הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

השבוע הארוך בחיי“, כך הגדיר זאת אחד מאוהדי בית”ר נורדיה ירושלים. אחרי הניצחון בשבוע שעבר מול נתיבות והתיקו של קריית מלאכי בגבעת זאב, נותר שבוע שלם עד משחק העונה בין שתי הקבוצות הנאבקות על העלייה, במגרשה של קריית מלאכי, שכאמור ניצחה 2-1 במפגש הקודם בין שתי הקבוצות בטדי.

ואני זמזמתי לי את “השעון נראה כמו שרודף אחרי עצמו במין דיוק מרגיז” של תיסלם. מצד אחד – לא לעשות “עין הרע”, מצד שני – כל שיחה שהתחילה בדיון על התאגיד, מזג האוויר או מה נגיד, נקשרה איכשהו למשחק…

זה התחיל בהודעה שיש הגבלת כרטיסים לאוהדי נורדיה, 65 או 92, זה המשיך בהגרלת אותם כרטיסים בין חברי העמותה וחיפוש כל דרך אפשרית להשגת כרטיסים נוספים. ארגון הסעות מתל אביב ומירושלים, עלייה לאימון המסכם (אנו נושאים לפידים) וכיצד נקבל את הכרטיס למשחק (כי לא יפתחו קופות ביום המשחק)?

יום שישי הגיע, בישולים לשבת מעבירים יופי את הזמן… ואז חוברים לשיקו, שכבר יש לו העונה ניסיון ב”להביא את מלאכי” ומשם דרומה…

מה מצפה לנו, למדנו מהשלטים שכיסו את העיר, ככל שהתקרבנו למגרש..

20170331_131200

שעה אחרונה לפני המשחק – מלאך בשם רן מבשוב, גילה שחנינו בצד הלא נכון של המגרש – “תיכנסו לאוטו ותבואו מסביב”. לפחות שלוש משפחות מודות לו מקרב לב…

במגרש בקריית מלאכי, יש יציע גדול בצד אחד וזהו. אין יציעים נוספים. בין שני חלקי היציע, חוצצת גדר. אוהדי הקבוצות משני צדי הגדר, רק שבעוד בצד המקומי, מותר לשבת עד הגדר עצמה, הרי שבצד הירושלמי, 17 כסאות בכל שורה, הוכרזו כשטח סטרילי מצד המאבטחים.

שעה לפני וכמה מאות אוהדים כבר ביציעים. בצד הנורדי – תופים, שירים והמון מתח.

IMG_1777

50 דקות לפתיחה – חלק מאוהדי מלאכי, הוכנסו לשטח הסטרילי בצד הנורדי. לקח שתי דקות עד שפינו אותם.

40 דקות למשחק – השוער של מלאכי הוא השחקן היחיד על כר הדשא.

35 דקות לפני – ההסעה מתל אביב הגיעה. כעת יש 5 תופים לפחות ביציע.

30 דקות לפני – בנימין אור הוא הסנונית הראשונה, שמבשרת את עליית כל שחקני נורדיה למגרש. “למה הכתב יושב?”.

27 דקות לפני – בלם הקבוצה בשתי העונות הקודמות, יוסי פרץ, מתקבל בתשועות ביציע.

24 דקות לפני – מתעדכן אצל שווידלר בהרכב הפותח. יש לי תחושה שגם ברבש מתעדכן אצלו בהרכב…

3 דקות לפני – השטח הסטרילי כבר מזמן לא… אוהדים “לא מסוכנים” (מבוגרים וכאלו עם ילדים קטנים) של מלאכי, עוברים לשבת שם וגם אוהדי נורדיה.

הרכב – שלושה שינויים בהרכבה של נורדיה לקראת המשחק בקריית מלאכי. אביתר ברוכיאן, אסף לוי ובן צרפתי בחוץ ובמקומם בהרכב – אליאור משעלי, ליאור עדיקה ומיקי רנדי. בשער – בנימין אור. בהגנה – רותם בוסקילה, פרדי ציון, דור אלקבץ ועידן מזרחי. קישור – ציון זקן, מיקי רנדי ואדי דדון. בכנפיים – ליאור עדיקה ודניאל דרעי ובחוד– אליאור משעלי.

מלאכי בחולצות כתומות ומכנסיים לבנים, נורדיה בשחור. הסדרנים וגם מרבית אוהדי מלאכי – בחולצות כתומות, לך תדע מי זה מי…

מחצית ראשונה

נורדיה תוקפת לכיוון השער שבו מתרכז הקהל הירושלמי.

3 – קרן ראשונה במשחק. לטובת הקבוצה המקומית.

מלאכי מחזיקה יותר בכדור, אבל לא מגיעה למצבים. נורדיה מחזיקה פחות בכדור וגם היא לא מגיעה למצבים.

12 – קרן של דרעי לתיבת החמש, הורחקה לקרן נוספת.

בפעם השנייה,

IMG_1762

הכדור עבר את כולם, כולל השוער ששגה ביציאה אל הכדור,

IMG_1767

הגיע אל אליאור משעלי שני מטר מהשער וגרד מילר הנורדי, כבש מקרוב את השער הראשון במשחק.

1-0 Nordia

1-0 Nordia

 1-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שער 11 העונה לשחקן מספר 11 ובישול 11 לדרעי.

IMG_1771

כמה לחץ השתחרר ביציע של נורדיה… שמחה מזוקקת. אפילו ארז טיקולסקר, שבימים כתיקונם מרצה על למה עדיף קרן קצרה – לא מתווכח הפעם.

17 – נחליאלי (השחקן – לא הציפור) בעט משמאל והכדור הדף לקרן.

20 – מצב טוב לקריית מלאכי, שהשיגה קרן נוספת. בעיטה מצוינת של גובזה והכדור נחת ברשת שמעל השער.

23 – בשונה ממרבית המשחקים, בהם יש לבנימין אור זמן לקרוא ספר, הפעם הוא עסוק מאוד.

IMG_1803

משחק חד סטרי. “שופט – שרוק כבר לסיום” עלתה הקריאה ביציע..

27 – משעלי השיג קרן מימין.

32 – צהוב ראשון במשחק. אליעזר היילין הוא הזוכה המאושר.

39 – אדי דדון, שחקן המפתח של נורדיה עד כה, נופל לדשא ומסמן לספסל “לא עוד”.

42 – חילוף ראשון בנורדיה. אביתר ברוכיאן, במקומו של אדי דדון.

45 – דרעי סובב כדור תוך כדי נפילה – מעל לשער.

בשתי הדקות האחרונות של המחצית, נורדיה הגיעה ליותר מצבים ממה שהיו לה ב 45 הדקות הראשונות.

1-0          לבית”ר נורדיה ירושלים במחצית.

הפסקהתודות מיוחדות לקרן מנצור ריבלין ולמשפחת דדון, שדאגו שלשונו של הכתב לא תידבק לחיקו.

מחצית שנייה

49 – הגבהה של עדיקה משמאל, הכדור הגיע לדרעי, שניפק בעיטה לא רעה בכלל.

53 – דקות טובות לנורדיה, בפתיחת המחצית השנייה. עדיקה קיבל כדור עומק, בעט לפינה הקרובה והשוער הציל שער בטוח עם הרגל.

IMG_1842

55 – מלאכי הגביהה לרחבה, אלקבץ נגח אחורה. בנימין אור היה ערני מספיק.

60 – כדור חוץ באגף שמאל. הגבהה למרכז הרחבה. ליאור היילה נגח מחמישה מטרים פנימה. 1-1. שערו התשיעי העונה. רימון עשן נזרק מהיציע המקומי. יופי של אבטחה יש לנו פה….

IMG_1850

66 – חילוף שני בנורדיה. שי נסים, חזר לשחק לאחר פציעה ממושכת, החליף את מבשל השער – דניאל דרעי.

68 – בעיטה מ 30 מ’, חולפת סמוך לקורתו של אור. בנימין אור קיבל צהוב על בזבוז זמן.

70 – חילוף בנורדיה. בן צרפתי במקומו של ליאור עדיקה.

72 – צהוב לשחקן מלאכי, לאחר עבירה גסה.

76 – אדם מזרחי, נכנס במקומו של כובש השער – משעלי.

77 – חילוף אחרון בנורדיה. יקיר ברוכיאן נכנס במקומו של רותם בוסקילה.

85 – ההתקפות המסוכנות של מלאכי, החלו אצל נדב עמר באגף הימני. הגבהה שלו לרחבה, “תפוס” התחננו ביציע ובנימין אור אכן תפס.

87 – זה הולך ומתקרב. הגבהה נוספת של עמר, עופר אברה נגח מ 5 מ’ – מעל המשקוף.

6 דקות תוספת זמן. רק אלוהים והשופט יודעים למה הוא הוסיף כל כך הרבה זמן.

90+1 – 90+5 – השופט לא אוהב שמדברים אתו. שלושה שחקני נורדיה (ביניהם ציון זקן) קיבלו כרטיס צהוב ויקיר ברוכיאן קיבל על עבירה בדקה 90+4.

90+6 – התקפה אחרונה במשחק. שחקן של מלאכי בעט את הכדור מ 12 מ’ ולשוער לא היה שום סיכוי. חיים שלמים עברו לאוהדי נורדיה מול העיניים. ככה להפסיד אליפות??? אבל… הכדור התגלגל בסמוך לקורה השמאלית של השוער ויצא החוצה. לאוהדי נורדיה ירדו שנתיים מהחיים, שחקני מלאכי נשכבו על הדשא כלא מאמינים.

End of the match

End of the match

בסיום, תיקו 1-1 שכולו ניצחון לבית”ר נורדיה ירושלים מול מכבי קריית מלאכי.

שפט לירן ליאני, לעיניי כ 1,000 צופים בקריית מלאכי.

הצמרת – פער שלוש הנקודות בצמרת נשמר, כאשר נותר מחזור אחד בלבד. נורדיה תארח את סוגרת הטבלה – בית שמש וקריית מלאכי תשחק מול רהט, שנאבקת על מקום בפלייאוף העליון. כל תוצאה מלבד ניצחון של מלאכי בשילוב הפסד ביתי של נורדיה, תעלה את הירושלמים ליגה שנה שנייה ברציפות.

יציאת מלאכי – אוהדי מלאכי, לא אהבו את התוצאה. את זה אפשר להבין, רק שאת התגובות שלהם אחר כך – ממש לא. שלב ראשון – ניסיון לפרוץ ליציע של נורדיה (אף אחד מהם לא היה עם זר פרחים בידיו). אוהד שהסתנן, הצליח להפוך פח זבל לפני שהורחק.

IMG_1899

 

בשלב הבא – דברים החלו להתעופף לכיוון היציע – שקיות גרעינים, בקבוקים ועוד. הקהל של נורדיה פונה לכר הדשא ומשם למגרש האמונים הסמוך אליו.

רק שבזאת לא תמו תלאות האוהדים. אוהדי מלאכי, החלו לטווח מרחוק – אבנים, בקבוק שתייה מלא נחת שני סנטימטרים מהכתב (חבל שלא ידעתי מראש – הייתי תופס אותו ושותה. היה חם אתמול).

IMG_1932

חשבנו לצאת מהצד השני, אבל אוהדי מלאכי הגיעו לשער היציאה מהמגרש ואוהדי נורדיה נותרו מכותרים. זה לא שחששנו לחיים שלנו, אבל יש ילדים בקהל, למה לזרוק עליהם אבנים?

המאבטחים הבטיחו שבסוף יוציאו אותנו משם. עברנו לשבת על הדשא. לאביב, זה הזכיר את וודסטוק. לכתב זה הזכיר את אנטבה, רק שיבואו כבר לחלץ אותנו… האמת הייתה אי שם באמצע…

IMG_1941

עברו 35 דקות, עד שהגיעו מספיק כוחות אבטחה ומשטרה בכדי שנוכל לצאת החוצה. אבנים נזרקו גם על אוטובוס האוהדים. אנחנו זכינו לליווי צמוד לאוטו של שיקו.

תגובות

משחק קשה. חצי ראשון (למעט השער ושתי הדקות האחרונות) כמעט ולא היו מצבים. היציאה של אדי פגעה בנו. עבודה טובה בהגנה על מספר 99. עידוד מדהים ביציע שהתחיל שעה לפני המשחק. חצי שני דווקא התחלנו יותר טוב, ניסינו לתקוף יותר. הם השוו. לא ברור לנו למה כל הצהובים בסיום… דקה 96 – יציע שלם על סף התקף לב. אנחנו ראינו את הכדור בדרך לרשת. עונה שלמה כמעט נפלה…

שאפו לכל השחקנים ששיחקו. שבוע הבא – להשלים את המשימה בבית מול בית שמש.

עידן מזרחי: “משחק מטורף משחק שכלל הכול מהכול. ההחמצה בסוף הייתה כמו סרט אימה. המזל היה לצדנו הפעם. שמח שלמרות כל הלחץ והאמוציות של המשחק, גם במחצית הראשונה והשנייה הצלחנו להוציא תיקו שכולו ניצחון. שבוע הבא מאמין באמונה שלמה, שמעיפים את טדי באוויר ועולים ליגה כמו גדוליםםםם שבת שלום ותודה”.

שי נסים: “צריך לומר שאפו גדול לכל שחקן על משחק הקרבה ולחימה מטורף.. הקהל שלנו שווה ליגות גבוהות יותר והם מראים את זה פעם אחר פעם.. נשאר להשלים את המשימה במשחק האחרון ואז נוכל לחגוג באמת!”.

לי – אור קן דרור : “היה משחק לחימה של כל השחקנים, שחקנים נתנו את הכול אחד למען השני עד השנייה האחרונה, לשמחתנו הבעיטה האחרונה של מלאכי יצאה החוצה, בעיטה שיכלה להכריע עונה שלמה, אומרים שהמזל הולך עם אלופים. אך עם זאת המלאכה עדיין לא הושלמה ושבוע הבא נוכל לזכות רשמית באליפות המגיעה לשחקנים, לצוות המקצועי ובעיקר לכם האוהדים שחוויתם לצערנו את הצד הפחות יפה של הכדורגל היום, מחכים כבר לשבוע הבא לשמח אתכם“.

רותם בוסקילה: “משחק קשה מאוד נגד קבוצה מצוינת. משחק הקרבה ולחימה של כולם אחד אחד. בעזרת ה’ נשלים את המשימה בשבוע הבא. תודה לקהל הענק שבא ולא הפסיק לעודד. שבת שלום לכולם ויאללה נורדיה”

ציון זקן: “אני לא רוצה להתייחס לקהל שלהם הם לא שווים את זה, משחק לחימה אדיר של השחקנים יכולנו להגדיל עת התוצאה ולא עשינו זאת. אחרי הגול שלהם נלחצנו אחורה, בסוף היה לנו מזל, אבל המזל הולך עם הטובים.. אני שמח בשביל הקהל שלנו, הם מדהימים”.

ליאור עדיקה: “משחק גדול שלנו שאפו לכל השחקנים שנתנו את הדם שבוע הבא בעזרת שם נשלים את המשימה “.

אביתר ברוכיאן: “הייתה אווירה קצת לא נעימה זה בסדר, לגיטימי. אנחנו עשינו את שלנו על הדשא. שבוע הבא משחק אליפות חייבים לנצח ואז אפשר להגיד ליגה א. תודה לקהל שלא הפסיק לעודד, באמת מגיע לו המון תודות, הם מדהימים”.

יוסי פרץ: “הייתה אוירה מצוינת ביציע. הקבוצה, האוהדים והמאמן חשובים לי מאוד.לא יכולתי שלא להגיע ולקחת חלק. שמחמאוד על התוצאה.בעזרת השם שבוע הבא נעלה לליגה א”.

עם כל “משחקי העונה” למיניהם, הם בסופו של דבר לא אלו שמכריעים.. היו לנו 4 כאלו העונה (מוך אשדוד ומול מלאכי) וניצחנו רק באחד מהם. באף משחק לא כבשנו יותר משער אחד. ועדיין, מול הקבוצות האחרות, היינו יותר יציבים ובסופו של דבר (אלא אם יקרה משהו מאוד מוזר שבוע הבא) זה מה שיקבע..

משה סלמי: “אמרתי לכל אורך הדרך שעולים ליגה דרך הניצחונות על הקבוצות הקטנות. בסופו של יום אנחנו עולים ליגה בזכות בית שמש…”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים