הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

ליגה לאומית עונת 2017-18 יצאה ביום שישי האחרון לדרך. הפועל פתח תקוה, ארחה את הפועל קטמון ירושלים. פתח תקווה לא באה בטוב לקטמון – שלושה הפסדים (כולל 6-3 במפגש האחרון בין שתי הקבוצות) ארבע תוצאות תיקו וניצחון בודד לפני שנתיים. קטמון מעולם לא ניצחה את הפועל במגרש באם המושבות. מלכי השערים של קטמון מול פתח תקווה – מיקו ממן עם שלושה שערים. רז שטיין, אבירן ברוכיאן ואריאל הדר – שני שערים כל אחד.

ארבע שנים עברו מהופעת הבכורה של קטמון בלאומית (הפסד 1-0 להפועל פתח תקווה במחזור הפתיחה) ואף לא אחד מהשחקנים שפתחו במשחק ההוא – משחק היום בקטמון (עמית שמש, אורי כהן, אסף עזו, שי אהרון, עידן שמש, אלירן אוחנה, יותם פנסו, ציון זקן, עבד מורג’אן, רז שטיין ודור הלוי).

בכלל, בשלושת משחקי פתיחת העונה של קטמון בלאומית, מאזן הקבוצה עומד על תיקו אחד ושני הפסדים.

קופות – תורים ארוכים מאוד בקופות בפתח תקווה, חצי שעה לפני תחילת המשחק.. מחזור ראשון והקהל המקומי, בא לקבל את כרטיסי המנוי שלו.

תזכורת לכתב – לא להגיע לפתח תקווה עם חולצה כחולה. זה עושה בלגן בכניסה למגרש…

חימום – בהעדרו של דני, אין לנו מושג מי זה מי, לא ברור אפילו איזו קבוצה מתאמנת באיזה צד.. בכדי לחסוך לנו דילמות, הקבוצות יורדות מהמגרש רבע שעה לפני תחילת המשחק.

שירי עידוד – ממשיך להדהים אותי כל פעם מחדש. אוהדי פתח תקווה שרים שיר עידוד קטמוני ומנגד – אוהדי קטמון פוצחים בשירת “פתח תקווה של הפועל”.  תחשבו על דבר כזה בליגת העל – אוהדי מכבי עם שיר עידוד להפועל (השנה פחות רלבנטי) או אוהדי בית”ר וסכנין…

הרכב קטמון – ליאור זאדה, שאימן את הקבוצה שלוש שנים והעלה אותה מליגה ג’ לליגה א’, שוב מאחורי הקווים בקטמון. אם מישהו יצליח להסביר לי מדוע בני בן זקן, שהגיע באמצע העונה ומאז שהגיע – הקבוצה דורגה שנייה בליגה בצבירת נקודות – לא ממשיך?

בשער – ברק לוי (הגיע ממכבי תל אביב, לא שיחק בעונה שעברה). בהגנה – נועם חפצדי (נוער בית”ר י-ם), אורי פסו, יוגב לרמן (חזר לקבוצה אחרי עונה בקריית שמונה) וירואן טסלר (נדוניה של זאדה מהפועל רמת גן). בקישור – אילן רנקביץ’ (מכבי שעריים), חוליו סזאר (הפועל חיפה) ואריאל הדר. בכנפיים – אבירם ברוכיאן (מימין) וג’ורג’ אקפביו (משמאל). בחוד מיקו ממן.

עם אריה, ניסינו לברר מה תחושתו לקראת העונה החדשה:

תחושת האריה: “מאחר ואני מתיימר להיות אדם רציונלי שלא מאמין בכוחות – על שקובעים את פתיחת העונה, ומשום שראיתי, גם בהפסדים בגביע הטוטו, שיש לנו קבוצה טובה – אז אני מגיע לפתח תקווה, כרגיל, מאוד אופטימי. הרי גם הפועל פתח תקווה הפסידה ביום ראשון 0-3”.

בהעדרו של דני, אין לנו מושג מי השופט (אפשר לבדוק מה השם שלו באתר ההתאחדות) ומה ההיסטוריה שלו במשחקי קטמון (לפני שמונה שנים בליגה ב’, במשחק ברהט, הוא שרק נגדנו לפנדל לא מוצדק, אוהב לשלוף כרטיסים ועוד).

קטמון בלבן – פתח תקווה בכחול שחור.

מחצית ראשונה

2 – רנקביץ’ מ 18 מ’ – מעל השער.

8 – קרן לקטמון. למה עוד פעם קרן קצרה? תמהו ביציע.

12 – צהוב ראשון במשחק, לרם לוי.

16 – ההתקפות המסוכנות של קטמון, התנהלו רובן ככולן באגף השמאלי, שם טסלר ואקפביו ניצלו את המהירות שלהם. כדור רוחב מסוכן של טסלר, אבל חסרה רגל מסיימת.

17 – אוהד אסולין בא לעבוד. צהוב לאילן רנקביץ’.

22 – הדר מצא את ג’ורג’ ברחבה ולבקוביץ’ הדף ברגל לקרן. טסלר נגח כדור קשתי, שהורחק מהקו.

23 – מתפרצת יפה של פתח תקווה משמאל, בעיטה מדויקת של גל צרויה, אבל לא מספיק חזקה.

25 – עונשין לקטמון באגף השמאלי, בהעדרו של פרופסור טטר, יש רק הערכה למרחק מהשער.

26 – מי שעשה רושם מצוין עד כה הוא חוליו סזאר, סוגר, חוטף כדורים, קשר הגנתי במיטבו.

33 – המצב המסוכן במשחק עד כה. שחקני קטמון ציפו לשריקה של נבדל, אור ברוך הגיע לקו, משך אליו את השוער ומסר אחורה לכיוונו של מיכאלוביץ’, חמישה מטרים מהשער. למזלם של הירושלמים – החלוץ מעד והמצב הקורץ – אבד.

45– אקפביו לסזאר ברחבה, נגיחה חלשה – החוצה. שתי דקות תוספת זמן.

המחצית הסתיימה לה בתיקו אפס.

סיכום המחצית במשפט אחד – “קטמון משחקת טוב, אבל נקודות מקבלים על שערים“.

הפסקה – בני סיוון עולה במעלה היציע. “חלוץ ואנחנו בליגת העל” ביקשו ממנו. “אין בעיה. ראשון – שני זה בסדר?”.

מחצית שניה

46 – אור שטיין הוא החילוף הראשון בפתח תקווה. חפצדי עם בעיטה יומרנית מ 45 מטר. עוד 3 מטרים וזה בפנים.

הנחת מוצא – הטמפרטורה ירדה, רמת הכדורגל תעלה.

47 – צהוב ליוגב לרמן .

52 – צרויה, 2 מטרים מהשער, אבל בזווית קשה מאוד (חדה? כהה?) יצאה לו מסירת רוחב במקום בעיטה. כעת אקפביו חלוץ מטרה ומיקו באגף ימין.

62 – אחרי שעה של משחק, כבר ברור ש ה 6-3 מהמפגש הקודם בין שתי הקבוצות, כבר לא יקרה. אריאל הדר הוכשל ברחבה – אבל השופט לא שרק.

64 – חפצדי במסירה על פני חצי מגרש לכיוונו של מיקו. לבקוביץ’ הקדים אותו.

66 – הדר לברוכיאן, שהקפיץ את הכדור למשקוף. רק חבל שהיה נבדל.

68 – צהוב לחוליו סזאר.

69 – חילוף ראשון בקטמון. רן יצחק (חלוץ שהגיע מהפועל כפר סבא) במקומו של רנקביץ’ (קשר).

70 – מבצע יפה של חפצדי, שמצא את עצמו 5 מטרים מהשער. יכול למסור, העדיף לבעוט והשוער הדף.

74 – חילוף שני בקטמון. סזאר ששתי דקות קודם לכן ניצל מכרטיס צהוב  שני, יצא ובמקומו נכנס קובי בן חמו (הפועל אשקלון). הקהל קצת מבולבל – החילוף הקודם היה התקפי. החילוף הזה – פחות.

80 – קטמון בהתקפה באגף שמאל. ברוכיאן מסר אחורה, לשחקן מקומי ופתח תקווה יצאה למתפרצת. אור ברוך קיבל באגף ימין ומסר כדור מדויק לאדריאן רוצ’ט, שהסתנן בין שני שחקני קטמון ושלח את הכדור פנימה. 1-0 להפועל פתח תקווה.

86 – אשא עיניי אל ההרים, מניין יבוא עזרי? עוז צבאג, אחרי חצי עונה בנס ציונה, שוב בקטמון. נכנס במקומו של אורי פסו.

87 – לפתח תקווה נותרו שני חילופים. דרך מומלצת להעביר זמן. איציק ספיר, במקומו של מבשל השער – גל צרויה.

ארבע דקות תוספת זמן.

90+2 – מצב מסוכן לטובת קטמון. בן חמו מסר, שחקן בעט – שוער הדף ושחקן קטמון דחק מקרוב פנימה. אבל השופט צינן את ההתלהבות ביציע, כשסימן שהמסירה הראשונה של בן חמו, הייתה לשחקן בנבדל.

90+4 – רוצ’ט יצא לכל תשואות הקהל המקומי. במקומו נכנס נתנאל בנימין.

90+6 – מתפרצת של פתח תקווה. חפצדי הכשיל מאחור את איצרין וקיבל כרטיס צהוב. עונשין 18 מ’ מהשער. אור ברוך ליד הכדור. בעט לרשת החיצונית. שריקה לסיום המשחק.

1-0 להפועל פתח תקווה על הפועל קטמון ירושלים.

שפט אוהד אסולין, לעיני 400 אוהדי קטמון ומספר לא ידוע של אוהדי פתח תקווה.

סובלנות סלקטיבית – איימן עודה, כן או לא? היה חבר עמותה מלא בעונה שעברה, או לא השלים את התהליך? (לא באמת משנה לצורך הנושא).

האם צריך ליצור אתו קשר בכדי לחדש חברות בעמותה לעונת 2017-18? תלוי את מי שואלים.

להבדיל מחברי כנסת אחרים (למשל שלי יחימוביץ’) שפרסמו בגלוי את חברותם בעמותה, הרי שקשריו של עודה לעמותה היו בלתי ידועים לקהל הרחב עד לפני מספר שבועות (וגם אז – לא הוא זה שחשף את הנושא).

מישהו, הסב את תשומת ליבו של מישהו, שהסב את תשומת ליבו של יוסי ליפקין לנושא. יוסי ליפקין הביע את דעתו בנושא, חיים ברעם ענה וכאן החל משחק פינג פונג בין השניים, כאשר יתר חברי העמותה אינם טומנים ידם (או את לשונם) בצלחת.

הבעיה מתחילה כאשר ליפקין הצהיר בראיון בכל העיר  “לנסות ולצרף בכוח, פוליטיקאי שנוי במחלוקת, שמעודו לא אהד את הקבוצה כמון איימן עודה, הוא שגוי גם מורלית וגם ציבורית ולא יקרה בבית ספרינו”.

א – לנסות לצרף בכוח – מישהו הצמיד לו אקדח לראש? לא נראה לי. סביר יותר להניח שהתקשרו אליו (או היו אמורים להתקשר אליו) כמו אל כל חבר עמותה בעונה הקודמת, בכדי לשכנע אותו לחדש את החברות בעמותה.

ב – פוליטיקאי שנוי במחלוקת – מי קבע?

ג – שגוי מורלית וציבורית – רק היה חסר שיגידו שהם נוהרים בהמוניהם ושחיים ברעם מביא אותו באוטובוס.

ד – לא יקרה בבית ספרנו – כי אם כן – יוסי ליפקין יסיר את תמיכתו באגודה?

לא מזלזל לרגע אחד בסכומי הכסף הגדולים שיוסי ליפקין ובני סיוון משקיעים בקבוצה, אבל גם עובדה זו, לא מקנה לליפקין זכות וטו.

ומי יתקע לידינו שזו הההדרה האחרונה? אולי בשלב הבא העמותה לא תקבל לתוכה אוהדי בית”ר לשעבר, מתנגדי איחוד בהווה, או סתם כאלו שלא באים בטוב לאנשים כאלו או אחרים?

לאחר התערבות תקיפה של אריה דיין ואודי ארנון, דפנה גולדשמידט, מ”מ יו”ר העמותה, פנתה אל איימן עודה והזמינה אותו לאחד ממשחקי הבית של הקבוצה.

קטגוריות: כדורגל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

עונג שישי

במסגרת המחזור שלישי בליגה הלאומית בכדורגל,  ארחה קבוצת הפועל קטמון ...

מפרסמים