור חכם מהעבר השני. נס ציונה הלכה והתקרבה, רויאל ושרית השוו, ואייס של ספיר, העלה את נס ציונה ליתרון ראשון מאז 4-3, 20-19 לנס ציונה. שתי נקודות של ג’ני מצד שמאל וחסימה של סידני, ונס ציונה ביתרון 23-20. במצב של 24-22 – אבן יהודה עם סרב לרשת. 25-22. 1-0 לנס ציונה.

האמת שבשלב הזה, אפשר היה ללכת הביתה… סטטיסטית – בכל פעם העונה שנס ציונה לקחה מערכה, המשחק הסתיים בניצחון שלה (מצד שני – זה אומר שכל ההפסדים שלה היו “על האפס”).

מערכה שנייה – דניאל שפירא פותחת בעמדת הליברו של נס ציונה. 4 הנקודות הראשונות של מ.כ. נס ציונה במערכה, הגיעו כתוצאה מהנחתות של רויאל משמאל. ביבי, שרית  וג’ני העלו ל 8-5. מתי מצליח שעלתה מהספסל, הוסיפה שני אייסים רצופים ונס ציונה ביתרון 10-5. סיד בהוק שוט בסגנון קארים, רויאל הלכה באוויר כמו Kenny “Sky Walker”, אלוף ההטבעות ששיחק בניקס. 16-11 נס ציונה.

אבן יהודה לא ויתרו והשוו ל 19-19. ג’ני בהנחתה אדירה, עצרה את הריצה של האורחות. שתי נקודות של רויאל וארבע נקודות מערכה לטובת נס ציונה. 24-20. אבן יהודה הצילו שתי נקודות מערכה, אבל פעם שלישית סרב שלהן החוצה. גם המערכה השנייה הסתיימה ב  25-22 לנס ציונה, 2-0 במערכות.

מערכה שלישית – המערכה התחילה עם שני אייסים רצופים של ג’ני. הנחתה של רויאל, עוד אייס והנחתה יפה של שרית מהמרכז. 5-0 נס ציונה. ג’ני וביבי, הוליכו ריצה נוספת, הפעם של 7-1 ו מ.כ. נס ציונה ביתרון 16-5 ו 21-9. הפעם אבן יהודה הצילו שלוש נקודות מערכה, אבל המערכה הסתיימה ב   25-15. 3-0 ל מ .כ. נס ציונה.  הניצחון החלק הראשון של נס ציונה העונה. 15 נקודות היו המספר הנמוך ביותר שהשיגו יריבותיה של נס ציונה העונה.

סיכומים:  ונתחיל עם מספר שאלות לשחקניות הקבוצה:

 א – סוף כל סוף ניצחון ועוד במשחק בית.. אם כי בינינו – היריבה..

ב –  איך האולם החדש?

 ג – מטרות לקראת הפלייאוף – להבטיח הישארות, לשפר מיקום?

 

ספיר ביבי: “האולם עצמו מהמם והמטרות הן לעשות את המקסימום כדי לסיים עם מספר רב בנקודות ביותר ובמקום הכי גבוה שיתאפשר, בכל זאת עונה היסטורית…”.

ליזה בוזנסקי: “האולם מצוין חוץ מהחלונות, הסתנוורנו לאורך כל המשחק.  המטרה שלנו – לשפר מיקום“.

משחק טוב שלך באמצע – נחמד להנחית מבלי שיהיו מולך שתי שחקניות של מטר תשעים..

שרית מיכאלי: “היה כיף.. האולם נחמד, מזכיר קצת את אבן יהודה המטרה העיקרית הינה לשפר את להשתפר וכן, היה כיף לדעת שאני יכולה להפגיזזז”.

Your mom was awesome. I can tell she is from Texas.  The way she was rooting for the team. This is one thing that we are lacking – spectators who 1 – Actually come to watch the game, and 2 – Cheer for the team. Usually I feel like I’m in concert or something.

Jennie Loerch: “Ha-ha. Yes my mom is awesome ❤❤❤.

The new gym is great!! I really love it. Goals towards the playoffs is just to work hard and have fun”.

Sydney Miles: “Yeah. I love the new place! I think our goals will continue to be doing our best to win the points that we can”.

שאלות ותשובות עם מאמנה של מ.כ. נס ציונה, רוברט פרלוב:

ש – ממה נתחיל? ברכות על האולם החדש והיפה, ברכות על הניצחון?

ת – “נתחיל, כמו תמיד, בהתחלה. התחלנו להתאמן בשבוע שעבר במתקן החדש והיפהפה שהעירייה העמידה לרשותנו ועוד קינחנו בניצחון חשוב עבורנו. סך הכול שבוע טוב מאוד עבור המועדון שלנו.”.

ש – סטטיסטית – זה היה המשחק הכי טוב שלנו העונה. מערכה שנייה ושלישית – אחוז הביצוע שלנו בהתקפה, שנע בד”כ על 30%, עבר את ה 60%.

ת – “משחק ההתקפה הוא הצד החזק שלנו ואני שמח שהבנות העמידו אחוזים יפים. גם משחק התקפת האמצע שלנו ייצרה נקודות וזה בונוס חשוב”.

ש – עידוד – איזה כיף שאימא של ג’ני הייתה ביציע. ככה צריך להישמע קהל מעודד. אפשר לממן לה חודש נוסף בארץ – לקראת מאבקי הפלייאוף?

ת – “היא בהחלט מוזמנת להישאר! בדירה של השחקניות הזרות יש הרבה מקום”.

ש – מכות פתיחה טובות – 10 אייסים במהלך המשחק.

ת – “ביקשתי מהבנות לסכן פחות במכת הפתיחה על מנת שנאפשר לאבן יהודה להתמודד בקבלת מכת פתיחה. לפרקים הסרבים שלנו הלכו ישר לידיים שלהן, ולפרקים, כשהצלחנו להזיז אותן מעמדת המוצא שלנו ייצרנו אייסים ולאו דווקא במכות פתיחה חזקות אלא מדויקות – כדוגמת מתי”.

ש – יערה ודניאל – תרמו את חלקן במשחק..

ת  – “אין ספק. יערה עם כמה סופטים בחסימה, אפשרה לקבוצה התקפת מעבר שממנה ייצרנו נקודות ודניאל עם כמה פעולות חיוביות בהגנה שתמיד מייצרות מומנטום טוב”.

ש –  קבלהליזה פורחת מאז שדניאל הגיעה… 50% יפה מאוד…

ת – “כן, דניאל התקשתה לייצב את משחק הקבלה שלה וליזה הכניסה אלמנט של יציבות, כל הכבוד לה”.

ש – שרית – יעילה מאוד באמצע. 5 נקודות ב 71%. הנחתות יפות. נחמד שאין מולך שתי חוסמות של מטר תשעים. ולא נשכח כמובן את מכות הפתיחה שלה.

ת – “שרית עשתה יופי של משחק בהתקפה. סידני במשחק חכם השאירה אותה מספר פעמים ללא חסימה ושרית גמרה את הכדורים בצורה יפה מאוד. הסרב של שרית מאוד אפקטיבי וכשהוא נכנס למגרש לרוב הוא עושה נזק לקבלת היריב”.

ש – מתי – הוותיקה והטובה. עולה מהספסל בלי חימום וישר מנפקת שני אייסים (מערכה שנייה). שאפו ענק.

ת – “מבחינתי, מתי עשתה הבדל גדול מאוד עבורנו במשחק הזה. ריצה שלה בסרב במערכה השנייה עם מכות לא חזקות אבל מאוד מדויקות, ניצחה את המערכה עבורנו. גם בכל פעם שהיא נכנסה היא הרימה לפחות כדור אחד בהגנה שממנו ייצרנו נקודה. שאפו ענק למתי..”.

ש – סידני – מהיקב ומהגורן. 2 חורים חכמים, 2 חסימות ואייס אחד ולא נשכח מסירות טובות לחברות שלה בקו הקדמי וגם אחורה לרויאל וג’ני בקו השני.

ת – “הובלה יפה של סידני את משחק ההתקפה שלנו וגם בחסימה היא היוותה פקטור משמעותי. משחק טוב מאוד שלה. ההפעלה של הקו האחורי לא ייצרה יותר מדי נזק. הייתי מעדיף להפעיל את הקו הקדמי יותר כשאפשר.”

ש – ביבי – 6 הנחתות ב 43% ועוד 3 אייסים.

ת – “שלושה אייסים מצוינים של ביבי. הייתי שמח לראות את משחק הקבלה שלנו מתייצב יותר, כך שיאפשר לסידני להפעיל יותר את ביבי בעמדה 2. היא צריכה לייצר לנו 10 נקודות בהתקפה בכל משחק ב 50% סיומת”.

ש – ג’ני – מערכה שלישית מושלמת. 5 נקודות ב 100% + 3 אייסים. בסך הכול – 11 נק’ בהתקפה ב 65% ועוד 3 אייסים. That’s my girl – התמוגגו ההורים שלה ביציע ובצדק.

ת – “בהחלט אחוזים מצוינים בהתקפה לג’ני. היא ראתה את מגרש היריב יפה מאוד ונתנה מכות חכמות לשטחים ריקים. משחק טוב שלה והורים גאים ביציע תמיד עוזר, אני חושב”.

ש – רויאל – קטלנית.  מערכה שנייה של 10 נק’ ב 71% ביצוע. בסיום – 19 נקודות ב 59% ביצוע.

ת – “רויאל היא רוצחת שקטה. היא מעמידה את הנקודות בלי שאתה מרגיש אפילו, אבל מעבר לכול, היא דורשת כל כך הרבה מעצמה שזה פשוט תענוג לראות אותה מתנהלת על המגרש”.

ש – בינינו – אחרינו שפרגנו הרבה ובצדק – לא נשכח שאבן יהודה עדיין ללא ניצחון העונה.

ת – “עזיבתה של מורן צור לקריית אתא פגעה בהם מאוד. בנוסף הם לא לקחו זרות השנה. אני חושב שלקאדר הישראלי שלהן יש פוטנציאל טוב. יש גובה בקבוצה, יש בנות צעירות מהאקדמיה שצוברות ניסיון בליגת העל ויש בנות ותיקות יותר שמהוות עוגן. תמהיל נכון בהתחשב בנסיבות, אבל בלי שחקניות זרות קשה מאוד להתבטא מול קבוצות אחרות”.

ש – מטרות לפלייאוף – הבטחת הישארות,, שיפור מיקום לקראת סדרות רבע הגמר?

ת – “את ק.ק שבמקום החמישי, לא נצליח לעבור גם את ננצח את כל המשחקים בסיבובים 3,4. לכן המטרה היא לעקוף את רעננה ולהתייצב במקום השישי לסדרת רבע הגמר”.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים