הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

מחזור 23 בליגת הלאומית לכדורגל. דרבי האדומות מירושלים, הפגיש את הפועל ירושלים מהמקום ה 14 ואת הפועל קטמון ירושלים, מהמקום ה 15.

חצאי גמר גביע המדינה בכדורסל, שהתקיימו במקביל בארינה, החולקת את אותה חנייה עם טדי, גרמו לכך שגם אנשים שהגיעו 50 דקות לפני תחילת המשחק, נאלצו לחנות בעיר הסמוכה ומשם לצעוד ברגל…

בדקנו עם אריה, מהן תחושותיו לקראת הדרבי – שתי הקבוצות עמוק בתחתית. שני המפגשים הקודמים העונה – הסתיימו בתיקו. מריח כמו 0-0 או 1-1 משמים… והאם לשם שינוי – יגיע קהל למשחק?

תחושת האריה – “אני מגיע לדרבי בתחושה קשה, כמוה לא זכורה לי מזה הרבה שנים. ברור לי לחלוטין שאם התצוגה שראינו נגד נצרת עלית תחזור על עצמה – אנחנו נספוג השפלה קשה מקבוצתו של סאסי. ובכל זאת, אני לא מוכן להרים ידיים ואני כן מוכן להתייחס למשחק האחרון כאל לא יותר מתאונה מצערת (ואני מקווה שאני לא מתנהג כמו זה שחושב שיורד גשם כאשר…) בסך הכול יש לנו שחקנים טובים, שיכולים לשרוד את הליגה הזאת. הם הפסידו לנצרת (קבוצה פחות טובה) רק בגלל שחקני נצרת רצו יותר מהם לנצח.

אני משער שבמצב הזה נתקשה למלא את היציע הצפון-מזרחי הקטן, אבל גם בהקשר הזה אני שומר על שאריות של אופטימיות. הקבוצה מאוד מאוד זקוקה לקהל גדול ותומך. אם לא נגד סאסי, אז ביום שישי נגד נשר”.

00 – ולא תוצאה – אוהדי הקבוצה האורחת בדרבי, זוכים לשבת ביציע הצפון מזרחי. אם לפי השיר – במזרחי יושבים קופים, הרי שבצפון מזרחי – יושבים – קפואים. ביציע יש שירותי נשים ושירותי נכים בלבד. כנראה שגברים לא מגיעים למשחקים בטדי..

הרכבים – בקטמון – רז שטיין שנפצע במשחק הקבוצה מול נצרת כעילית, ייעדר שלושה שבועות. עוביידה חטאב ושחר בלילטי לספסל. במקומם בהרכב הפותח – הופעת בכורה לאורי פסו, הופעת בכורה בהרכב הפותח לחלוץ ג’ורג’ אקפביו ובן כוואז.

המערך שקטמון שיחקה בו, השתנה כל כך הרבה פעמים במשחק… בפתיחה הוא היה 4-3-3: בשער – אוהד סיידוף. בהגנה – יינון אליהו, אורי פסו, ניבאלדו ואורי כהן. בקישור – אור ואקנין, בן כוואז, ואריאל הדר. בחוד – איציק כהן, אבירם ברוכיאן וג’ורג’ אקפביו.

הפועל ירושלים, פתחה בהרכב הבא: בשער – אמל חיאק. בהגנה – יוסי ביטון, מעוז סמיה, אור הרשקוביץ ועבדי פרחאת. בקישור – עדי קונסטנטינוס, אסף לוי, שגיא יוסף וגיא כהן. בחוד – אנתוני וארן והייתם חלבי.

לפני השריקה, החברים מתעניינים בתחושת האריה. הפעם הוא פסימי, עדכנתי. “אם אריה פסימי – אז יש לנו סיכוי”…

מחצית ראשונה

00:01 – שנייה אחת חלפה מתחילת המשחק וכבר הלוח האלקטרוני הפסיק לעבוד. מעניין אם מישהו יחזיר להפועל את הכסף – עולה כמה אלפי ₪ טובים להפעיל אותו בזמן משחק.

00:18 – עדיין בשניות. הפועל ירושלים התחילה במשחק. התקפה באגף, זכתה לשיתוף פעולה מצד הגנת קטמון. הכדור הגיע אל עדי קונסטנטינוס בכנף ימין. עדי הוציא אחורה למרכז, אל הכדור הגיע שגיא יוסף ש מ 18 מ’ שלח כדור חזק לפינת שערו של סיידוף, שמשום מה עמד חמישה מטרים מהשער. 1-0 להפועל ירושלים, אחרי 18 שניות של משחק…. שער הליגה הראשון שלו העונה.

2 – אקפביו מהיר, אפילו מאוד מהיר, מצא את עצמו סמוך לקורה הימנית וגלגל כדור שחלף על פני הקו ולא נכנס. מי שכן נכנס, היה סמיה, שאמר שלום לקורה.

4 – קרן לקטמון. ניבאלדו התרומם ונגח את הכדור פנימה. הקהל של קטמון התחיל לחגוג, אבל עבירה של כוואז על סמיה ברחבה, גרמה לביטול השער.

8 – צהוב רביעי העונה לאורי כהן.

10 – ברוכיאן הגיע לכדור חוזר ברחבה וסובב אותו מעל המשקוף.

14 – אקפביו פרץ מימין, אמל סגר לו את הפינה הקרובה. היה צריך למסור לאיציק כהן שהיה פנוי..

17 – הגבה משמאל, הבעיטה של חלבי – הורחקה לקרן.

18 – זה משהו שראינו רק בשידור החוזר בטלוויזיה, כי הפועל תקפה את השער הרחוק מאתנו.. עדי קונסטנטינוס סובב כדור הקרן לקורה הנגדית. כמעט שער…

19 – אגף ימין של הגנת קטמון, לא ירצה לזכור את המחצית הראשונה. מסירות מדויקות, רק לשחקנים מהקבוצה הלא נכונה…

אקפביו וברוכיאן חוזרים לקישור. איציק כהן חלוץ מטרה.

שתי הקבוצות מצדיקות את המיקום שלהם. אנחנו – יותר”.

30 – איבוד של ניבאלדו, הפך למתפרצת של וארן. כדור ראשון נבלם ואת הבעיטה השנייה שלו – הדף סיידוף.

31 – ברוכיאן הכניס כדור מדויק לאריאל הדר ברחבה. אריאל שלח את הכדור לפינה ופנימה. 1-1. שערו השלישי העונה של הדר, בישול חמישי לברוכיאן.

1-1

1-1

40 – עומק משמאל של ברוכיאן להדר, אבל השוער הקדים אותו אל הכדור.

הפועל בהתקפה ואז “אבירם רק מסתכל על הכדור והוא יוצא החוצה. זה מנהיג!”

41 – השעון האלקטרוני קם לתחיה. “למה הוא מראה 1-1?” הסתבר שחלק מהאוהדים נכנסו למשחק דקה אחרי שהמשחק החל, כלל לא היו מודעים לעובדה שהפועל כבשה…

התקפה קטמונית באגף שמאל. “אסטרטגית – בעיטה טובה. גיאומטרית – בלתי אפשרית“. פרופ’ טטר בפרשנות אופיינית. ראיתי כבר איזה משחק או שניים בחיים שלי, אבל אני נפעם כל פעם מחדש מהאבחונים המדויקים שלו.

45+1 – כדור חופשי להפועל ירושלים, 30 מ’ מהשער. אסף לוי בעט – סיידוף השמיט, וארן בעט פעם אחת, הכדור הגיע לשחקן הפועל – שני מטר מול שער ריק, רק שהבעיטה שלו, פגעה בחלבי ולא נכנסה.

תוצאת המחצית – 1-1. 

מחצית שנייה

46 – חילוף בהפועל. רן רובין במקומו של חלבי. גיא כהן בחוד.

49 – אורי כהן בעט מ 16 מ’. בעיטה לא רעה.

55 – איציק כהן. מ 18 מ’ לפינה – חאיק קלט.

58 – אנחנו ביציע היינו בטוחים שלא הייתה עבירה ושהשופט יוציא צהוב לפרחאת על התחזות (הוא נשכב על הדשא כאילו ירו בו). אבל ניבאלדו “הזיז את הטוסיק” שלו וחסם אותו. אכן עבירה. צהוב לניבאלדו.

1

61 – אריאל הדר קיבל כדור ברחבה. הבעיטה שלו פגעה ביד של יוסי ביטון. יד צמודה לגוף או לא? השופט שלף לביטון את הצהוב החמישי שלו העונה, ונתן פנדל לקטמון.

IMG_0063

63אבירם ברוכיאן עם פנדל מספר שבע שלו העונה. כל ששת הקודמים נכנסו. “בבקשה – אל תתחכם” התחננו ביציע. הוא לא. שטוח וחד לפינה. 2-1 להפועל קטמון ירושלים. שערו העשירי העונה.

2-1 Katamon

2-1 Katamon

66 – הופעת בכורה לקמרוני של הפועל – מיקל לנדרי, שנכנס במקומו של הרשקוביץ’.

68 – איציק כהן בעט לפינה הקרובה והשוער לקח. מנגד – כדור רוחב של גיא כהן, פספס בסנטימטרים את מיקל.

73 – אורי פסו מתח שריר ויצא, עוביידה חטאב במקומו.

75 – הגבהה מימין, ברוכיאן נגח וחאיר קלט בקושי.

76 – הופעת בכורה בהפועל לליאל ספורטס, שנכנס במקומו של אסף לוי.

כעת יינון בלם שלישי בקטמון. רק נכנס ספורטס, סלאלום שלו לרחבה וסיידוף הרחיק עם הרגל.

82 – שחר בלילטי במקומו של בן כוואז, שגם הוא מתח שריר כלשהו.

84 – כמה שאוהדי קטמון חיכו לרגע זה…. לאחר חודשיים וחצי, מיקו ממן חזר למגרש. הוא החליף את איציק כהן.

6 דקות תוספת זמן.

90+1 – התקפה של קטמון באגף שמאל. השוער הדף את הכדור אל אבירם ברוכיאן, ששלח אותו פנימה. אבל גם השער הזה נפסל – נבדל.

90+3 – קרן שלא הייתה, הולידה שתי קרנות נוספות שכן היו לטובת הפועל ירושלים. אמל חאיר עלה לרחבת קטמון, אבל לא הצליח להשוות. קטמון לא ניצלה את השער הריק שמנגד.

IMG_0220

90+6 – מיקל הוכשל 20 מ’ משערה של קטמון. ליאל ספורטס, סובב כדור לחיבורים וסחט מסיידוף, את הצלת המשחק. התעופפות מדהימה, שהעיפה את הכדור מעל השער.

What agrat save!

What agrat save!

בסיום 2-1 להפועל קטמון ירושלים, על הפועל ירושלים. 

שפט גל לייבוביץ’, לעיני 700 צופים בטדי. 550 מאושרים, 150 פחות..

קטמון במקום ה 11 עם 27 נק’. הפועל במקום ה 15 עם 24 נק’. קטמון מרוחקת שלוש נקודות מהירידה, אבל גם מהמקום השביעי, שמבטיח השתתפות בפלייאוף העליון.

סיכומים ותגובות:

תודה. לספוג שער אחרי 18 שניות ולא להישבר. לחזור למשחק, להשוות ולנצח. שימחתם את האוהדים. רק תיקחו את הרוח שהצגתם ותזרמו אתה הלאה.

אורי כהן: “מאושר מאושר אחרי כול המצב שהיה אני מאושר. אין לי מילים. רוצה לחגוג קצת עד יום רביעי ואז נתכונן לנשר משחק על 6 נקודות”.

כמה טוב שבאת הביתה!

מיקו ממן: “ניצחון חשוב, הכי חשוב! מפה יוצאים לדרך חדשה. שמחים ששימחנו אתכם, מגיע לכם”.

IMG_0252

סטטיסטיקות:

1 – 9 משחקי דרבי אדומים התקיימו עד כה. קטמון ניצחה בארבעה, שלושה הסתיימו בתיקו והפועל ניצחה פעמיים 3-2. שלושה מארבעת הניצחונות של קטמון – היו במשחקי “חוץ”.

2 – מלכי השערים בדרבים: אבירם ברוכיאן, השתווה לרז שטיין בצמרת מבקיעי הדרבי, עם שלושה שערים כל אחד. אריאל הדר, כבש את השני שלו והשתווה לנבו מזרחי.

3 – חמש פעמים הובקע שער מהדקה התשעים והלאה.

4 – פעמיים הובקעו שערים כבר בדקה הראשונה. מאור עידה ואתמול – שגיא יוסף.

5 – הרבו לשפוט בדרבים – סהר ארבלי וגל ליבוביץ’ (אתמול) – פעמיים. אגב – בשני המשחקים בהם גל שפט – קטמון ניצחה 2-1.

6 – יוסי ביטון, הוא מלך מוצהבי הדרבי עם ארבעה כרטיסים צהובים. אחריו – אורי כהן מקטמון ומעוז סמיה מהפועל – עם שלושה צהובים.

7 – שלושה שחקנים הורחקו בדרבים – עוז צבאג, אסף עזו ואיתמר כהן.

8 – השופט ששלף הכי הרבה צהובים במשחק – נאאל עודה – 8 (וקינח באדום אחד).

9 – שלום בן אברהם שלף שני אדומים במשחק בו שפט.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים