הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

ואלה הם חיינו בזמן האחרון, יכול להיות יותר טוב יכול לבוא אסון“. רק לפני שני מחזורים, בית”ר נורדיה ירושלים נחלה את הפסדה השני העונה ומכבי קריית מלאכי הוליכה את הטבלה וגם היה לה משחק חסר… בשבוע שעבר “הייאוש נעשה יותר נוח” כאשר נורדיה ניצחה באילת ועירוני מודיעין הדהימה בניצחון בקריה. ואז..

מחזור 26 בליגה ב’ דרום ב’. במשחק שפתח את המחזור, ארחה עירוני בית שמש את קריית מלאכי. בית שמש, שעד לפני אותם שני מחזורים, צברה נקודה אחת בלבד מתחילת העונה, זכתה במחזור הקודם בניצחון בכורה. אם היה ווינר על המשחק הזה, היחס היה משהו כמו 1.01 לניצחון למלאכי, 35 לניצחון של בית שמש. ואף על פי כן, בית שמש, עם מאמן חדש –  קוזקין, עשתה את הבלתי ייאמן וניצחה 3-0 – כולל צמד לאסף עזו. שיקו כהן, נציגינו במגרש, העביר עדכונים בשידור חי, שבתחילה העלו אצלנו ספקות האם אחד באפריל הוקדם השנה בשבועיים…

אין ספק שהעדכונים גרמו לכך שהנסיעה למישור אדומים תהיה שמחה במיוחד על אוהדי בית”ר נורדיה ירושלים, שאירחה את בית”ר מעלה אדומים, שגם היא משחקת באופן קבוע באותו המגרש.

הרכב – עמית ברבש עם שני שינויים בהרכבה של נורדיה. מיקי רנדי ואדי דדון בספסל, במקומם בהרכב – אביתר ברוכיאן ורותם בוסקילה. בן צרפתי עבר מעמדת המגן הימני לכנף. בשער – בנימין אור. בהגנה – רותם בוסקילה, פרדי ציון, דור אלקבץ ועידן מזרחי. קישור – ציון זקן, אביתר ברוכיאן ודניאל דרעי. בכנפיים – בן צרפתי ואסף לוי ובחוד– אליאור משעלי.

מערך אבטחה מתוגבר, קיבל את פני הבאים למגרש (לא באמת ברור למה). הפרדה ביציע היחיד בין אוהדי שתי הקבוצות.

מעלה אדומים בתכלת, נורדיה בשחור.

יוסי ברוך, היה החמישי מתחילת העונה, לעמוד בשערה של מעלה אדומים, הדבר היחיד שקרה יותר פעמים העונה? עידן מזרחי עם החולצה מס’ 12, מספר שישי שהוא לובש העונה…

מחצית ראשונה

4 – פריצה יפה של קבדה, בעיטה מ 18 מ’, אותה הדף בנימין אור בקצות האצבעות לקרן.

8 – אסף לוי, האיש שלנו באגף שמאל, השיג קרן ראשונה לנורדיה. “קרן קצרה” התחנן החבר ארז טיקולסקר.

9 –  מישהו הקשיב לארז… דניאל דרעי נתן מסירה קצרה, קיבל בחזרה, שיפר עמדה וסובב את הכדור לתיבת החמש, שם המתין דור אלקבץ, שנגח את הכדור פנימה. 1-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו השני של דור העונה. בישול עשירי לדרעי.

IMG_1084

13 – שלוש קרנות רצופות לנורדיה. “קרן קצרה“, נשמע כמו סיסמת גיוס של פעם.. בן צרפתי מסר קרוב לאביתר ברוכיאן, שסובב את הכדור פנימה, מחוץ לרחבה. איזה שער יפה.  2-0 לבית”ר נורדיה ירושלים, שערו השישי העונה של ברוכיאן. בישול רביעי לצרפתי. (זהות המבשל אומתה עם מבקיע השער).

2-0 Nordia

2-0 Nordia

23 – בעיטה חזקה של דרעי משמאל – השוער הדף בקושי.

25 – ההתקפה התחילה אצל ציון זקן, שהריץ את רותם בוסקילה באגף ימין. רותם העביר בונבון לרחבה, בן צרפתי נתן לכדור לעבור ואסף לוי, אמר תודה רבה והבקיע מקרוב. 3-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו הרביעי העונה. בישול רביעי לבוסקילה. בשלב הזה הקהל הבין שהסיוט מהמפגש הקודם בין שתי הקבוצות (פיגור נורדיה בהפסקה, הצלת פנדל בדקות הסיום) כבר לא יחזור הפעם.

28-31 – שתי הזדמנויות טובות למעלה אדומים. פעם הכדור גולגל החוצה ופעם פרדי ציון חילץ לקרן.

36 – צהוב שישי העונה לדניאל דרעי.

39 – עונשין למעלה אדומים, 35 מ’ מהשער מצד שמאל. הכדור הוגבה לרחבה, גל בכר נתן קטנה ועדן בן שמחון, בבעיטת מספרת, שלח את הכדור פנימה. שער יפה (מה שמגיע – מגיע). 3-1 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו הרביעי העונה.

41 – לפני שהתחלנו לדאוג האם מעלה אדומים בדרך לקאמבק מהסרטים, אביתר ברוכיאן מצא את עידן מזרחי באגף השמאלי. עידן בעט כדור מחוץ לרחבה, שפגע בעמרי ברינר, הטעה את השוער וחדר פנימה. 4-1 לבית”ר נורדיה ירושלים. השופט העניק את השער לעידן, אז מי אנחנו שנתווכח אתו? שערו הראשון העונה. בישול חמישי לברוכיאן.

4-1 Nordia

4-1 Nordia

42 – צהוב שני העונה לברוכיאן.

43 – צרפתי קיבל את הכדור בתיבת החמש, אבל לפני שהספיק לבעוט, הכדור הורחק.

44 – השוער הדף את הבעיטה הראשונה וגם את זו של משעלי – שהיה בנבדל.

4-1 לבית”ר נורדיה ירושלים במחצית.

טקס בהפסקה – לאחד השחקנים החביבים על הכתב, יעקב שוורץ. הכתב נזכר בראיון שנעשה עם שוורץ, לאחר מחזור חמישי באחת העונות, כאשר בית”ר צעדה בראשות הטבלה עם 12 נקודות. “נו, אתם רצים לאליפות? שאל הכתב. איזה אליפות, אנחנו אוגרים נקודות ליום סגריר, ענה שוורץ. ואכן, לבית”ר לקח 23 מחזורים נוספים, להכפיל את כמות הנקודות שלה מתחילת העונה..

IMG_1172

מחצית שנייה

46 – חילוף כפול בנורדיה. משעלי ודרעי יצאו. במקומם נכנסו – מיקי רנדי ואדם מזרחי, שחזר לכר הדשא, לאחר היעדרות בת מספר שבועות.

49 – אליהו צור, לבד ברחבה מול השוער. הבעיטה שלו – לרשת החיצונית.

53 – צהוב רביעי העונה לרותם בוסקילה. חילוף שלישי בנורדיה – אדי דדון במקומו של בוסקילה.

59 – ברוכיאן מ 28 מ’ – קרוב לקורה.

62 – ציון זקן יצא ובמקומו נכנס….  שווידלר עדכן כי מדובר ביקיר ברוכיאן, שערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה.

63 – עונשין באגף ימין. אביתר ברוכיאן עם בישול מספר שש. הכדור הגיע לאדם מזרחי, ששלח את הכדור פנימה. 5-1 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו השמיני העונה של אדם, שרץ לחגוג את השער עם האוהדים.

5-1 Nordia

5-1 Nordia

67 – חילוף אחרון בנורדיה. גל ארז במקומו של אסף לוי.

71 – השוער של מעלה אדומים הציל שער בטוח.

84 – כדור עומק מצוין, מצא את יקיר ברוכיאן לבד מול השוער. יקיר התקדם ובעט – אבל רק כמעט..

IMG_1271

86 – כמעט שער מהצד השני, אלקבץ שם רגל ברגע האחרון.

2 דקות תוספת זמן.

בסיום, 5-1 לבית”ר נורדיה ירושלים על בית”ר מעלה אדומים.

IMG_1346

הצמרת – נורדיה ראשונה עם 59 נק’, לפני קריית מלאכי עם 55 נק’ ומשחק חסר. לנורדיה נותרו עוד שלושה משחקים לסיום העונה (שניים בבית ואחד בחוץ בקרית מלאכי), לקריית מלאכי נותרו ארבעה משחקים, הראשון שבהם – כבר ביום שלישי הקרוב, בו תשבות נורדיה ממנוחה.

תגובות

היינו כחולמים. מחצית ראשונה מדהימה. הידיעה שמלאכי הפסידה לבית שמש דחפה אתכם קדימה? מפגש קודם מול אדומים היה משחק מאוד קשה. הפעם עשיתם אותו קל כבר מהפתיחה.. עשיתם לאוהדים את השבת.

אדם מזרחי: “משחק שעל פניו לא קל בכלל, ובאמת הגענו בשביל לגמור אותו מהר, בשביל לא להילחץ ככל שהדקות יעברו, ועשינו את זה על הצד הטוב ביותר.ברור שלתוצאה של בית שמש מול מלאכי, היה משקל שהשפיע בעיקר על המוטיבציה של כולנו ואני הכי מאושר בעולם שסיפקנו כדורגל יפה לעין יחד עם תוצאה מרשימה. אסור לנו למעוד והכל כרגע תלוי אך ורק בנו ולמצב הזה רצינו להגיע.שבת שלום לכולם”.

עידן מזרחי: “ללא ספק משחק שהיה בשליטתנו מרגע שריקת הפתיחה. הידיעה המתוקה שהגיעה, הוסיפה לא מעט ופשוט עלינו אריות, שלכולם היה ברור מה צריך לעשות ועמדנו במשימה כמו גדולים. והאוהדים עשו לנו את השבת. תודה ענקית ויאללה ביתררררר”.

שי נסים: “יופי של שבת עם תוצאה מצוינת שלנו יחד עם התוצאה של מלאכי. לצערי הפציעה שאני סוחב בחודש האחרון החריפה מקווה לחזור למשחקים האחרונים!”.

רותם בוסקילה: “אין ספק שההפסד של מלאכי נתן עוד דחיפה, אבל בכל מקרה באנו מוכנים ונחושים מאוד לנצח כמו בכל משחק. שמח שעשינו את העבודה וממשיכים למשחק הבא”.

אביתר ברוכיאן: “כן, זה נתן איזשהו פוש במשחק שידענו שהם הפסידו, אבל אנחנו מתרכזים רק בעצמנו. משחק שעבר היה קשה, הפעם אמרנו שבאים לפתוח מהתחלה בלחץ, לשחק את המשחק שלנו בסבלנות וזה ישתלם בסוף”.

ציון זקן: “הידיעה ממלאכי עזרה לנו ונתנו מחצית ראשונה טובה שלמעשה גמרה את המשחק כולו. אני שמח שהבאנו עוד שלוש נקודות יקרות, אבל צריכים להמשיך לעבוד קשה כדי להשיג את המטרה, מגיע לקהל שלנו לשמוח הם מיוחדים ודוחפים אותנו לאורך כל המשחק“.

אדי דדון: “משחק טוב מאוד שלנו. אנחנו קבוצה וכל אחד פה בשביל מטרה אחת והיא לעלות ליגה. בעזרת השם, עוד 3 משחקים נשמח את כולם. שבת שלום”.

IMG_1185

רפואה שלמה לליאור עדיקה: “תודה רבה. אחזור לשלושה משחקים האחרונים שלנו בכל הכוח ,בדרך למטרה בעזרת השם”.

בן צרפתי: “האמת שההפסד של מלאכי נתן לנו עוד דחיפה לעלות למשחק בטירוף וזה גם מה שעזר לנו לעשות את המשחק הפעם לקל יותר”.

פרחת היום בכנף..

בן צרפתי: “האמת שנהניתי שם..”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים