הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

העלייה השנייה

פורסם ע"י Amir 0 תגובה

אחרי ה”תיקו שכולו ניצחון” בקריית מלאכי,http://hakatav.co.il/?p=6025  בית”ר נורדיה ירושלים רחוקה נקודה אחת מעלייה היסטורית לליגה א’. מחזור 30 (ומשחק 28 בפועל) ואחרון בליגה ב’ דרום ב’. בית”ר נורדיה ירושלים מארחת בטדי את עירוני בית שמש – האחרונה בטבלה. מצד אחד – בית שמש, נוצחה ב 24 מתוך 27 משחקיה העונה, כולל 7-0 במפגש הראשון בין שתי הקבוצות. מצד שני – בית שמש גברה אך לפני שלושה מחזורים על יריבתה של נורדיה בצמרת, קריית מלאכי – בתוצאה 3-0. מצד שלישי – מאז הקבוצה הספיקה לחטוף שתי שביעיות. רק הפסד של נורדיה בשילוב ניצחון של קריית מלאכי, ימנעו את העלייה של בית”ר נורדיה.

IMG_1959

הפורומים למיניהם, עסקו רבות השבוע בניסיונות להביא כמה שיותר קהל למשחק. חופשת בתי ספר, מזג אוויר חמים וסבירות גבוהה מאוד לחגיגה בסיום המשחק עשו את שלהם בנושא זה.

סוגיה נוספת שעלתה, הייתה האם ניתן לומר בקול את המילה המפורשת “אליפות“, או שמא, מחשש לעין הרע – המילה נמחקה מהלקסיקון?

נאחס נוסף – חבר של הכתב, נכח השנה בשני משחקים בלבד של נורדיה ובשניהם היא נוצחה. החבר עדכן שגם הפעם הוא מגיע. תמונתו הופצה בקרב הסדרנים והמאבטחים השונים…

מרצ’נדייז – האם יימכרו חולצות אליפות, ומה יקרה אם הקבוצה לא תזכה בסוף באליפות? הכתב נזכר בסיפור מ 2010 אודות אוהד מנצ’סטר סיטי, ששמע שויין רוני בדרך לחתום בקבוצה וקעקע על גבו את תמונתו של החלוץ חוגג שער, רק בכדי לגלות לאחר מספר שעות, שהנ”ל אכן חתם במנצ’סטר לחמש שנים, אבל ביונייטד…

הרכב – שני שינויים בהרכבה של נורדיה לקראת המשחק מול בית שמש. רותם בוסקילה ייעדר בגלל חמישה כרטיסים צהובים ואדי דדון טרם החלים מהפציעה בקריית מלאכי. במקומם בהרכב – אביתר ברוכיאן ובן צרפתי. בשער – בנימין אור. בהגנה – בן צרפתי, פרדי ציון, דור אלקבץ ועידן מזרחי. קישור – ציון זקן, מיקי רנדי ואביתר ברוכיאן. בכנפיים – ליאור עדיקה ודניאל דרעי ובחוד– אליאור משעלי.

הדקות שלפניי – אין חנייה במיל ליד המגרש, מה שמצד אחד מעציב את הכתב שצריך לכתת את רגליו, מצד שני – זה אומר שהגיע הרבה קהל. תורים ארוכים בבידוק הביטחוני. מקום הישיבה הקבוע של הכתב, נתפס מזמן. הכתב ובנו ירדו עד השורה הרביעית מהדשא – מעולם לא ישב הכתב כל כך קרוב לדשא.

כל שחקני הקבוצה, עלו על כר הדשא לתמונה קבוצתית – שבטוח נראית מצוין בתמונות של ינון פוקס והדר אלפסי, וזה המקום לפרגן להם על הליווי השוטף והתמונות לפנתיאון שהשניים ניפקו במהלך העונה.

מחצית ראשונה

אם נתאר לכם את כל המצבים שהיו לנורדיה במשחק – ייגמר המקום בכתבה…

4 – התקפה משמאל, כדור רוחב לרחבה, משעלי פספס בסנטימטרים את השער.

5 – קרן ראשונה במשחק. לטובת… בית שמש..

6 – לאחר התקפה יפה, דרעי בעט מ 20 מ’ – מעל למשקוף.

9 – ההתקפה החלה באגף ימין, ציון זקן מסר הצידה לאליאור משעלי, שכבש את השער הראשון במשחק. 1-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו ה 12 העונה. בישול רביעי לציון זקן.

1-0 Nordia

1-0 Nordia

13 – דרעי הריץ את עדיקה, שהקשית מעל השוער, כדור שחלף ליד הקורה השמאלית. עדיין באותה דקה, נמרוד שמש בעט מתוך הרחבה לפינה הנגדית – החוצה.

17 – 2-0 לבית שמש בקרנות. עמית ברבש לא רגוע על הקו. שיחה ראשונה מני רבות שלו עם ליאור עדיקה.

27 – ברוכיאן הקפיץ למשעלי מול השוער, אבל איכשהו – הבעיטה שלו מעל השער. אפילו לוח התוצאות היה בטוח שזה נכנס ובמשך מספר דקות נורדיה היה רשום בו שנורדיה ביתרון  2-0 (חלק מהאוהדים היו בלחץ שפספסו שער).

28 – בעיטה של ברוכיאן נהדפה לקרן.

32 – דרעי הוליך כדור על פני כל המגרש, הבעיטה שלו חלפה ליד הקורה.

36 – מתפרצת של עדיקה, נבלמה לקרן. הכדור הוגבה והורחק הפעם מהקו.

38 – התקפה יפה של חדד ושמש, שפרפרו את הגנת נורדיה, אבל לבסוף הכדור הורחק לקרן.

IMG_2038

40 – קרן נוספת לבית שמש. ברבש אדום ולא בגלל החום.

43 – קרן לנורדיה. הכדור הגיע לעדיקה 5 מ’ מהשער, אבל לא התלבש לו כמו שצריך.

IMG_2074

1-0 לבית”ר נורדיה ירושלים במחצית.

טקס הוקרה במחצית לקשר האגדי ויקטור לוי, אחד משלישיית שוקולד מנטה מסטיק בקישור הבית”רי בשנות השבעים.

IMG_2119

מחצית שנייה

52 – טיסת סולו של עידן מזרחי באגף השמאלי, לרחבה ועוד החטאה של עדיקה מטווח קרוב מאוד.

55 – התקפה מתפרצת של נורדיה, שישה מול ארבעה. דרעי בעט מ 18 מ’ – מעל המשקוף.

56 – שיתוף פעולה נוסף בין חדד לשמש ברחבה, פרדי ציון מנע אי נעימות גדולה והרחיק לקרן.

57 – חילוף ראשון בנורדיה. אסף לוי במקומו של עדיקה.

IMG_2192

66 – תרגיל הקרן הקצרה שכה אהוב על טיקולסקר. דרעי הגביה, משעלי נגח לקורה הקרובה ופנימה. בנו של הכתב צינן את האווירה “הקוון הניף דגל לנבדל”.

69 – חילוף שני בנורדיה. אדם מזרחי במקומו של מיקי רנדי, בניסיון להוסיף מחץ לחוד הנורדי.

IMG_2226

72 אסף לוי התחיל במהלך ורץ (להתמקם ברחבה, לא לספר לחבר’ה). דניאל דרעי מסר כדור שפגע בשחקן אורח והגיע אל אסף לוי, שמשבעה מטרים שלח את הכדור פנימה. 2-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו החמישי של אסף העונה. כמה לחץ השתחרר ביציע. אפילו הסקפטיים שבינינו הבינו שזה הולך לקרות. חוץ מאוהד אחד שהסביר לבנו הקטן ש “זה לא נגמר עד שזה לא נגמר”.

2-0 Nordia

2-0 Nordia

75 – בית שמש נשברה. הנעת כדור יפה של נורדיה, בסיומה ציון זקן ניסה להגביה מעל השוער – אבל השוער סרב לשתף פעולה עם המהלך.

76 – מצב טוב לבית שמש – הבעיטה הלכה החוצה בסופו של דבר.

77 – חילוף בנורדיה. כמו בשבוע שעבר, הדקה ה 77 היא הדקה שבה יקיר ברוכיאן נכנס למשחק. הפעם במקומו של מלך שערי הקבוצה, אליאור משעלי.

79 – דרעי טווח את המשקוף, את הבעיטה השנייה שלו הדף פלמנבאום השוער ואל הכדור הגיע אדם מזרחי, שמקרוב דחק אותו פנימה. 3-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שערו התשיעי העונה.

3-0 Nordia

3-0 Nordia

יש אליפות” נשמעה לראשונה הקריאה ביציע. בספסל של נורדיה החלו ההכנות לחגיגה. ברבש לבש חולצת אליפות.

81 – גל ארז במקומו של עידן מזרחי. חילוף משולש בבית שמש.

83 – דרעי מ 20 מ’ – למשקוף. אין ספק – באתגר המשקופים – אין לו מתחרים…

84 – חילוף אחרון של נורדיה העונה. ואיזה חילוף מרגש זה היה. יצא הקפטן, ציון זקן – שזכה לתשואות מהקהל ובמקומו נכנס בפעם הראשונה העונה, גילי גור.

IMG_2285

87 – התקפה מסוכנת של בית שמש, הכדור הורחק מהקו.

הכרוז שי נובלמן, עדכן כי חולצות אליפות יימכרו בדוכן. הכתב ניסה לחסוך את העומס הצפוי שם בעוד מספר דקות וכך תיאור השער הרביעי, הוא של בנו של הכתב…

89 – כדור עומק נפלא, הגיע לאדם מזרחי ברחבה, אדם נגח את הכדור שעבר את השוער והשלים בנגיעה נוספת (יש יאמרו עם העקב). 4-0 לבית”ר נורדיה ירושלים, שערו השני במשחק ועשירי העונה.

רגע של נבואה קוסמית – “אדם מזרחי עם החמישי של נורדיה” הודיע הכרוז, אבל זה היה רק הרביעי. “אל תדאג, אדם יבקיע גם את החמישי” התנבא הכתב, שהספיק בינתיים לחזור ליציע..

90+1 – אסף לוי חרש את האגף השמאלי, הגיע בסמוך לקו והוציא כדור למרכז הרחבה. אדם מזרחי, שלח את הכדור משבעה מטרים פנימה. 5-0 לבית”ר נורדיה ירושלים. שער 11 העונה לאדם מזרחי. שלושער שני של אדם העונה וגם בפעם הקודמת, הוא עשה את זה בתור מחליף (בגביע מול קריית מלאכי).

בית”ר נורדיה ירושלים מנצחת בסיום 5-0 את עירוני בית שמש וחגגה אליפות ועליית ליגה שנייה ברציפות.

Beitar Nordia Champions once again

Beitar Nordia Champions once again

שפט יוני קלז, לעיני קהל שיא של 4,000 צופים, שחזה במשחק.

הצמרת – בית”ר נורדיה ירושלים אלופה. 20 ניצחונות, 6 תוצאות תיקו ושני הפסדים בלבד. 66 נקודות ויחס שערים של 67-18. פלייאוף עלייה – קריית מלאכי, שסיימה שנייה עם 63 נקודות, תארח את החמישית – עירוני מודיעין (42 נקודות). גבעת זאב השלישית (52 נק’) תארח את אשדוד הרביעית עם 48 נק’.

תחתית – בפלייאוף נגד הירידה, בית”ר יבנה מול עירוני בית שמש ועירוני נתיבות מול בית”ר עירוני מעלה אדומים.

תגובות

ברכות על האליפות. עשיתם את זה!! לקח זמן עד שאיפסתם את הרגל, אבל השער השני גמר את המשחק… תודה רבה, שימחתם את הקהל הנפלא.

סיכום העונה – היה שלב (למשל אחרי ההפסד באשדוד) שהיו ספקות, או שכל הזמן האמנת שהקבוצה תעלה?

פרדי ציון: “האמנתי ועליתי כל משחק מוכן לתת הכול לקבוצה המדהימה הזאת וזה השתלם בעלית ליגה, עם יד על הדופק”.

שי נסים: “עונה קשה מאוד אבל מתוקה באותה מידה.. כל הכבוד לכל מי שיש לו חלק במועדון הזה. שחקנים, צוות הנהלה וכמובן הקהל הכי טוב בארץ.לאורך כל העונה, האמנו גם ברגעים היותר קשים ומגיע לנו!!”.

לי – אור קן דרור : “היה קשה להאמין אחרי ההפסד בטדי נגד אשדוד, אבל זה מה שיפה בכדורגל ובכלל למדתי שבחיים שאסור להגיד נואש עד הרגע האחרון. אז עדיין הייתה אמונה קטנה, שיהיה נס ונעלה ליגה מהמקום הראשון, ואכן זה קרה. אני מאמין שהדבר שהעלה אותנו ליגה, זה חדר הלבשה מגובש, שחקנים תמיד פרגנו ועודדו אחד את השני גם בתקופות ותוצאות פחות טובות. שאפו לכל השחקנים. אני רוצה להגיד תודה לרן מבשוב, גילי גור ומשה סלמי, שהחזירו אותי השנה לקבוצה, אני שמח שהמשימה של עליית ליגה הושלמה וסגרתי מעגל שהחל לפני שלוש שנים, תודה רבה לאוהדים ולחברים האלופים בקבוצה, אין ספק שזו הייתה עונה קשה, מתישה, מותחת ומרגשת במיוחד“.

רותם בוסקילה: “תודה רבה. אין הרגשה יותר טובה וכיפית מזו. תודה לקהל המדהים הזה, שלאורך כל העונה עודד ודחף אותנו, גם בטוב וגם ברע. תמיד האמנתי שאנחנו יכולים לעשות את זה. פשוט לבוא ולתת את ה 100 אחוז שלנו ומלמעלה הכול יסתדר.חדר הלבשה שאין בשום קבוצה אחרת, בלי אגו בלי כל השטויות מסביב. זאת ההצלחה של כולם ושמח שיצא לי להיות חלק העונה מביתר נורדיה. יאללה בית”ר”.

ציון זקן: “תודה רבה, תמיד האמנתי שנעשה את זה גם במינוס ארבע ממלאכי. יש לנו קבוצה של ווינרים אמתיים והכי חשוב מגיע לקהל המדהים הזה, שאתנו באש ובמים, בניצחונות והפסדים, הייתה אוירה מצוינת בטדי ואני שמח שעשינו זאת בגדול”.

ליאור עדיקה: “מה אני נרגש מהעונה הזאת. מהרגע הראשון שהביאו אותי לביתר נורדיה, גם בהפסדים, תמיד האמנתי שאפשר לעלות ליגה בכל שלב בעונה. אני כל כך נרגש שהשגנו את המטרה הזאת, חבורה של גברים אחד אחד. קבוצה מגובשת שנתנה הכול ויאללה ליגה א אנחנו בדרך..”.

אביתר ברוכיאן: “תודה רבה. כן, לקח זמן עד שסגרנו עניין, אבל בסוף הכול מתוק. עונה גדולה, עונה קשה, אבל בסוף מגיע לנו ולקהל שלנו”.

אליאור משעלי: “תמיד האמנו, ואם לא היינו מאמינים, לא היינו עושים את זה. העלייה הזאת באה קודם כל עם אמונה”.

IMG_2260

אדי דדון: “כן. עשינו את העבודה כמו גברים. כל הזמן האמנתי שהקבוצה תעלה ודווקא אחרי אשדוד, אמרתי שאנחנו עולים ממקום ראשון. אנחנו משפחה ובשנייה שזה קרה, אף אחד לא יכול לעצור אותנו”

גילי גור: “לא היה לי ספק בכל שלב שהכול תלוי בנו, אני שמח מאוד שעשינו את זה, והצלחנו להיות יעילים וחדורי מטרה בחודש האחרון…”.

Gili Gur

Gili Gur

אלי בראשי: “תודה רבה. שמח בשביל המועדון הזה מגיע לו!. היו ספקות במיוחד אחרי ההפסד באשדוד, שהיה נראה ממש גמור, אבל כנראה שהמזל הולך עם הטובים”.

בן צרפתי: “תודה רבה לכם על כל העונה, אנחנו מאושרים שזה קרה. האמנו לאורך כל הדרך וידענו שאם אנחנו נעשה את העבודה הדברים יסתדרו לנו”.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים