הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

אחרי שיטוט באולמות מתנ”סים ובתי ספר, הרי שהאולם הביתי של מ.כ. גני תקווה, מהווה חוויה מתקנת. האולם ממוקם בתוך מרכז ספורט גדול. האולם, נראה כמו אולם של ליגת על – גדול, לוח תוצאות בשני צדי המגרש (הפעם לא ייתפס הצוואר בניסיון להבין כמה זמן נשאר עד סוף הרבע) – כולל סימון עבירות לכל שחקנית ושחקנית. גם הקבוצה הביתית, מ.כ. גני תקווה, נראית כמי שרק בטעות נמצאת בליגה הלאומית ולא בליגת העל. הקבוצה אמנם נוצחה במשחק האחרון, אבל זה היה הפסדה היחיד העונה והיא צועדת בראש הטבלה. גני תקווה עם מאזן ביתי של 0-7. יחס הסלים שלה במשחקי הבית 48-83. הקבוצה משחקת בוורוד נוטה לפוקסיה ומבחינת הסגל – לין גולן כבר פצועה תקופה ארוכה ואורלי גרוסמן פצועה תקופה פחות ארוכה.

אם במשחק כדורסל, אין צופים,  האם הוא באמת התקיים?” עשר דקות לפני תחילת המשחק, והיציע מאוכלס בכיסאות בלבד. אין צופים. בסוף יהיו במשחק 19 צופים, שמרביתם באו לעודד את הקבוצה האורחת, הלא היא מכבי גדרה.

בגזרת השחקנית עם חום גבוה במכבי גדרה, לבנת מרלי החלימה ואת מקומה תפסה אורנה קסלר.

המפגש הקודם בין שתי הקבוצות, היה באופן די מפתיע די צמוד ונגמר בחמש הפרש בלבד.

החמישיות – טלי נוי, מאמנת גני תקווה, פתחה עם – חופית וקסלר, גת מגידו, שמרית גיגי, תהילה טהורי ונטלי לוי. עדי אופיר, מאמנת מכבי גדרה, פתחה עם עדי אופיר, לבנת מרלי, הילה מעוז, גל הייער ותמר אופנהיים.

רבע ראשון – לפני שהספקנו להבין שהמשחק התחיל, וקסלר צלפה שלשה וגני תקווה בדרך ל 0-5. תמר והילה קלעו נקודות ראשונות לגדרה. גדרה הייתה אגרסיבית בהתקפה וסחטה עבירות. תמר לא התרשמה מהשחקניות הגבוהות של גני תקווה וכניסה שלה לסל, צימקה ל 8-9, חמש דקות לסיום הרבע הראשון.

תבחרו את הרעל שלכן – גני תקווה הלכה החוצה לוקסלר שצלפה שתי שלשות, הלכה פנימה לגת מגידו שהשיגה 6 נק’ בצבע ולשמרית גיגי – לא טעיתם – גם היא עם שש נקודת ברבע הראשון.

עמית ארווס החליפה את גל הייער וקלעה מהפינה לאחר אסיסט של עדי. הרבע הראשון הסתיים ב   13-22 לגני תקווה.

עבירות – כמות העבירות שנשרקה כנגד הקבוצה הביתית ברבע הראשון, הייתה גבוהה יותר ממה שנשרק נגד מכבי גדרה במשחק כולו… ארבע עבירות בלבד היו למכבי גדרה במהלך המשחק, שלוש מהן על ידי אותה שחקנית. השאלה היא למה רק ארבע עבירות נשרקו? האפשרויות:

א – שחקניות פציפיסטיות. נגד אלימות.

ב – לא שמרו בהגנה. (וזה לא נכון).

ג – המשרוקיות של השופטים התקלקלו והם לא יודעים לשרוק עם האצבעות.

ד – אם המשחק ייגמר מהר, כולם יספיקו להגיע הביתה בכדי לראות את ברצלונה נגד מילאן…

רבע שני – או “גיגי לא ג’ירפה” – הרבע התחיל עם שלשה של טל טהורי ובהתקפה הבאה, וקסלר במסירה גבוהה משהו לגיגי. אם היא הייתה ג’ירפה, היה לה סיכוי להגיע לכדור… גל ותמר עוד שמרו אותנו על פער סביר 17-27, אבל השליטה של גת מגידו בריבאונד ההתקפה, עשתה את שלה וגני תקווה הגדילה את הפער. שחר אריאלי קלעה מחצי מרחק לאחר אסיסט יפה של הילה. עמית ארווס, המשיכה לעשות את המקסימום בדקות המשחק שניתנו לה וכבר במחצית היו לה 4 נק’, 3 ריב’ וחטיפה. במחצית 23-38 לגני תקווה.

הקרב על הקלעית המצטיינת – שמרית גיגי 10 נק’. תהילה טהורי, גת מגידו ותמר אופנהיים – 8 נק’. הילה מעוז וחופית וקסלר 6 נק’.

רבע שלישי – גני תקווה בשמירה אישית. סוגיית הקלעית המצטיינת נסגרה מהר מאוד כאשר גת מגידו, הוסיפה שבע נקודות למאזנה בארבע הדקות הראשונות של המחצית השנייה. לאחר שלוש שלשות, וקסלר החליטה לגוון וקלעה סל מטווח קרוב יותר…בגדרה – הילה הוסיפה שש נקודות למאזנה. השילוב של עדי מוסרת לעמית בצבע, הוליד סל רבע שלישי ברציפות. הרבע השלישי הסתיים ב 33-58 לגני תקווה.

רבע רביעי – גת מגידו המשיכה להיות אפקטיבית בהתקפה עם 8 נק’. שתי המאמנות שילבו ברבע האחרון את המחליפות שלהן. בלטה בגני תקווה – לורן בניטה עם חמש נקודות. בגדרה – עדי אופיר קלעה את השלשה היחידה שלנו במשחק, לבנת נתנה גג גדול בהגנה, תמר הגיעה לדאבל דאבל ושחר חגגה את האסיסט הראשון שלה השנה. בסיום 43-77 לגני תקווה על מכבי גדרה.

קלעו למכבי גדרה: הילה מעוז 13 נק’ 5 ריב’ 4 אס’ ו 3 חט’, תמר אופנהיים 12 נק’ 10 ריב’ ו 5 חט’, עמית ארווס 6 נק’ ו 4 ריב’, עדי אופיר 6 נק’, שחר אריאלי 2 נק’, גל הייער 2 נק’ ו 4 ריב’, לבנת מרלי 2 נק’ ו 5 חט’. טל מדמון וספיר שלוש.

 

קלעו לגני תקווה – גת מגידו 25 נק’ (17 במחצית השנייה), חופית וקסלר 13 נק’ ( 3 שלשות), נטלי לוי 12 נק’, שמרית גיגי 10 נק’ (כולן במחצית הראשונה), תהילה טהורי 8 נק’ (כולן במחצית הראשונה), לורן בניטה 7 נק’ וסתיו דדוש 2 נק’.

 

מסכמת את המשחק עדי אופיר, מאמנת – שחקנית מכבי גדרה: “אני חושבת שבהעדר מאמנת על הקווים ועם אורנה בבית עם 40 מעלות עשינו את המקסימום ואפשר להגיד שזו לא אותה ליגה. ההבדל בין קבוצה שהייתה אמורה לשחק בליגת על לקבוצה שרק עלתה מהארצית ועם תקציב מינימלי הוא בדיוק מה שראינו על המגרש. חסרונה של אורנה מאוד הורגש למרות ששאר הבנות בהובלת הילה נלחמו. רוצה לציין לטובה את תמר בעוד משחק יפה ועמית שפעם ראשונה קיבלה דקות משמעותיות והוכיחה שעבודה קשה משתלמת ושהקרדיט הגיע לה”.

קטגוריות: כדורסל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים