הכתב

אתר הספורט המקומי שלך

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

כשיש יותר מעלות מחום מצופים במגרש, זה לא סימן טוב….בכדי שתבינו כמה חם היה באולם בגדרה ביום שישי שעבר בצהריים, במשחק במסגרת המחזור ה 18 בליגה הלאומית לנשים בכדורסל,  בין מכבי גדרה לבני יהודה עזר, ניקח אתכם רגע לרבע השני במשחק. לאחר התנגשות בין שתי שחקניות, שחקנית אורחת קיבלה מכה חזקה באף. לא מכוונת, אבל עדיין כואבת. במהירות ראויה לציון, הביאו לה קרח לשים על האף. עכשיו באולם עצמו – מזגן לא קיים והמאווררים לא פעלו. האוהדת שישבה לצידי ביציע, הסבירה לי שהיא אמנם לא הייתה רוצה להתחלף עם השחקנית שקיבלה את המכה, אבל היא מאוד מקנאת בה על זה שיש לה קרח שיכול לקרר אותה.

עכשיו בואו נחזור להתחלה. תוך 72 שעות, מכבי גדרה שיחקה מול שתי מוליכות הטבלה. לאחר 34 הפרש מול גני תקווה, ארחה מכבי גדרה, את הקבוצה שרק לפני שני מחזורים, ניצחה את גני תקווה, קבוצת בני יהודה עזר.

החמישיות – במכבי גדרה, שני חילופים בחמישייה לעומת המשחק הקודם – אורנה קסלר שחזרה אחרי מחלה וטל מדמון, החליפו את גל הייער ואת עדי אופיר. את החמישייה השלימו לבנת מרלי, הילה מעוז ותמר אופנהיים. בני יהודה פתחה עם טל אנקונה, ליאל אוחנון, הדס בר, ליהי דורון וסיוון בלליס.

רבע ראשון – לאחר מספר דקות של גישושים, בני יהודה עברה ללחוץ על כל המגרש. בלליס והשחקנית שלא רשומה בטופס (עוד נחזור אליה בהמשך) קלעו שלשות וריצה של 0-10, העלתה את האורחות ל 4-15. קסלר נתנה בלוק גדול על אוחנון בהגנה ובהתקפה מדמון ומעוז נכנסו לפעולה. הרבע הראשון הסתיים ב 10-17 לבני יהודה, כאשר בלליס עם 7 נק’ היא הקלעית הבולטת.

רבע שניאו הילה נגד שאר העולם… הרבע השני התחיל והילה מעוז נכנסה ל Zone היא קלעה מבנים, מבחוץ, שלשה, מהקו ומאיפה לא ורשמה לזכותה את אחת עשרה הנקודות הראשונות של גדרה ברבע השני. מנגד, בני יהודה צלפה מבחוץ – שתי שלשות לליהי דורון ואחת לבלליס וחמש נקודות בצבע לענבל פרישברג. גדרה צימקה ל 17-20. ו 25-31. שלשה של בלליס, סגרה את הפער במחצית על 9 הפרש לבני יהודה 25-34. מעוז 15 נק’ ובלליס 10 נק’ – הקלעיות הבולטות במחצית.

הבטחות צריך לקיים – העובדה שאחת משחקניות בני יהודה, קלעה חמש נקודות, עשתה עבירות וכל זאת מבלי להיות רשומה בטופס, הובאה לידיעתם של השופטים, מה שגרר עבירה טכנית לחובת הקבוצה ושתי קליעות עונשין לזכותה של מכבי גדרה.

רבע שלישיאו מי פנויה בצד ימין? בני יהודה הטיסה כדורים למתפרצות, שהגיעו פעם אחר פעם לבלליס על אותה בלטה, מה שגרר שמונה נקודות רצופות (שתי שלשות ) שלה. גם אנקונה צלפה מאותה נקודה ממש והפער החל לגדול. קסלר נתנה שתי חסימות נוספות בהגנה והרבע הסתיים ב 34-56 לבני יהודה.

רבע רביעי – לאחר יכולת טובה במשחק הקודם, עמית ארווס זכתה לדקות משחק גם הפעם. לבנת קלעה שלשה ואחר מכן, העמידה את קסלר על הבלטה האהובה עליה. בלליס החליפה צד וזרקה כדור בקשת שהקיפה את כדור הארץ ונחתה בסל. מנגד עדי אופיר קלעה גם היא שלשה והמשחק נחתם במסירה של הילה לעמית, שקלעה משישה מטרים. בסיום 50-69 לבני יהודה על מכבי גדרה. כמו שאמר המשורר : “פחות אבל עוד כואב”…

קלעו למכבי גדרה: הילה מעוז 21 נק’ 9 ריב’ ו 4 חט’, טל מדמון 10 נק’, אורנה קסלר 6 נק’ 7 ריב’ ו 3 חס’, לבנת מרלי 6 נק’ 3 ריב’ ו 3 אס’, עדי אופיר 3 נק’, תמר אופנהיים 2 נק’ + 12 ריב’, עמית ארווס 2 נק’, גל הייער 3 ריב’.

 

הרבו לקלוע לבני יהודה – סיוון בלליס – 21 נק’ וחמש שלשות, ליהי דורון 16 נק’ ושלוש שלשות, ליאל אוחנון 9 נק’ וענבל פרישברג 8 נק’.

 

מסכמת את המשחק עדי אופיר, מאמנת – שחקנית מכבי גדרה: “כשאנחנו לא בכושר שיא, פגשנו בבית את הקבוצה בכושר הכי טוב בליגה כרגע. למרות שהיה הרבה רצון ומלחמה , גם בהגנה וגם בהתקפה זה לא הספיק נגד בני יהודה ובעיקר נגד סיוון בלליס שכל פעם שקצת התקרבנו דאגה לקלוע שלשה או לתת אסיסט ששמרו על הפער. משחק טוב של הילה ותמר בעיקר, אבל אני רוצה לציין שכולן נתנו הכול למרות שהיו הרבה סיבות לוותר (חזרה ממחלה, פציעה, עייפות, עדיפות של הקבוצה היריבה). עכשיו יוצאות לפגרת פסח להתרענן מעט וחוזרות לעוד שלושה משחקים אחרונים השנה עם אנרגיות חדשות”.

קטגוריות: כדורסל

פוסטים פופולארים

מה היה לנו

  א – אוקלהומה – מה שחסר להם באמת, זה רכז ...

שירים בלי ש

מסעה של קבוצת הפועל קטמון ירושלים, שהחל לפני שש שנים, ...

" יום שמח לא

פנייה לשחקנים באסיפה לפני המשחק מול עפולה: (ומה קרה בפועל..). א ...

no mas por favor

סוף שבוע עצוב עבר על חובבי הספורט בעולם, לאחר שלאנס ...

רק בגלל הרו

לא בטוח שלזה מיכה שיטרית התכוון כאשר הוא חיבר את ...

מפרסמים