הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אם עיני חובבי השחייה היו נשואות ב 2016 אל ריו, הרי שבשנת 2017, המקום אליו נשואות עיני כולם היא בודפשט שבהונגריה. בעוד פחות משלושה חודשים, תתקיים שם אליפות העולם השבעה עשר במספר ואילו בשבוע שעבר, התקיימה שם אליפות עולם לבתי ספר תיכוניים בשחייה של ארגון ה I.S.F..

שתי תחרויות נפרדות התקיימו שם במקביל – אחת יועדה לנבחרות בתי ספר שייצגו מדינות והשנייה לשחיינים בודדים, שהגיעו מבתי ספר שונים.

כבכל שנה, ישראל שלחה שתי קבוצות – בבנים – שחייני תיכון מוסינזון ובבנות, היו אלו שחייניות תיכון מו”ר מכבים רעות, שזכו באליפות הארצית שהתקיימה לקראת סוף שנת 2016.

התחרות נמשכה יומיים. בבוקר – מקצי המוקדמות ואחר הצהריים – מקצי הגמר – 8 השחייניות שדורגו ראשונות במוקדמות, שחו בגמר א’. 8 השחייניות שדורגו במקומות 9-16 במוקדמות, שחו בגמר ב’.

נבחרת תיכון מו”ר מכבים רעות, מורכבת משש שחייניות – גל סידי, רז פורדוסו, דניאל אלגריסי, נעם שגב, עדן נימרי ונטע שיף. מדובר שינוי אחד לעומת הנבחרת שזכתה באליפות הארץ, כאשר נעם שגב, החליפה את גלי זילברברג. ראוי לציין כי כל השחייניות, שוחות גם באגודת מכבי פארק המים ברעות.

names

באליפות לא התקיימו משחים למרחקים ארוכים (400 ומעלה), שדווקא בהם, לא מעט שחייניות מו”ר מתמחות.

אז מה היו לנו שם? מדלייה אחת, חמש הופעות בגמר א’ ושמונה הופעות בגמר ב’ לשחייניות תיכון מו”ר מכבים רעות.

גל סידי, זכתה לעמוד על הפודיום במשחה ל 100 חזה, בו קבעה שיא אישי ושיא אגודה – 1:13.91 דק’. גל סיימה שביעית במשחה ל 50 חזה, בתוצאה של 34.78 שנ’ ושנייה בגמר ב’ ל 50 פרפר, בתוצאה של 29.75 שנ’.

Gal Sidi bronze medal

Gal Sidi bronze medal

נטע שיף, עלתה ללא פחות מארבע משחי גמר בתחרות. נטע סיימה חמישית במשחה ל 200 חופשי, בו קבעה 2:08.69 דק’ במוקדמות. נטע סיימה שנייה בגמר ב’ ב 100 חופשי – 1:01.02 דק’, רביעית בגמר ב’ ב 100 גב – 1:09.29 דק’ ושביעית בגמר ב’  ב 50 גב 33.29 שנ’ (33.04 שנ’ במוקדמות).

עדן נימרי, עלתה לשני גמרי ב’ באליפות. נימרי סיימה שישית בגמר ב’ ב 100 גב, 1:11.95 דק’ (1:10.10 דק’ במוקדמות) ושמינית בגמר ב’ במשחה ל 200 חופשי 2:15.13 דק’. נימרי שחתה בתחרות גם במשחים ל 50 גב ו 100 חזה.

נעם שגב, עלתה גם היא לשני גמרי ב’ במשחי הפרפר בתחרות. נועם סיימה שלישית בגמר ב’ ב 50 פרפר, בתוצאה של 30.52 שנ’ וחמישית בגמר ב’ ב 100 פרפר 1.10.08 דק’ (במוקדמות היא שחתה 7 מאיות מהר יותר). נעם שחתה בתחרות גם במשחים ל 50 גב ו 50 חזה.

דניאל אלגריסי – שחתה במשחים ל 50 ו 100 חופשי, 50 חזה ו 100 פרפר.

רז פורדוסו – שחתה במשחים ל 50,100,200 חופשי.

the team

מעשה השליחות – שתי הופעות בגמר א’ לנבחרת השליחות של תיכון מו”ר מכבים רעות.

הרביעייה שכללה את עדן נימרי בגב, גל סידי בחזה, נעם שגב בפרפר ונטע שיף בחתירה, סיימה שמינית במשחה ל 50*4 מעורב, בתוצאה של 2:07.47 דק’.

ביומה הראשון של האליפות, התקיים משחה שליחות ייחודי ובו נטלו חלק כל השחייניות שייצגו את תיכון מו”ר מכבים רעות, 50*6 חופשי. גל, עדן, נעם, רז, דניאל ונטע, סיימו במקום השישי, בתוצאה של 2:54.55 דק’.

IMG-20170424-WA0001

נסכם את האליפות, בעזרתן של שלוש מהשחייניות שנטלו חלק בתחרות..

נתחיל בחלק הספורטיבי

ש – מה היו המטרות ברמת בית הספר?  איזה מקום סיימתן?

נועם שגב – “המטרות של בית ספר היו שיפור ההישגים, לייצג את ישראל, ולהכיר חברים חדשים ממדינות אחרות. אנחנו סיימנו במקום השמיני בבנות מתוך 14 והבנים זכו במקום השביעי מתוך 12”.

גל סידי – “מטרות בית ספריות היו בעיקר לעלות לגמרים בשליחים”.

דניאל אלגריסי – “המטרות של התחרות היו בעיקר להעלות לכמה שיותר גמרים ולשפר שיאים אישיים”.

ש – מה היו המטרות ברמה האישית: מדליה? גמר? שיאים אישיים?

גל סידי – “ברמה האישית המטרות שלי היו גמרים בכל המשחים, וכמובן שבאתי לקבוע שיאים אישיים, באתי בהכנה לתחרות הזאת. קיוויתי מאוד לקחת מדליה ב 100 חזה, אבל ידעתי שזה הולך להיות לא פשוט”.

נעם שגב – “המטרות שלי היו לשפר את התוצאות שלי ורציתי לעלות לגמר א'”.

ש – את החלפת את גלי ששחתה בתחרות בארץ..

נעם שגב – “נכון, גלי רצתה לשחות באליפות קריטריונים שהתקיימה בווינגייט”.

ש – הגיע הרבה קהל לתחרות? קהל מקומי בעיקר, או שהגיעו גם ממדינות נוספות? כאן דווקא יש מגוון תשובות לשאלה….

גל סידי – “לא הגיע כל כך קהל, בעיקר חברי המשלחות של השחיינים היו ביציע”.

דניאל אלגריסי – “הגיע בעיקר קהל מקומי”.

נעם שגב – ” הגיע הרבה קהל לתחרות. גם מקומי וגם יחד עם המשלחות”.

people

ש – מי ליווה אתכן מהארץ?

דניאל ונעם – “מהארץ ליוו אותנו הרכזת של חינוך גופני בתיכון מור- גלית אביגדור, מהוד השרון הצטרפו ישראל חילו מנהל כפר הנוער מוסינזון ותמיר כהן מורה לספורט בכפר הנוער, וראש המשלחת שלנו לימור דוד”.

ש – היו שחייניות ברמה בכירה שהשתתפו בתחרות? (למשל מגרמניה, הונגריה או ברזיל)?

גל סידי – “היו שחייניות בכירות , ששחו ב,selected team –  קטגוריה נוספת של התחרות שמאפשרת גם לשחיינים שלא מבתי הספר שניצחו להתחרות, אז מדינות שלחו נבחרת נוספת לתחרות ושם הייתה רמה יחסית גבוהה “.

דניאל אלגריסי – “היו שחייניות ושחיינים ברמה גבוהה (משתתפים באליפות אירופה) והיו גם פחות טובים”.

נעם שגב – “השחייניות בתחרות היו ברמה מאוד גבוהה בעיקר מטורקיה גרמניה ורומניה. רובן היו גדולות אבל גם אלה שהיו בגילי היו חזקות מאוד”.

ש – ארה”ב, אוסטרליה, סין ויפן – לא מתחרות שם. חבל שלא, או טוב שהן לא שם ויש תחרות יותר פתוחה?

גל סידי – “סין היו, בסה”כ חבל שהשאר לא משתתפים… היה יכול מאוד להוסיף לאווירה ולאיכות”.

נועם שגב – “סין כן התחרתה בתחרות. מצד אחד חבל שהן לא מתחרות, רצינו לפגוש עוד אנשים מעוד מדינות ולנסות להתחרות מול המדינות החזקות. מצד שני התחרות הייתה מאוד עמוסה מבחינת אנשים וזה נתן לעוד אנשים הזדמנות לזכות במדליות”.

נמשיך בחלק החוויתי:

ש – אני מניח שמדובר בחוויה חד פעמית..

נועם שגב – “כן, החוויה הייתה מדהימה ואני מקווה שהיא לא חד פעמית. עוד שנתיים התחרות תצא בברזיל ואני והחברות בבית ספר מאוד רוצות להגיע לשם”.

גל סידי – “אכן חוויה מיוחדת מאוד ושונה, הרבה דגש על החלק החברתי והחוויתי”.

דניאל אלגריסי – “מבחינה חווייתית זה היה אירוע שלעולם לא נשכח”.

ש – איך הייתה האינטראקציה עם שחייניות מ 16-17 מדינות שונות בעולם? יוצרים חברויות, או שאין מספיק זמן לזה?

נעם שגב – “האינטראקציה הייתה לא רק עם שחייניות אלא גם עם שחיינים. כל הרעיון העומד מאחורי התחרות הוא להכיר אנשים חדשים ממדינות אחרות. כל השבוע שהיינו שם עשו, לנו מארגני התחרות דברים מעבר לתחרות כדי ליצור חברויות עם אנשים שבלי התחרות לא הייתי מכירה אותם בכלל”.

דניאל אלגריסי – “ההכרות עם השחיינים מכל העולם הייתה ממש מעניינת והתחברנו לכולם ויצרנו חברויות בכל זמן שהיה.. (באוטובוסים, חדרי אוכל, בריכה)”.

גל סידי – “יוצרים חברויות, לא עמוקות במיוחד.. אני אישית הכרתי פה גם כמה חברים מתחרויות קודמות”.

Flag

ש – ולסיום, חוויה אישית מיוחדת מהתחרות:

גל סידי – “כמובן שלזכות במדליה הייתה חוויה מדהימה, ובמיוחד שזה מלווה בשיא אישי”.

נועם שגב – “מהתחרות היו לי המון חוויות. אבל אחת עיקרית היא לפני הטקס פתיחה, כל הנבחרות עמדו מחוץ לאולם ואף אחד לא דיבר עם נבחרת אחרת. כל הנבחרות הצטלמו לעצמן וגם אנחנו. אחרי שגמרנו להצטלם הלכנו לכיוון הברזילאים כדי להצטלם איתם כי הם נראו לנו נחמדים, הצטלמנו איתם וכעבור כמה שניות כל הנבחרות באו כדי להצטלם איתנו ואיתם בסוף יצא תמונה של כל השחיינים למרות שבכלל לא הכרנו אף אחד”.

תודה למיכאל נימרי וגל סידי על התמונות…

קטגוריות: שחיה

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים