הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

משחק הבית האחרון של קבוצת מ.כ. נס ציונה, הוא הזדמנות מצוינת בשבילנו להכיר את הקבוצה, אשר הוקמה אך השנה, את צוות השחקניות, את רוברט המאמן וגם לספר לכם על המשחק עצמו, שנערך מוצ”ש האחרון.

זה התחיל לפני ארבע שנים, כאשר רוברט פרלוב, הקים את אגודת הכדורעף – מ.כ. נס ציונה (מקום טוב באמצע הליגה הארצית לגברים). והנה, לאחר שלוש שנים, פנתה אליו אנה הירש. “שיחקתי בעבר ב ק.ק. 2 וכשהגעתי לאזור, לא האמנתי שאין קבוצת כדורעף נשים ברחובות או בנס ציונה”. אל אנה, הצטרפה דניאלה גור, ששיחקה עד העונה ב מ.ס. מודיעין. רוברט הסכים ומכאן זה התגלגל הלאה.

רוברט: “התחלנו את הקבוצה בלי תקציב ושבוע לפני תחילת העונה, לא ידענו האם להירשם”. “היינו בטוחים שלא”, העידה אחת השחקניות. אבל לבסוף, בעזרת המון רצון טוב, הקבוצה קמה.

לפני העונה, היו חששות לגבי ההתמודדות של הקבוצה בליגה. לחלק מהשחקניות יש רקע ולחלק אחר – אין.

מה חסר לקבוצה? משאבים, כסף ו… גובה..

מדובר בעיר שבה הכדוריד הוא ענף הספורט המרכזי ואין בו משחק כדור דומיננטי לנשים. השאיפה היא לקדם ביחד עם העירייה את ספורט הנשים בעיר, ולשם כך צריך יותר חשיפה ומתעניינים.

השחקנית הבולטת בקבוצה היא אגי מישל, ששיחקה בליגה המקצוענית בפולין ובליגת המכללות האמריקנית. היא חוסמת. מנחיתה, לא יורדת לספסל וגם… מגדלת ארבעה ילדים…

הקבוצה מתאפיינת בגיבוש חברתי – בנות שמשחקות ביחד. “נחישות ואופי זה משהו שנולדים אתו”.

את הקבוצה מאמץ לירן אלמוסנינו, בעליו של המותג “ביג –  בג” פופים מעוצבים, שחגג ביום המשחק את יום הולדתו.

הליגה – ליגה ארצית מחוז דרום, מורכבת השנה משמונה קבוצות. מ.ס. מודיעין, מ.ס. רמת אביב ושער הנגב, כבר לא כאן. מדובר בליגה בת שלושה סיבובים. לאחר שמונה מחזורים, נס ציונה צברה ארבעה הפסדים, כולל לשתי מוליכות הטבלה – אור יהודה וראשון לציון. אבל מהמחזור התשיעי, נס ציונה נכנסה לשוונג והרבה בזכות המשחק באור יהודה, שבו למרות פיגור של 2-0 במערכות, הקבוצה יצאה מנצחת. אחריו באו צמד ניצחונות על ראשון לציון וכך למשחק במחזור ה 20, הקבוצה התייצבה לאחר רצף של עשרה ניצחונות רצופים ומקום שני בטבלה.

לקראת המשחק – החימום נערך לצלילי מוזיקה מסוף שנות ה 70 ותחילת שנות ה 80. לפני תחילת המשחק, הכרוז מציג את שחקניות שתי הקבוצות. הקהל לוקח את הזמן שלו, אבל לבסוף נצפים כ 40 צופים ביציע. יוסי חי יוסף הוותיק והטוב הוא השופט והמשחק יוצא לדרך.

מערכה ראשונה – נס ציונה פותחת עם השישייה הבאה: ג’ני רוזנזפט, אנה הירש הקפטנית, עדי לנג, מאשה טקאצ’וב, דניאלה גור ואגי מישל. הפתיחה שקולה, ו ק.ק. מצמקות ל 8-10. בשלב זה, אגי העלתה הילוך – הנחתות, חסימות, סרבים ללא מענה ו 10-18 לנס ציונה. דניאלה הוסיפה שלושה אייסים משלה, מאשה אגרפה כדור וכולן הסתכלו בעניין. נקודה נוספת של מאשה, סגרה את המערכה ב 15-25 ו 0-1 לנס ציונה במערכות.

מערכה שניה – התחילה בחלוקת קרטיבים לאוהדים ביציע. לאחר 1-4 מהיר לנס ציונה, נדמה היה שאוטוטו הולכים הביתה, אבל שחקניות ק.ק. 2, ברשות הקפטנית שרון לחמן, לא ויתרו כל כך מהר ועלו ליתרון, שנשמר לאורך כל המערכה. אגי ומאשה חסמו והנחיתו ונס ציונה ביתרון 13-17. סרב של שחקנית אורחת לא הגיע לרשת – אולי היא לא אכלה ארוחת ערב? לאחר 45 דקות של משחק, נערך חילוף ראשון אצל המארחות, כאשר גילה אסייג נכנסה למגרש. שרון נתנה סרבים קטלניים והמערכה הסתיימה ב 18-25 לאורחות וכעת אנחנו בשוויון 1-1.

מערכה שלישית – צמוד צמוד עד 9-11. בשלב הזה אגי עברה להגיש. דניאלה הטעתה כאילו היא מסרה, אבל נתנה טיפ קטן לכדור. אנה הנחיתה, מישל הגישה והופ, קפצנו ל 9-18. טניה לסיצה, עלתה גם היא למגרש והשיגה אייס. מאשה הנחיתה ואגי סגרה את המערכה על 15-25 ו 1-2 לנס ציונה במערכות ואנחנו כבר ברבע לעשר בערב…

מערכה רביעית –  ארבע הנחתות של אגי, העלו את נס ציונה ל 1-6. יופי, עוד 19 כאילו ונלך הביתה… כעת נס ציונה עבדה טוב גם בקבלת כדור, גם בהגנה וגם בהתקפה. ג’ני הצטרפה לחגיגת ההנחתות. רוברט ניצל את ההזדמנות ושיתף גם את ליאת חיים ומורן מינה ובמקביל הוריד את אגי לספסל, לקול תשואות הקהל, שלא פסק מלעודד מתחילת המשחק. הסרב של האורחות הלך החוצה, 12-25 במערכה הרביעית ו 1-3 במשחק כולו לנס ציונה, שמדורגת במקום השני במאזן של 4-15.

בסיום המשחק, חגגה הקבוצה עם עוגה בציפוי כתום, כיאה לנס ציונה. כעת נותרו לקבוצה שני משחקים עד לסיום העונה, כולל משחק חוץ מול מוליכת הטבלה מאור יהודה.

קטגוריות: כדורעף

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים